Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] CP-0 Aegis'in Gücü

Tutar mi ?

• Kullanılan toplam oy
    99
Neden olmasın ki? Zaten halihazırda çok fazla güçlü insan çıkmasına gerek yok. Zoro'ya bir rakip Sanji'ye bir rakip Yamato'ya bir rakip. Gerisi önemsiz.

Öte yandan şöyle bir mesele de var şimdi. Fuji konusunda bana katıldın, peki o zaman bu Zoro kimle dövüşür son savaşta?

Şimdi Gorouseideki amcalardan birisi diyeceksin. Ben hükümettekilerin öyle çok güçlü olduğunu düşünmüyprum ama diyelin öyle. O zaman Mihawk'a ayıp olmaz mı? Mihawk sadece hükümetteki kılıç ustası pasif olduğu için en iyi kılıç ustası olmuş gibi bir sonuç çıkar ortaya.

O anti Saobody'de pek etkili olamadı ama. Demek ki metal hakimiyeti sınırsız değil.
Goroseilerin çok güçlü çıkacaklarını düşünmediğini söylüyorsun. Ee şu noktadan sonra amiral üstü yonkou seviyesi karakter nasıl ve nereden çıkacak o zaman ? Tavşan değil ki bu adamlar hopp diyince ortaya çıksın. Amiral+ diyoruz, yonkou diyoruz ? Ee birilerini çıkarır demek altı boş bir beklenti oluyor.

Zoro'nun son savaşta dövüşeceği kişi, son savaşın Elbaf'tan sonra yapılacağını düşünürsek yonkou gücünde biri olmalı. Ondan aşağısı kurtarmaz. Üç-dört seçeneğimiz var; Mihawk, Shanks, Shiryu, Gandhi. Bunlardan ikisi kesin yonkou gücünde ikisi ise amiral veya üstü. Şu an için bir şey söylemek zor.

Sabody'de çok güçsüzdü bunlar. Son savaş diyoruz zurnanın son deliği artık. O zamana kadar araya 2 yıl yeni dünya+yonkou dövüşleri girecek. Bir zahmet Kid meyvesini uyandırıp pro düzeyde bir kullanım seviyesine geçsin.

Seviyesine gelecek olursak Lucci için, Amiral ve Yonko ligleri imkansız seviyeler..
Kendisi için en ideal rakibin de Sabo olduğunu düşünüyorum.
Amiral neden imkansız ? Bizimkilere kıyas ettiğin için mi ? Eğer öyleyse bizimkiler yonkou seviyesi olmuşken Lucci'nin amiral seviyesi olması sırıtmaz ve o seviye Lucci'ye gider de. Göze batmaz, yakışır.

Ek olarak Sabo gibi potansiyelli bir karaktere amiral etmeyecek dediğin bir rakibi uygun görmeni Sabo sevmeyen biri olarak ben bile Sabo'ya yakıştıramadım. Son savaşta Luffy yonkou veya üstü seviyeyi zorlarken Sabo'nun amiral etmeyecek dediğin biriyle karşılaşması iki karakter arasındaki olanaksız güç farkını ve Sabo'yu güç olarak yanlış bir yerde konumlandırdığını gösteriyor. Eğer öyleyse Sabo'yu ve hatta Lucci'yi de bir gözden geçirmeni tavsiye ederim.

2 senede luffynin g2 ile yendiği adamdan amiral seviyesine gelebiliyor olması saçma olurdu en başından o kadar güçsüz olmasaydı kabul ederdim ama oda enies lobby arcını erken yaptı lucci basamak taşı oldu
Luffy G2 ile eze eze yenmedi ki. Çok zor yendi. Hatta en son yenildi Usopp'un gaz vermesiyle ayağa kalktı biraz da. İkisi o arc yakın seviyedelerdi. Luffy'nin potansiyeli daha fazla olduğu için Luffy daha hızlı gelişmiştir ama kendisi de o seviyelere kadar gelebilir hani.

Ben net olarak böyle düşünüyorum. Cp0'ı gördüğümüzde Lucci'nin lider olmasına şaşırma benden söylemesi.. Crocodile ve Lucci'ye kıyamadı mangaka, Kaku ve Daz'la ikisini hikayeye geri soktu.. Crocodile'a "geçmişi" adı altında tekrar karaktere önem kazandırdı. Bir kere Cp0 Lucci'den çok bağımsız alakasız, o karakteri önemseyen bir organizasyon olsaydı hükümetin kovaladığı, infaz etmek istediği bu ekipten iki kişi tekrar o kadroya dahil edilmezdi.. o iki kişi zaten Luffy ve Zoro'nun rakipleri yani org'un veteran isimleri..
Somdan başlayalım, CP0'da bir çeşit retcon olduğunu ben de düşünüyorum. Ama bunun sırf Lucci'yi hikayeye geri sokmak için olduğunu ifade etmek çok abartılı bir yorum.

Oda hikayeye Lucci'yi dahil etmek isteseydi eğer bunun altyapısı zatrn kapak hikayeleriyle ortaya konulmuştu. Lucciler bağumsız bir grup korsan olarak rol oynayabilir ve hilayenin bir yerinde etkili olabilirlerdi.

CP0 OP evreninde çok önem atfedilmiş bir örgüt. Doğrudan evrenin tepesindeki kutsal ejderlere bağlı ve onların işlerini yapan epey aktif bir yapı. Sen hikayeye Lucci'yi sokmak için diyorsun ama kullanuldığı yerlerin Lucci ile hiç alakası yoktu(Reverie hariç). Zaten dünya hükümeti gibi çok ciddi bir gücün içinde hayvani derecede güçlü olan insanları oldupu bir istihabarat örgütüne sahip olması zaten beklendik bir durum.

Lucci'nin geri kabul edilmesi ilginç. Ama gene de bağlaması imkandız değil. En basitinden Lucci shici ayaro güçlü bir korsanı döver, bir yerlerde hükümeti kurtarır af diler vs

2 senede luffynin g2 ile yendiği adamdan amiral seviyesine gelebiliyor olması saçma olurdu en başından o kadar güçsüz olmasaydı kabul ederdim ama oda enies lobby arcını erken yaptı lucci basamak taşı oldu
Luffy'nin G2 ile yendiği adamdan kastın Blueno mu Lucci mi?

umarım süpriz güçlü ve yeni bir isimdir ve takımın lideridir lütfen lucciyi ısıtıp tekrar önümüze koymasınlar oda bu kadar seviyorduysa kötü karakterleri tayfayı bunlardan kursaydı :D
Tipsizin tekiydi ya. Türk olsaydı ismi çok net Kamuran olurdu.
Sövmeye hazırlan
Yc5 olup olmadığı belli olmayan luffy den dayak yedikten sonra hükumetin en önemli organizasyonun başına geçmek... oda bile bu kadar sıvayamaz. Lucci ilk 3 adam içerisine girerse şükretsin.

Lucci'nin adının manası ışığı çalan(sbs),sırtındakı yara dünya hükumetinin simgesi. Amiral ve ya Yonko seviyesi olmaz ama bütün sağ kollardan güçlüdür. Dövüşler bu şekilde olucak bence.
Luccı vs Sabo
Stussy vs Betty
Kaku vs Karasu

Goroseilerin çok güçlü çıkacaklarını düşünmediğini söylüyorsun. Ee şu noktadan sonra amiral üstü yonkou seviyesi karakter nasıl ve nereden çıkacak o zaman ? Tavşan değil ki bu adamlar hopp diyince ortaya çıksın. Amiral+ diyoruz, yonkou diyoruz ? Ee birilerini çıkarır demek altı boş bir beklenti oluyor.

Zoro'nun son savaşta dövüşeceği kişi, son savaşın Elbaf'tan sonra yapılacağını düşünürsek yonkou gücünde biri olmalı. Ondan aşağısı kurtarmaz. Üç-dört seçeneğimiz var; Mihawk, Shanks, Shiryu, Gandhi. Bunlardan ikisi kesin yonkou gücünde ikisi ise amiral veya üstü. Şu an için bir şey söylemek zor.

Sabody'de çok güçsüzdü bunlar. Son savaş diyoruz zurnanın son deliği artık. O zamana kadar araya 2 yıl yeni dünya+yonkou dövüşleri girecek. Bir zahmet Kid meyvesini uyandırıp pro düzeyde bir kullanım seviyesine geçsin.

Amiral neden imkansız ? Bizimkilere kıyas ettiğin için mi ? Eğer öyleyse bizimkiler yonkou seviyesi olmuşken Lucci'nin amiral seviyesi olması sırıtmaz ve o seviye Lucci'ye gider de. Göze batmaz, yakışır.

Ek olarak Sabo gibi potansiyelli bir karaktere amiral etmeyecek dediğin bir rakibi uygun görmeni Sabo sevmeyen biri olarak ben bile Sabo'ya yakıştıramadım. Son savaşta Luffy yonkou veya üstü seviyeyi zorlarken Sabo'nun amiral etmeyecek dediğin biriyle karşılaşması iki karakter arasındaki olanaksız güç farkını ve Sabo'yu güç olarak yanlış bir yerde konumlandırdığını gösteriyor. Eğer öyleyse Sabo'yu ve hatta Lucci'yi de bir gözden geçirmeni tavsiye ederim.
Dostum ben Sabo'nun nihai rakibi Lucci olur demedim ki ? İdeal rakip dedim. Amirallerle 2v1 yapıp yanındaki 4 çöple Fujitorayı hastanelik eden Sabo, Amiral ligi görmeden seriyi noktalamamz.

Lucciye gelirsek, Ne kadar zaman atlaması sonrası güncelleme alacak olsa da o Enies Lobby performansından sonra o liglerede boy göstermesi imkansız.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık