Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] CP-0 Aegis'in Gücü

Tutar mi ?

• Kullanılan toplam oy
    99
Son savaşta denizcilerin ciddi bir kısmının hükümetten yüz çevireceğini düşünüyorum.

Bunun haricinde CP0'ın lideri yonkou seviyesi bile olabilir(Lucci'nin en güçlü CP0 olduğuna dair genel bir kanı var ama bu kanının altı dolu değil, hani kanıt nerede?). Mesela hükümetin yetenekli ve potansiyelli kişileri özel olarak eğitmek için topladıklarını biliyoruz. Bence öylelerini bulmuş olabilirler illa.

Ha peki denizciler yüz çevirecekse o zaman sadece CP0la mı idare ederlrr? Bence Vega'nın tasarladığı ve shici sistemindne daha etkili olacak denen şey burada hükümetin kaybını dengeleme yolu olur. Cyborglar....
Evet, amirallerden bazıları yan çizebilir. O konuda katılıyorum. Özellikle Fujitora ve eğer malum Zoro'nun babası teorisi gerçekleşirse Ryokugyu. Fakat Lucci'de yonkou olacak kumaş yok. Oda'nın ise şu saatten sonra kimsenin bilmediği amiral üstü ya da yonkou gücünde birilerini sakladığını hiç sanmıyorum. Cyborg'lar önemli bir güç, evet. Ama Oda onların antisini de çoktan piyasaya sürdü; Kid. Tabi ki Kid'den beklediğim güç doğrultusunda konuşuyorum. Yoksa şu ana kadar gördüğümüz Kid hayal kırıklığı.

Oda'nın ise şu saatten sonra kimsenin bilmediği amiral üstü ya da yonkou gücünde birilerini sakladığını hiç sanmıyorum.
Neden olmasın ki? Zaten halihazırda çok fazla güçlü insan çıkmasına gerek yok. Zoro'ya bir rakip Sanji'ye bir rakip Yamato'ya bir rakip. Gerisi önemsiz.

Öte yandan şöyle bir mesele de var şimdi. Fuji konusunda bana katıldın, peki o zaman bu Zoro kimle dövüşür son savaşta?

Şimdi Gorouseideki amcalardan birisi diyeceksin. Ben hükümettekilerin öyle çok güçlü olduğunu düşünmüyprum ama diyelin öyle. O zaman Mihawk'a ayıp olmaz mı? Mihawk sadece hükümetteki kılıç ustası pasif olduğu için en iyi kılıç ustası olmuş gibi bir sonuç çıkar ortaya.

Cyborg'lar önemli bir güç, evet. Ama Oda onların antisini de çoktan piyasaya sürdü; Kid.
O anti Saobody'de pek etkili olamadı ama. Demek ki metal hakimiyeti sınırsız değil.

Lideri Lucci olan oluşumdan ne beklersin ki?!
Teori'yi sevdim. Liderlerinin Lucci olduğu kesin değil sadece kıdemli bir üye de olabilir ama non-canon One Piece Gold filmi ile bağlantılı anime-special filmi Heart of Gold'da en sağdaki ve en uzun adama Lucci emir vermişti ama dediğim gibi bu non-canon olduğu için kesin değil. Hattori, Funkfreed ve Spandam'ı saymazsak 7 üyesini gördük bunlardan üçü (Lucci, Kaku ve Stussy) Tüm Rokushiki tekniklerini kullanabiliyordu ve ortadaki adamın (o olduğundan emin değilim) Orochi kafasına sıktığında hiç bir şey olmamış gibi konuşmaya devam etti büyük ihtimal ile "tekkai" kullandı yani onlarında tüm Rokushiki tekniklerini bildiklerini düşüne biliriz şeytan meyvelerine gelince Who's Who dahil 8 CP9 üyesinin 6'sı şeytan meyvesi yeteneklerine sahipti (Funkfreed'i de sayarsak 9'da 7'si) yani bu yüzden bence bu örgütünde çoğunluğunun şeytan meyvesi kullanıcısı olduğunu düşünüyorum en güçlü üyelerinin ise Zoan şeytan meyvelerine sahip olduğunu düşünüyorum teoride ki gibi Mistik Zoan olabilir ama bence daha önce bahsettiğim gibi Antik Zoan'ları vardır çünkü seride bir kaç tane daha Antik Zoan şeytan meyvesi görmek zorundayız ve Mistik Zoan'ların, Logia'lardan bile daha nadir olduğu biliniyor ve eğer en güçlü 3 üyesinin bile Mistik Zoan'ı varsa seride canon 10 Mistik Zoan olmuş olur ve canon sadece 11 Logia var yani daha nadir olması için Mistik Zoan'ların, Logia'lardan en az 3-4 meyve daha az olması gerektiğini düşünüyorum.

Cp0 sırf Lucci karakteri için yeni dünya'ya uyarlanmış bir oluşum ne demek Lucci lider değil ? Nasıl Croc sadece sağ koluyla yeni dünyaya açılmışsa.. Rob Lucci de sağ koluyla hikayesine devam ediyor.

Lucci çok sevilesi bir karakter olmasa da.. inanılmaz kaliteli bir tasarımı var. Doflamingo gibi bulunduğu konumdaki bir kişiye verilebilecek tüm özellikler mevcut. Arkasındaki yeni dünya dövmesi yeter :)

Seviyesine gelecek olursak Lucci için, Amiral ve Yonko ligleri imkansız seviyeler..
Kendisi için en ideal rakibin de Sabo olduğunu düşünüyorum.

amirallerin garpın sengokunun vegapunkın goroseilerin ve imunun yanında bir etkileri olacağını sanmıyorum umarım luffynin gear 2sine yenilen adamı tekrardan amiral seviyesi falan olarak sunmazlar odadan beklerim saçmalamasını

amirallerin garpın sengokunun vegapunkın goroseilerin ve imunun yanında bir etkileri olacağını sanmıyorum umarım luffynin gear 2sine yenilen adamı tekrardan amiral seviyesi falan olarak sunmazlar odadan beklerim saçmalamasını
Bence sunmazlar da neden olmasın ki? Luffy'e yenilen kişiler yerinde mi sayıyor? :D Lucci Luffy'e görr çok yaşlı da değildi hatırladığım kadarıyla.

Bence sunmazlar da neden olmasın ki? Luffy'e yenilen kişiler yerinde mi sayıyor? :D Lucci Luffy'e görr çok yaşlı da değildi hatırladığım kadarıyla.
2 senede luffynin g2 ile yendiği adamdan amiral seviyesine gelebiliyor olması saçma olurdu en başından o kadar güçsüz olmasaydı kabul ederdim ama oda enies lobby arcını erken yaptı lucci basamak taşı oldu

Reis senden beklemediğim kadar kötü bir yorum olmuş :(
Ben net olarak böyle düşünüyorum. Cp0'ı gördüğümüzde Lucci'nin lider olmasına şaşırma benden söylemesi.. Crocodile ve Lucci'ye kıyamadı mangaka, Kaku ve Daz'la ikisini hikayeye geri soktu.. Crocodile'a "geçmişi" adı altında tekrar karaktere önem kazandırdı. Bir kere Cp0 Lucci'den çok bağımsız alakasız, o karakteri önemseyen bir organizasyon olsaydı hükümetin kovaladığı, infaz etmek istediği bu ekipten iki kişi tekrar o kadroya dahil edilmezdi.. o iki kişi zaten Luffy ve Zoro'nun rakipleri yani org'un veteran isimleri..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık