Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Counter Strike: Global Offensive (2012)

Ben online veya lan ilk 30 daki takımlar için bir fark oluşturduğunu düşünmüyorum kendi adıma. Takımlardaki disiplini biraz etkilediğini düşünüyorum. Tabi seyir zevkini baya düşürüyor o ayrı konu. Big ile ilgili big zaten şuan ki takımlar içerisinde en çok birlikte oynayan oyunculardan oluşan kadrolardan biri oldu artık. Bunun meyvesini yemeye başladılar birazda. Ayrıca Cs'de bence normal sporlar gibi psikomotor davranışların az olmasından kaynaklı her zaman iyi takım sıralaması değişiyor. Bu tabumu sadece astralis bozuyor ama istisnalar kaideyi bozmaz. Oyunda timingler, şans faktörleri çok etken olduğu için çok inişli çıkışlı bir sıralama oluyor. İzleyenler ne demek istediğimi anlar.
Ben hep izliyorum ama online ve Lan turnuvalarında ciddili bir fark var. Landa aralarında Değişen takımlar 20 ise bu Online'da 30,40'ı bulabiliyor. Online turnuvalar süpriz sonuçlara daha açık. Ayrıca Landa geçen sene şov yapıp top20'ye giren Woxic'in online turnuvalarda leşleyip yedeğe kayması çok üzüdü. Hele 200 pingle maç çıkardığı oluyordu S1mple'ın.. Big dediğin gibi iyi ama çok inişli çıkışlı bir takım. One Cologne'da kendilerini kanıtlamaları lazımdı direkt elendiler. Sprout'da yenilmezsin

Ben yeni yeni takımları görmeye başladım ama siz tecrübeli arkadaşlara sormak isterim
Big Clan ne kadar iyi?
Xantares çok iyi bir oyuncu olduğu muhakkak ama Big Clan ona küçük geliyor sanki
Malum Türk olması ayrı bir heyecan katıyor
Big Clan'dan daha iyi takımlara bakıyorum, orada kendine yer edinebileceği bir takım var mıdır acaba?
s1mple a da selam :mincika:

Ben hep izliyorum ama online ve Lan turnuvalarında ciddili bir fark var. Landa aralarında Değişen takımlar 20 ise bu Online'da 30,40'ı bulabiliyor. Online turnuvalar süpriz sonuçlara daha açık. Ayrıca Landa geçen sene şov yapıp top20'ye giren Woxic'in online turnuvalarda leşleyip yedeğe kayması çok üzüdü. Hele 200 pingle maç çıkardığı oluyordu S1mple'ın.. Big dediğin gibi iyi ama çok inişli çıkışlı bir takım. One Cologne'da kendilerini kanıtlamaları lazımdı direkt elendiler. Sprout'da yenilmezsin
Dediğim gibi online maçlar bazı takımların çalışma sistemini bozmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Disiplin anlayışından kopmalar oldu özetle. En basit örneği sen vermişsin zaten. Mousesport düzgün bir bootcamp bile yapmadı ve sonuçları ortada. W0xic uzun zamandır ayrıydı. Ayrıca mousesportun son lan turnuvalarındaki başarısı lan özelliğinden ziyade sg silahının nerflenmeden önceki zamanıydı ve en iyi sg kullanan takımdı. Onun etkisi ile başarıyı yakaladılar daha çok. Normal maçlarda bile chrisj ve karrigan bazen alıyordu hatta. Güçlenmesi adamların baya işine yaradı taki nerf gelene kadar. Nerf sonrası corona tatil süreci derken olay woxice patladı.Esl one Cologne'den önceki turnvuyı kazandıktan sonra BİG'te tatile gitti. Tatil dönüşü direk bu turnuvaya girdiler. XANTARES bu muabbeti, yayınında da kendisi dedi zaten böyle birşey beklediğini.Pro lig belli edecek şimdi onların kumaşını orada görücez artık. Sprout'ta BİG'in biraz antisi gibi diğer NİP maçında da NİP BİG'i çok iyi analiz yapmış.Analizlerinde BİG'in çok kontrollü oynadığını gözlemlemişler ve buna strateji olarak full peek yaptılar . 2 maçıda komple izlersen alıntıladığın yorumumda da bahsettiğim gibi çok fazla timing olan 2 maç oldu.

Ben yeni yeni takımları görmeye başladım ama siz tecrübeli arkadaşlara sormak isterim
Big Clan ne kadar iyi?
Xantares çok iyi bir oyuncu olduğu muhakkak ama Big Clan ona küçük geliyor sanki
Malum Türk olması ayrı bir heyecan katıyor
Big Clan'dan daha iyi takımlara bakıyorum, orada kendine yer edinebileceği bir takım var mıdır acaba?
s1mple a da selam :mincika:
BİG, Xantares gelmeden önce bazı dönemleri hariç, ilk 20 de bile olamayan bir takımdı. Xantares'in geldiği SS daha iyi bir takımdı net şekilde. Türkiye imkanlarından dolayı (maaşlar, profesyolen takım anlayışı,ping durumları vs) BİG'e gitti. O dönem Mousesport ve Faze clan takımlarından da teklif geldiğini bizzat kendisi söyledi. Ama BİG'te Gob B nickli bir türk oyuncusu vardı o dönem.Takımın kurucu ortaklarından birisi de Türk, Tabsen'i de çok biraz tanıdığı için tercih etti. Son olarak da ingilizcesi dillere destan olmasınıda eklemeliyiz :D Mevcut takımlara da bakarsan oturmuş bir takım düzenleri olduğundan, gidebileceği daha iyi bir takım yok. Olabilecek takımlar var ama şuan için yok.
Edit1: Bu arada BİG clan ne kadar iyi sorunu görmemişim; Dünya sıralamasında 1. Muhtemelen 2.liğe düşecekler bu haftadan sonra ama buradan hesap et. Tabi yukardaki konuştuğumuz etkenlerden dolayı gerçek TOP1 görülmüyorlar çoğu cs takipçisi gözünde.

Son düzenleme:
Ben online veya lan ilk 30 daki takımlar için bir fark oluşturduğunu düşünmüyorum kendi adıma. Takımlardaki disiplini biraz etkilediğini düşünüyorum. Tabi seyir zevkini baya düşürüyor o ayrı konu. Big ile ilgili big zaten şuan ki takımlar içerisinde en çok birlikte oynayan oyunculardan oluşan kadrolardan biri oldu artık. Bunun meyvesini yemeye başladılar birazda. Ayrıca Cs'de bence normal sporlar gibi psikomotor davranışların az olmasından kaynaklı her zaman iyi takım sıralaması değişiyor. Bu tabumu sadece astralis bozuyor ama istisnalar kaideyi bozmaz. Oyunda timingler, şans faktörleri çok etken olduğu için çok inişli çıkışlı bir sıralama oluyor. İzleyenler ne demek istediğimi anlar.
Çok fark oluşturmuyorsa BIG nasıl ilk turda elendi? Önceki turnuvada şampiyon olmuş takım ilk turda eleniyor, çok garip. Bazı takımlar cidden online turnuvalara daha kolay uyum sağlıyor bence. Heroic ya da BIG'in büyük bir Lan turnuvasını kazanabileceğini sanmıyorum çünkü büyük takımlar daha büyük motivasyonla oynuyorlar o turnuvalarda.

Çok fark oluşturmuyorsa BIG nasıl ilk turda elendi? Önceki turnuvada şampiyon olmuş takım ilk turda eleniyor, çok garip.
Bu son tunuvuda online idi. Yaptığın yorumun ile alakalı bir bağlantı kurulamaz yani. İkiside online ama sen elenmesinden bahsediyorsun lana girmiş gibi. Yazdıklarımı tam okursan BİG'in kazandığı turnuvadan sonra tatile gittiğini yazmıştım.Tam okumadın galiba. Cevabı yukardaki yazdığım yorumumda var. Diğer dediklerine katılıyorum ama BİG ile ilgili olan kısım için BİG önceki aylara nazaran daha çok birlikte oynamış oyuncular oldu artık. Lan turnuvlarında kazanır kazanmaz birşey diyemem ama sağlam takımlardan biri olur bu saatten sonra.

Eşleştirme algoritmasında mı hata var bilmiyorum ama daha ilk oynadığım hesapta bile pro oyuncular geliyor. Adamlar hesap silip tekrar mı açıyorlar ne yapıyorlar bilmiyorum ama oyun counter 1.5 kadar iyi değil gözümde. Sürekli kafadan teke gitmek çok can sıkıcı ve bir o kadar da saçma bir durum.

Eşleştirme algoritmasında mı hata var bilmiyorum ama daha ilk oynadığım hesapta bile pro oyuncular geliyor. Adamlar hesap silip tekrar mı açıyorlar ne yapıyorlar bilmiyorum ama oyun counter 1.5 kadar iyi değil gözümde. Sürekli kafadan teke gitmek çok can sıkıcı ve bir o kadar da saçma bir durum.
Oyun 20 yıldır var hocam. Artık en kötüsü bile iyi durumda. Ayrıca smurf hesap yapanlar (yan çar kasma, satma işleri) da baya çok. Bilgisayar sistemi keza baya etkiliyor. Aim geliştireceğin haritalarda takıl, Deathmatch oyna, şimdilik sadece bir haritanın smoke, flash, molotov taktiklerini öğrenerek girersen farkı hissedersin.

Oyun 20 yıldır var hocam. Artık en kötüsü bile iyi durumda. Ayrıca smurf hesap yapanlar (yan çar kasma, satma işleri) da baya çok. Bilgisayar sistemi keza baya etkiliyor. Aim geliştireceğin haritalarda takıl, Deathmatch oyna, şimdilik sadece bir haritanın smoke, flash, molotov taktiklerini öğrenerek girersen farkı hissedersin.
Cs go 20 yıldır nasıl var, şimdi baktım 2012 diyor çıkış tarihi. Cs 1.5 den daha farklı geldi hep bana cs go. Neyse artık rekabet içeren oyunları oynamamaya çalışıyorum. Rekabetin olduğu yerde zevk olmuyor çünkü. Rekabet ortamını oluşturan kişilerde belli bir süre son bunu paraya dönüştüren insanlar zaten. Oyun dediğin zevk için oynanır, stres yapan oyunlardan uzak duruyorum kısaca. Oyuna girip zevk alacağım yerde millete küfreden birine dönüşüyorum bu cs go yüzünden :D .

Şunu ekleyim internet gerçekten bu tür oyunlarda baya etkili. Benim ms 100 den aşağı olmaz hiç. Adamlara göre delaylı oynadığımız gerçeği de var. Profesyonel şekilde oynayanlar 20 ms de filan oynuyor heralde. Grafikler de etkili, hatta bir youtuber cs go ayarları yaptırıyordu adam çöp ayarlarla oynamak daha iyi diyordu. Detay olmadığı zaman daha iyi düşmanı algılayabiliyorsun gibisinden bir şeyler demişti.

Son düzenleme:
Cs go 20 yıldır nasıl var, şimdi baktım 2012 diyor çıkış tarihi. Cs 1.5 den daha farklı geldi hep bana cs go. Neyse artık rekabet içeren oyunları oynamamaya çalışıyorum. Rekabetin olduğu yerde zevk olmuyor çünkü. Rekabet ortamını oluşturan kişilerde belli bir süre son bunu paraya dönüştüren insanlar zaten. Oyun dediğin zevk için oynanır, stres yapan oyunlardan uzak duruyorum kısaca. Oyuna girip zevk alacağım yerde millete küfreden birine dönüşüyorum bu cs go yüzünden :D .

Şunu ekleyim internet gerçekten bu tür oyunlarda baya etkili. Benim ms 100 den aşağı olmaz hiç. Adamlara göre delaylı oynadığımız gerçeği de var. Profesyonel şekilde oynayanlar 20 ms de filan oynuyor heralde. Grafikler de etkili, hatta bir youtuber cs go ayarları yaptırıyordu adam çöp ayarlarla oynamak daha iyi diyordu. Detay olmadığı zaman daha iyi düşmanı algılayabiliyorsun gibisinden bir şeyler demişti.
Counter genel itibari ile 20. yılını kutladı demek istedim. Cs:go içinde bununla alakalı skinler ve bıçakları var hatta.
Eğer 100 ping altına düşmüyorsa rekabetçide yükselemezsin. 70 ve altı olmalı min. Sinir stress durumunuda katarsan 20 30 pingle takılacağın topluluk sunucuları var. Orada Türk serverlerı var. 20 ye 20 25 e 25 15e 15 takım halinde maçlar yapılıyor. Çok zevklidir. Ben mesela global olduktan sonra sıkılmaya başladım ve bu serverlerda oynamaya başlamıştım. Dust arena ve vendetta sunucuları iyidir bunlardan. Günlük bağımlılık yapmadan 2 3 saat zevk alarak böyle devam edebilirsin.
Edit:Oyun içi sabit ayarlarla ve düzgün fare monitör ayarlarıyla oynaman lazım. Devam edersen bunuda biraz araştırırsın.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık