Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Claymore

Tabakhaneye bok yetiştirir gibi bitirilmesi dışında güzel seriydi. Acelesi vardı herhalde mangakanın uçağa falan mı yetişecekti nedir..
Bunu aylık yayınlıyorlardı bir ara hatta bitti denildi de bir süre bölüm bile çıkmadı aylarca. Sonra anlaştılar da adam 2 yılda alelacele bitirdi yoksa bu seriye o şekil bir son yakışmadı. Teresa'nın falan dönmesi hep son 30 bölümde ortaya çıkan özelliklere bağlandı. Hafıza silmeler, aktarmalar, bir türlü ölememeler, geri dönmeler, garip yaratıklar falan:oleyo2: bu tarz uç yetenekler, şeyler yoktu seride normalde.

Türkçesi de var yahu, yanlış yönlendirmeyelim. Ama hiçbiri bir Teresa değil.:D
http://manga.anitr.com/Claymore/155
:eek: şimdi mi söylenir ya :of: gerçi ben de sormadım ki :(ne bileyim google dan arattım bulamadım ondan ing ye giriştim.
Güzel güzel izliyorum bunun animeyi, birden bire güzelim hatunu ikiye yarmasınlar mı :D orda bıraktım izlemeyi
benim de içim cız etti ama napak ölek mi :D

Çok iyi potansiyele sahip, güzel bir seriydi. Karakterler sağlam. Tabi anime de bir çok cevaplanmamış soru var claymore, yoma ve organizasyon hakkında. Sonu için farklı yapıldı animede deniliyordu, mangadan farklı olan olay nedir? Ve mangadan kaçıncı bölüme tekabül ediyor devamı?
Karakterlerin hepsinin ayrı bir karizması var ama Teresa bir başkaydı.

Çok iyi potansiyele sahip, güzel bir seriydi. Karakterler sağlam. Tabi anime de bir çok cevaplanmamış soru var claymore, yoma ve organizasyon hakkında. Sonu için farklı yapıldı animede deniliyordu, mangadan farklı olan olay nedir? Ve mangadan kaçıncı bölüme tekabül ediyor devamı?
Animede o şehirdeki büyük savaştan sonra Priscilla olayları uçuk bir şekilde filler.

Anime manganın üçte birini içeriyor. Kaldığı yerden bakacağım diyorsan 50'lerin sonuna kadar animesi. 55'ten sonraya bakabilirsin. O civarlarda anime biter manga devam eder.

50 bölümü oku baştan bence. Çizimleri güzeldir, hikayeye uygundur ve anime mangaya sadık olsa da mangada animeden farklı birkaç sahne var.

Animede o şehirdeki büyük savaştan sonra Priscilla olayları uçuk bir şekilde filler.

Anime manganın üçte birini içeriyor. Kaldığı yerden bakacağım diyorsan 50'lerin sonuna kadar animesi. 55'ten sonraya bakabilirsin. O civarlarda anime biter manga devam eder.

50 bölümü oku baştan bence. Çizimleri güzeldir, hikayeye uygundur ve anime mangaya sadık olsa da mangada animeden farklı birkaç sahne var.
Mangada Claire ve Priscilla savaşıyorlar mı peki? Komple mi filler o bölüm?

Mangada Claire ve Priscilla savaşıyorlar mı peki? Komple mi filler o bölüm?
Animede fantazi yapmışlar. Claymore güç dengesi olan bir manga. Clare nere, Priscilla nere :rolleyes:

Spoiler olur çok anlatırsam. Az söyleyeyim, manganın sonuna doğru doğal olarak beklenen son rakip Priscilla ama animedeki son savaşla ilgisi yok. Zaten anime bittikten 6-7 sene sonra manga bitti. Yani anime öylesine bir son yaptı manga devam ettiği için.

Dediğim gibi aç mangayı baştan oku sen farklılıklar elbet var.Çizimler bambaşka bir kere.

Animede fantazi yapmışlar. Claymore güç dengesi olan bir manga. Clare nere, Priscilla nere :rolleyes:

Spoiler olur çok anlatırsam. Az söyleyeyim, manganın sonuna doğru doğal olarak beklenen son rakip Priscilla ama animedeki son savaşla ilgisi yok. Zaten anime bittikten 6-7 sene sonra manga bitti. Yani anime öylesine bir son yaptı manga devam ettiği için.
Yani Priscilla'ya daha çok var mangada herhalde. Açıkçası ben bu yoma, yarı yoma, claymore, uyanmış olan, numaralandırılmalar falan Bleach'in arrancar - espada - hollow sistemine benzettim. Bu yomaların ortaya çıkışı, claymoreların gerçekten yapılış amacı ve organizasyon dahil olayları merak ediyorum. Mangada açıkladılar diye umuyorum, bir de tatmin edici olmazsa hayal kırıklığına uğrarım. Evet anime gayet iyi işlendi, karakterler ve dövüşler izlettirdi kendini ama bu dediğim etmenlerden sıkıntılı geliyordu bana. @Millennium Wizard Mangaya geçeceğim o halde. Teresa dönüyor diye okudum burda, nası mutlu oldum. Teresa dönmeli ve herkese haddini bildirmeli. Manga kaç bölüm peki?

Yani Priscilla'ya daha çok var mangada herhalde. Açıkçası ben bu yoma, yarı yoma, claymore, uyanmış olan, numaralandırılmalar falan Bleach'in arrancar - espada - hollow sistemine benzettim. Bu yomaların ortaya çıkışı, claymoreların gerçekten yapılış amacı ve organizasyon dahil olayları merak ediyorum. Mangada açıkladılar diye umuyorum, bir de tatmin edici olmazsa hayal kırıklığına uğrarım. Evet anime gayet iyi işlendi, karakterler ve dövüşler izlettirdi kendini ama bu dediğim etmenlerden sıkıntılı geliyordu bana. @Millennium Wizard Mangaya geçeceğim o halde. Teresa dönüyor diye okudum burda, nası mutlu oldum. Teresa dönmeli ve herkese haddini bildirmeli. Manga kaç bölüm peki?
Mangada organizasyon, savaşçılar, yomalar, uyanmış olanlar, abisallar, claymore kılıçları... hepsi açıklanıyor. Açıklamalar tatmin edici genel olarak, beğenmeyeceğin en fazla bir iki nokta olur, öyle geçiştirmiyor hiçbir şeyi. Anime manganın özetinin özeti. Animedeki savaşın, yanında mahalle kavgası kaldığı savaşlar var mangada. Daha çok karakter var. Olaylar akıyor bir noktadan sonra. Teresa'yı kötü yemişsin, en sürpriz en beklenmedik olaydı o.

Manga 155 bölüm. 2014'te bitti. 5 tane de epey güzel olan özel bölüm var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık