Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Katakuri

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 356 95.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 17 4.6%

• Kullanılan toplam oy
    373
Ortada bir karşılaştırma var ancak şartlar çok farklı. Bu adamın sırf ağzını gördüğü için tayfasındaki beş aşçıyı katlettikten sonra rakibine yol vermesi saçma.

Mihawk ne buna benzer bir şey yapmıştı ne de Zoro Mihawk'ın rakibi idi.

Onu geçtim, benim mesajımla başlamış bir alıntı var ve sen ona atıf yaparak konuşuyorsun. Balıklama atlamam normal.
Asıl mesele bunu fark edebilmiş olman. Neyse en azından ufak dahi olsa yol katettik.

İkinci olarak bir insanın başka birinden etkilenmesi de normal. Bu adamların bir de psikolojik yönleri var. Kata'nın hangi şartlar altında bu noktalara geldiği belli. Luffy'nin ona tavrı belli. İnsanlar ilk görüşte aşık oluyor, biz burda saatlarce zaman geçirmiş iki insandan bahsediyoruz. ::/

Son düzenleme:
Can sıkıntısından değil miydi o yaw? :/

Yalnız karakter değişimi olayı gayet eleştiri alabilir. Naruto'daki karakter değişimleri kadar olmasa da biraz yüzeysel oldu. Gerçi Katakuri için orada ilk kez bencilce davrandı diyebiliriz. Bu yüzden biraz hoş görülebilir. Ancak Mihawk olayı ile aynı görmek garip geliyor. :) Mihawk karakter dışına çıkmıyor orada.

Sonuçta zayıflık mı değil mi? Psikolojik baskı yaşaması bunu değiştiriyor mu? Ağzını göstermeme nedeni ise zayıflık olarak görmesi canım. Mangada yazan bu. :bilmem:

Şu sahneye göre çok net Mihawk'ın kını yok, sırtında çıtçıtlı mıknatıslı bi yer var oraya koyuyor kılıcı.

Senin görüşüne cevap yazdım sonrasında.:/
Hmm, o başta yazarken yoktu.

İkinci olarak bir insanın başka birinden etkilenmesi de normal. Bu adamların bir de psikolojik yönleri var. Kata'nın hangi şartlar altında bu noktalara geldiği belli. Luffy'nin ona tavrı belli. Ulan insanlar ilk görüşte aşık oluyor, biz burda saatlarce zaman geçirmiş iki insandan bahsediyoruz. ::/
Buradaki sıkıntı bu adamın birinden etkilenmiş olması değil. Bunu baştan belirteyim.

Buradaki sıkıntı, ağzını görmeleri gibi aşırı gereksiz bir sebepten tayfasındaki aşçıları öldüren adamın rakibine sempati duyması.

Sempati ne demek?

''Sempati, başka bir yaşam formunun sıkıntısına veya ihtiyacına yönelik algı, anlayış ve tepkidir.''

Gereksiz bir sebepten kendi arkadaşlarının hayatını alan birisinin, rakibinin sıkıntısına veya ihtiyacına empati duymasını cidden mantıklı bulabiliyor musun?

Ve bu değişimin ciddi anlamda bir günden çok daha kısa sürede olmasını?

Dediğim gibi olay birinden etkilenmiş olması değil. Olay bunun çok uç durumda ve çok kısa sürede olmuş olması.

Hmm, o başta yazarken yoktu.

Buradaki sıkıntı bu adamın birinden etkilenmiş olması değil. Bunu baştan belirteyim.

Buradaki sıkıntı, ağzını görmeleri gibi aşırı gereksiz bir sebepten tayfasındaki aşçıları öldüren adamın rakibine sempati duyması.

Sempati ne demek?

''Sempati, başka bir yaşam formunun sıkıntısına veya ihtiyacına yönelik algı, anlayış ve tepkidir.''

Gereksiz bir sebepten kendi arkadaşlarının hayatını alan birisinin, rakibinin sıkıntısına veya ihtiyacına empati duymasını cidden mantıklı bulabiliyor musun?

Ve bu değişimin ciddi anlamda bir günden çok daha kısa sürede olmasını?

Dediğim gibi olay birinden etkilenmiş olması değil. Olay bunun çok uç durumda ve çok kısa sürede olmuş olması.
Aşırı gereksiz sebep demişsin ama kime göre? Olaya şahit olan için çok sıradan bir şey olabilir. Ama bir de onu yaşayan kişiye sormak lazım. Diş ağrısı, yaşamayan kişi için herhangi bir ağrı türü olabilirken, yaşayan kişi için o an en kötü ağrı türü olabilir.Ya da yüzünde veya vücudunda leke olan birisi için bu leke o kişiyi çok çirkin hissettirebilirken senin benim için basit bir leke olarak gözükebilir. Yani Kata'nın o anki psikolojik durumuna göre olayları ele almak lazım.

İkinci olarak da olayları ele alış sıralaman hatalı.Aşçıları öldürme zamanı ile etkilenme kısmı hemen gerçekleşmiyor. Arada bir süre dövüş oluyor, Luffy Kata'nın gerçek yüzünü görüyor,ona rağmen onu olduğu gibi kabul ediyor, aynı zamanda Luffy bir irade ve güç sergiliyor. Sonrasında bu etkilenme durumu başlıyor. Olaylara bu şekilde bakıldığında bana göre çok normal ve hoş bir durum ortaya çıkıyor.

Kaliteli çar, Dof'u gördüğümüz de komplike bir karakter dedik ama daha fenası çıktı Katakuri.

Rica etti falan demedim zaten. Anasını yenmesini istiyor dedim. Katakuri eminim içten içe anasının yenilmesini dilememiştir. :)

Ben bireysel mi demişim yoksa kardeşleri için mi?
E tamam işte. Madem bireysel bir sorunu olmadığına hemfikirsen kalkıp bunu dert ettiğini düşünmezsin. :bilmem:

Anasını yenmesini istemiyor işte. Sadece kabul ediyor. Saygı duyuyor buna. Luffy'yi annesinin rakibi olarak tanıyor.
Shanks'ı, Kaido'yu tanıması gibi bir şey bu. Ama özel olarak yensin diye bir temennisi yok işte.
Annesinin yenilmesini de Luffy'yi sevdiği için istemiştir işte. Ne var bunda?
Nasılsa anasının karşısına geçecek, anası yenerse öldürür bunu. O yüzden Luffy kazansın istemiş.

Aşırı gereksiz sebep demişsin ama kime göre? Olaya şahit olan için çok sıradan bir şey olabilir. Ama bir de onu yaşayan kişiye sormak lazım. Diş ağrısı, yaşamayan kişi için herhangi bir ağrı türü olabilirken, yaşayan kişi için o an en kötü ağrı türü olabilir.Ya da yüzünde veya vücudunda leke olan birisi için bu leke o kişiyi çok çirkin hissettirebilirken senin benim için basit bir leke olarak gözükebilir. Yani Kata'nın o anki psikolojik durumuna göre olayları ele almak lazım.
Bu konuyu tartışmak bile anlamsız ve çok bariz bir şey. Benim yüzümdeki yarayı gördüler diye tüm arkadaşlarımı öldürsem gereksiz olur mu olmaz mı? Geçmişte nasıl bir travma yaşamış olursam olayım cevap açık.

İkinci olarak da olayları ele alış sıralaman hatalı.Aşçıları öldürme zamanı ile etkilenme kısmı hemen gerçekleşmiyor. Arada bir süre dövüş oluyor, Luffy Kata'nın gerçek yüzünü görüyor,ona rağmen onu olduğu gibi kabul ediyor, aynı zamanda Luffy bir irade ve güç sergiliyor. Sonrasında bu etkilenme durumu başlıyor. Olaylara bu şekilde bakıldığında bana göre çok normal ve hoş bir durum ortaya çıkıyor.
Üstte de dediğim gibi, kişisel zevkler o zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık