Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Cansız Maddeler ve Şeytan Meyvesi

katıldığım kısım: Şeytan meyvelerinin smoker ın tabiriyle ruhu var. ODA-sensei buna başka bir ad verebilir ama bu olana kadar ruh diyelim. Meyvelerin uyanması gibi bir şeyde gördük(İmpel Down da) ki bu teorini dahada güçlendiriyor.
Ayrıca one piece=tek parça belkide budur
katılmadığım kısımlar: herşeyin bir ruhu var akla yatmıyor(en azından benim). Şeytan meyvesi gibi bir özelliği olan şeylerde neysede bildiğin taş toprak olmadı yani. Belki kendi ruhunu geliştirip cansız nesneleri hisstme gibi bir durum mümkün.
Şeytan mevyesinin ruhu varsa. Bizim bildiğimiz manadaki ruhu öyle parçalara ayırmak çok mantıklı gelmiyor ki PX lere konulsun.
Ama tabiiki adı değişir ve ona bir kulp bulursa o başka.
Bir de Teach in meyvesinden ziyade direk kendisine (bedenine/vücuduna) gönderme yapıldı. Kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama savaşta marco "onun vücudu normal değil" gibi bir şey demişti. Birde bizimkilerin ilk görüştüklerinde, zoro ve luffy "O değil onlar". Ben meyveye takılmamaya çalışıyorum bu yüzden.
son olarak isimler farklı olsada tutabilir bir teori. En azından zoroda kral haki olmasından daha mantıklı kimse alınmasın:rolleyes:

Başka türlü, beyzbol topu fırlatıcısına, köpek meyvesini nasıl yediririz sorusuna cevap bulamadım. Böyle oldu.

Başka türlü, beyzbol topu fırlatıcısına, köpek meyvesini nasıl yediririz sorusuna cevap bulamadım. Böyle oldu.
köpek meyvesini arabasta kralının yanındaki korumalardan biri yememişmiydi? Pell değil diğeri?
ben onu köpeğe beyzbol meyvesi yedirildi sanıyordum

köpek meyvesini arabasta kralının yanındaki korumalardan biri yememişmiydi? Pell değil diğeri?
ben onu köpeğe beyzbol meyvesi yedirildi sanıyordum
Pell'in yanındaki Chaka, Inu Inu no Mi, Model: Jackal meyvesi yemiş. Benim dediğim Mr 4.'ün köpeği Lassou, Inu Inu no Mi, Model: Dachshund meyvesi yedirilmiş bir beyzbol topu fırlatıcısı. Köpeğe fırlatma meyvesi değil de, fırlatıcıya köpek meyvesi yedirmişler.

Pell'in yanındaki Chaka, Inu Inu no Mi, Model: Jackal meyvesi yemiş. Benim dediğim Mr 4.'ün köpeği Lassou, Inu Inu no Mi, Model: Dachshund meyvesi yedirilmiş bir beyzbol topu fırlatıcısı. Köpeğe fırlatma meyvesi değil de, fırlatıcıya köpek meyvesi yedirmişler.
doğru ya şimdi hatırladım zaten söylediğim mantıksız çünkü köpeğe şeytan meyvesi yedirip cansız nesnelere şeytan meyvesi yedirmekten bahsedilemez ^^" ben en iyisi sınav zamanı yorum yapmayayım:D

1. Taşın ruhu olduğuna inanıyorsan, ona pek takılma.
2. Meyve ruhunun özgür bir iradesi yok. Tamamen bağımlı. Bu yüzden Vegapunk'ın meyvenin ruhunu çıkarabildiğini düşünüyorum. İnsanın iradesi olduğu için, meyve ruhunuda kontrol ediyor.
meyve ruhunun özgür iradesi yok diyosun ama neye dayanarak yok diyosun orasını çözemedim.Ben şeytan meyvesinin insanı her anlamda ele geçirdiğini düşünüyorum çünkü insana bir çeşit özel güçler veriyor ve suda yüzmesini engelliyor...yani insana bir özellik veriyor bir özellik alıyor.Bu bile şeytan meyvesinin insan iradesini ele geçirdiğini kanıtlar bence.Eğer insan iradesi meyve ruhunu kontrol edebiliyorsa şeytan meyvesinin zayıf tarafınıda kontrol edebilmesi gerekmez mi?(zayıf tarafından kastım suda yüzebilmesi)Smoker kusura bakma bu konu ile ilgili kafamda bir takım sorular var onlara net cevaplar alabilmek için soruyorum.

Roronoa Zoro

Mantikli ama bir kısım benim düşündüğümden farklı. Bence meyve ruhu varsa bedene girdiğinde kisinin ruhuyla birleşiyor. Böyle dusunmememin sebebi Brook. Öldükten sonra meyve ruhu yardımıyla kendi ruhu bedenine donmustur. Benim düşüncem böyle. Gerisi mantıklı. Ama bu durumda Wb'nin meyvesinin alınması yine açıkta kalıyor..

meyve ruhunun özgür iradesi yok diyosun ama neye dayanarak yok diyosun orasını çözemedim.Ben şeytan meyvesinin insanı her anlamda ele geçirdiğini düşünüyorum çünkü insana bir çeşit özel güçler veriyor ve suda yüzmesini engelliyor...yani insana bir özellik veriyor bir özellik alıyor.Bu bile şeytan meyvesinin insan iradesini ele geçirdiğini kanıtlar bence.Eğer insan iradesi meyve ruhunu kontrol edebiliyorsa şeytan meyvesinin zayıf tarafınıda kontrol edebilmesi gerekmez mi?(zayıf tarafından kastım suda yüzebilmesi)Smoker kusura bakma bu konu ile ilgili kafamda bir takım sorular var onlara net cevaplar alabilmek için soruyorum.
Öyle olsa, meyve kullanıcıları kendilerini kaybedip, meyvenin kontrolüne girebilirlerdi. İşte meyve ruhu denize karşı dayanıksız, insan ruhuyla birleşince, güçler ve zayıflıklar ortak oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık