Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Cansız Maddeler ve Şeytan Meyvesi

Son günlerde bu konu ile ilgili çok soru aldım. Konu ile ilgili genel görüşümü şimdi belirteceğim. Çoğu kişinin kafasına yatacağına da eminim. Gelelim teoriye:

Öncelikle, One Piece dünyası içerisinde herşeyin ruhu olduğuna inanıyorum. Zoro'nun herşeyin nefesini, Roger'ın herşeyin sesini duyması bunu kanıtlar nitelikte zaten. Herşey gibi Şeytan Meyveleri'nin de ruhu var. O yüzden meyveyi ısırdığın anda ruh bedene giriyor ve güç geliyor. Vegapunk, için çağın 500 yıl ilerisinde bir zekaya sahip dendi. Benim görüşüme göre Vegapunk, meyveyi, içindeki ruhtan bir şekilde ayırmayı başardı ve cansız nesnelerin ruhu ile birleştirdi. Bu sayede cansız maddelere meyve yedirmiş oldu. Pacifistalar'a Pika Pika no Mi, özelliklerini ise, ruhtan aldığı bir parça ile yerleştirdiğini düşünüyorum. Meyvenin ruhu, denize karşı zayıf, bu yüzden meyve kullanıcıları da denize karşı zayıf oluyor. Meyvenin ruhu olduğuna başka bir kanıt da, Yami Yami no Mi. Teach, meyvesinin herşeyi içine çekebildiğini söyledi. Meyve ruhu da buna dahil. Meyve ruhunu içine çektiğinden, tüm meyveleri iptal edebilme gibi bir özelliğe sahip. Ancak ruh, kişinin ruhuyla birleşik durumda olduğundan, tamamen içine çekemiyor. Beyazsakal öldüğünde, ruhu bedeninden ayrıldı ve sadece meyve ruhu kaldı. Teach'te bu sayede meyve ruhunu çekebildi. Benim konu hakkındaki naçizane görüşlerim bunlar. Varsa sizinkileride dinleyelim.

Kulağa olabilitesi var gibi geliyor smoker.

not: Bu erken yaşında Ossan da oldun abi hayırlısı bakalım...

Karas

Mantıklı. Her şeyin sesi, her şeyin nefesi bunlar ufak ayrıntılar gibi duruyor aslında ama birleştirince bişeyler çıkıyor ortaya. Beyazsakal'ın olayı da destekliyor bu durumu aslında.

Çok mantıklı bir teori sazen oda ufak tefek ipuclarından olayları geliştiriyor bu açıkları da çok iyi yakalıyorsun smoker-san dediğin gibi büyük bi ihtimal bu yönde gelişecek olaylar.

Dediğin gibidir smoker hocam.
Wb öldüğünde kişisel ruhu, meyve ruhumu bırakıp gitmiştir. Bu nedenle gura gura meyvesini ruhu wb nin vucudunda kalmıştır bir müddet daha. Bu arada bb yapacağını yapıp o ruhu kendi içine hapsetmiştir.
Barışseverlerdeki düşüncene katılmadım hocam. Bence orada ruh parçası koyma işlemi yoktur. Vegapunk, kizarunun kazerini labaratuar da falan incelemiştir ve oradaki kimyasal tepkimeleri ele alarak kendisi bir formül geliştirmiştir diye düşünüyorum. Tabi bu düşünceyi ele alınca benzin gibi bu maddeninde depoya doldurulması gerektiğini düşünüyorum. Benim bu söylediğim çoğu kişinin aklına yatmaz ama olsun :flaugh:
Ruhu alan tamamen alır düşüncesindeyim. Parça parça kullanımı olmaz gibi.

bence çok matıklı. işte şimdi BB nin WB nin gücünü nasıl çektiğine dair ciddi bir teorimiz olmuş oldu. geriye neden sadece WB nin gücünü aldığı yada bunun bir sınırı olup olmadığı kalıyor. smoker bence harika bir teori. tebrik ederim.

Güzel teori özellikle son kısmı , teşekkurler. Meyvenin ruhu varsa canlı olabilir mi? Herşeyin ruhu var olayı kafamı karıştırdı biraz. Eger canlı dersek meyvenin kendi başına hareket edebilecegini düsünebilir miyiz? Meyvenin hareketi mangada gorülmedi de.

Güzel teori özellikle son kısmı , teşekkurler. Meyvenin ruhu varsa canlı olabilir mi? Herşeyin ruhu var olayı kafamı karıştırdı biraz. Eger canlı dersek meyvenin kendi başına hareket edebilecegini düsünebilir miyiz? Meyvenin hareketi mangada gorülmedi de.
İnsanın da ruhu var bedenden bağımsız hareket ettiğini gördün mü?

Bence de çok güzel bir teori Smoker tutar bu :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık