Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Ryuk
Aegon ve Dany hakkında söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Allah göstermesin bir de bu ikisi bir araya gelirse South Park'taki kibir bulutu olayını yaşarız kitapta. :D
Dany zaten bildiğin Kezban, arada bir iki güzel şey yapıyor sadece. Aegon'dan da hiç bir şey beklemiyorum ben açıkçası, telef olup gidecektir kurtların elinde. 6. kitap için beklentimin yüksek olduğu karakterler Tyrion, Jon ve Victarion. Jon'un öleceğini sanmıyorum ama bir sakatlık geçirebilir. Ama yine de her şeyi beklerim Martin'den, ters köşe yapmayı çok seviyor, küfür yemeyi çok seviyor adam.
Stannis ise dediğin gibi adil ve karizmatik olmasına rağmen çok katı. Bu katılığı onun sonu olacak gibi görünüyor. Açıkçası onun galip gelip Batı Diyar'ı yönetmesini isterim. Zaten meşru kral da o.
Gel gelelim en önemli noktaya. Bu hikayeler içinde en büyük rolleri Varys ve Serçeparmak oynuyor. Birbirlerinden habersiz Batı Diyar'ı satranç tahtası yapmış oynuyorlar resmen. Gidişat son olayla birlikte Serçeparmak aleyhine döndü, ne olacağını kestirmek zor.
Şu Ak Gezenler artık arzı endam etse de olaylar nereye varacak bir görsek. 5 kitaptır iz yok elemanlardan. :/

Başlık ismini de sanırım sadece yetkililer değiştirebiliyor, online olan birinden rica edebilirsin.

ch3rl0b11n

Bak ben Victorion'u unutmuşum tamamen. Aynı şekilde düşünüyoruz genel anlamda. Jon'un ölmesini hiç istemiyorum. Gerçekten zor hayat yaşayıp başarılı olan, iyi biri. Serideki sayılı gerçekten iyi insanlardan biri. Dany'yi de iyilerden sayabilirsin aslında. Ama işte güçlü bir karakteri yok bence. Gerçi, şu kehanet muhabbetleri falan ne olacak merak ediyorum. Bilmiyorum 6.kitaptan Martin'in okuduğu özetleri okudun mu. Victorion Slave Bay'e geldi. İki ejdere sözünü dinletebilcek mi acaba merak ediyorum. Çok büyük bir olay olur bence ejderlere o şekilde kontrol sağlaması. Ayrıca yanında bir Red Priest olması da büyük avantaj onun için bence.

Varys, Serçeparmak olayına gelince de bence Varys her zaman daha önde. Evet Serçeparmak da çok güçlendi. Ama Varys iki kıtada da bağlantılara sahip biri. Kings Landing elinde zaten. Tyrion'un olayı biraz tökezletti gerçi onu. Saklanmak zorunda kalması sıkıntı olabilir. Serçeparmak Sansa'yı nasıl kullanıcak, ya da Sansa bir işe yarayacak mı merak konusu cidden.

Bran ağaç olacak mı acaba :/

9 kitabın hepsini aldım.zaten bir sürü spoiler vermişiniz.o yüzden yazmakta sıkıntı yok.kuzeydeki kralım gidene kadar okudum,sonra kitabı yakıp yakmama arasında kaldım.o dakika bıraktım.fazla spoiler vermeden, okuyayımmı sonuna dek ?

nasıl olsa okul hayatım bitti artık yardırabiliriz :D

dipnot; spoiler içinde yazın lütfen,yada p.m. atın, brandon denen o sakatlanan velet ölüyormu ? öldüyse istesenizde okumam:mad:

9 kitabın hepsini aldım.zaten bir sürü spoiler vermişiniz.o yüzden yazmakta sıkıntı yok.kuzeydeki kralım gidene kadar okudum,sonra kitabı yakıp yakmama arasında kaldım.o dakika bıraktım.fazla spoiler vermeden, okuyayımmı sonuna dek ?

dipnot; spoiler içinde yazın lütfen,yada p.m. atın, brandon denen o sakatlanan velet ölüyormu ? öldüyse istesenizde okumam:mad:
oku oku sakın bırakma.hele ejderhalarla dans çok fena :D sakın bırakma

Başlığa mı spoiler içinde yazalım? Kitap konusuna girip merak etmeyen yoktur zaten spoilerları.

Bence tam sana gidecek biri seri. Bir sürü teoriler üretirsin. Sonra hepsi patlar. Adamın mantığını anladıktan sonra çıkartırsın belki bir şeyler. Olmuyor çünkü hiçbir şey düşündüğün gibi. Kim ana karakter kim değil pek belli değil. Ned Stark en büyük örneği zaten. Kitapta bir sürü saçma sapan ayrıntı var. Toplamda 50-60 sayfa yemeklerin nasıl olduğunun tarifini okumuşuzdur herhalde 5 kitapta.

Burada Spoiler içinde almayalım hacı hiç bir şeyi, rahat rahat konuşalım işte. Spoiler yemek istemeyen bakmasın, başlıkta açık açık kitap tartışması yazıyor işte.

Ryuk,
Zaten aynı şeyi söylüyorum. Varys son hamlesiyle öne geçti, Serçe'nin işi zor. Sansa da ufak ufak olgunlaşıyor artık, günü gelir o Serçeparmak'a kazık atar, apışıp kalırız.
Victarion o iki ejderi kontrol altına alsa gidişat tamamen değişir ki bence en az birini alacak. 3 binici diyor ya, biri Victarion olacak, Euron da avucunu yalayacak.
Gel gelelim Euron da çok karizma karakter, tam bir demir adam. Victarion'a çeşitli insanların dualarını anlattığı sahneyi gözümde canlandırdıkça hayran oluyorum adama. "Tanrım bizi Sükunet'ten koru"

Başlığa mı spoiler içinde yazalım? Kitap konusuna girip merak etmeyen yoktur zaten spoilerları.

Bence tam sana gidecek biri seri. Bir sürü teoriler üretirsin. Sonra hepsi patlar. Adamın mantığını anladıktan sonra çıkartırsın belki bir şeyler. Olmuyor çünkü hiçbir şey düşündüğün gibi. Kim ana karakter kim değil pek belli değil. Ned Stark en büyük örneği zaten. Kitapta bir sürü saçma sapan ayrıntı var. Toplamda 50-60 sayfa yemeklerin nasıl olduğunun tarifini okumuşuzdur herhalde 5 kitapta.
ya zaten patladık.ben shounen kültürüyle büyümüş adamım :D adama kuzeydeki kral dedirt sonrada öldürt,yolda lannister görsem dalardım o biçim öfkelendim.ama azcık serin kanlı düşününce yatırımı piçe yapmıstı adam belliydi.ha spoilerlardan uzak duruyorum ama dizide bile hala o oynuyor.demekki nedin tüm olayı ona kaldı.

tek merak ettiklerim brandon ve arya.ejderhaları ne kadar sevsemde daenrys bana itici geldi,sonra birileri daha cıkıyormus sanırım.geyiklerdede iş yok.sadece kral işini biliyordu :D

normal sartta nedin ölmesinede üzülmedim kitapta,ama dizide sean bean ölünce olay farklı oldu.birde o lanet olası veledi nasıl secmişlerse harbi öldüresiye dövülücek bir seydi.

daha fazla sinir sahibi olmamak için bıraktım bende.birde eksisi olaylar entrikaya cok kactımı sogurum ben.neyse baslıyayım bakayım,kara elf serisine sonra gecerim bende.

ch3rl0b11n @

jet hızıyla güncele gelicem :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık