Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Busoshoku Haki vs Kenbunshoku Haki

Hangisi daha yararlı?

• Kullanılan toplam oy
    126
Busoshu haki savaşlarda her türlü daha yararlıdır. Ha günlük hayat filan karışırsa işin içine bilemem...

Soytarii26

Busoshu haki savaşlarda her türlü daha yararlıdır. Ha günlük hayat filan karışırsa işin içine bilemem...
Günlük hayatta her türlü kenbunshoku fark atar. Mutfakta su koyarken bardağın düşeceğini görüp bardağı kırmadan kurtarabilir. Anneyse ve bebeği varsa yapacağı şeyi önceden görüp canını yakmadan engelleyebilir. Komşunun geleceğini fark edip evi temizleyebilir vs. :D

Günlük hayatta her türlü kenbunshoku fark atar. Mutfakta su koyarken bardağın düşeceğini görüp bardağı kırmadan kurtarabilir. Anneyse ve bebeği varsa yapacağı şeyi önceden görüp canını yakmadan engelleyebilir. Komşunun geleceğini fark edip evi temizleyebilir vs. :D
Doğru... Günlük hayatta Kenbunshoku haki önde. :)

Kurşunlardan Usoppuda kaçıyor pek önemli değil o ya :/
Bir Magmayı durdurmak var , birde onun geldiğini hissetmek ?
Sana gelen bir saldırıyı durduramadıktan sonra hissetsen ne olur ? :)
Kenbunshokunun tek özelliği saldırıyı farketmekmi?
O halde şöyle düşün,kenbunshokusu olmadıgını varsaydığımız law ve luffy bir adadalar.adaya akainu gelicek bunları indirmek icin.law adada saf saf gezinirken karsisina akainu çıktığında yenebilirmi onu?
Oysaki luffy akainuya hissedip topuklayabilir adadan.
Tek yönlü düşünmemek lazım.

Kenbunshoku yaşam enerjisini hissediyor sadece saldırıdan kaçmak olarak düşünmemek lazım.Ama genede ben b.haki diyorum.Saldırı ve savunmada çok sağlam bir güç.

Kenbunshokunun tek özelliği saldırıyı farketmekmi?
O halde şöyle düşün,kenbunshokusu olmadıgını varsaydığımız law ve luffy bir adadalar.adaya akainu gelicek bunları indirmek icin.law adada saf saf gezinirken karsisina akainu çıktığında yenebilirmi onu?
Oysaki luffy akainuya hissedip topuklayabilir adadan.
Tek yönlü düşünmemek lazım.
Verdiğin örnek tarihe geçebilir.

B.H açıgını bir şekilde kapatabiliyorsun bkz:smokerin sopası. ama K.H açıgını kapatamıyorsun ben K.H tercih ederdim

Busoshoku her türlü. Kenbunshoku da epey yararlı ama karşılaştırıldığında Busoshoku haki daha ağır basıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık