Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Buggy

'Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 28 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Gönüllerin Korsanlar Kralı.

  86 oy
  71.7%
 2. Bunu çizerken harcanan mürekkebe yazık.

  34 oy
  28.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Buggy (Bagī), Buggy Korsanları'nın kaptanı, Buggy ve Alvida İttifakı'nın liderlerinden biri ve eski Roger Korsanları'nın çıraklarından biridir. Marineford Savaşı'ndan kısa süre sonra Shichibukai olmuş ve kaçak korsanlardan oluşan "Buggy Birliği"nin lideri konumuna gelmiştir.

  Görünümü

  Buggy zayıf bir görünüme sahip olan, hafif kaslı, mavi saçlı ve görünüşü palyaçoya benzeyen bir adamdır. Yüzündeki büyük kırmızı palyaço burnu takma değil, gerçek burnudur.

  Buggy'nin yüzü tıpkı bir palyaço gibi daima makyajlıdır. Yüzündeki motifler zaman zaman değişir. İlk gösterildiğinde yüzünde çapraz kemik şeklinde bir şekil ve dudaklarında kırmızı ruj izi vardı. İki gözünde de mavi çizgiler bulunuyordu. Şapkasında tayfasının simgesi vardı. Buggy'nin bundan sonraki her gösteriminde farklı yüz makyajına sahip olduğu görülmüştür. Loguetown'da görüldüğünde alnında yeşil bir artı işareti, gözlerinin altında yarım daireler, çenesinde ise düz bir çizgi vardı. Portgas D. Ace ile tanıştığında ise yüzünden başlayıp sapkasının kenarında devam eden yeşil benekler vardı. Gözlerinin etrafı tamamen yeşile boyanmıştı. Dudaklarında ise yeşil ruj izi vardı ve kenarlardan boynuna doğru iniyordu. Impel Down'da ise ilk gösterildiği zamankine yakın bir makyajı vardı. Tek fark gözlerindeki çizgiler mavi değil, pembe renkteydi.

  Buggy'nin giyimi bugüne kadar pek değişmemiştir. One Piece evrenindeki çoğu kaptan gibi omuzlarında pelerin gibi duran bir palto giyer. Beyaz tişörtü genelde enene kırmızı ya da pembe çizgilerle süslüdür. Boynunda ve belinde bir eşarp bağlıdır. Şalvara benzeyen bir pantolon giyer. Çorapları tıpkı tişörtü gibi çizgilidir. Ayakkabılarının ise ucu sivridir.

  Impel Down'a kapatıldığında elbiseleri elinden alınmış ve kendisine standart mahkum elbisesi giydirilmiştir. Kaçtıktan sonra tekrardan eski giyim tarzını yansıtan şeyler giymiştir. Bu görünümünde farklı olan şeyler, sırtındaki Denizci paltosu ve kafasındaki Denizci şapkasıdır.

  Roger'ın gemisinde çıraklık yaptığı zamanlardaki görüntüsü, pek şimdikine benzememektedir. O zamanlar saçları daha kısaydı ve yüzünde makyaj yoktu. Sadece dudaklarına ruj sürüyordu. Genelde önü açık bir gömlek giyerdi ve kafasında ucunda ponponu olan bir bere vardı. Ancak şalvarımsı pantolonu ve ucu sivri ayakkabıları o zaman da vardı.

  Buggy'nin saçları şapkası yüzünden kısa görünmektedir. Şapkasının kenarlarından sarkan püsküller aslında onun iki belik yapılmış saçıdır. Impel Down'da şapka takmadığı için, saçını arkadan at kuyruğu yaptığında bu daha net görülmüştür. Ayrıca bu bilgi bir SBS'de doğrulanmıştır. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  Zaman atlaması esnasında Buggy'nin görünümü büyük değişikliklere uğramıştır. Saçları artık bağlı halde değil, diken diken görünmektedir. Şapkası çok büyüktür ve üzerinde çizgiler vardır. Ayrıca üzerinde büyük, çarşaf benzeri bir elbise vardır. Şeytan Meyvesi güçleri ve çarşaf sayesinde kendini olduğundan çok daha büyük göstermektedir.

  Kişiliği

  Buggy kendini çok zeki gibi göstermeyi seven biridir. Ancak iddia ettiği kadar kafasının çalışmadığının anlaşılması uzun sürmez. Buna rağmen kesinlikle aptal biri değildir. Sadece çoğunluğu aptalca sayılabilecek işler yapar ve bunlara para yatırır.

  Burnu konusunda oldukça hassastır. Birkaç çocuk burnu ile dalga geçti diye, koca bir kasabayı yok etmiştir. Burnu ile ilgili hassasiyeti ondan bir paranoya haline gelmiştir. Öyle ki burnu hakkında hiçbir şey söylenmese bile, o burnu ile dalga geçildiğini sanır.

  Buggy genel bağlamda serideki en komik karakterlerden biri sayılabilir. Genelde ilk verdiği tepki ile sonraki tepkileri birbirinin tam zıttı özellik gösterir. Örneğin Ace ile karşılaşmasında onun yabancı olduğunu fark etmemiş ve ona kibarca yaklaşmıştır. Sonradan onun yabancı olduğunu anladığında ise ''Sende kimsin lanet olası?'' diye sormuştur. Bazı durumlarda ise gergin olması gerekirken, tam aksine sakin bir tavır sergiler. Ayrıca garip bir "aptal şansı"na sahiptir. Başına ne kadar kötü olay gelirse gelsin mutlaka hayatta kalır. Loguetown'da Smoker'a yakalandığı halde aniden çıkan bir rüzgar sonrası kaçmıştır. Marineford Savaşı'nda Kuzan kendisini dondurduğunda kimse eriyene kadar onunla ilgilenmemiştir. Dracule Mihawk tarafından dilimlendiğinde ise meyve gücü sayesinde ölmemiştir.

  Buggy'deki bu aptal şansı sadece hayatını kurtarmaz, aynı zamanda ona prestij de kazandırır. Yaptıkları ve yalanları ile hiç yoktan insanların hayranlığını üzerine çeker. Genelde yaptıkları onu etkileyici ve korkutucu biri olarak lanse eder. Fakat Buggy kendisine böyle özellikler kazanmayı istemez, olaylar kendiliğinden gelişir. Başkalarının alacağı övgüyü kendi üzerine çeker. Yine de kendi de bunun farkındadır ve yeri geldiğinde kendisine atfedilen özellikleri işine yarayacak şekilde kullanır. Önceden başka korsanların ya da Denizciler'in kendisine musallat olmaması için eskiden Roger Korsanları'nın bir üyesi olduğunu saklarken, bu gerçek ortaya çıkınca gemide çıraklık yapmış olmasına rağmen tayfanın ana savaş gücünden biriymiş gibi kendisini övmüştür.

  Buggy'nin bu yanlış anlaşılmalarına en güzel örnek, Impel Down kaçaklarının lideri olmasıdır. Normalde kaçakların içinde Buggy'den çok daha güçlü ve korkunç adamlar olmasına rağmen, gelişen olaylar neticesinde o adamlar bile Buggy'yi kendilerinden üstün biri olarak görmüşlerdir. Öyle güçlü adamların Buggy'ye biat etmesi ve eskiden Roger Korsanları'nın üyesi olması neticesinde Shichibukai unvanını kapmıştır. Onun yakın adamlarından biri olan Galdino, Buggy'nin ne kadar korkak bir adam olduğunu bilir. Zaman atlamasından sonra Buggy'nin bir çarşafın altına girerek ve meyve gücü ile kendini parçalayarak olduğunda daha büyük bir görünüme sahip olmak için kastığı görülmüştür.

  Buggy, Monkey D. Luffy ile öceden düşman olup sonradan onunla güç birliği yapmış birkaç kötü karakterden biridir. Kendisine iyilikle yaklaşan kişilere karşı nazik olsa da, tayfasını üyesi olmayanlara karşı çok zalim birine dönüşebilir. Tuhaf bir şekilde tıpkı Shanks gibi parti yapmayı ve eğlenmeyi çok sever. Ortada hiçbir şey olmasa bile kutlama yapar. Başkalarının inançlarını çok iyi kullanır. Roger Korsanları ve Shanks ile olan bağlantısı öğrenildikten sonra, Impel Down'dan kaçmış mahkumlara bu yönde telkinlerde bulunarak kendini öne çıkarmıştır.

  Hazinelere karşı güçlü bir sevgisi vardır. Ne yazık ki hazinelere olan bu saplantısı çoğu zaman onun başını belaya sokar. Luffy ile olan dövüşünde Nami'nin hazinelerini çaldığını görünce, Luffy'yi bırakıp Nami'ye saldırmıştır. Buggy'nin nasıl bir hazine anlayışı olduğu tam olarak bilinmemektedir. Çünkü altın, mücevher, hatta gümüş bile onun için hazinedir.

  Buggy'nin bilinen iki ana amacı vardır. Biri Luffy'den intikam almak, diğeri de hayallerini mahvettiği için Shanks'ı öldürmektir. Hayali ise Korsanlar Kralı olup, dünyadaki bütün hazineleri kendine almaktır. Impel Down'dan kaçtıktan sonra Edward Newgate'e meydan okuyup, onu ortadan kaldırarak zirveye yerleşeceğini söylemiştir. Ancak bu tehdidi ne Luffy, ne de Newgate tarafından pek tınlanmamıştır.

  Buggy'nin dikkat çeken bir başka özelliği de, kılıç ustalarından korkmamasıdır. Karşısındaki kılıç ustası ne kadar güçlü olursa olsun hiçbir çekinde göstermez. Doğu Mavi'de adını duyanın titrediği Roronoa Zoro ve dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak bilinen Mihawk'tan hiç çekinmemiştir. Bu özelliği yüksek ihtimalle kesme saldırılarından etkilenmemesinden kaynaklanmaktadır.

  Yetenek ve Güçleri

  Buggy eski Roger Korsanları'nın diğer üyeleri kadar korkunç güçlere sahip olmasa da, yetenekli bir savaşçı olduğu söylenebilir. Beyazsakal Korsanları ile yapılan sayısız savaştan ve Grand Line'ın büyük tehlikelerinden sağ çıkmıştır. Ancak aç gözlü ve kibirli birisi olduğu için mümkün olduğunca savaşmaktan imtina eder.

  Buggy serinin başlarında tehlikeli bir düşman olsa da, daha sonra çıkan çok daha güçlü kişiler neticesinde minik bir tehdide dönüşmüştür. Impel Down'da eski Baroque Works üyeleri Buggy'nin aslında ne kadar zayıf ve korkak biri olduğunu defalarca söylemişlerdir. Zayıf olmasına rağmen bir şekilde hayatta kalmıştır.

  Buggy'nin buralara kadar gelebilmesindeki ana etken aşırı derecede şanslı bir insan olmasıdır. Marineford Savaşı yolunda ve bizatihi savaşın içerisinde yaşananlar onu ön plana çıkarmıştır. İnsanların ruh hallerini iyi analiz edebilen biri olduğu için nabza göre şerbet vererek kendini sağlama almıştır. Savaşta Newgate'in ona ittifak teklif etmesi adamları tarafından Newgate'in Buggy'yi kendine denk görmesi olarak yorumlanmıştır. Jinbe ve Luffy'yi havada tutması ise o zamanlar Amiral olan Sakazuki'den çekinmediği düşüncesine yol açmıştır. Son olarak Shanks'ın yakasına yapışması ve ona artistlik yapması, buna rağmen Shanks'ın sesini çıkarmaması Buggy'nin gerçekten bir Yonko kalibresinde olduğu düşüncesini adamlarının aklında perçinlemiştir.

  Buggy'nin belki de en büyük yeteneği çok iyi yalan söylemesi ve insanları nasıl ikna edeceğini bilmesidir. Bu yeteneğini kullanarak elindeki gücü daha da arttırmıştır. Şansı ve yanlış anlaşılmalar sonucunda elde ettiği şöhret sayesinde Dünya Hükümeti tarafından yeterince güçlü biri olduğu sanılmış ve kendisine Shichibukai unvanı verilmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Buggy zayıf görüntüsüne rağmen dayanıklı biridir. Impel Down'daki Beş Gardiyan Hayvan'dan biri olan Minotaurus'u yamultan Muggy Topu dibinde patlamasına rağmen ufak yaralarla kurtulmuştur. Fiziksel gücü de iyi derecededir. İri bir hayvan olan Blugoriler'den birini kolayca kaldırıp, yere vurmuştur. Ayrıca havada uçarken Luffy ve Jinbe'yi rahatça taşıyabilmiştir. Shanks'a göre Buggy çok iyi bir yüzücüdür, ancak Şeytan Meyvesi yediği için bu yeteneği artık yoktur.

  Kimya Bilgisi
  Buggy'nin usta bir kimyager olduğu söylenebilir. Bir kasabayı yok edecek derecede güçlü bir top güllesi yapmıştır. Ayrıca Muggy Topu isminde küçük, ama oldukça yıkıcı bombaları da vardır.

  Şeytan Meyvesi
  Buggy yanlışlıkla Paramecia türü bir meyve olan Bara Bara no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona vücudunu parçalama ve her parçayı ayrı bir şekilde hareket ettirme gücü vermiştir. Meyvenin parçalanma gücü sayesinde Buggy'ye herhangi bir kesme ya da yarma saldırısı işlemez. Bu saldırılar sadece onu parçalar. Buggy bu parçalarını birleştirebilir ve istediği şekilde kullanabilir.

  Meyvenin verdiği diğer bir güç de, uçmaktır. Fakat bu gücü kullanabilmenin tek şartı, ayakların yerde kalma zorunluluğudur. Ayrıca ayrı ayrı bile olsa bir parçasına zarar geldiğinde Buggy bunu hisseder. Temelde bütün parçalar tek bedene bağlıdır, ayrı olmak onlara ekstra bir özellik kazandırmaz. Buggy, Nami'yi indirmek için Bara Bara Festival saldırısını kullandığında Luffy onun ayağını gıdıklayarak, onu güldürmüştür. Her ne kadar meyvenin tek kusuru ayakları olsa da, Buggy'nin savaş yetenekleri ve Şeytan Meyvesi gücü onu yenilmez biri yapmaktadır. Luffy ilk karşılaşmalarında Buggy'yi Nami sayesinde yenebilmiştir.

  Meyvenin en büyük zayıflığı, ana bedenden ayrılmış parçaların başkaları tarafından ele geçirilmesi durumunda Buggy tarafından kullanılamamasıdır. Nami, Buggy'nin parçalarını bağlayarak onu hareketsiz kılmıştır. Bu zayıflığa rağmen Buggy, kılıç ustalarının doğal düşmanı gibi görünmektedir. Zira serideki en güçlü kılıç ustası olan Mihawk'ın güçlü kesme saldırılarından bile etkilenmemiştir.

  Meyvenin diğer zayıflığı ise, ayrılan parçaların Buggy'nin görüş alanında olması gerekliliğidir. Eğer Buggy parçalarını göremezse, kontrol de edemez.

  Silahları

  Kesici Aletler
  Buggy özellikle bıçak kullanmayı seven biri gibi görünmektedir. Genelde bıçaklarını parmaklarının arasına alır ve fırsatını bulduğunda rakiplerine atar. Ayrıca ayakkabısının altında da bir bıçak vardır. Tekme atarken bıçağı çıkararak rakibini bıçaklayabilir. Loguetown'da Luffy'yi idam etmek için bir kılıç kullandığı görülmüştür. Impel Down'da ise bir Blugori'den aldığı çift taraflı balta ile gezerken görülmüştür.

  Buggy ve Muggy Topları
  Buggy'nin en büyük tehdit gücü, devasa yıkım etkisine sahip olan Buggy Topları'dır. Bu topların üzerinde korsan bayrağının simgesi vardır. Bu toplardan bir tanesi bile, koca bir kasabayı yerle bir edebilir. Buggy seri içerisinde aktif olarak top kullanan az sayıda korsandan biridir.

  Muggy Topları ise, Buggy Topları'nın minyatür hali gibidir. Boyutu küçük olsa da, patlama gücü aynı seviyededir. Bu toplar Buggy'nin üzerinde gizli haldedir. Genelde kendinden güçlü olan rakipleri bu top ile yaptığı sürpriz bir saldırı ile devirmeye çalışır.

  Ek Bilgiler

  - Buggy'nin ağzı neredeyse hiç kapanmaz. Buna uyuz olan bir okur, Oda'dan Buggy'yi ağzı kapalı çizmesini istemiştir.
  - Buggy, 4. One Piece Popüler Karakterler anketinde 21. sıradaydı. En yüksek sırada olduğu anket ilk yapılandır. O ankette 7. sıradaydı. Sonuncu ankete kadar en kötü olduğu anket ise üçüncüsüydü. O ankette de 30. sıradaydı. Son, yani 5. ankette ise 34. sıradadır.
  - Oda'nın verdiği cevaba göre Buggy'nin penisi de bölünebilir ve uçabilir.
  - Oda serinin ilk zamanlarında verdiği bir röportajda en sevdiği kötü karakterin Buggy olduğunu söylemiştir.
  - Buggy, seride Şeytan Meyvesi gücüne sahip olduğu görülen ilk kötü karakterdir.
  - Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Buggy'nin de kendine has bir gülüş tarzı vardır; "gyahahahahaha!"
  - Bir SBS'de Buggy'nin kesildiğinde neden kanamadığı sorulmuş, Oda ise öyle olduğunda Buggy'nin çok korkunç görüneceğini söylemiştir.
  - Buggy serinin başlarında görünüp de, halen etkili bir şekilde seride bulunan az sayıda karakterden biridir.

  Künye

  Adı: Buggy
  Okunuşu: Bagī
  İngilizce Adı: Buggy
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 9, Anime 4
  Bağlantıları: Buggy Birliği, Buggy ve Alvida İttifakı, Buggy Korsanları, Shichibukai, Roger Korsanları (Eski)
  Unvanları: Shichibukai, Korsan, Kaptan, Çırak (Eski)
  Yaşadığı Yer: Karai Bari Adası
  Zaman Atlamasından Önceki Lakabı: Palyaço (Jap. Dōke, İng. The Clown)
  Zaman Atlamasından Sonraki Lakabı: Yıldız Palyaço (Jap. Senryō Dōke, The Star Clown)
  Diğer İngilizce Lakabı: Dahi Soytarı (İng. The Genius Jester)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 8 Ağustos
  Eski Ödülü: 15.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bara Bara no Mi (Tr. Doğrama Doğrama Meyvesi, İng. Chop-Chop Fruit)
  Anlamı: Doğramanın sesi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Buggy
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 7 Mar 2016
 2. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Meyveside çok güzel.Bara Bara Festifaaaal :D
   
 3. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Eline sağlık Smoky çok temiz bi'çeviri olmuş..
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim.... Ayrıca çok sağolun arkadaşlar....
   
 5. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Bu arada şapkasız haline, vücudunun yarısının gitmesi sonucu cüce gibi kalışına ve Bara Bara Acil Kaçış olayına çok gülmüştüm :D
   
 6. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Ellerine Sağlık Smoker..Bara BAra Acil KAcış Muhabbetti ya
   
 7. Luf Üye

  Luf (Üye)
  Mesaj Sayısı 14
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  Komedi bir karakter umarım bu savaşta kendini gösterir ve yükselişe geçer :)
   
 8. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  inşalla...şahsen benım beklentım buyuk..okdr Roger'ın gemısınde kalmıs elbet vardır bır ıkı numarası
   
 9. canavvar Üye

  canavvar (Üye)
  Mesaj Sayısı 281
  Üyelik Tarihi26 Oca 2009
  Kendisini bu bölümden sonra Flamingo'ya karşı en büyük rakip olarak görüyorum.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolun arkadaşalar... Eğer ip tarzı kesici bir gücü varsa Doflamingo'yu zorlar.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık