Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Brook

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 27 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Brook (Burukku) Hasır Şapka Korsanları'nın müzisyenidir. Hasır Şapka Korsanları ile Florian Üçgeni'nde tanışmıştır. Yomi Yomi no Mi isimli Şeytan Meyvesini yeyip, ikinci ve sonsuz bir hayat kazanmıştır. Tayfaya katılan dokuzuncu kişidir. Ayrıca gemide Zoro'dan sonraki ikinci kılıçustasıdır. Luffy'nin tayfaya ilk katmak istediği kişi bir müzisyen olmasına rağmen, ironik olarak son katılan kişi bir müzisyen olmuştur. Brook'un ödülü 33.000.000 Berry'dir.​

  Görünümü


  Ölmeden Önce
  Brook ölmeden önce farklı bir yüzü olan, uzun ve zayıf bir adamdı. Yanlarında ve çenesinde hafif keçi sakalları vardı. Alnında omega işaretine benzer bir yara izi vardı (Ω). Bu yara izi iskelet halinde de bir çatlak olarak kalmıştır. Brook'un giyim tarzı ve görümü Ozzy Osbourne, Jimi Hendrix, Slash ve başka bir kaç ünlü şarkıcınınkine benzerdi.

  Ölümünün Ardından (Zaman Atlamasından Önce)
  Brook son derece uzun boylu ve centilmence giyinen bir iskelettir. Kafasının üstünde silindir bir şapka vardı. O zamanlar 2.66'lık boyu ile tayfadaki en uzun elemandı. Cildi olmamasına rağmen kafasında bonus saçları vardır. Bunun sebebi saç köklerinin çok sağlam olmasıdır. Brook siyah renkte bir eskimiş bir takım elbise giyerdi. Takımın iç astarları ve yakası turuncu renkteydi. Boynunda mavi bir eşarp vardı. Brook mor renkte bir baston taşır. Bu baston aslında bir kılıçtır. Yıllarca aynı gemide kaldığı için elbiseleri çok yıpranmıştır. ​

  Zaman Atlamasından Sonra
  Brook şimdi daha renkli giyinen ve bir rock yıldızı gibi görünen biridir. Kalp şekilde güneş gözlükleri ve sarı renkte tüylü bir eşarp takar. Çiçek desenli bir pantolono vardır. Ayrıca 2 yılda boyu 10 santim artmıştır. Tayfanın en uzun elemanı olma rekoru halen elindedir.​

  Kişiliği

  Brook da Hasır Şapka Korsanları'nın diğer üyeleri gibi eksantrik bir karaktere ve ilginç bir kişile sahiptir. Dışarıdan tam bir centilmen gibi görünse de, karşılaştığı kadınların külotlarını görmeye çalışmak, sabırla yemeği bekleyememek gibi kötü özellikleri de vardır. Yine de genelde insanlara karşı kibar bir yaklaşım içerisindedir. Basit şeylerden zevk alır (arkadaşları ile takılmak ve güneş ışığının altında yürümek gibi). Ayrıca iyiliğin bir jest olduğunu düşünmektedir.
  Brook'un birçok farklı davranışı vardır, bunların çoğu da komiktir. Örneğin Hasır Şapkalar'la ilk karşılaştığında kendinin yaşayan bir iskelet olduğunu unutmuş ve "yaşayan iskelet" lafını duyunca korkmuştur. Bir olaya birden fazla şekilde tepki verebilmektedir. Sakin bir ortamda panik yaparken, gergin bir ortamda tuhaf şekilde sakin olabilmektedir. Ayrıca çok sabırlı biridir. Yıllarca eski tayfasının gemisinde kalmış ve gölgesini alacağı günü beklemiştir. Brook'un en çok öne çıkan özelliği, etrafa kimse olmasa bile "kemik şakası" yapıp, kendi özel gülüşü olan "Yohohoho" şeklinde gülmesidir. Brook bu şakalardan çok hoşlanır. Chopper şakalarından biri eleştirince geçici olarak depresyona bile girmiştir.
  Brook'un büyük bir müzik aşkı vardır. Mutlu ya da üzgün olması farketmeksizin şarkı söyleyebilir. Bu özelliği hem karakterine, hem de dövüş stiline yansımıştır. Saldırılarının isimleri müzikle ilgilidir. Onun bu sevdası, yaşadığı dönemde "Mırıldanan Brook" olarak anılmasına neden olmuştur.
  Tayfadaki elemanların hepsinin farklı bir korkma sebebi olduğu gibi (Usopp - güvensizlik, Nami - ölüm korkusu, Chopper - tedirginlik) Brook'un da kendine has bir korkma sebebi vardır. Brook genelde hayalet ve zombi gibi normal olmayan şeylerden korkar (kendisi de normal değildir). Thriller Bark'ta yaşayan yaratıklar onunlar karşılaşmaya korkarlarken, Brook da onlarla karşılaşmaktan korkmuştur. Brook şarkı söylediği zaman hiçbir şeyden korkmayacağını düşünür, bu yüzden dövüşürken şarkı söyler (şarkısı bitince de rakibinden kaçar). Şarkıları zombiler tarafından uğursuzluk alameti olarak görülürken, kendi bu şarkıların yaşam kaynağı olduğunu ve kötülüğü bastırdığını düşünmektedir. Şarkıları ona "Mırıldanan Kılıçustası) lakabını kazandırmıştır. Zombiler ondan korkarken, o da zombilerden korkmaktadır.
  Brook, Hasır Şapkalar ile karşılaşmadan önce karanlık bir denizde uzun yıllar boyunca tek başına kalmıştır. Luffy'nin tayfaya gelme teklifini kabul etmiş (daha sonra gölgesi olmadığı için bu kararından vazgeçecektir), yemek masasında yıllardır ne kadar yalnız olduğunu ve insanlarla konuşmayı ne kadar sevdiğinden bahsetmiştir. Hala "hayatta" olan en yaşlı korsanlardan biri olmasına rağmen çocuksuluğunu kaybetmemiştir. Yeri geldiğinde Luffy ve Chopper kadar saf olabilmektedir.
  Brook'un kişiliği ve gülüşü o kadar sıradışıdır ki; Nami, Usopp ve Chopper, Hogback'ın laboratuvarında Ryuma ile karşılaşınca onu Brook sanmışlardır. Daha sonra Zoro, Ryuma'yı yenip, Brook'un gölgesine yeniden kavuşmasını sağlamıştır.
  Brook'un panik anlarında kafası çok karışmaktadır. Örneğin Luffy suya düştüğü zaman, kendinin de bir meyve kullanıcısı olduğunu unutup Luffy'yi kurtarmak için suya atlamışlığı vardır.
  Her ne kadar Brook şeker gibi bir iskelet olsa da, görmezden gelinmeye katlanamaz. Bu onu aşırı sinirlendirir. Punk Hazard'da bir ejderhanın kendisini takmayıp Kin'emon ve Kahverengisakal'a saldırması onu çok kızdırmıştır.
  Brook'un yaşam felsefesi "İyi şeyler, onu bekleyenlerin başına gelir"dir. Bu yüzden bir hayalet gemide yıllarını geçirmiş ve Laboon'un sonsuz sabrına saygı göstermiştir.
  Brook hayatın değerini bilen bir karakterdir, çünkü daha önce ölümü tatmıştır. Bu yüzden hayatının değerini bilmeyenlerden nefret eder. Arkadaşlığa ve verilen sözlere çok önem verir. Aradan yıllar geçmesine rağmen, halen Laboon'a verdiği sözü tutmaya çalışmaktadır. Bir Pacifista'nın karşısındayken öleceğini bile bile savaşmaya çalışmıştır. Zoro, Brook'un imkansız olsa bile bir arkadaşını kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmeyecek kadar temiz kalpli olduğunu anlamıştır. Brook tıpkı Sanji gibi kadınlara karşı korumacıdır. Yeni Balıkadam Korsanları'nın Shirahoshi'yi vurmaya çalışmalarını engellemiştir.
  Brook her ne kadar aptal bir karakter gibi görünse de, Jora'yı bir şekilde kandırmayı başarmıştır.​

  Yetenek ve Güçleri

  Brook normalde Luffy gibi aptallıkları sık sık yapan biri olmasına rağmen, yine de dövüşlerde tehlikeli bir rakiptir. Eski Korsanlar Kralı Gol D. Roger daha portakalda vitaminken, Brook korsanlık yapıyordu. Bu manada cidden tecrübeli bir korsan olduğu söylenebilir. ​

  Savaş Karakteristiği
  Brook'un Hasır Şapkalar için olan değeri, Thriller Bark'tadaha tayfaya katılmamışken ortaya çıkmıştır. Onun varlığı şüphesiz o ada-gemide yapılan dövüşlerin kazanılmasında büyük pay sahibidir.
  Brook bir müzisyendir ve her tür müzik enstrümanını çalabilir. Müziklerini genellikle keman ile icra ederken, iki yıllık zaman atlamasından sonra gitar çalmaya başlamıştır.
  Brook dövüşlerinde durduk yere abuk şeyler yapabilmektedir. Rakipleri uyutmak için müzik çalıp, kendi tayfasından olan birkaç kişiyi de uyutmuştur. Dövüşün ortasında durduk yere ölü taklidi yapabilir ya da sonucunu düşünmeden kendini rakibinin üzerine fırlatabilir.
  İki yıllık zaman atlamasının ardından, diğer tayfa üyeleri gibi Brook'un da yetenekleri gelişmiştir. Ancak çocuksu kişiliği, tam potansiyelini ortaya koymasına engel olmaktadır. Brook'ta gözlenen en önemli değişim, fiziksel gücünün artış olmasıdır. Kalın buz tabakalarını kesebilen uçan kesişler atabilmektedir.​

  Müzikal Yetenekleri
  Brook'un müziğe olan tutkusu, sadece hayalet gemide geçen günlerinde ona hayat vermekle kalmamış, dövüş yeteneklerine de destek vermiştir. "Nemuriuta Flanc" saldırısında, bastonunu bir keman yayı gibi kullanıp, duyanları Ciglipaf gibi anında uyutan bir ses çıkarabilmektedir.
  Brook duyduğu müziğin ritmine göre hareket edebilir, bu da ona dövüşlerde destek sağlar. İki yıllık zaman atlaması sırasında, müzikal yetenekleri sayesinde dünya çapında tanınan bir yıldız olmuştur. Ses Kadranı'na kaydedilen albümleri milyonlarca satmış ve son konseri verdiği Sabaody Takımadaları'nda mahşeri bir kalabalık toplanmıştır. O kadar ağır fanları vardır ki, Brook sahneye çıktığında ağlayanlar ve bayılanlar olmuştur.
  Brook müzikleri ile dinleyicilerin ruh halini ve duygularını değiştirebilir. Nakamura Adası'ndayken çaldığı müzikle ada halkının kendi köylerine saldıran Uzunkol Kabilesi'ne karşı saldırı yapmasını sağlamıştır.
  Yeni Balıkadam Korsanları'na karşı verilen savaş esnasında, Brook'un müzikal yeteneklerine yeni özellikler eklediği görülmüştür. Bu yeni özelliklerden biri rakibini hipnotize etmeye, diğeri de rakibi bir yanılsamanın içine sokmaya yaramaktadır. Ayrıca bir müzisyende olması gerekenden çok daha hassas bir duyma yeteneğine sahiptir. Görünmez olabilen Zeo'nun yerini sadece dinleyerek tespit edebilmiştir.​

  Şeytan Meyvesi
  [​IMG]
  Brook yaşadığı dönemde Yomi Yomi no Mi isimli, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Ancak bu meyvenin işe yarayabilmesi için, kullanıcısının ölmesi gerekmektedir. Meyve yiyene öldükten sonra ikinci bir hayat daha vermektedir. Meyveyi yiyen ve ölen kişi "Yeniden Dirilmiş İnsan" (Jap. Fukkatsu Ningen, İng. Reviving Human) olur. Tabii Brook'un durumu biraz farklıdır. Ruhu yeraltı dünyasından geri döndükten sonra bedenini uzun bir süre bulamamıştır. Bulduğunda ise bir iskeletle karşılaşmıştır. Fakat iskelet olması, normal insanların yapmasının mümkün olmadığı bazı avantajları beraberinde getirmiştir. Sadece kemikten oluşan hafif bedeni sayesinde suyun üzerine koşabilmesidir. Ancak bir meyve kullanıcısı olduğundan, bir süre sonra batmaya başlamaktadır. Brook'un normal insanlardan tek farkı, iskeletten oluşmasıdır. Bunun haricinde diğer insanlar gibi yeyip, içebilir, ağlayabilir ve sindirim yapabilir. Ayrıca ekstradan aldığı kalsiyum sayesinde (süt gibi) kemiklerindeki kırıklar ve çatlaklar daha hızlı iyileşir.
  Hafif iskelet bedeni sayesinde uzun mesafeleri atlayabilir, yüksek yerlere zıplayabilir ve çok hızlı koşabilir. Ayrıca kafatasının içinde bir şeyler saklayabilir. İskelet bedeninin verdiği çeviklik Zoro ve Sanji seviyesindedir, ayrıca sadece kemikten oluştuğu için kolay kolay yara almaz. Normal bir insanın karnına saplanması gereken bir kılıç, onun içinden geçip gider. Normal insanlardaki fiziksel sınırlamalar, onun için geçerli değildir. Kalsiyum sayesinde hızlı iyileşmesi, çevikliği ve hızı onu tayfanın tehlikeli savaşçılarından biri yapmaktadır. Çevikliğinin ne derecede olduğu, yakın mesafeden ateşlenen bir mızraktan kaçtığında görülmüştür.
  Brook'un kemikten oluşan bedeni, ona yıldırım ve elektriğe karşı direnç gücü kazandırmıştır. Dahası, Brook normal insanlar için ölümcül olan Shinokuni'den etkilenmez. Ancak KYP ve ismi bilinmeyen bir uyku gazına karşı koyamamıştır. Bunun solunum yaptığı için gerçekleştiği düşünülmektedir. Ayrıca tüm eti çürüdüğü için, yaşlanmaz. Yaşlanmaya bağlı hastalıklardan etkilenmez. 90 yaşında olmasına rağmen, genç bir insandan farkı yoktur.
  İki yıllık zaman atlamasının ardından, Brook'un meyve güçlerini de geliştirdiği görülmüştür. Artık bedenini ruhundan ayırabilmekte ve ruh olarak hareket edebilmektedir. Ancak bunu yaptığı zaman, bedeni olduğu yerde kalır. Zeo'ya karşı verdiği mücadelede meyvesinin gerçek gücünü keşfettiğini ve artık sadece ruhtan oluştuğunu söylemiştir. Brook kopan kafasını ruhu ile tutarak geri yerine oturtmuştur. Buradan anlaşılacağı üzere, kemikleri kırılmadığı sürece kopan parçalarını yeniden yerine takabilmektedir. Brook ruhunun geldiği yerin doğasını da ruhu ile bu dünyaya getirebilmektedir. "Yeraltı Dünyası'nın Soğuğu" isimli tekniği ile rakiplerini dondurabilmektedir.​

  Dövüş Stili
  [​IMG]

  Brook'un ana dövüş gücü, kılıç tekniklerinden gelmektedir. Her ne kadar matrak ve kafa bir adam olsa da, kılıcı ile çok ciddi şekilde dövüşebilmektedir. Dövüş tekniği klasik eskrim ve iaidō kombinasyonunu andırmaktadır.
  Brook'un kılıç dövüşlerindeki başlıca avantajı, kemikten oluşan bedeni ile çok hızlı hareket edebilmesidir. Bu sayede net vuruşlar ve rakibi fark etmeden önce hızlı manevralar yapabilir. Canlı bir insan olduğu zamanlardakinden daha hızlı olduğu için, geniş düşman kuvvetlerine karşı gücünü çok etkili kullanmaktadır. Her ne kadar Brook'un kas gücü olmasa da, yine de fiziksel gücünü arttırabilir. Ryuma onun beş yıl öncesine göre güçlendiğini özellikle belirtmiştir.
  Brook'un imza saldırısı "Hanauta Sancho: Yahazu Giri"dir. Bu saldırı son derece hızlı bir kesiş tekniğidir. Tekniğin esas adı "Requiem La Banderole" olmasına rağmen, diğer ismi eski tayfası verdiğinden, Brook o ismi kullanmaktadır. Bu saldırı görülemeyen bir hızda gerçekleşir ve Brook kılıcını kınına sokmadan kesme etkisi kesilen tarafından hissedilmez.
  Brook her ne kadar son derece hızlı bir kılıçutası olsa da, Hasır Şapka Korsanları'nın diğer kılıçustası olan Zoro ile aralarında seviye farkı vardır. Brook ne kadar uğraşırsa uğraşsın Ryuma'yı yenemezken (Ryuma tam gücünü bile kullanmamıştır), Zoro iki kılıcı olmasına rağmen Ryuma'yı zor da olsa yenebilmiştir.
  İki yıllık zaman atlamasında, meyve güçleri ve kılıç tekniklerini kombine etmeyi öğrenmiştir. Bu sayede kestiği yeri dondurabilmektedir. Ayrıca bu zaman aralığında kılıç tekniklerini de geliştirmiştir. Wano'lu bir samuray olan Kin'emon onun kılıç tekniklerini övmüştür. Çelikten daha sert olan ejderha derisini kesebilmektedir.​

  Silahı
  Brook, shikomizue olarak isimlendirilen ve bir bastonun içinde yer alan bir kılıç kullanmaktadır. Bu kılıcını en az elli yıldan beri kullandığı bilinmektedir.
  Zaman atlamasının ardından, kılıcına "Soul Solid" adını vermiştir. Ruhunun gücünü kılıcına aktarabilmekte ve kestiği şeyleri dondurabilmektedir. Uzunkol Kabilesi'nin kılıcını keskinleştirmesinde yardımcı olduğunu da belirtmiştir.​

  Dövüşleri

  Rumbar Korsanları vs. bilinmeyen bir korsan tayfası (Yenilmiştir)
  Brook vs. Ryuma (Thriller Bark bahçesi) (Yenilmiştir)
  Brook, Franky ve Nico Robin vs. Tararan (Yenmiştir)
  Brook vs. Ryuma (Thriller Bark Kalesi) (Yenilmiştir)
  Brook, Roronoa Zoro, Nami, Usopp, Sanji, Tony Tony Chopper, Robin ve Franky vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenilmiştir)
  Brook ve Hasır Şapka Korsanları vs. Oars (Yenmiştir)
  Hasır Şapka Korsanları vs. Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir)
  Hasır Şapka Korsanları vs. Denizciler (Yenmiştir)
  Hasır Şapka Korsanları vs. PX-4 (Yenmiştir)
  Brook, Zoro veUsopp vs. Kizaru (Yenilmiştir)
  Hasır Şapka Korsanları vs Bartholomew Kuma (Yenilmiştir)
  Brook vs. Sancrin ve diğer Uzunkol Kabilesi üyeleri (Yenmiştir)
  Brook, Usopp, Nami ve Zoro vs. Cephane Şövalyeleri ve Kral Neptün (Yenmiştir)
  Brook vs. Zeo (Yenmiştir)
  Brook vs Punk Hazard muhafızları (Yenmiştir)
  Brook vs. Kin'emon'un gövdesi (Sonuçsuzdur)
  Brook vs. Centaur Devriye Birimi (Yenmiştir)
  Brook, Roronoa Zoro ve Kin'emon vs. G-5 Denizcileri (Yenmiştir)
  Brook, Kin'emon, Nami, Usopp ve Nico Robin vs. Vegapunk'ın Ejderhası (Yenmiştir)
  Brook, Nami ve Tony Tony Chopper vs. Jora (Yenilmiştir)
  Brook vs. Jora (Yenmiştir)

  Ek Bilgiler

  - Brook, Hasır Şapka Korsanları'nın en yaşlı üyesidir (90).
  - Brook, Hasır Şapka Korsanları'nın en uzun üyesidir (2.77 cm)
  - Brook, Hasır Şapka Korsanları'na katılmadan önceki tayfasında kaptan olan tek kişidir.
  - İskelet müzisyen fikri Oda'nın aklına 2000 yılında gelmiştir.
  - Brook'un ödülünün halen aktif olup, olmadığı bilinmiyordu. 600. bölümde aktif olduğu onaylanmıştır.
  - Brook'un geçmişi büyük olasılıkla Samuel Taylor Coleridge'in The Rime of the Ancient Mariner şiirinden esinlenilmiştir (Iron Maiden'ın da bu şiirle ilgili bir şarkısı vardır).
  - Brook seride görülen ikinci iskelet karakterdir (İlki filler karakter olan Joke'dur).
  - Brook One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 9. sıradadır.

  SBS Ek Bilgileri
  - Brook'un doğum günü 3 Nisan'dır.
  - Oda, Brook'u ata benzetmektedir.
  - Brook'un simge renkleri siyah ve beyazdır.
  - Brook çay kokar.
  - Brook en çok ilkbaharın son demlerini yaşayan adaları sever.
  - Eğer Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Brook büyükbaba olurdu.
  - Brook gerçek hayatta olsaydı, Avusturya'da doğacaktı.
  - Brook'un en sevdiği çiçek; güldür.
  - Brook'un kan grubu yaşadığı zamanlar X (Nami ve Chopper ile aynı)'ti.
  - Brook haftada bir kez duş alır.

  Künye

  Adı: Brook
  Üyelikleri: Hasır Şapka Korsanları, Rumbar Korsanları (eski)
  Meslekleri: Müzisyen, Kılıçustası, Kaptan (eski), Savaş Konvoyu lideri (eski)
  Lakapları: Gentleman Skeleton (Centilmen İskelet), Dead Bones (Ölü Kemik), Humming Swordsman (Mırıldanan Kılıçustası), Humming Brook (Mırıldanan Brook), Satan-sama (Şeytan), Soul King (Ruh Kralı)
  Yaşı: 90
  Doğum Tarihi: 3 Nisan
  Boyu: 2.77 cm
  Ödülü: 33.000.000:beli:
  Şeytan Meyvesi: Yomi Yomi no Mi (İng. Revive Revive Fruit, Tr. Dirilme Dirilme Meyvesi)
   
 2. beyazbıyık (Üye)
  Mesaj Sayısı 18
  Üyelik Tarihi24 Nis 2009
  ellerine sağlık çok güzel bir çeviri olmus =)
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Teşekkür ettim...
   
 4. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  İşde Farnky den sonraki endeyim 2. karakter xD
   
 5. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Ellerine Sağlık Smoker..İlk Görüldügünde Anımede Ne Gülmüştüm Ya..Yohohoho!
   
 6. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Adam sürekli çay içiyor ondandır :) Yohohoho

  Ellerine sağlık güzel çevir.
   
 7. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  abi şu 45 derecelik acı şetini yapmasa tam kafa adam ama bazen çozutuyor. ellerine sağlık smoker.
   
 8. Luf Üye

  Luf (Üye)
  Mesaj Sayısı 14
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  Saldırılarının adları hangi dil Fransızcamı ?
  çeviri için saol captain smoker
   
 9. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  hayır Ölümsüz değil öldüğü zaman hayata bir kere daha dönme meyvesi yedi eğer kendisini 1 yıl içinde yani kemik kalmadan bulsa idi bedenini etli butlu insan olcaktı ama sis yüzünden 1 yıl sonra bulduğundan kemik olarak kaldığı için bedeni kemik olarak yaşıyo bence ölümlü eğer bedeni kurumamış olsaydı şimdi yaşıyordu ve öldüğü yaşında olacaktı 50yaşındamı öldü 50 yaşında tekrar doğacaktı kanımca.
   
 10. alpl7 Üye

  alpl7 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi3 Şub 2009
  binkisu no sakke wo (böyle bişeydi sanırım:))

  yohohoho çok saol
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık