Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Black Clover

Koskoca büyü imparatorunu bir vuuruşta harcadılar.
Hiçbir fiziksel gücü olmayan insanların böğürlerinin delindikten sonra yaşamaları beklenemez zaten. Bu insanlar büyü ile savaşan ve savunma yapan insanlar. Tüm büyü gücünü kullanıp tükenen birinin normal bir insandan farkı kalmıyor haliyle. Tek bir saldırıda öldü denilen Büyücü İmparatoru, tüm bir şehri savundu.

Hiçbir fiziksel gücü olmayan insanların böğürlerinin delindikten sonra yaşamaları beklenemez zaten. Bu insanlar büyü ile savaşan ve savunma yapan insanlar. Tüm büyü gücünü kullanıp tükenen birinin normal bir insandan farkı kalmıyor haliyle. Tek bir saldırıda öldü denilen Büyücü İmparatoru, tüm bir şehri savundu.
Yazının tamamını ele alırsan değindiğim şeyin özünü anlarsın.

Hangi konuda fikrin ne ve ne değişmedi anlamadım ama benim bişey anladığım yok.
Önceki mesajda yazının tümünü ele almamı ve özünü anlayabileceğimi söylemişsiniz, anladığım öz değişmedi ve dediğim gibi ilgili sahne akla ve mantığa benim nezdimde uygundur ve bunu destekleyecek argümanlarımı sundum. İlgili sahneden anladığınız ve mantığınıza uyup uymadığı size kalmıştır.

Önceki mesajda yazının tümünü ele almamı ve özünü anlayabileceğimi söylemişsiniz, anladığım öz değişmedi ve dediğim gibi ilgili sahne akla ve mantığa benim nezdimde uygundur ve bunu destekleyecek argümanlarımı sundum. İlgili sahneden anladığınız ve mantığınıza uyup uymadığı size kalmıştır.
O zaman şöyle açıklayayım da daha anlaşılır olsun. Büyü imparatoru kim? Serinin zirve karakteri. Bak altını çiziyorum zirve karakter. Tek vuruşta gitmesi ise zaten o noktaya getirilmemeli o karakter. Halkı korusa bile az da olsa büyü gücü kalmalı. O saldırıdan az hasarla çıkmalı. Zirve karakter dediğin olaya ağırlığını koydu mu diğer karakterler oradan kolay kolay yara almadan çıkamaz. Örnek mi Beyazsakal örnek mi Yamaji yoksa gitmiş tek vuruşta gitmiş yok halkı korumuş ben oralarda değilim. Bu örnekleri daha da çoğaltırım. Zirve karakter ana karakterin ulaşmak istediği son nokta. Roger veya Beyazsakal aynı bu şekilde ölmüş olsa millet burada Oda'ya küfür ede ede hatim indirirdi. Eleştirdiğim nokta bu. Bu karakter böyle harcandığı zaman bir kaç ihtimal var ya serinin ömrü uzun değil ikinci ihtimal çok başka güç dengeleri çıkacak büyü imparatoru kimmiş diyeceğiz mesela Hxh de Netero reis zirvedeydi uzun zaman sonra ama dünyanın genişlemesi ve karınca arcı ile anladık ki başka güçlülerde var onu aşabilecek. Son ihtimal ise aynen böyle tüketecekse karakterleri hikayeyi canlandırayım diye ana karakterin hedefi olan zirve karakteri ağırlığı azalacak ve oda artık bizi tatmin etmeyecek. Buda örnek olarak fairy tail de ustanın dakika da bir ölecem diyip ölmemesi ve final arcdaki ölümünün hiç inandırıcı ve tatmin edici olamaması ki yine döndü. İşte bunun onucunda animelerdeki efsane isimler sayılırken her seriden bu karakter unutulup gidecek. Bir Beyazsakalla bir Yamaji ile beraber anılmayacak. Benim itirazımın olduğu nokta bu. Katılırsın katılmazsın o senin düşüncen ama ben böyle düşünüyorum.

O zaman şöyle açıklayayım da daha anlaşılır olsun. Büyü imparatoru kim? Serinin zirve karakteri. Bak altını çiziyorum zirve karakter. Tek vuruşta gitmesi ise zaten o noktaya getirilmemeli o karakter. Halkı korusa bile az da olsa büyü gücü kalmalı. O saldırıdan az hasarla çıkmalı. Zirve karakter dediğin olaya ağırlığını koydu mu diğer karakterler oradan kolay kolay yara almadan çıkamaz.
Serinin zirve unvanına sahip olması Büyücü İmparatorunu en güçlü yapmıyor. Bireysel olarak çok güçlü bir karakterdi evet. Lakin alan hasarı olarak daha iyi olan Licht'in saldırısını durdurmak için varını yoğunu ortaya koydu. Eğer Büyücü İmparatoru Halkı korumak için manasını harcamasa Licht tek bir darbe bile vuramazdı. Önceki mesajımda dediğim gibi manası biten bir büyücü bu seride normal bir insana denktir.
Örnek mi Beyazsakal örnek mi Yamaji yoksa gitmiş tek vuruşta gitmiş yok halkı korumuş ben oralarda değilim. Bu örnekleri daha da çoğaltırım. Zirve karakter ana karakterin ulaşmak istediği son nokta. Roger veya Beyazsakal aynı bu şekilde ölmüş olsa millet burada Oda'ya küfür ede ede hatim indirirdi. Eleştirdiğim nokta bu.
Yamaji de tek vuruşa gitti, onu geçerek asıl noktama gelmek istiyorum. Serinin dinamikleri farklı olduğu için karşılaştırmak absürt olsa da karşılaştıralım. Zirve karakter olan Beyazsakal'ın asıl gücü yok, gücünün bir yakıtı da yok. Hakisini kullanamayan bu karakter yüzlerce saldırıyı karşılayabilecek sağlamlıkta. Öte yandan büyücüler manaları yokken en ufak saldırılarla yok olmaktalar.

Son olarak seri muazzam hızlı ilerlemekte. Yuno en son Büyü Şovalyelerinin Kaptan'ını yenebilecek seviyedeydi. Şu an onları da aşmış olması muhtemel, Asta ise Kaptanların zor savaştığı insanlarla rahat rahat savaşabilmekte. Hal böyleyken Büyücü İmparator'unun serinin zirvesi olduğunu iddia etmek mantıklı değil. Çok güçlü olduğu su götürmez bir gerçek. Şahsi fikrim bire birde kimseye yenilmeyeceğidir. Lakin daha önce sıklıkla dile getirdiğim gibi manası bitmiş bir büyücünün unvanı, gücü önemsizdir. Bu bağlamda halkı korumayı seçen Büyücü İmparator'unun ölmesi abes değildir.

Serinin zirve unvanına sahip olması Büyücü İmparatorunu en güçlü yapmıyor. Bireysel olarak çok güçlü bir karakterdi evet. Lakin alan hasarı olarak daha iyi olan Licht'in saldırısını durdurmak için varını yoğunu ortaya koydu. Eğer Büyücü İmparatoru Halkı korumak için manasını harcamasa Licht tek bir darbe bile vuramazdı. Önceki mesajımda dediğim gibi manası biten bir büyücü bu seride normal bir insana denktir.

Yamaji de tek vuruşa gitti, onu geçerek asıl noktama gelmek istiyorum. Serinin dinamikleri farklı olduğu için karşılaştırmak absürt olsa da karşılaştıralım. Zirve karakter olan Beyazsakal'ın asıl gücü yok, gücünün bir yakıtı da yok. Hakisini kullanamayan bu karakter yüzlerce saldırıyı karşılayabilecek sağlamlıkta. Öte yandan büyücüler manaları yokken en ufak saldırılarla yok olmaktalar.

Son olarak seri muazzam hızlı ilerlemekte. Yuno en son Büyü Şovalyelerinin Kaptan'ını yenebilecek seviyedeydi. Şu an onları da aşmış olması muhtemel, Asta ise Kaptanların zor savaştığı insanlarla rahat rahat savaşabilmekte. Hal böyleyken Büyücü İmparator'unun serinin zirvesi olduğunu iddia etmek mantıklı değil. Çok güçlü olduğu su götürmez bir gerçek. Şahsi fikrim bire birde kimseye yenilmeyeceğidir. Lakin daha önce sıklıkla dile getirdiğim gibi manası bitmiş bir büyücünün unvanı, gücü önemsizdir. Bu bağlamda halkı korumayı seçen Büyücü İmparator'unun ölmesi abes değildir.
Ben zaten serilerin karşılaştırılmasına karşıyım. Benim kıyasladığım karşılaştırdığım şey genel nitelikteki bir şey zirve karakter meselesi yoksa serilerin dinamikleri farklı kıyaslamak en saçma şey olur. O yüzden karakterlerin özellikleri ile dediklerine cevap vermeyeceğim ama Yamaji olayı bir tebessüm ettirdi. Aizen'in kaçtığı savaş Aizen ile yapılan son savaşlarda zaten ne olduğunu gösterdi. Asta Yuno konusuna da hakeza girmeyeceğim. Benim değindiğim konu zirve karakter kavramı.

Bak tekrarlıyorum. Ben oralarda değilim. Bu karakter zirve karakter mi zirve karakter en güçlü karakter olmayabilir mi olabilir nadir olsa da ama bu seride en güçlü büyücü büyü imparatorudur bunu ben değil mangaka diyor nokta. Ağırlığını göstersin kaybetsin. Zirve karakterin orada manasının bitmesine karşıyım zaten başta. Gerekirse iş o raddeye gelmeden onu yenecek. Tek ayağı çukurda Beyazsakal nasıl Karasakala tek atıp nasıl bir canavar olduğunu gösteriyorsa oda gösterecek. O adamın tek yara almadan kaçması kabul edilemeyecek bişey.

Son olarak seri zaten hızlı biterse dediğim ihtimaller arasında zaten lafım yok beni tatmin etmeyecek olsa da ama bitmeyecekse büyük fiyaskodur benim için.

Bu seriyi ilk çıktığından beri okuyorum ve hep bir rayına oturmasını bekledim ama yok olmayacak. Koskoca büyü imparatorunu bir vuuruşta harcadılar. Tamam zamanı gelince epik şekilde gidebilir ama böyle olmamalıydı. Okumaya devam edeceğim güncelim sonuçta 1 dklık işi var ama aklımda bir üst seviyeye çıkamamış bir seri olarak kalacak böyle giderse.
Zirve görünen karakter teke gitti abi aklım hala almıyor. Mangakanın büyük bir hatası bence bu. Sonuna kadar katılıyorum, bu konuda aynı şeyleri düşünüyoruz.

Zirve karakter bu, ne kadar büyüye dayalı bir şey de olsa 0 fizik gücü nedir abi nasıl teke gider. OP eleştiriyoruz bazen ama şuradan daha iyi anlıyorum ki OP ayrı bir şeymiş. En azından zirve karakterlerden biri teke gitmiyor. Yazık oldu Nova reyize.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık