Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bir Ömür Yaşanmalık Yerler

Böyle :good:

"Nerede okumuştum, hani bir idam mahkumu ölümünden biraz önce şöyle söylemiş ya da düşünmüştü: 'Yüksek ve sarp bir kayalıkta, ancak iki ayağımın sığabileceği, dar bir çıkıntıda, dört bir yanım uçurumlar, okyanuslar, sonsuz bir gece, sonsuz bir yalnızlık ve hiç bitmeyecek bir fırtınayla sarılmış durumda yaşamak zorunda olsam ve bütün ömrümce, bin yıl boyunca, hatta sonsuza kadar o bir karış toprakta durmamda gerekse o şekilde yaşamak, şu anda bir yarım saat içinde ölecek olmaktan çok daha iyidir.' Yeterki yaşasındı, sırf yaşasın! Nasıl olursa olsun, ama yeterki yaşasın!..."

"Nerede okumuştum, hani bir idam mahkumu ölümünden biraz önce şöyle söylemiş ya da düşünmüştü: 'Yüksek ve sarp bir kayalıkta, ancak iki ayağımın sığabileceği, dar bir çıkıntıda, dört bir yanım uçurumlar, okyanuslar, sonsuz bir gece, sonsuz bir yalnızlık ve hiç bitmeyecek bir fırtınayla sarılmış durumda yaşamak zorunda olsam ve bütün ömrümce, bin yıl boyunca, hatta sonsuza kadar o bir karış toprakta durmamda gerekse o şekilde yaşamak, şu anda bir yarım saat içinde ölecek olmaktan çok daha iyidir.' Yeterki yaşasındı, sırf yaşasın! Nasıl olursa olsun, ama yeterki yaşasın!..."
Çok tanıdık geldi. Monte Kristo Kontu'ndan mıydı bu yazı?

Suç ve Ceza :gamyon:

Trabzon - Maçka. Kendi köyüm.

Sümela manastırı evinden görünüyor mu yoksa farklı bir yerden mi çekmiştin son resmi?

Amerika'da çok da kalabalık olmayan bir kasabada yaşamak isterdim. Sürekli gittiğim bir barı olsun, bardaki kadın sürekli elindeki bezle bardak silsin. Beni görünce "her zamankinden mi" diye sorsun. Evet diyeyim ve sessizce bir köşeye kurulayım. Bira, sigara vs. derken saat 12'yi geçsin. Kapatıyoruz diyerek beni uyandırsın çalışan kadın. Cüzdanımdan çıkardığım parayı hiç saymadan masaya bırakayım.

Devamını sonra yazarım. Böyle bir şekilde yaşarım bir ömür. Ray Velcoro gibi.

Bir ömür yaşamalık insan bulalım da yaşanacak yer kolay :a:

Şehirleşmenin yüksek olduğu, cok kalabalık olmayan, iklimim cok sıcak ya da soguk olmadığı ve yeşil alanları bol bi yer hayal ederim. Türkiye’de bu tarz neresi var bilmiyorum. Fotoğraflardan ve okuduklarıma göre Amerika’da böyle cok şehirler var. Sırf dağ taş yeşillik ve güzel manzara diye bi yerde ömür boyu yaşanmaz, heidi romantikliğine gerek yok .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık