Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Elmanın Üç Parçası

• Konbuyu başlatan legends never die
  • Başlangıç tarihi

legends never die

Yani bırak One Piece'i sen bulma. Oda yavaş yavaş işlesin. Çok sağlam teori, çok güzel. Bu teori dallanıp budaklanır zamanla. Çok uzun zamandır böyle heyecanlı bir şekilde teori okumamıştım. Çok güzel yerlere değinmişsin. Ben Enel'in hep geri döneceğini düşünürdüm. Bir şekilde hikayeye dahil olacağını. Enel'in o mağarada bulduğu hiyeroglif'de çok şey gizli. Çok iyi yakalamışsın. ;)
Yani sen bulursan seriyi okumamızın bir anlamı kalmaz mı demek istiyorsun :D İstesem de bulamam One Piece'i, sadece One Piece olduğunu düşündüğüm şeyi bulabilirim o kadar. :)
Enel kesinlikle gelecek hem de Bilkalılarla birlikte , Bilkalıların temel kaynağı elektrik , o yüzden Enel onlar için bulunmaz hint kumaşı.
@Master of Puppets 'inde dediği gibi 6 ay var ve bu 6 ayın sadece birisindeki bir ay şehrini gördük sadece.
Bir ay da daha fazla şehir olma ihtimali var kaldı ki 6 ayın olması daha fazla ay şehri demek.
Yüksek ihtimal oradan da bir şeyler çıkacak.
Aklımda şöyle bir senaryo oluştu. Antik Krallık Bilkalılara evlerine dönmeleri için yardım ediyor fakat bu sayede de hırsıza yol gösteriyorlar. Yani şuan ki Marijoedeki Kutsal Ejderlere.
Uzay devletleri dünyayı işgal ediyor vs. vs. böyle bir senaryo işlenebilir.

@legends never die
E. Oda'nın o yola gireceğini sanmıyorum. Vegapunk'u da devreye sokarsak Dünya Hükümeti'nin uyduları inceleyecek teknoloji ve güçleri vardır sanırım(?) Antik silahların birinin denizin altında, birinin yüzeyde, diğerinin de havada olma fikri çok uygun geliyor. Enel'in hareketini beklemek lazım (E. Oda, Enel'i seriye erken soktuğum için pişmanım deyişini düşünürsek olası)

Uzay korsanlarını gördük. Uzay Korsanları varsa tek bir şehir yok tabi ki. Canlıların yaşadığı bir sürü şehir var ve bu şehirlerde zorbalık yapan korsanlar var. Yani burada işleyen bir düzen var. Uydular arasında seyahat ediliyorsa, gemilerin ona göre dizayn edilmesi gerekecektir.

legends never die

@legends never die
E. Oda'nın o yola gireceğini sanmıyorum. Vegapunk'u da devreye sokarsak Dünya Hükümeti'nin uyduları inceleyecek teknoloji ve güçleri vardır sanırım(?) Antik silahların birinin denizin altında, birinin yüzeyde, diğerinin de havada olma fikri çok uygun geliyor. Enel'in hareketini beklemek lazım (E. Oda, Enel'i seriye erken soktuğum için pişmanım deyişini düşünürsek olası)
Vegapunk'u devreye kesinlikle sokacak orası kesin. Balonlarla aya giden Spaceyler var iken uyduyu uzaya göndermek çok zor olmasa gerek. Asıl soru Vegapunk bu zamana kadar hep iyi olarak gözümüze sokuldu. Acaba üst düzey uydu sistemini kurarak hükümete yardım eder mi?

Merak ettiğim bir diğer şey ise Enel ile tayfayı nasıl bağlayacak? Bunlar birbirlerine düşman, Enel aydaki bilkalıları da alıp gelirse ortada çıkmaz bir durum oluşabilir.

Vegapunk'u devreye kesinlikle sokacak orası kesin. Balonlarla aya giden Spaceyler var iken uyduyu uzaya göndermek çok zor olmasa gerek. Asıl soru Vegapunk bu zamana kadar hep iyi olarak gözümüze sokuldu. Acaba üst düzey uydu sistemini kurarak hükümete yardım eder mi?

Merak ettiğim bir diğer şey ise Enel ile tayfayı nasıl bağlayacak? Bunlar birbirlerine düşman, Enel aydaki bilkalıları da alıp gelirse ortada çıkmaz bir durum oluşabilir.
One Piece evreninde uzun süre uçan nesnelerin miktarı az. Calm belt ve Red Line o yüzden bu kadar tehlikeli, Enel'in de elinin altında(gerçi bozulmuş gibi gözüküyor ama) aya uçabilecek bir gemi olduğunu düşünürsek bu çok önemli, her an her noktada tayfa ile etkileşime geçebilir
One Piece'deki dünyaya bir bakmakta fayda var bir şeyler çıkarabilmek için(SBS 81'den):

legends never die

One Piece evreninde uzun süre uçan nesnelerin miktarı az. Calm belt ve Red Line o yüzden bu kadar tehlikeli, Enel'in de elinin altında(gerçi bozulmuş gibi gözüküyor ama) aya uçabilecek bir gemi olduğunu düşünürsek bu çok önemli, her an her noktada tayfa ile etkileşime geçebilir
One Piece'deki dünyaya bir bakmakta fayda var bir şeyler çıkarabilmek için(SBS 81'den):
Enel gemisini hem denizde hem hava da gidebilecek şekilde tasarlarsa en güçlü gemiye sahip olur.
İstediği bölgeye en hızlı şekilde ulaşır. Hatta Yeni dünyaya yukarıdan bakarak rafteli bile bulabilir :D
Sahi hükümet uzaya uydu yollayıp raftelin yerini bulabilir aslında. Acaba denizin altında mı?

Enel gemisini hem denizde hem hava da gidebilecek şekilde tasarlarsa en güçlü gemiye sahip olur.
İstediği bölgeye en hızlı şekilde ulaşır. Hatta Yeni dünyaya yukarıdan bakarak rafteli bile bulabilir :D
Sahi hükümet uzaya uydu yollayıp raftelin yerini bulabilir aslında. Acaba denizin altında mı?
Yeni Dünya'da ekstrem hava olaylarının gerçekleştiğini düşünürsek bir çok etken vardır bulunamamasında. Gerçi ekstrem hava olayları Enel'in işine yarar bulutları kontrol ettiğini düşünürsek, bilemeyeceğim Altan.

Şöyle birşey aklıma geldi ama tam toparlayamadım. Oradaki 3 kişi minkleri, balıkadamları ve samurayları temsil ediyor. Üç ülke de dünyadan izole ülkeler. Balıkadamların prensesi (veya kraliçesi herneyse) poseidon, deniz krallarını kontrol ediyor. Momoyu samurayların prensi (veya kralı) sayarsak zunishayı kontrol ediyor. Peki mink olarak tabir ettiğimiz diğer ırkın bu anlattığım olayda yeri ne? Enel'i de Uranüs veya onunla alakalı biri olarak düşünmüştüm hep. Sebebi ise elektrik meyvesine sahip olması. Ama minklerin de elektrik yeteneği var. Yani kendi doğalarında var. Enel gibi meyve ile elde edilmemiş. Peki Uranüs veya onu yönetecek kişi mink ırkından biri mi olacak? Kral(içe) veya prens (es) olarak aklıma gelen yok. Carrotu küçük ihtimal olarak sayıyorum.

Dünyadan izole diğer ülke de amazon lily. Onun kraliçesi de haoushoku hakiye sahip. Bunu alakası yok aklıma gelmişken yazayım dedim. İzole ülkelerden bahsettik sonuçta.

Mobilden yazdım. Hata olduysa kusura bakmayın. Aklıma takıldı bunlar ve tam toparlayamadım. Konuya belki katkısı olur.

bu tür üzerine düşünülmüş diğer üyelerin yardımıyla geliştirilecek kalitede teoriler için benden tam destek :good:
yalnız peri dediğin ırk içime sinmedi. Bence o direk gökyüzü adası insanlarıyla alakalı. Onların atası falan çıkabilir belki ama onun dışında havada daha iyi gibi bir şey beklemiyorum ben açıkçası. direk gökyüzü adası insanları olarak resmedilecektir ki ben ODA'nın ırkçılığa dem vuracağına inanıyorum buradan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık