Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Elmanın Üç Parçası

• Konbuyu başlatan legends never die
  • Başlangıç tarihi
Bu teori çok iyi yerlere gidiyor. Hadi bakalım hayırlısı.
Enel'in Ay'da gördüğü duvar resimlerini ikonografik ve ikonolojik olarak çözümleyip yorumlamak lazım tek tek. Oda çok şey gizlemiş onlara.

Mesela yukarıdaki sahne bana bir barış/anlaşma/selamlaşma sahnesi gibi geldi. Gök ve yer canlıları arasında.

Yer canlıları gök canlılarında aşağı seviyede gibi görünüyor. Onlar gibi kanat takmışlar ve ellerinde göğe yükselen balonumsu şeyler tutuyorlar. Gök canlıları ise bir araçla yere inmiş, ellerinde güç göstergesi olarak mızraklar var ve her biri bilgeliği sembolize eden yaşlı görünümüne sahip. Sanki yer canlıları gök canlılarına özeniyor ve onlardan öğreniyor gibiler.

Affedersin ama büyük bir oha çektim. Fark etmemişsin sen belli :) İlk attığın spoilerin orta paneline bak.
En baştaki elemanda dediğin gibi minkleri temsil eden bir kulak var.
Hemen arkasındaki elemanın kafasına bak ;) Balık kafası var.
Yani orta paneldeki sıralama XXX ırkı - minkler - balıkadamlar olarak gidiyor.
Peki en baştaki elemanın kafasına bak sana bir şeyi çağrıştıracak mı? :) Özellikle sana çağrıştırması lazım.
Gözünden nasıl kaçtı bilmiyorum.

Evet fark ettiğin üzere en baştaki elemanın küpesi Zoronun küpesi ile aynı.
Gönderme olabilir bence :)
Ve elemanın ayağındaki ayakkabı da dediğin gibi Samuray ayakkabısı.

Anlaşıldı, üşengeçliğimi atıp Enelin uzay macerasını incelemem lazım. Bir ton malzeme çıkar buradan daha detaylı inceleyince konuya eklerim. İncelemeye üşeniyodum teşvik ettiğin için teşekkür ettim. :sapkali:
Ülen yatacaktım yatamadım bak lanet olsun :)

Jinbe'nin kulakları da fark ettim ama direkt olarak Luffy'nin çizdiği balık adam resmini atayım dedim :)

Yalnız hayııııır! Zoro'nun küpesi :oleyo::oleyo::oleyo: Harbiden nasıl fark etmedim bilmiyorum ama o adamın takunyasından yola çıkarak samuray olduğunu düşünmüştüm ya.. Artık kesinlikle o adam samurayları temsil ediyor diyebilirim :)

Bu teori yürür, hatta koşar dedim. İçime mi doğmuş ne ? Çok ekmek var burada. Enel'in uzay macerasına muhakkak bak. Rica ederim bu arada :)

Atilan sayfanin öncesi de var ve 2 sayfa birlikte incelendiginde bir ayrilik söz konusu. Ayda yasan insanlar muhtemel ki su anki gökyüzü ada sakinleri bu robotumsu varliklari üretiyorlar ve kaynak yetersizliginden dolayi onlari ayda birakip Dünya'ya gitmek durumunda kaliyorlar. Bu kisiler eldeki bilgiler isiginda hali hazirda ayda yasarken Dünya'ya indiklerinden bir temsil oldugunu düsünmüyorum. Yine de farkli bir acidan da teoriyle baglantili, Bilka halki(su an icin bu robotumsu varliklar) yillardir dislanmis ve yalnizliga itilmisler sartlarin elverissizliginden dolayi. Uranüsle baglantilarinin bu acidan olabilme ihtimali daha yüksek gibime geliyor.

Yakindan bakinca her birinin ayriliktan dolayi agladigi da daha net anlasiliyor.

legends never die

Atilan sayfanin öncesi de var ve 2 sayfa birlikte incelendiginde bir ayrilik söz konusu. Ayda yasan insanlar muhtemel ki su anki gökyüzü ada sakinleri bu robotumsu varliklari üretiyorlar ve kaynak yetersizliginden dolayi onlari ayda birakip Dünya'ya gitmek durumunda kaliyorlar. Bu kisiler eldeki bilgiler isiginda hali hazirda ayda yasarken Dünya'ya indiklerinden bir temsil oldugunu düsünmüyorum. Yine de farkli bir acidan da teoriyle baglantili, Bilka halki(su an icin bu robotumsu varliklar) yillardir dislanmis ve yalnizliga itilmisler sartlarin elverissizliginden dolayi. Uranüsle baglantilarinin bu acidan olabilme ihtimali daha yüksek gibime geliyor.

Yakindan bakinca her birinin ayriliktan dolayi agladigi da daha net anlasiliyor.
Bende daha farklı bir şey söylemedim ama tam olarak ne demek istedin anlamadım.
Az önce editledim konuyu , sanırım eski halini okudun şimdi tekrar okursan sevinirim. :good:

Bende daha farklı bir şey söylemedim ama tam olarak ne demek istedin anlamadım.
Az önce editledim konuyu , sanırım eski halini okudun şimdi tekrar okursan sevinirim. :good:
Düzenlemeyi gönderdigin dakika ile benim mesaji attigim dakika ayni, haliyle önceki halini okudum ;)
Demek istedigim de önceki mesajlara ithafen bu resimde muhtemel bir gönderme olma ihtimalinin (samuray, balik adam vs.) zayif oldugu.

legends never die

Düzenlemeyi gönderdigin dakika ile benim mesaji attigim dakika ayni, haliyle önceki halini okudum ;)
Demek istedigim de önceki mesajlara ithafen bu resimde muhtemel bir gönderme olma ihtimalinin (samuray, balik adam vs.) zayif oldugu.
Yeni halini de oku :good: Aklıma geldikçe ekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık