Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Destek (Genel Başlık)

Anladım, elin kolun bağlı gibi biraz.

Am4 soketli 0 işlemci 515.42 liraya bulunuyor:

am4 soketli 0 anakart da 414.58 liraya bulunuyor:

ddr4 ram de, 0 tabi, 141.82 liraya bulunuyor:

Anakartın sitesinden baktım, işlemci-anakart uyumlu gözüküyor.

İkinci el am3 işlemci + anakarta 1000 lira vermek yerine 1072 liraya şu 3 adet 0 parçayı alırdım ben olsam.
am4 soketli ryzen almayı düşünürüm sadece 5 serisi oda inanılmaz yüksek fiyatlar ryzen 5 1600af 2. eline bile sıfır fiyat çekiyorlar.

Valla bilemiyorum senin parçaların kaçtan gideceğini de, benim dediğim parçaları alırsan eğer ileride sistemini iyileştirme şansın olur.
Ama 2. el am3 soketli anakart ve işlemciyi alırsan ileride sistemini iyileştirme şansın olmaz.

İşin o kısmını da düşün.
ya benim şuan tek terdim belli başlı bazı oyunları bu sistemi fx ile değiştirdiğimde twitch yayını yaparak donmadan kasmadan drop yemeden oynayabilir miyim ? 1-2 yıl idare etsin sonra zaten illa ki sistem toplarım ps4 + vr var genelde oyunları oradan oynuyorum. Pc benim için son yıllarda sadece internet ve warframe olmuştu.

Anladım hacı, parçaların performansları sana ne denli yansır bilemiyorum ama 2012 model 2. el am3 işlemci+anakart 1000 lira bana biraz fazla geldi 2016 model 0 anakart+işlemci bulabildiğim için.

Benim attığım A8-9600 3.1 ghz iken senin attığın Fx8350 4.00 ghz frekansında çalışıyormuş, fena gelmiyor kulağa aslında ama jenerasyon farkı var.
4 yıl var zaten iki işlemcinin piyasaya çıkış tarihleri arasında dediğim gibi, senin attığın işlemci 2012, benim attığım 2016 model. Az sayılmaz.
Bu jenerasyon farkı aktif twitch kullanımına ne derece yansır o denli bi bilgim yok dediğim gibi. Detaylı performans testleri karşılaştırmak lazım.
almaktan vazgeçtim ya gerçekten ölü yatırım olcak ve konuştuğum bir kaç yayıncı istediğin yayın verimini vermez o sistem dedim. Biraz daha bekleyip ryzen almaya calısıcam. Anakart ve ram şunları düşünüyorumm sen atmıştın teşekkürler.

Rica ederim.

Anakart modelinin sitesindeki desteklenen ramler listelerinde attığın ram yok. Bilgin olsun.
Olmak zorunda da değil zaten, ama gene de bilgin olsun.
Tekrardan cevaplar için teşekkürler almaktan vazgeçtim sistemi eski ve ölü yatırım olacaktı gerçekten bütçemi biraz arttırmaya çalışıcam. 850 liraya garantili yeni alınmış ryzen 5 buldum. giga b450m anakart n11.com da 550 lira.

İşlemci: Ryzen 5 1600 af
Anakart : Gigabyte b450m s2h

Bunların hepsi tamam olacak. Ram olarak şuan tek 8 gb koyucam ileride bir tane daha alırım 16'ya tamamlarım bu ram uyumlu olur mu anakarta ? Kullanan var mı ?

https://www.amazon.com.tr/PATRIOT-3200mhz-PVS48G320C6-288pin-So%C4%9Futuculu/dp/B07N3XZ97B/ref=sr_1_3?dchild=1&qid=1609108656&rd=1&s=computers&sr=1-3

https://www.teknobiyotik.com/amd-ry...b-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari-28007.html
Ulan her geçen gün fiyatı artıyor bunun. Bu tam olarak benim aldığım pc. Benim aldığım fiyat 3200tl idi. Şuan aldığım sitede 5000 burada 5600tl. Aradan sadece 1 yıl geçmiş. Buraya aynı şeyi birkaç defa yazmıştım ama her gördüğümde daha da şaşırıyor daha da sinirleniyorum. Yazmadan edemiyorum. Ben almadan sadece 2 hafta önce 2500tl idi fiyatı bu arada. Ben aldıktan 2 hafta sonrada 3500tl oldu. Bir ayda 1000tl, bir yılda 2x fiyat. Artık ağlamak istiyorum. Zaten buraya defalarca ağladım ama yine ağlamak istiyorum. Gümrük vergileri %50'den %20'ye düşecekti ocakta(teknoloji fiyatları ilr ilgili bir şey düşecekti de hangi vergi olduğu yanlış olabilir.). Eğer düşerse tekrar yükselmeden alın alacağınızı derim. Yoksa 2022 yılının ortalarına kadar düşmez bu fiyatlar benden demesi.
NOT: Benim aldığım parçalar daha kaliteli markaların ürettikleriydi. Birde kasam değişik sadece rgb sevmediğim için ışıksız bir şey almıştım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık