Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazsakalın Yaraları

Arkadaşlar benim aklıma takıldı, ama içinden çıkamadım. Bildiğiniz gibi Beyazsakalın göğüs kısmında bir kaç tane yara var.

Ancak şöyle de bir durum var

Bu panellerden üstteki Roger ile konuşmasından, Shanks'ın gemiye Rockstar'ı göndermesi sırasında ve sonuncu da Shanks ile konuşmasından. Panelleri önce atıyorum ki konuyu iyice anlatayım. Gördüğünüz gibi Marineford'da birden fazla yarası olan Roger'ın Shanks ile konuşmasına kadar 1 tane yarası var. Hatta Shanks'a karşılaştıklarında (muhtemelen Roger'ı kast ederek) "Seni gördüğüm zaman o pisliğin açtığı yaralar sızlıyor." gibisinden bir şey diyor.

Hatta ve hatta Roger, Odeni gemisine isterken hiç yarası yok.

Bundan sonra Roger ve Beyazsakal sadece Roger teslim olmadan, Raftele çıktıktan sonra karşılaşıyorlar. Hatta gördüğümüz kadarıyla gayet dostane bir şekilde konuşuyorlar ve Roger Beyazsakala gerçek tarihi anlatıyor.

Şimdi kafanız karışmasın elimizdekileri bir yazayım.

• Beyazsakal ve Roger son kez dövüştüklerinde Beyazsakalda yara yok. Bu olaydan sonra Roger Odeni de alarak Raftele gidiyor.
  • Son karşılaşmalarında yani Roger gerçek tarihi anlattığında Beyazsakalda 1 yara izi var. Ancak bunu Rogerın açma ihtimali yok gibi.
  • Ace, Karasakalın peşine düştükten sonraki panallerde de sadece o yara izi var. Yani bir tane.
  • Ancak Marineforda gidildiğinde Beyazsakalın yara izleri artıyor.
Şimdi Beyazsakal Shanks'a "Yüzüne bakmak onun açtığı yaraları sızlatıyor." gibisinden bir laf ediyor. Ama elimizdeki her şey Roger'dan bir yara izi almadığını gösteriyor. Hatta Marineford ile gemi olayı arasında 1 tane yarası var. Yani elimizdekilere göre diğer yaraları kısa bir sürede alıyor. Marco Marineford'da Squard Beyazsakala kılıç saplayınca hakisinin zayıfladığını söylüyor evet. Yani o arada zayıflamış Beyazsakal yara almış olabilir. Ama Squardo tarafından saplanan ve göğsünden girip sırtından çıkan bir yara bile iz bırakacak gibi değildi.

Ve bildiğimiz kadarıyla Beyazsakal ve Mihawk dövüşmedi. Bunun en belirgin örneği Mihawk'ın Marineford'da "Sadece o adam ve bizim aramızdaki farkı kendi gözlerimle görmek istedim." Diyor. Serideki diğer güçlü karakterlere bakınca da Garp kılıç kullanmıyor, Kaido da öyle. Hadi diyelim bir hata oldu veya yanlış hesapladım göğsünün ortasındaki yarayı Roger açtı. Diğerlerini kim açtı? Impeldown sırasında duyduğumuz kadarıyla Beyazsakal korsanları gözlem için gönderilen gemileri batırdı yani bir savaş dönmüş olabilir. Ama Koramiraller dahi güçlü denizciler orada değildi. Bunu nereden anlıyoruz? Marineford'da Denizcilerin Koramiral ve üstü rütbede eksiği yoktu. Velev ki Koramiral gönderdiler gözlem için. Yaşlı ve hakisi zayıflamış da olsa, bir dev koramiralini tek eliyle indiren Beyazsakal bir Koramiralden o kadar yara alır mı? Yada herhangi bir denizciden?

Benim düşüncem Odanın bu işin üstünde düşünmeden çizim yaptığı yönünde. Sizce bu yaraları kim veya kimler açmış olabilir? Veya siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Roger ile WB bence hiç ciddi ölümüne kapışmadı. Adamlar dost çıktılar zaten. Tayfalar arası transferler yapıyorlar.

Roger'ın ana düşmanı Rocks D. Xebec çıktı.

Roger kısmı retcon yemiş olabilir bu arada. Oda bile çizdiği yaraları unutmuştur.

Roger ile WB bence hiç ciddi ölümüne kapışmadı. Adamlar dost çıktılar zaten. Tayfalar arası transferler yapıyorlar.

Roger'ın ana düşmanı Rocks D. Xebec çıktı.

Roger kısmı retcon yemiş olabilir bu arada. Oda bile çizdiği yaraları unutmuştur.
Dedem'in ( Garp ) kolunda bir yara var sol kolunda Roger mı yapmıştır?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık