Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beckman, Mihawk, Karasakal'ın Ödülleri

Ödüller nasıldır?

• Kullanılan toplam oy
    185
  • Anket kapatılmış .
Teach'in kariyeri 2 yıllık. Mihawk'ın kariyeri en az 15 yıllık. Hatta Roger devrinde bile ünlü diyorlar. Shanks'ın da kariyeri 15 yıllık var, ve 6 senedir Yonko.

Teach 2 yılda 2,2 milyar kazanmışsa, Mihawk 20 senede 3 milyar kazansın ki Shanks ile onu denk görenleri ciddiye alalım.
Mihawk dediğimiz adamı görmüyoruz mu yahu gözünü seveyim adamın dünya umurunda değil, herhangibir tayfası ya da bağlantısı olmayan tek shichibukai (Weevil belki).
Kariyerden bahsediyorsun da Teach'in gözünde ki alevin yarısı Mihawk'ta var mı ki? Adam direk yonkoluğa oynadı Mihawk'ı seri basından beri biliyoruz, shichibukailiğin nimetlerinden faydalanmış mı ki shichibukailiği gidince bir anda suç makinesine dönüşsün?
One Piece'te Ödülü sadece güç belirlemiyor Luffy bile 5. İmparator olarak anılıp o kadar sansasyonel olaya imza atmasına ve yüksek potansiyeli olmasına rağmen 1.5 milyar ödül alıyorsa Mihawk gibi kendi halinde takılan biri hiçbir ciddi tehdit yokken 2 milyar ödül alırsa ilginç olur.

Teach'in kariyeri 2 yıllık. Mihawk'ın kariyeri en az 15 yıllık. Hatta Roger devrinde bile ünlü diyorlar. Shanks'ın da kariyeri 15 yıllık var, ve 6 senedir Yonko.

Teach 2 yılda 2,2 milyar kazanmışsa, Mihawk 20 senede 3 milyar kazansın ki Shanks ile onu denk görenleri ciddiye alalım.
Mihawk, 15 yıldır hükümeti tehdit etmedi. Kariyerini dondurmuş durumda. Gerçek gücünü yansıtan bir ödül almayacağı belli.

Mihawk'ın en az 3 milyar olması lazım, değilse rekabet falan diye konuşmasınlar bir daha.
İkili arasında rekabet falan göremiyorum ya ben. Onlar konuşsun, mangaka konuşunca nasıl olsa söyledikleri yine havada kalıyor.

Genel olarak dusuncelerin "ortaya cikan olayin curutecek olmasi nedeniyle" degismesini dogru bulurum ama bu dediginde cidden haklisin.
Fikir değişikliğini ben de okeyim, ama bunlarınki öyle bir durum değil. Mangaka sürekli headshot atıyor bunlara. Bunlar da sürekli bir yan çizmeler, tükürdüğünü yalamalar falan. Shanks-Mihawk olayı nereden nereye evrildi. Ama gariplerim sürekli kendilerince kaçış yolu arama derdinde. Bulamayınca da haliyle saçmalama evresine giriyorlar işte.

Zamanında sürekli ''SS alıyorum canıms'' diye ortada geziyorlardı. Hani nerde şimdi? Yine boş işler. Keşke biz de SS alsaymışız. Aklımızda kalanlarla bu kadar rezil ediyorsak, SS alsak adamlar yerin dibine girecekmiş.

Mihawk dediğimiz adamı görmüyoruz mu yahu gözünü seveyim adamın dünya umurunda değil, herhangibir tayfası ya da bağlantısı olmayan tek shichibukai (Weevil belki).
Kariyerden bahsediyorsun da Teach'in gözünde ki alevin yarısı Mihawk'ta var mı ki? Adam direk yonkoluğa oynadı Mihawk'ı seri basından beri biliyoruz, shichibukailiğin nimetlerinden faydalanmış mı ki shichibukailiği gidince bir anda suç makinesine dönüşsün?
One Piece'te Ödülü sadece güç belirlemiyor Luffy bile 5. İmparator olarak anılıp o kadar sansasyonel olaya imza atmasına ve yüksek potansiyeli olmasına rağmen 1.5 milyar ödül alıyorsa Mihawk gibi kendi halinde takılan biri hiçbir ciddi tehdit yokken 2 milyar ödül alırsa ilginç olur.
Bireysel güç son derece önemli. Evet arada başka faktörlerde var ama genel olarak bireysel güç ödülü belirliyor. Nico Robin gibi bir örnek var, kendisi Poneglyph okuyabiliyor, Ohara'dan kurtuldu diye 80 milyon ödül vermişlerdi ufacık çocukken ve hiçbir dövüş gücü yokken. Daha sonra tekrar yakalamaya çalıştılar ve başarısız oldular. Lucci onu dünyanın sonuna kadar kovalarım diyordu. Buna rağmen son ödülü 130 milyon olarak kaldı. Nami belki de Raftel'i bulacak ama ödülü 60 milyonda kalmış. Sanji ve Zoro'nun ödülleri ise sırf bireysel güç sebebiyle 300'ün üzerinde. (Vinsmoke olması önemli, ama Vinsmoke olmak bireysel güçte gösterir.). Bunlar bile Robin'i geçmişler. Perospero Pedro'yu tokatlarken benim ödülüm şu kadar, ödülüm çok yüksek sen kimsin diyordu. Aokiji aynı şekilde ödül bireysel gücü de gösterir demişti. Jinbe, Katakuri'nin ödülü 1 milyar aşırı güçlü diyordu. Bir adam inanılmaz güçlüyse, tayfası olsun olmasın yüksek ödüllü olmalı. Atıyorum, yarın Kaido'nun bütün tayfasını yok ettiler, Kaido'nun değeri düşer mi? Düşmez. Bu işin özü bireysel güç. Mihawk suç makinesi olsun olmasın, o bir korsan. Aksi olsa, bu adamı yakalamakla niye uğraşsınlar? Gördüğüm kadarı ile en az 4-5 tane savaş gemisi yollamışlar bu adam için. Bu adam madem zararsız ve suç makinesi değil, bunu yakalamak için savaş gemisi filosu neden yollasınlar? Tabii ki tehlikeli, ve o bir korsan olarak suçlu birisi.

Ayrıca ''dünyanın en iyi kılıç ustası'' diye burada yırtınıp duruyorlar, madem harika bir ünvan, ve çok büyük bir güç, Mihawk en az 3 milyar olmalı. 3 milyardan az çıkarsa hayal kırıklığı olur, rakibi denilen adam 4 milyar.

Mihawk ın bir şekilde hakkının verileceğini düşünüyorum. En nihayetinde zoronun hedefi olan biri. Hem Beckmandan hem de karasakaldan yüksek olur diye düşünüyorum . Güç konusu yine de tartışılabilir ama iki yılda iki milyardan fazla ödül almış bir karasakal örneği de var önümüzde. Öte yandan altı yıllık yonkouluk sürecinde bu ödülün iki katına yakınını almış başka bir yonkou var. İnsan sormadan edemiyor haliyle. Bu shanks bu denli bir ödülü alacak tehditi nerede gösterdi? Üstelik hükümetle o kadar uzak bir tarafı da yok gibi. Aynı şekil Mihawk da kendisine bir ada bulmuş kafasına göre takılan biri. İkisinin de icraatlarına baktığımızda birbirlerinden farklı pek yanlarının olmadığı ortada. Biri tek takılıp şarap içiyor diğeri kalabalık takılıp bira içiyor. Burada beni düşündüren bu karakterlerin ideolojik yaklaşımları. Shanks politik tarafı da güçlü biri. Yani ne yapacağı belli olmayacak biri. Arka planda bir sürü şeyi hazırlarken bir yandan keyfine bakan biri olarak karşımıza çıkabilecek biri. Mihawk da onun bir nevi içerideki adamı olursa bu beni şaşırtmaz. Mihawkı bir noktada sorumluluk alan biri olarak görebiliriz ileride. Bu sebeple ben mihawkın ödülünün son derece yüksek olacağını düşünüyorum. Hani üçü filan görse şaşırtmaz beni. Luffy zoro gibi bir ortaklık ama tam olarak da aynı olmayan daha çok doğru kişilere ortam hazırlayan ikili bunlar. Dolayısıyla beklentim mihawk karasakal Beckman şeklinde.

Bireysel güç son derece önemli. Evet arada başka faktörlerde var ama genel olarak bireysel güç ödülü belirliyor. Nico Robin gibi bir örnek var, kendisi Poneglyph okuyabiliyor, Ohara'dan kurtuldu diye 80 milyon ödül vermişlerdi ufacık çocukken ve hiçbir dövüş gücü yokken. Daha sonra tekrar yakalamaya çalıştılar ve başarısız oldular. Lucci onu dünyanın sonuna kadar kovalarım diyordu. Buna rağmen son ödülü 130 milyon olarak kaldı. Nami belki de Raftel'i bulacak ama ödülü 60 milyonda kalmış. Sanji ve Zoro'nun ödülleri ise sırf bireysel güç sebebiyle 300'ün üzerinde. (Vinsmoke olması önemli, ama Vinsmoke olmak bireysel güçte gösterir.). Bunlar bile Robin'i geçmişler. Perospero Pedro'yu tokatlarken benim ödülüm şu kadar, ödülüm çok yüksek sen kimsin diyordu. Aokiji aynı şekilde ödül bireysel gücü de gösterir demişti. Jinbe, Katakuri'nin ödülü 1 milyar aşırı güçlü diyordu. Bir adam inanılmaz güçlüyse, tayfası olsun olmasın yüksek ödüllü olmalı. Atıyorum, yarın Kaido'nun bütün tayfasını yok ettiler, Kaido'nun değeri düşer mi? Düşmez. Bu işin özü bireysel güç. Mihawk suç makinesi olsun olmasın, o bir korsan. Aksi olsa, bu adamı yakalamakla niye uğraşsınlar? Gördüğüm kadarı ile en az 4-5 tane savaş gemisi yollamışlar bu adam için. Bu adam madem zararsız ve suç makinesi değil, bunu yakalamak için savaş gemisi filosu neden yollasınlar? Tabii ki tehlikeli, ve o bir korsan olarak suçlu birisi.

Ayrıca ''dünyanın en iyi kılıç ustası'' diye burada yırtınıp duruyorlar, madem harika bir ünvan, ve çok büyük bir güç, Mihawk en az 3 milyar olmalı. 3 milyardan az çıkarsa hayal kırıklığı olur, rakibi denilen adam 4 milyar.
Aynen 130 milyon olarak kaldı çünkü ödül güç belirtiyor.Bu bakımdan Dragon ne kadar çok aransa da ödül 6 milyar olmayacak diye düşünüyorum o kadar güçlü olmadığı için.

Mihawk karasakalın ödülünde çıksın yine kıyaslanır ki 3 olmasına gerek yok.Karasakalın ödülü bir imparator ödülü şu anda.

Tabii bana kalırsa lordlara bir anda milyarlık ödül vermeyecekler.Jinbei bile 400 milyon şu an şaka gibi yansıtmıyor yani.Dondurup bir anda çözülen ödüller.

1.5 ve 2 milyar olana imparator dendi son 1 yılda. Birinin adamı olmadan kaptan olarak bu ödüller.

Mihawk için imparator denmeyecegi için bu toplara girilmez 3 4b barajı. 3 4 milyarlık adam ama öyle düz adam denmeyeceği için girmez. Nasıl işleyecek cidden merak konusu

Sana söyleyeyim neden farklı. Shanks 5 tane sapasağlam amiral seviyesi olan adam+ 2 senede yonko olacak adamın olduğu yer mf'de gidip hadi benle dövüşecek Yok mu beyler? Diyor, Dünyanın en güçlü yaratığı , en güçlü adamı gibi kişilerle aynı statüde olabiliyor. Adamı dövüşürken görmedik ama toplarının ne kadar ağır olduğunu fazlasıyla gördük bence. Sırf konumundan dolayı bile kendini ispatlayabilmiş bir karakter. Mihawk öyle mi? Adam Dünyanın en güçlü kılıç ustası diyoruz ama seride kaç tane amiral seviyesi kılıç ustası gördük ki Mihawk'ı alıp Shanks'in yanına koyalım? Zaten son sayıyla beraber öğrendik ki Shanks sadece 6 sene önce yonko olabilmiş Mihawk'la dövüştükten çok sonra. O köprünün altından çok su akmış ama anlamayan anlamıyor. Şu saatten sonra Mihawk'ın gücünü çizerse mangaka, amiral altı birşey çıkmasını beklemiyorum ama yonko seviyesi de ayrı birşey..
Öncelikle o savaşta hükümet kazandığı halde çok büyük kayıplar verdi.
Shanks'ı küçümsediğim falan yok. Ama savaştan yeni çıkan hükümete Shanks dışında herhangi bir Yonkou da gayet kolay bir şekilde meydan okuyabilirdi.
Asıl sorun zaman kavramını sadece Shanks'ın lehine düşünmenizde.
Dövüşler bittikten sonra Shanks kendini geliştirdi Yonkou oldu.
Mihawk tek bir adım dahi atamayıp savaş lordu oldu ve hiç ilerlemedi.
Kafanızda kurduğunuz şey bu. Gerçekten çok yüzeysel düşünüyorsunuz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık