Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bartolomeo vs. Vergo

Kim kazanır?

• Bartolomeo

Kullanılan: 0 0.0%
  • Vergo

Kullanılan: 1 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
Büyük ihtimal yaratmayacak nasıl WB nin meyvesi deprem yaratıyorsa bunun meyveside o depremi engellemeye yarıyor.Ama WB yere vurup sallanıdırırsa yine alır..Saldırıyı WB yaptı deyip meyve işlevini mi yitirecek ? :/

Yok abi ikna edemedin beni ikiside Paremacia diye aynı tür oldukları anlamına gelmez.Luffy nin meyvesi vücudunu lastik yapmaya yarıyor başka birşey değil bu adamın meyvesi Bariyer üretmeye yarıyor ki biri Lastik diğeri Bariyer dirençleri bile farklıdır.
İyi be na halim varsa gör :S
Şimdi şunu merak ediyorum illede haki diyorsun ya o zaman kullanılan haki seviyesinin anlamı var mı beyfendimiz için?

Phoenix
Sende baya baya Vergocusun sanırım:D Ama şu bir gerçek Barto ne kadar mükemmel bi karakterde olsa bu kadar oyu hak etmiyor.

Şimdi şunu merak ediyorum illede haki diyorsun ya o zaman kullanılan haki seviyesinin anlamı var mı beyfendimiz için?

Phoenix
Sende baya baya Vergocusun sanırım:D Ama şu bir gerçek Barto ne kadar mükemmel bi karakterde olsa bu kadar oyu hak etmiyor.
Fanı falan değilim ama gücü,dayanıklılığı,hakisi vs de takdire şayan bir adam Vergo.Dedim ya bizim tayfadan birinde bu özellikler olsa god ilan edilirdi diye.Düşün Zoro 1080 çakıyor Pica'ya,3-5 damla kan gelmiş ağzından topu topu.Ama tek attı,Zoro uçmuş diyenler doluydu.Adamın sırıtması bile olay oluyor.Biraz adamına göre muamele yapılıyor,ona bir tepki benimkisi.

Unknown

Phoenix
İlle de haki demiyorum büyük ihtimal haki diyorum..Şuan meyvesinin tam olarak ayrıntılı bilmiyoruz.Fiziksel güç ile %100 kırılmaz diyemeyiz ama Kralın yumruğu ile kırılmadı o yüzden haki diyorum.Her ne kadar abartılsada Arenadaki herkeze tek atan bir saldırı bu..

Seviyelere gelince sanmıyorum ki Vergo dan yüksek hakisi olsun Barto nun :/

Unknown

Bu Barto'nun bariyeri Robin'in kolları gibi.Mutlaka bir sınırı vardır.Mesela Zoro'nun zombisi haki falan bir şey bilmeden kırmıştı kolları.Meyve gücü dediğin şey sabit bir güç değil,geliştirilebilir bir şey.Law'ın meyvesinden anladığımız bu.Barto daha önce Luffy-Senpai'nin bir numaralı müridi olacağım demişti.Buradan Barto'nun hayalinin Luffy'nin en güçlü müttefiki olmak olduğunu çıkarabiliriz.Yani bu herif güçlü bayağı,o yüzden kralın yumruğuna dayanacak kadar geliştirmiştir meyvesini.Ama genede meyvesininde bir sınırı vardır bence
Robin in meyvesi dayanıklılık üzerine değil ne yazık ki :/ Görülene göre çıkardığı kolların sınırı yok ki onlarla dev uzuvlar yapabiliyor.Mesefa olarak ise görebildiği her yerde çıkartabiliyor.

Meyve gücü sabittir ne güzel kendini yakmışsın Law ın meyvesinden örnek vererek..Law ın gücü kesindir Room un içinde Hakisi yettiği taktirde Kairoseki olsun Dağ olsun taş olsun istediği gibi kesebilir keseceği kişinin bir önemi yok.Tabi keseceği kişiye dediğim gibi hakisi yeticek yada karşıdaki arkadaşın meyvesi tarafından engelenmeyecek birşey olmalı..
Doruiki nin meyve üzerinde bir etkisi yok..

Abi anlamıyormusunuz ben mi anlatamıyorum kendin diyorsun Kralın yumruğuna dayanmış işte hakisiz tüm saldırılara dayanabilir.Ama Vergo nun dövüş stili zaten haki :(

Sınır olayına gelirsek yine Law dan ilerleriz.Law herşeyi keser hakisi yeterse Barto herşeyden kurtulur hakisi yeterse :good:

Roronoa Zoro

Visums un yorumlarını bir okudum, yeminle hayal kırıklığı yaşadım :üzgünüm:

Edit 1 : Haki meyve gücünü iptal etmiyorki, Robin dedi ( Hayal kırıklığı yaşadığım nokta burası )

Edit 2 : Barto bariyer adam, hakinin meyve gücünü kairoseki gibi iptal etmediği için Barto nun bariyeri öyle hakin var geçilir değil, Diamante de vurdu vurdu tık yok

Phoenix'in dediği gibi işte, Barto nun olayı logia türlerinden farklı, Barto sürekli bariyer yapıyor, bariyer yaparken rakibi yenemez, ama saldırıya geçtiği anda hızlı bir karakter eline verebilir, bu gayet mantıklı geldi

Visums haklı. Meyvenin gücü değişmez. Sen istediğin kadar güçlü ol Bartonun kalkanı düz yumrukla geçemezsin. Hatta 2 sayı önce güzel bir örnek vardı. Pica yumruk sallarken Barto gücünden hiç korkmuyordu sadece çok geniş bir yumruğu olduğu için ''o kadar büyük bariyer açamam'' diyordu.

Unknown

Dostum Law ile ilgili verdiğim örneği yanlış anladın.Adam 2 sene sonra room'un sınırını genişletebiliyordu.Evet kesmek değişmez ama room sınırı,kontrol edilebilecek eşya sayısı falan değişebilir.Ama Bununda mutlaka bir sınırı vardır.Mutlaka ama mutlaka o meyvenin bir sınırı vardır bence
E şuan banane sınırdan bizim bahsettiğimiz konu işlevi zaten kırılmadıktan sonra bir tane olsa yeter..

Visums un yorumlarını bir okudum, yeminle hayal kırıklığı yaşadım :üzgünüm:

Haki meyve gücünü iptal etmiyorki, Robin dedi ( Hayal kırıklığı yaşadığım nokta burası )

Niye ki :(

Ya sen oraya takılma o kısmı düşünerek yazmadım.Ha asıl vücuda dokanıyor ha meyveyi iptal ediyor..Sonuç olarak Barto Hakisiz yenilmez benim bahsettiğim kısım burası.Vergo da haki de baya sağlam Vergo alır :/

Eğer asıl vücuda dokanıyor Barierler haki kırılmaz diyeceksende ben hayal kırıklığına uğrarım :(

Mevzu çok karışık.Haki meyve iptali yapmıyor,sadece gerçek bedene dokunmanı sağlıyor.Barto'nun bariyeri ise kendinden bağımsız.Hani logia misali kendi vücudu bariyer olsa tamam vur vücuduna haki ile gerçek bedenine zarar ver.Ne kadar sert olduğu önemli değil.Ama bariyer kendinden bağımsız,adam bariyeri önüne kuruyor,ee haki de meyveyi iptal etmiyor.Aksine meyve ile kombin edilebilen bir şey.Peki nasıl bariyerin içinden geçip Barto'ya ulaşacaksın?

1-Duvar misali parçalanan bir şey bu.Vuruş şiddetine göre kırılıyor.

2-Şiddet farketmeksizin kırılmıyor.Üstte söylediğim gibi saldırı yaptığı durumlarda açık verebiliyor.Ayrıca mangaka çok darbe almadığı için dayanıksız bir karakter olarak tasarlamış olabilir.Böylece gayet de yenilebilir bir karakter haline getirmiş olabilir.Yani bariyer aşıldığında kolay yamulan birisi olabilir.

Ama öyle ya da böyle yenilmez değil.

bartonun bariyeri vucudundan seytan meyvesi gücüyle enerji alıyorsa hakisi ondan üstün herkez onu aglatır.çünkü bariyeri dısında pek esprisi yok.malum güclü savunma karsıdan gelen kontrolsüz saldırıyı rakibe geri iletir bakınız ; hack.

onun dısında bellamynin bartoya dokunabilmesi var.burdada mangaka meyve zayıflıgı olarak bleachteki kuchiki byakuyanın bankaisindeki zayıflıgı kullanmıs olabilir.orada senbonzakura kageyoshinin bıcakları byakuyaya zarar vermesin diye byakuyanın etrafında güvenli bir alan vardı.eger bartodada böyle kücük bir sızılabilecek bir alan varsa,veya biri ona temas ettiginde meyve gücüyle dısında bariyer yapamıyorsa,ki buda olası,bartonun işi zor.

vergo luccini upgrade edilmiş hali.yani tam bir ölüm makinası.ben oyumu vergoya veririm :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık