Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Baroque Works ve Donquixote Ailesi Arasındaki Benzerlikler

Mangaka Croco'nun planı başarılı olsaydı nasıl olurdu diye düşünmüş ve devamında Dressrosa kurgusunu yazmış işte. Dof ile Croco arasındaki tek fark bu, Dof birkaç adım daha ilerisini yaşamış. Onun dışındaki tüm karakterler ve kurgu copy paste. :)

Mangaka Croco'nun planı başarılı olsaydı nasıl olurdu diye düşünmüş ve devamında Dressrosa kurgusunu yazmış işte. Dof ile Croco arasındaki tek fark bu, Dof birkaç adım daha ilerisini yaşamış. Onun dışındaki tüm karakterler ve kurgu copy paste. :)
Adam yine tek atmış..

Aradaki başarı fark şundan dolayı oluşmuş olabilir, Doflamingo kendi ekibindeki adamları daha çok önemsiyor gözüküyor, Crocodile ise tabiri caizse hiç tınlamıyor, ölmüşler mi kalmışlar mı umrunda değil adamın. Doflamingo'da öyle çok tayfa canlısı, şeker bir adam değil Luffy gibi veya Shanks, Whitebeard gibi ama yine de Crocodile gibi de değil, az biraz önemsiyor tayfasını. :)

Aradaki başarı fark şundan dolayı oluşmuş olabilir, Doflamingo kendi ekibindeki adamları daha çok önemsiyor gözüküyor, Crocodile ise tabiri caizse hiç tınlamıyor, ölmüşler mi kalmışlar mı umrunda değil adamın. Doflamingo'da öyle çok tayfa canlısı, şeker bir adam değil Luffy gibi veya Shanks, Whitebeard gibi ama yine de Crocodile gibi de değil, az biraz önemsiyor tayfasını. :)
Nasıl önemsemiyor hocam.Siz benim ailemsiniz diyor.Aileme birşey diyene acımam diyor.Dof'ta en az bizimkiler kadar önemsiyor tayfasını.

Adam kendi ailesine acımadı,tayfama laf söyleyeni şişlerim diyor nasıl az biraz.

Nasıl önemsemiyor hocam.Siz benim ailemsiniz diyor.Aileme birşey diyene acımam diyor.Dof'ta en az bizimkiler kadar önemsiyor tayfasını.
Ben önemsemiyor dedim mi ? Mesajı tekrar bir oku cevap yazmadan önce. :)

Luffy hiçbir zaman benim için ölün demez tayfasına fakat Dof diyor işte. :/
+1 :)

Bende bundan bahsediyorum, Vergo ve Monet aile mensubuydu ama istemeyerekte olsa feda etti onları. Yani az biraz önemsiyor, ama iş kendini riske atmaya gelince bir Luffy, Shanks ve Whitebeard asla etmez.

Adam kendi ailesine acımadı,tayfama laf söyleyeni şişlerim diyor nasıl az biraz.
Luffy, Shanks ve Whitebeard'e oranla ''az biraz''. :) Bu adamlar tayfaları için bütün dünyayı karşılarına rahatlıkla alan ve kendi canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen tarzda adamlar, Doflamingo ise böyle karakterde bir adam olsa Monet'e ''kendini öldür'' demezdi. :)

Doflamingonun aile kavramını mafya ailesi olarak ele almak lazım.Haliyle bazı kuralları var.Yoldaşlık değil luffy gibi.O yüzden bu durum içerisinde olması gerektiği şekilde.

Beyazsakalda öyle.Oğulları olarak görüyor adamlarını.Thatch ölünce kimse salya sümük ağlamadı Doflamingo ailesinde olduğu gibi.İhanetin cezası ölümdü karasakal öldürülecekti.Aynı şekilde rosinantenin ihanetinin cezasının ölüm olduğu gibi.

Bir tek hasırşapka tayfasında olur o salya sümük olayı.Franky falan zaten herşeye duygusallaşır.Bizimkiler korsan değil korsancılık oynuyorlar sadece.Bunu idrak edince anormal bir durum olmadığını görebilirsiniz. :)

@Marco:Tamam da monet ile baby5 bir değildir.Hatırlamıyorum tam ama,monet krallığı ele geçirirken vardı.Diğeri daha önce.Bir trebol için falan ben hayatını ortaya koymakta çekineceğini sanmam ben dofun.Luffy dövüşerek aldı bağlar sıkı,shanks zaten ilk bölümden rengini belli etti,ama WB nin dof tan farkı yok.Ace için ölenler belli.Hadi WB o savaştan ace yi aldı çıktı,ya pok yoluna ölenler ? O dof tan da kötü bu konuda bence.1 kişi için koca örgütü yıktı attı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık