Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] B Listesi'nden Kim Galip Çıkar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aklı olan kuma zaten amiral seviyesiydi ama düşünme yetisini kaybettikten sonra koramiral yenebileceğini sanmıyorum. En iyi ihtimalle berabere kalırlar..
abi peki boyle demişsin ya birsey sormak istiyorum. Peki simdi savasta İvankov Kuma'ya ''eskiden benden ne kadar cok korktugunu unuttun galiba Kuma,simdi bu korkuyu sana tekrar yasatacagim/gösterecegim'' gibi birsey demişti sanırım. Tam olarak cümleyi hatırlamiyorum ama buna benzer birsey oldugunu biliyorum. Buna cümleye bakarak İvankov'un da eski Kuma'dan alta kalir bir tarafi yok diyebilir miyiz ? Tabii bu yazdigin cümle eğer sadece kendi fikrin değilse tabii. Yani öyle bir gercek varsa. Tesekkürler.

abi peki boyle demişsin ya birsey sormak istiyorum. Peki simdi savasta İvankov Kuma'ya ''eskiden benden ne kadar cok korktugunu unuttun galiba Kuma,simdi bu korkuyu sana tekrar yasatacagim/gösterecegim'' gibi birsey demişti sanırım. Tam olarak cümleyi hatırlamiyorum ama buna benzer birsey oldugunu biliyorum. Buna cümleye bakarak İvankov'un da eski Kuma'dan alta kalir bir tarafi yok diyebilir miyiz ? Tabii bu yazdigin cümle eğer sadece kendi fikrin değilse tabii. Yani öyle bir gercek varsa. Tesekkürler.
İvankov'dan korkan kuma sadece pati meyvesine sahip. Lazerlere ve çelikten daha sert bi bedene değil. Muazzam bi savunma olan pati + yorulmayan, kanamayan bi beden, çok güçlü bi saldırı şekli olan lazerler. Bence her türlü amiral seviyesiydi. Dokunduğu anda senin dünyanın öbür ucuna gönderme gibi bi gücü vardı adamın.
Düşünme yetisi olmayan kuma'dan bahsetmiyorum. PX0 basit biri. İvankov'la yenişemeyen, luffy'nin rahatça yenebileceği yeni dünyada ki sıradan korsanlardan biri gibi.
Önceki sayfa da aynı muhabbet geçti.

Melih sana ne oldu? Sen önceden mantıklı biriydin. Sitede uzun zamandır aktif tartışmada görmediğim ismi lazım olmayan bi tartışmacıyla mı tartışıyorum yoksa dragon'la mı belli değil.

Devi deviriyosa o yumruk ne anlamı var? Devlerin koramirallerden güçlü olduğu mu söylendi ki sen dev düşüyo, lucci düşüyo diye örnekler veriyosun?

Aşağı alamadılar derken? Momonga saldırıyo luffy yere düşüyo, zor bela ağaya kalkıyo doberman uzaktan gelip shigan yapıyo luffy 3-5 metre savruluyo. Luffy dokunamıyo bile. Tamam luffy orda çok hırpalanmış, yaralı, zarar görmüş ama gene de adamlar dalga geçer gibi hareketler yapıyo.

Ben en güçlü'nün yanına aynı rütbede başka adam vermem. O zaten orayı tek başına idare edebiliyo derim. Bunun en bariz örneği garp. Açık ara en güçlü ama yanında koramiral'le gezmiyo. Bogart'la geziyo. Daha önce aokiji'yi alıyomuş.
Momonga,doberman,tsuru,onigumo,strawberry,garp,sengoku,akainu,kizaru,aokiji'yi merkezde bırakıp vergo'yu g-5'e yollamış. Demek ki vergo (hadi garp ve sengoku emekli, aokiji de artık marine değil onları saymayalım) hepsinden güçlü.

Önceki mesajımda da yazdım dof'u schibukai olarak görürsen schibukai'ler herkesden güçlü sonucu çıkar. Vergo joker'in emrinde. Law'da öyle. Dof yer altının sahibi ve aynı zamanda bi kral.
Jozu amiral seviyesi addedilir, dof ondan daha güçlü. Schibukai diyerek kendini kandırmış oluyosun.

Perona,hancock,law,foxy güçleri iraden yeterince kuvvetli olmadığı müddetçe herkesi etkileyen güçler. Ve durduralamazlar. Foxy sengoku'yu yenebilir. Yavaşlatıp kafasını kesebilir. Bu foxy'i sengoku'dan güçlü yapmaz. Perona da aynı şekilde.

Garp'ı koramiralden saymadım. Sen rokuşiki'nin en iyileri dedin CP9 için bende değiller dedim.

Moria yeni dünya için " Hasır Şapka... Ughah!... O zaman git kendin gör... Gerçek Kabusu ne olduğunu...! Yeni Dünya'da!" diyo. Bu sözden kaido'yla eşit oldukları sonucunu çıkarabiliyomusun? Bütün tayfası katledilip sırf nasıl bi acı olduğu görsün diye hayatta bırakılmış bi adamla tayfasını katleden adam denkse benim denklik anlayışım kusurlu demektir. Adam o kadar korkmuş ki 15 senedir yeni dünyaya gidemiyo. Başka kimsenin ölümünü görmek istemediği için kendisine ölümsüz bi ordu kurmaya çalışıyo. WG moria luffy'i tek yenemez diye yanına kuma'yı gönderiyo ama bu adam kaido'yla denk öyle mi?
benim mantıgımda sıkıntı yok cagdas,hiç degişmedi,biri cıkıp derse 2 yıl önce luffy koramirallerden güçsüzdü bende aksini savunurum,çünkü benim gördügüm,okudugum bildigim opde yok öyle bir dünya,shicbukailerde pek ala koramirallerden güçlüler,bir degil kac tane örnek saydım.

morianın olayında tayfası katlediliyor,ama adam yeni dünyaya gidip su an lawla luffynin yaptıgı gibi ittifak degil,yada kidd ve ittifakı gibi degil,tek basına kaidouya dalıp yeniliyor.sonucta o kadar iyi seviyeye cıkmıs.

shicbukailerin cogu ,yeni dünyaya gidip, yonkolardan dayak yiyen veya onların gücünü kabul eden tipler zaten.koramiraller ise sayılarından anlasılacagı üzere bir nevi bölge sorumluları.her haki ögrenen olmus,devlerinde coguna vermişler...

sonra e.oda bir amirale 5 tane koramiral vermiş,al bunları kullan 5 tanesi bir sen etmez diyor.ben koramirallerin hakkını veriyorum,ama shicbukailerin ve luffyninde hakkını veriyorum.

kendin diyorsun doflamingo shicbukai kabul edersen öyledir diye,ben sana daha ne diyeyim :D mihawk shicbukai degilmi ? aynı mihawk,shanksle kapısmamısmı ? öyle veya böyle düello yapmıslar...diger tüm shicbukailer yonkolardan ya korkuyor,ya zaten dayak yemiş,dof bile kaidodudan köpek gibi korkuyor,sadece mihawkın tam manasıyla adam gibi dövüstügünü ve yenilmedigini biliyoruz tahminide olsa.

ama aynı mihawk,luffyi yarı ölü alamadı,momonga kimdir mihawkın yanında ? rokushikiyi blueonoda kullanıyor ? busoshoku ve kenbunshokuyu sandersoniada kullanıyor.senin verdigin foxy ve perona örneklerine karsılık bende bunu örnek vereyim o zaman.

koramirallerin hepsi en az bir çeşit haki biliyor,birde rokushikininde hepsini degil,muhtemelen belli baslılarını biliyorlar.ee bu adamların ne özelligi var o zaman abartılıcak,haki tashigide bile var,sence tashigi kılıc ve hakiyle ne işe yarar,haki var haki var,o yüzden bu kadar tartıstım.luffynin sahip oldugu vurus gücü,dayanıklılık,çevikligin yanında gecemezler,adam binaları ortadan ikiye ayırıyor...

hesap et adam ölmüş ölmüş dirilmiş,utanmıyorlar 2 koramiral saldırıyorlar.bak ben çizmiyorum e.oda çiziyor,senin dedigin gibi olsa çizer bir tane derki aa luffy bunlardan güçsüz,iki tane saldırtıyor ;) son saldırıyıda kizaruya yaptırıyor :D şimdi gözümemi inanayım ? sanamı inanayım ? sen diyorsan luffy 2 yıl önce kormairal alamazdı bende alırdı diyorum bu kadar basit bir durum bu,shicbukailerinde ortalaması,koramirallerin ortalamasından yukarıda bence bu bariz.

son olarak su sayfaya bak ne demek istedigimi anlarsın dahada birsey demiyorum zaten;

momonga ve dalmaitan araya almıslar,saldırmadan önce bunlar,e.oda luffyi nasıl çizmiş bir bak.adam zor kosuyor.bir gözünü bile kapalı çizmişki her zeka grubu anlayabilsin durumunu,o adamı bile paket edemediler.birde teketekte sapa saglam sevdiklerinden birini incitmişken yenicekler ?

Momonga ile Rayleighin deniz kralını öldürmelerini benzer demişsin ama uzaktan yakından alakaları yok. Rayleigh çıplak elle öldürüyor. Momonga alt tarafı içerden kesiyor. T-Bonemi ne vardı EniesLoby arcda o bile indirir o şekilde deniz kralını

Momonga ile Rayleighin deniz kralını öldürmelerini benzer demişsin ama uzaktan yakından alakaları yok. Rayleigh çıplak elle öldürüyor. Momonga alt tarafı içerden kesiyor. T-Bonemi ne vardı EniesLoby arcda o bile indirir o şekilde deniz kralını
Enies Lobby yolundaki ile Calm Beltteki deniz canavarları aynı boyutta değil yalnız.

Hancock momonga olayında momonga savaşa gelmesi için ne isterse yapmaya hazır durumdaydı. Kılıcını bile çekmedi. Deniz kralını o şekilde yenen yanlış hatırlamıyosam momonga dışında sadece rayleigh'ı gördük. Ve herkes vay anasını deniz kralını parçaladı diye rayleigh'ı övdü.
Bi an dedim gerçekten benzer demişmiyim, açtım baktım dememişim. Deniz kralı öldüren momonga,rayleigh ve norland dışında kimseyi görmedik. Şimdi biri ağzının içinden kesti diğeri dışardan kesti, öbürü yumruklarıyla öldürdü diye bi ayrıma mı giricez? Orda analtılmak istenen deniz kralı öldürmenin efsanevi bi durum olarak görülmesi.

Arkadaşlar deniz kralını Luffy'nin yamulttuğu Impel Down'daki gardiyanlar da kesiyor. Rayleigh'in takdir toplamasının nedeni olarak da deniz kralını kesmesinden ziyade tüm Calm Belt'i yüzerek geçmesi ve üstüne deniz kralını öldürmesiydi diye hatırlıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık