Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] B Listesi'nden Kim Galip Çıkar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Koramiral ayarı olarak Rob Lucci'yi kast ediyorsan bu çıkarımı nasıl yaptığını anlayamıyorum. İki yıl önceki tayfa ile iki yıl sonraki arasında dağlar kadar fark var. Zaman atlamasının öncesinde bizim tayfanın karşısına direk rakip olarak bir koramiral bile çıkmadı, çünkü kaybederlerdi. Sıklıkla pacifista üzerinden örnek veriyorum ama gayet de somut bir örnek aslında. İki yıl önce tüm tayfa bir pacifistayı zar zor halletti, öncesinde ise Luffy tek başına Rob Lucci'yi alt etmişti. İki yılın ardından ise elimizde pacifistaya tek atabilen bir Sanji var ve aynı Sanji, Vergo'ya karşı uzun süre dayanamayacağının farkında. Bu örneğe baktığımızda Lucci ile Vergo arasında tam anlamıyla bir uçurum var. Bu ikisini bir tutmak bana kalırsa mümkün değil.
Önceki yorumu okudunmu bilmiyorum ama her koramiral Vergo yada Doberman yada Monongo değil.

Önceki yorumu okudunmu bilmiyorum ama her koramiral Vergo yada Doberman yada Monongo değil.
Haklısın, tüm koramiraller bir değil ama benim verdiğim örnekte ikisi arasında uçurum var. Ben iki koramiral arasında bu kadar uçurum olacağını düşünmüyorum, ancak Bartolomeo ödülünün çok üstünde bir güce sahip değil de ödülü kadarsa sana hak veririm.

gözlem hakisi olan birisine karşı savaştığını görmediğimiz için bu şekilde düşünülebilir .. ama gözlem hakisi olan birine karşı o gönderme olayını kolaylıkla yapabileceğini düşünmüyorum... bu özelliği ortadan kaldırılınca normal bi px den farkı sadece meyve yedirilmiş olması kalıyor... kaliteli bi düşmanla savaşmadığı sürece de amiral seviyesi diyemem...
Gönderme yapmasına gerek yok zaten. Her türlü saldırıyı yansıtabiliyo, çok güzel basınç saldırıları yapabiliyo, son derece hızlı ve lazer atabiliyo. Ayrıca luffy vs sondersonia'yı hatırlarsan gözlem hakisi olsa bile gelen saldırıyı engelleyebileceğinin garantisi yok. Düşünme yetisi olmayan kuma'dan bahsetmiyorum. PX0 basit biri. İvankov'la yenişemeyen, luffy'nin rahatça yenebileceği yeni dünyada ki sıradan korsanlardan biri gibi.

O meydan da dev ekibi diye bişey vardı. 10-12 devden oluşan. Hepsinin koramiral olması beklenemeyeceğine göre o devin koramiral olmaması gayet mantıklı.
Hancock momonga olayında momonga savaşa gelmesi için ne isterse yapmaya hazır durumdaydı. Kılıcını bile çekmedi. Deniz kralını o şekilde yenen yanlış hatırlamıyosam momonga dışında sadece rayleigh'ı gördük. Ve herkes vay anasını deniz kralını parçaladı diye rayleigh'ı övdü. Law benim gördüğüm manga da smoker'dan dayak yerken meyve gücü sayesinde dövüşü bitirdi. Yani bi dövme hadisesi yoktu. Koramiralleri fazla küçümsemişsin.

Crocodile
Kuma
Hancock
Moria
Mihawk
Jinbei
Dof

Şu grup içinde dof'un gücünü bilmiyoruz bişey diyemem. Bana göre garp dışında bütün koramiralleri alır ama bu sadece bulunduğu konum itibariyle söylediğim bişey. Aklı olan kuma zaten amiral seviyesiydi ama düşünme yetisini kaybettikten sonra koramiral yenebileceğini sanmıyorum. En iyi ihtimalle berabere kalırlar. Crocodile zaten hiçbi koramiralle kapışamaz. Hepsi haki kullanıyo çok rahat harcarlar. Hancock haki'si olsa bile çok bişey yapabilecek gibi görünmüyo. Meyvesi irade gücüyle aşılabiliyo, rakibinin de hakisi mevcut ayrıca rokuşiki var. Hancock da yenemez. Moria tek yese şaşırmam. Mihawk ve jinbei koramiral alabilirler. Ama gene de basit bi dövüş olmaz. Nerdeyse bütün koramiraller kılıç kullanıyo, hepsi rokuşiki biliyo, ve hepsinde en az bi çeşit haki var.
çagdas benim derdim o devin koramiral olması degil olmayadabilir.ben onu svaunmadım.benim savundugum luffynin 2 yıl önce bir koramiral alamaması.bence bu asırı mantıksız bir durum. tamam haki biliyorlarda,luffynin hakisiz onlardan daha güçlü vuramıyacagı ne malum :D

sanki hakileri var diye hepsi,azman oldular.hancockun kardesleride biliyordu,hemde zoan meyvesi yemişler,luffy kaba kuvvetle mahvetti, hemde 2 ye bir.millet luffynin hakisiz kaba kuvvetini görünce, agızları acık kaldı o arenada,hepsi busoshoku haki kullanıcısı.

üstelik bir devin vurus gücü,busoshoku kullanan normal adamdan bence fazladır,saul koskoca marine gemilerini ordan oraya attı,luffy degil mi g3le luccini tekkaisinde bile bilincini kapatan,altında deniz olsa teke gitmişti lucci :D

momonga hancock olayında ise; benim gördügüm,hancock dalga gecti,momonga alttan almasa tas kesilip ölüp gidecek orda,gıkını bile cıkaramadı,madem etkilenmiyor,niye elini bıcaklama geregi duydu ? :ehe:

vergo ki; cogumuza göre gördügümüz en güçlü koramiral,dofun emrinde degilmi ? smoker hemde logiayken, lawa yenilmedimi ? sayının ismini e.oda shicbukai vs vice-admiral koymadımı ?

rokushikinin en iyilerini bizim tayfa,daha enies lobbyde asmadımı,sen zannediyormusunki rob lucciden daha iyi rokushiki kullanıcısıdırlar,madem daha güçlüler? neden doberman,lucci ordaysa bize gerek yok diyor.aokiji bile luccinin yenilecegini beklemiyor.koskoca wg moria yenilir diye kumayıda takviyeye gönderiyor :D

benim gördügüm tüm verilerde shicbukailer,koramirallerden daha güçlü,yamakajiyi jinbei; daha yeni yetme korsanken agız burun dagıtıyor.mihawkın,dofun,aklı olan kumanın yanından gecemezler,law degilmi iki tane koramiral tokatlayan, birine tek atan ? hancock ayaklarına kapandırmadımı, cok övülen momongayı ? bartolemeonun aldıgı maynardıda,crocodileda alır,moriada.madem bu crocodile bu kadar güçsüz,koskoca doflamingo neden gel ortagım ol diyor,bu adam wbnin karsına nasıl cıkmıs ? moria nasıl kaidouya karsı,mangaka tarafından equally kelimesiyle, denk dövüsüyordu denmiş ? bnm mantıgım almıyor valla,luffy cokta güzel 2 sene önce koramiral döverdi,şimdi ise paspas niyetine kullanır ;)

Gönderme yapmasına gerek yok zaten. Her türlü saldırıyı yansıtabiliyo, çok güzel basınç saldırıları yapabiliyo, son derece hızlı ve lazer atabiliyo. Ayrıca luffy vs sondersonia'yı hatırlarsan gözlem hakisi olsa bile gelen saldırıyı engelleyebileceğinin garantisi yok. Düşünme yetisi olmayan kuma'dan bahsetmiyorum. PX0 basit biri. İvankov'la yenişemeyen, luffy'nin rahatça yenebileceği yeni dünyada ki sıradan korsanlardan biri gibi.
bende garantisi var demedim.. kolaylıkla yapamayacağını söyledim..kumanın düşünme yetisi alınmadan önceki yarı sayborg kumadan bahsediyoruz. ben amiral seviyesini çok uç bi seviye olarak görüyorum.. kumanın meyvesi bunun için yeterli değil.. yansıtabildiği tüm saldırılar hep meyve ile yaptığı saldırılar... hakili bi saldırıya karşı etkisini görmedik... basit saldırıları engelledi..basınçlı saldırıları etkili ama urususu shock saldırı gördüğümüz en etkili saldırısı ama hazırlanması çok zaman alıyor..

çagdas benim derdim o devin koramiral olması degil olmayadabilir.ben onu svaunmadım.benim savundugum luffynin 2 yıl önce bir koramiral alamaması.bence bu asırı mantıksız bir durum. tamam haki biliyorlarda,luffynin hakisiz onlardan daha güçlü vuramıyacagı ne malum :D

sanki hakileri var diye hepsi,azman oldular.hancockun kardesleride biliyordu,hemde zoan meyvesi yemişler,luffy kaba kuvvetle mahvetti, hemde 2 ye bir.millet luffynin hakisiz kaba kuvvetini görünce, agızları acık kaldı o arenada,hepsi busoshoku haki kullanıcısı.

üstelik bir devin vurus gücü,busoshoku kullanan normal adamdan bence fazladır,saul koskoca marine gemilerini ordan oraya attı,luffy degil mi g3le luccini tekkaisinde bile bilincini kapatan,altında deniz olsa teke gitmişti lucci :D

momonga hancock olayında ise; benim gördügüm,hancock dalga gecti,momonga alttan almasa tas kesilip ölüp gidecek orda,gıkını bile cıkaramadı,madem etkilenmiyor,niye elini bıcaklama geregi duydu ? :ehe:

vergo ki; cogumuza göre gördügümüz en güçlü koramiral,dofun emrinde degilmi ? smoker hemde logiayken, lawa yenilmedimi ? sayının ismini e.oda shicbukai vs vice-admiral koymadımı ?

rokushikinin en iyilerini bizim tayfa,daha enies lobbyde asmadımı,sen zannediyormusunki rob lucciden daha iyi rokushiki kullanıcısıdırlar,madem daha güçlüler? neden doberman,lucci ordaysa bize gerek yok diyor.aokiji bile luccinin yenilecegini beklemiyor.koskoca wg moria yenilir diye kumayıda takviyeye gönderiyor :D

benim gördügüm tüm verilerde shicbukailer,koramirallerden daha güçlü,yamakajiyi jinbei; daha yeni yetme korsanken agız burun dagıtıyor.mihawkın,dofun,aklı olan kumanın yanından gecemezler,law degilmi iki tane koramiral tokatlayan, birine tek atan ? hancock ayaklarına kapandırmadımı, cok övülen momongayı ? bartolemeonun aldıgı maynardıda,crocodileda alır,moriada.madem bu crocodile bu kadar güçsüz,koskoca doflamingo neden gel ortagım ol diyor,bu adam wbnin karsına nasıl cıkmıs ? moria nasıl kaidouya karsı,mangaka tarafından equally kelimesiyle, denk dövüsüyordu denmiş ? bnm mantıgım almıyor valla,luffy cokta güzel 2 sene önce koramiral döverdi,şimdi ise paspas niyetine kullanır ;)
Devin vuruş gücüne neden girdiğini hiç anlamadım. Sanki luffy bi devden yumruk yedi ayakta kaldı da koramiraller vurduğunda zaten devrilmez gibi bi sonuca varıyosun. Tsuru 200 yaşına gelmiş hala sizin gibileri cebimden çıkarırım diyo diğerlerine.

Hancock muhabbetinde etkilenmedi gibi bişey demedim ben. Etkilendi pek tabii. Ama savaşa girse hayran hayran bakmaz direk karşısında dururdu. Koca savaş alanında kimse etkilenmedi mi? Ama savaş anında karıya kıza bakmakla ilgilenmiyodu kimse.

Vergo en güçlü olmak? O nasıl bi fantezidir? En güçlü koramiralse neden dayı sende savaşa gel demedi kimse? Onu da geçtim neden yanına bi koramiral daha veriyolar? En güçlü koramiral bu kadar rezil durumdaysa diğerleri en iyi ihtimalle usopp'la nami'nin dengi demektir. Vergo sadece haki'sine güvenen sıradan bi koramiraldi. Dof'un emrinde olması neyi kanıtlıyo? Dof bilinen en büyük örgütün lideri ve WG, yonkou, gorousei, tenryubuttou, sıradan suçlular, korsanlar; kısaca aklına kim gelirse herkesle çalışan, hepsini kullanan ve bi krallığa sahip olan bi adam. Bana göre de en güçlü schibukai. Bu adamın emrinde olmak tam olarak neyi kanıtlıyo? Law da düne kadar emrindeydi. Dof schibukai olduğu için değil gerçek dof'u bildikleri için emrindeler. Jozu'dan daha güçlü olduğunu her türlü ispatlamış biri dof. Savaşta iki parmağıyla durdurması, aokiji karşısında biri kolunu kaybederken diğerinin çat diye buzun içinden çıkması aralarındaki farkı gösteriyo. Jozu'da 3. tümen komutanı olarak 16 tümen komutanı ve kaptan dışında herkese emir veren biri.

Smoker law'a yenildi evet, bu law'ı smoker'dan güçlü yapıyosa, perona'da aynı anda luffy,zoro,sanji'yi yenmişti. Hesabı kendin yap.

Rokuşiki'nin en iyileri olduklarını sanmıyorum. Lucci'nin tekkai'sinin garp'tan iyi olması imkansız. Soru'ları arasındaki farkı gördük zaten. Garp sanji'nin yanından geçerken sanji görmedi bile geçtiğini. Enies lobby'de hepsi rakiplerini takip edebiliyodu. Doberman lucci'nin yenileceğine ihtimal vermediği için o halleder biz oturalım dedi. Yoksa o bizden güçlü o yenemiyosa biz hiç yenemeyiz gibi bi muhabbet yoktu. Hele doberman da hiç böyle bi düşünce yok zaten. Shanks'a bile dalmaya kalktı adam.

Moria kaido'yla denk mi dövüşmüş? Squardo da aynı şekilde roger'la denk dövüşmüş zaten.

Devin vuruş gücüne neden girdiğini hiç anlamadım. Sanki luffy bi devden yumruk yedi ayakta kaldı da koramiraller vurduğunda zaten devrilmez gibi bi sonuca varıyosun. Tsuru 200 yaşına gelmiş hala sizin gibileri cebimden çıkarırım diyo diğerlerine.

Hancock muhabbetinde etkilenmedi gibi bişey demedim ben. Etkilendi pek tabii. Ama savaşa girse hayran hayran bakmaz direk karşısında dururdu. Koca savaş alanında kimse etkilenmedi mi? Ama savaş anında karıya kıza bakmakla ilgilenmiyodu kimse.

Vergo en güçlü olmak? O nasıl bi fantezidir? En güçlü koramiralse neden dayı sende savaşa gel demedi kimse? Onu da geçtim neden yanına bi koramiral daha veriyolar? En güçlü koramiral bu kadar rezil durumdaysa diğerleri en iyi ihtimalle usopp'la nami'nin dengi demektir. Vergo sadece haki'sine güvenen sıradan bi koramiraldi. Dof'un emrinde olması neyi kanıtlıyo? Dof bilinen en büyük örgütün lideri ve WG, yonkou, gorousei, tenryubuttou, sıradan suçlular, korsanlar; kısaca aklına kim gelirse herkesle çalışan, hepsini kullanan ve bi krallığa sahip olan bi adam. Bana göre de en güçlü schibukai. Bu adamın emrinde olmak tam olarak neyi kanıtlıyo? Law da düne kadar emrindeydi. Dof schibukai olduğu için değil gerçek dof'u bildikleri için emrindeler. Jozu'dan daha güçlü olduğunu her türlü ispatlamış biri dof. Savaşta iki parmağıyla durdurması, aokiji karşısında biri kolunu kaybederken diğerinin çat diye buzun içinden çıkması aralarındaki farkı gösteriyo. Jozu'da 3. tümen komutanı olarak 16 tümen komutanı ve kaptan dışında herkese emir veren biri.

Smoker law'a yenildi evet, bu law'ı smoker'dan güçlü yapıyosa, perona'da aynı anda luffy,zoro,sanji'yi yenmişti. Hesabı kendin yap.

Rokuşiki'nin en iyileri olduklarını sanmıyorum. Lucci'nin tekkai'sinin garp'tan iyi olması imkansız. Soru'ları arasındaki farkı gördük zaten. Garp sanji'nin yanından geçerken sanji görmedi bile geçtiğini. Enies lobby'de hepsi rakiplerini takip edebiliyodu. Doberman lucci'nin yenileceğine ihtimal vermediği için o halleder biz oturalım dedi. Yoksa o bizden güçlü o yenemiyosa biz hiç yenemeyiz gibi bi muhabbet yoktu. Hele doberman da hiç böyle bi düşünce yok zaten. Shanks'a bile dalmaya kalktı adam.

Moria kaido'yla denk mi dövüşmüş? Squardo da aynı şekilde roger'la denk dövüşmüş zaten.
devin vurus gücüne dayanıklılıktan girmedim,saldırı gücünden girdim.luffy g3 le vurmuyormu ? kendi agzıylan demedimi bu bir devin kolu diye ? lucci demedimi gözümü korkutmayamı calısıyorsun.yiyince bilinci kapanmadımı ? aynı g3ün rifleyla koskoca dev teke gitmedimi ?

zaten dayanıklılıkta luffyle koramiraller kıyaslamam yanından gecmezler,impel downda ölümden dönmüş 24 saatir dövüsen adamı ,alamadılar asagı,son saldırıyı kizaru yaptı.ama sen bunuda kabul etmessin şimdi :D git o sayıyı ac bak,momongayla dalmatianın saldırısı arasında e.oda luffyi nasıl çizmiş ? adamı yara bere içinde gözü kapalı çizmiş,ölü luffyi öldüremediler,hangi koramiral yenicekmiş luffyi :ehe:

bir cok kişiye göre vergo öyle,çünkü smoker gibi baska bir koramiral logia, adamın emrine verilmiş,herkezin övdügü momongayı e.oda sen yeni dünyada degil,grand lineda takıl diye geride bırakıp,tüm yeni dünyanın g-5 in sorumlulugunu bu adama vermiş,şimdi burdan akıllı adam ne mana cıkarır.digerleri momonga ayarındaysa,e.oda vergoyu ayırıp arc bossu bile yapmıs,yani daha güçlü ;)

vergo dofun emrinde çünkü gücü yetmiyor,yani bir shicbukai olarak dof o kadar güçlüki,g5in sorumlusu koramirali adamı olarak wgye sokmus o manada dedim ;)

jozunun konuyla alakası ne :D law,smokerı havada karada,evde bes arabada 15 kere yener :ehe: dua etsin öldürmedi,adam onur borcundan,lawı satamadı bile,hemde dof onu öldürcekken...yani perona olayı,işin komedi unsuru.

garpı koramiralden saymak nasıl bir zihniyettir ?

son olarak sen inanmayabilirsin ama,mangaka e.oda,dedirtmişki,moria bir zamanlar kaidouya karsı denk dövüstü,ha equallynin farklı manası varsa acıkla bende bileyim,yada e.oda yalan söyletti,yoksa benimde mantıgıma oturmadı ama mangakanın yalancısıyım.

devin vurus gücüne dayanıklılıktan girmedim,saldırı gücünden girdim.luffy g3 le vurmuyormu ? kendi agzıylan demedimi bu bir devin kolu diye ? lucci demedimi gözümü korkutmayamı calısıyorsun.yiyince bilinci kapanmadımı ? aynı g3ün rifleyla koskoca dev teke gitmedimi ?

zaten dayanıklılıkta luffyle koramiraller kıyaslamam yanından gecmezler,impel downda ölümden dönmüş 24 saatir dövüsen adamı ,alamadılar asagı,son saldırıyı kizaru yaptı.ama sen bunuda kabul etmessin şimdi :D git o sayıyı ac bak,momongayla dalmatianın saldırısı arasında e.oda luffyi nasıl çizmiş ? adamı yara bere içinde gözü kapalı çizmiş,ölü luffyi öldüremediler,hangi koramiral yenicekmiş luffyi :ehe:

bir cok kişiye göre vergo öyle,çünkü smoker gibi baska bir koramiral logia adamın emrine verilmiş,herkezin övdügü momongayı e.oda sen yeni dünyada degil,grand lineda takıl diye geride bırakıp,tüm yeni dünyanın g-5 in sorumlulugunu bu adama vermiş,şimdi burdan akıllı adam ne mana cıkarır.digerleri momonga ayarındaysa,e.oda vergoyu ayırıp arc bossu bile yapmıs,yani daha güçlü ;)

vergo dofun emrinde çünkü gücü yetmiyor,yani bir shicbukai olarak dof o kadar güçlüki,g5in sorumlusu koramirali adamı olarak wgye sokmus o manada dedim ;)

jozunun konuyla alakası ne :D law,smokerı havada karada,evde bes arabada 15 kere yener :ehe: dua etsin öldürmedi,adam onur borcundan,lawı satamadı bile,hemde dof onu öldürcekken...yani perona olayı,işin komedi unsuru.

garpı koramiralden saymak nasıl bir zihniyettir ?

son olarak sen inanmayabilirsin ama,mangaka e.oda,dedirtmişki,moria bir zamanlar kaidouya karsı denk dövüstü,ha equallynin farklı manası varsa acıkla bende bileyim,yada e.oda yalan söyletti,yoksa benimde mantıgıma oturmadı ama mangakanın yalancısıyım.

Melih sana ne oldu? Sen önceden mantıklı biriydin. Sitede uzun zamandır aktif tartışmada görmediğim ismi lazım olmayan bi tartışmacıyla mı tartışıyorum yoksa dragon'la mı belli değil.

Devi deviriyosa o yumruk ne anlamı var? Devlerin koramirallerden güçlü olduğu mu söylendi ki sen dev düşüyo, lucci düşüyo diye örnekler veriyosun?

Aşağı alamadılar derken? Momonga saldırıyo luffy yere düşüyo, zor bela ağaya kalkıyo doberman uzaktan gelip shigan yapıyo luffy 3-5 metre savruluyo. Luffy dokunamıyo bile. Tamam luffy orda çok hırpalanmış, yaralı, zarar görmüş ama gene de adamlar dalga geçer gibi hareketler yapıyo.

Ben en güçlü'nün yanına aynı rütbede başka adam vermem. O zaten orayı tek başına idare edebiliyo derim. Bunun en bariz örneği garp. Açık ara en güçlü ama yanında koramiral'le gezmiyo. Bogart'la geziyo. Daha önce aokiji'yi alıyomuş.
Momonga,doberman,tsuru,onigumo,strawberry,garp,sengoku,akainu,kizaru,aokiji'yi merkezde bırakıp vergo'yu g-5'e yollamış. Demek ki vergo (hadi garp ve sengoku emekli, aokiji de artık marine değil onları saymayalım) hepsinden güçlü.

Önceki mesajımda da yazdım dof'u schibukai olarak görürsen schibukai'ler herkesden güçlü sonucu çıkar. Vergo joker'in emrinde. Law'da öyle. Dof yer altının sahibi ve aynı zamanda bi kral.
Jozu amiral seviyesi addedilir, dof ondan daha güçlü. Schibukai diyerek kendini kandırmış oluyosun.

Perona,hancock,law,foxy güçleri iraden yeterince kuvvetli olmadığı müddetçe herkesi etkileyen güçler. Ve durduralamazlar. Foxy sengoku'yu yenebilir. Yavaşlatıp kafasını kesebilir. Bu foxy'i sengoku'dan güçlü yapmaz. Perona da aynı şekilde.

Garp'ı koramiralden saymadım. Sen rokuşiki'nin en iyileri dedin CP9 için bende değiller dedim.

Moria yeni dünya için " Hasır Şapka... Ughah!... O zaman git kendin gör... Gerçek Kabusu ne olduğunu...! Yeni Dünya'da!" diyo. Bu sözden kaido'yla eşit oldukları sonucunu çıkarabiliyomusun? Bütün tayfası katledilip sırf nasıl bi acı olduğu görsün diye hayatta bırakılmış bi adamla tayfasını katleden adam denkse benim denklik anlayışım kusurlu demektir. Adam o kadar korkmuş ki 15 senedir yeni dünyaya gidemiyo. Başka kimsenin ölümünü görmek istemediği için kendisine ölümsüz bi ordu kurmaya çalışıyo. WG moria luffy'i tek yenemez diye yanına kuma'yı gönderiyo ama bu adam kaido'yla denk öyle mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık