Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Geleceği görmek ve gecmise mudahale edip manipule etmek(?)hmm...

Genel olarak soyle bir durum mevcut o zaman Eren gelecegi bilme ozelligini kullanarak Grisha'nin Kraliyet Mensuplarini oldurmesini sezinlemesinden(bilmesi) dolayi tam olarak gosterilen(Onceden gosterilen veya bilinen) anilarin yarisinin silinmis oldugu gerekcesiyle ve durumu degistirmesi ve farkli anlamdirilmasi yuzunden Eren bey isi baya bir garantiye almis.

Gecmise giden bir insan'i gecmis zaman insanin gormesi biraz tutarsiz olmus gibi tam gucu kullanamasa bile. Tam olarak gecmise gitme dissal olsaydi eger cokca laf edilebilirdi ama tamamiyla icsel bir durumun soz konusu oldugu icin biraz alttan alinabilir. Neyse sonraki bolum hakkinda yorum yapmak istemiyorum genel olarak yazar'in kafasinda ki ile okuyucularinin kafasinin bambaska oldugunu dusunuyorum. Ters kose yaptirabiliyor kendileri.Daha da ilginclikler karsimiza cikacagi icin bolum degerlendirmesi yapmak daha mantikli. Muhtemelen Ymir'i bir sey odeyerek durduracaktir.(Sonraki bolume yorum yapilmasina dogru bakmayan ben son cumlede sonraki bolum hakkinda tahmin yapiyorum. Degisik bir insanim efenim :( )

Ozgurluk temasi islenmis. Muhtemelen Eren davranislarinin Anne,Babasi,arkadaslari tarafindan karsi cikilmasi nedeniyle tam olarak kendi istedigi seyleri yapamamasi nedeniyle Eren'i hakli cikarma derdinde oldugu dusunuluyor. Ama tam anlamiyla Eren denilen karekter dogru olsa bile ozgurluk istenci acisindan dusuncesel ve dusunceleri harekete gecirme adina cokca yanlis bir yol izlemekte.

Soyle bir sey takildi aklima gelecegi goren Grisha niye gelecegi degistirmek icin bir hareket yapmadi da bunlarin olmasina izin vererek tum insanligi tehlikeye atti? SnK evreninde " gelecek " tam anlamiyla bastan sona kadar belirlenebilirlik icerdigi icin mi mudahale edemedi yoksa tum gelecek olasiliklari ayni yone acilmasi nedeniyle mi bir sey yapamadi veyahut niye geciktiremedi boyle olsa bile?

Bir ekleme daha yapayim SnK'de bir efsanede soz ediliyordu,Ymir " Kutsal bir Varlik " ile antlasmasi sonucu Dev ozelliklerinin ilki olup sonraki nesillere aktarilmisti, Kutsal Varligi bu bolumlerde gorme olasiligimiz cok yuksek geliyor siz ne dusunuyorsunuz?

Son düzenleme:
Bir ekleme daha yapayim SnK'de bir efsanede soz ediliyordu,Ymir " Kutsal bir Varlik " ile antlasmasi sonucu Dev ozelliklerinin ilki olup sonraki nesillere aktarilmisti, Kutsal Varligi bu bolumlerde gorme olasiligimiz cok yuksek geliyor siz ne dusunuyorsunuz
Son bölümleri okuduğumuz ve manga yakında biteceği için, ben de sizin gibi -eğer bu varlık gerçekten varsa- bir sonraki bölümde görüleceğini düşünüyorum.

Düşündükçe aklıma bir şey takıldı. İlk kez 9 titan gücüne sahip olan ve kullanan Ymir, acaba Attack Titan'ın gücünü kullanarak geleceğe o zamandan etki etmiş olabilir mi? Yani, bize sanki Eren şu anki geleceğe etki edebilirmiş gibi gösteriliyor ama belki de zaten en başından -2000 yıl öncesinden- zaten Ymir, içinde özel tüm titanların da gücünü barındırarak geleceğe etki etmiş ve yaşananları istediği gibi yönlendirmiş olabilir..

Son bölümleri okuduğumuz ve manga yakında biteceği için, ben de sizin gibi -eğer bu varlık gerçekten varsa- bir sonraki bölümde görüleceğini düşünüyorum.

Düşündükçe aklıma bir şey takıldı. İlk kez 9 titan gücüne sahip olan ve kullanan Ymir, acaba Attack Titan'ın gücünü kullanarak geleceğe o zamandan etki etmiş olabilir mi? Yani, bize sanki Eren şu anki geleceğe etki edebilirmiş gibi gösteriliyor ama belki de zaten en başından -2000 yıl öncesinden- zaten Ymir, içinde özel tüm titanların da gücünü barındırarak geleceğe etki etmiş ve yaşananları istediği gibi yönlendirmiş olabilir..
Peki geleceği görmüş bir Ymir halkının acı çekeceğini bile bile neden bu gücü dağıttı?

Adam direkt babasını manipüle etti. Bu değiştirmek değil de ne? Ortada bir paradoks var. Bizim şu an gördüğümüz kadarıyla geleceği değiştirmek mümkün.
Gecmisi degistirebilirsen gelecegi degistirmen de mumkun. Gecmisi degistirilen gelecegi degistirmek boyle mumkun olabilir. Tam gelecegi degistirmek anlamina gelmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık