Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Daha öncede yazmıştım. One Pşece'te bir manga sayfasında bir gizem anlatılıyorsa aynı bölümde hatta belik bir sayfa önce ya da sonrasında o gizemle alakalı bir ipucu bırakıyor.

Burada Rockstan bahsediyor. Sonraki sayfada ise taht gözüküyor.
O tahtın boş olduğu söyleniyor ama oraya bildiğiniz gibi Im oturuyor. Yani ona dünya kralı diyebiliriz. Çevirilerde farklılık var ama Rocks ta dünyanın kralı olmak istiyordu.

Bu durum benim aklıma tutması muhtemel birkaç ihtimal getiriyor.

1- Rocks Im'e savaş açtı. Garp ve Roger'ın kutsalları korumuş olması da buradan kaynaklanıyor.
2-Rocks=Im

Im büyük ihtimal kutsal. Zaten kutsal olmayan birisi o konuma gelemez gibi.

Daha öncede yazmıştım. One Pşece'te bir manga sayfasında bir gizem anlatılıyorsa aynı bölümde hatta belik bir sayfa önce ya da sonrasında o gizemle alakalı bir ipucu bırakıyor.

Burada Rockstan bahsediyor. Sonraki sayfada ise taht gözüküyor.
O tahtın boş olduğu söyleniyor ama oraya bildiğiniz gibi Im oturuyor. Yani ona dünya kralı diyebiliriz. Çevirilerde farklılık var ama Rocks ta dünyanın kralı olmak istiyordu.

Bu durum benim aklıma tutması muhtemel birkaç ihtimal getiriyor.

1- Rocks Im'e savaş açtı. Garp ve Roger'ın kutsalları korumuş olması da buradan kaynaklanıyor.
2-Rocks=Im

Im büyük ihtimal kutsal. Zaten kutsal olmayan birisi o konuma gelemez gibi.
Im kutsal olsa o koltuğa oturamaz diye düşünüyorum bence. Bir farkı var bu adamın/kadının kutsallardan.

Üye silindi 1004

Shanks kutsal kutsal ejder.

Luffy'nin annesi de Kutsal Ejder. Dragon denizci amiraliymiş. Dişi bir Ejder'in yanına koymuşlar. Bu dişi ejder başta hafif karaktersizin teki gibi bir şeymiş. Karlos gibi. Zamanla Dragon buna insanlığı öğretmiş. Aralarında bir aşk başlamış. Sonra gerçekler ortaya çıkınca kadıncağız öldürülmüş. Luffy öksüz kalmış.

Im kutsal olsa o koltuğa oturamaz diye düşünüyorum bence. Bir farkı var bu adamın/kadının kutsallardan.
Kutsallar arasında bir farkı vardır. Kutsal olmasa hiç oturamaz. Kutsallar niye böyle birisine böyle bir görev versinler? Adamlar herkesi hizmetçileri olarak görüyor. Kalkıpta Gorosei'nin kutsal olmayan birisine diz çökmesi bana garip geliyor.

Hatta şunu da diyeyim. Bence Im ya da bir başkası tarafından tarihten silinecek ışık olarak belirlen bir kişi de Rocks'tu. Tıpkı Vivi gibi.

Animenin 557. bölümünde Franky Vegapunk'un hayallerini gördüğünden bahsediyor ve General Franky'i tasarlarken Wapometal adında bir metalden bahsediyor. Shichibukai sistemini kaldırdılar ve Vegapunk'un yeni bir şeyler yarattığı söyleniyor acaba bu metal ile tasarlanmış olabilir mi? General Franky çok sağlamdı çünkü, hasar almıyordu. Yeni Pacifistaları bu Wapometal'den yapmış olabilirler mi?

İleride Smoothie'nin rakibi Hancock olacak. Smoothie'nin yanında astı gibi 2 kız kardeşi var, Hancock'un da öyle. Bu benzerlikten dolayı içime öyle doğdu :gamyon:

Üye silindi 1004

Moria malumunuz en son görünmez sapık arkadaşını ararken Karasakal'ın eline düştü. Malumunuz Perona da kaptanını aramak için yola çıktı. Malumunuz Mihawk'ın erken emeklilik planı suya düştü. Malumunuz Perona'yla arasında bir duygusal bağ var. Malumunuz kızın peşinden gidecek. Malunmuz Karasakallarla bir şekilde karşılacak. Malumunuz Shiryu, Mihawk'ı ortadan ikiye yaracak at fava bekle bu şöleniiii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık