Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] "At Fava Bekle" Teorileri

Olası Roger vs Wb dövüşünün senaryosunu detaylı yazıyorum.Mobilden olduğu için biraz düzensiz sonra düzenleyeceğim. Roger ve Wb konuştuktan sonra gardlarını alırlar.Roger tek ayağına kuvveti vererek ani şekilde öne atılır çok hızlı biçimde.Kılıcını bir mızrak gibi saplar.Beyazsakalın omzuna denk gelmiş ve delmiştir kanlar akmaktadır.Roger daha derine doğru bastıracakken Wb diğer eliyle hurraaa diyerek depremi havaya çakar.Roger ilk kez gördüğü bu yetenek karşısında afallamıştır.Öncesinde karşılaştıklarında Wb deprem kullanacak fırsatı bulamamıştır çünkü.Roger biraz kan tükürür tam olarak isabet etmemiştir ama yine de hırpalamıştır.Araya mesafe koyar ve tekrar saldırıya hazırlanır.Hızlıca beyazsakala hücum ederken Wb bu kez seri davranır ve hızlıca depremi havaya tekrar vurur. Wb - Ne ? Mümkün değil. Ve beyazsakal göğsüne sızlayan yarayı alır.Roger deprem havaya vurulduğunda havaya vurulan çatlağı basamak olarak kullanmış ve havada spin atarak beyazsakala yukarıdan aşağıya doğru kılıcıyla saldırmıştır.Bu sürpriz hamle karşısında anlık şok yaşayan wb tepki verememiş ve kendisini bisentoyla savunamamıştır bile.Wb ciddi yaralanmıştır. Roger - Etkileyici.Hala ayakta kalabilmene inanamıyorum. Wb cevap vermez ve havayı elleriyle kendine doğru çekme hareketi yapar.Roger dengesini kaybeder bunu fırsat bilen Wb bisentoyla saldırır.Roger sıyrılmaya çalışırken dengesini koruyamamış bisento omzunun üstünden yaralayıp geçmiştir.Roger artık dövüşe nokta koyalım der.İki tarafta herşeyiyle doğrudan çarpışır.Deprem karşısında zorlanan Roger buna rağmen gizemli gücüyle doğrudan kafa kafaya çarpışır ve kazanan taraf olur.Wb yenilmiştir.Roger ise bitik haldedir depremi doğrudan karşılamak birkaç kemiğini kırmıştır.
Bu nasıl bir anlatım lan. Sahneler saniye saniye gözümde canlandı :sapkali:

Üye silindi 1004

Roger ve Beyazsakal ölümüne kapışacak. Roger ve tayfası hepsini paketleyecek. İnfaz etmeye başlayacakları sırada Beyazsakal klasik aile teranelerinden söz edecek. "Ben ailemle mutlu bir hayat yaşamak istedim üçtür niye böyle yapıyorsun şerefsiz adam" diyecek. Roger tek derdinin aile olduğunu görünce canını bağışlayıp dost olacak.

Gelecek bölüm için beklenti oldukça yüksek neden çünkü serinin iki zirve ismi aynı karede poz verecek daha da önemlisi millet atraksiyon bekliyor (İnsanlar aç , çağa çoluk perişan, beklemekten telef oldu nice iradesi zayıf biraderler...)
Peki Oda kişisi beklentileri karşılayacak mı...Hayaller evet, gerçekler hayır...
(Yaşasın! Soda Cumhuriyeti ağza bir parmak bal çal oyala sonra salla tıpış tıpış uyusunlar...)
Peki ne olcek olası ihtimaller nelerdir...
1.Senaryo:Daha önce yazdığım bir beklentiyi, tahmini,hayali, ütopyayı, sevdayı ,rüyayı, dalgayı bir kez daha şuraya iliştireyim.
Roger ile wb karşılacınca ne olur..
a- çay içerler b- ayran içerler
Cevap:Roger (WB'nin gemisine çıkar) odeni görür hele samuray tayfama katilmaya ne dersin bizde hiç samuray yok bilin mi... Oden valla birader banada atraksiyon lazım senin gemide daha büyük hemide, benide giderken alın der... sonra kılıçlar konuşur gökneyim yarılır wb, roger kardaş çok yorulduk hele otur bir çay içek der...
2.Senaryo: Odenin bu noktada Rogere katılma ihtimali üzerinden yürüyerek devam edersek Odenin Rogera katılması için bir sebeb lazım ... Çünkü Oden gibi biri Wb ve tayfayı bırakıp başka tayfaya katılmaz.(Rogerin Odeni isteme nedeni, belli ki adam göz koymuş bizim yanik tenli, buğday benizli wanolu samuraya) Ancak filmlerde olacak olan senaryo gerçekleşir WB'yi takip eden denizciler gemiyi top atışına tutarlar. Etrafınız sarıldı teslim olun beyler anonsları yankılanır dalgaların sesinde. Herkeste bir heyecan, bir panik, bir sessizlik fırtına öncesi wb ile roger birbirine bakarlar, göz göze gelirler, yağmur yağar inceden, şimşekler çıkar öfkeyle kudurmuş gökyüzden, rogerin gözlerinden denizci gemileri, bir tebessüm sonra ağzını yara yara kahkaha (meyve yemediğini farz edersek normal bir adam gibi denişik sesler değil en fazla kah, kih ,koh, sonra wb gurararara) patlatırlar. Denizcileri anlatmaya gerek yok. Savaş başlar. Bu esnada Roger toki ile çocukları birşeyden yada birilerinden kurtarır Oden buna şahit olur...
Güneş açar ,sis dağılır.
Kan, kemik,koku etrafa yayılır...
Oden yaklaşır Reis sana bir hayat borcum var bunda gayrı senin emrindeyim vur de vuralım öl de ölelim aga...Oden wb'den müsade ister böylece tayfaya katılır...
Teori kısmına yazılsa baya gideri var konunun... Oden tayfaya nasıl katılır.
( tel yazdığım için hatalar olabilir)
965. bölüme yazdım ama yeri bura sanırım.

Son düzenleme:
Bence beyazsakal odeni satmadı. Kaido odeni deşince gitti bastı. Yakaladı. Öldüremedi. Sonra hükümete sattı. Hükümette doğrudan yönetemdiği wanoyu dışarı açmaması karşılığında saldı bunu. Hepsi im ve 5 ihtyarın planı tabi.

Üye silindi 1004

Xebec, Brook’un meyveye benzer bir meyve yemiş olsun. Meyvenin özelliği de ölünce birinin içine bilincini ikinci kişilik olarak aktarabilme özelliği olsun. Bebek Karasakal’ın içine aktarmış olsun Xebec kendini.

Meyvenin etkileri de aynen uykusuz, canavarsal fiziksel güç ve iki meyve olsun.

@Mirage sağolsun son bölüm yorumuna attığı teori kanalına göz gezdirirken bir teoriye denk geldim. Crocodile'nin bir konuşması.Teoriyi yapan arkadaş bu konuşmayı raftele yormuş ama bence öyle değil. Burada bahsettiği ada Roger ve Xebec'in savaştığı ada olduğunu düşünüyorum. Taraflardan bir tanesi plütonu kullanarak savaşı sonlandırdı.

@Mirage sağolsun son bölüm yorumuna attığı teori kanalına göz gezdirirken bir teoriye denk geldim. Crocodile'nin bir konuşması.Teoriyi yapan arkadaş bu konuşmayı raftele yormuş ama bence öyle değil. Burada bahsettiği ada Roger ve Xebec'in savaştığı ada olduğunu düşünüyorum. Taraflardan bir tanesi plütonu kullanarak savaşı sonlandırdı.
Çok mantıklı, bence kesin tutar :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık