Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik Silahlar ve Haoshoku Haki

Diğer söylediklerime cevap vermemenden, hangi anlamı çıkarmalıyım? Haklı olduğumu mu?
doğru olduğunu mangadan kanıtlayamayacağım tüm ifadeleri olabilir, muhtemelen vb ifadelerle değiştirmem gerekiyorsa teoriyi silmek daha mantıklı olacak. yoksa olay tamamen ''bence''lerle kaplı
Ace sahip olduğu gücü bilen, ancak kullanamayan biri. Sana göre Haoshoku Haki kullanmayı bilmeyen biri bile havayı değiştirebiliyor
Bu olayda da h.haki potansiyeli uranüs'e yatkın olan biri farkında olmadan gökyüzünü değiştirebilir diye düşünüyorum. Ama bu gücü rakibine karşı silah olarak kullanmak için tabi ki eğitim şart. Havada birkaç bulutun eksik ya da fazla olmasıyla rüzgara şimşeğe hükmedebilmek çok farklı seviyeler

doğru olduğunu mangadan kanıtlayamayacağım tüm ifadeleri olabilir, muhtemelen vb ifadelerle değiştirmem gerekiyorsa teoriyi silmek daha mantıklı olacak. yoksa olay tamamen ''bence''lerle kaplı
Kanıtlanmış bir şeye "olabilir" demene gerek yok zaten. Kanıtlanmayan bir şeye ise demen gerekiyor. Teori, senin teorin, o yüzden "bence"lerle kaplı olmalı. Kaldı ki nasıl bir teori yazdıysan, yukarıdaki iddialarıma bile cevap vermedin.

@ Smoker
Dragon'un haoshoku sahibi olduğunu kesin gibi düşünüyorum çünkü. Nerede H. haki sahibi olduğu bilinen vaya güçlü olan bir D. dövüşse ortada bir hava olayı var. Mesela Eddwar'u Roger ''havanın değişmesi'' sayesinde kazandı. Shanks aynı gün içinde hem Kaido'yla dövüşüp hem de Mf'ye geldi. Bu olayları H. hakiye bağlarken Dragon gibi bir karakterinde gücünün H.haki olduğunu düşünmek mantıklı geliyor.

@ Smoker
Dragon'un haoshoku sahibi olduğunu kesin gibi düşünüyorum çünkü. Nerede H. haki sahibi olduğu bilinen vaya güçlü olan bir D. dövüşse ortada bir hava olayı var. Mesela Eddwar'u Roger ''havanın değişmesi'' sayesinde kazandı. Shanks aynı gün içinde hem Kaido'yla dövüşüp hem de Mf'ye geldi. Bu olayları H. hakiye bağlarken Dragon gibi bir karakterinde gücünün H.haki olduğunu düşünmek mantıklı geliyor.
Kaidou ile döüşüp dövüşmediği bir muamma hala.Bir de Marshall D. Teach ile Gol D. Ace (Ace'te de Haoushoku var zaten biliyorsunuz) dövüşürken ben pek bi hava olayı göremedim :/

edit:Şu enel'den bir hayır beklemeyin artık adam karıncayı bile bayıltamıyor.Hadi Lufffy antisi diyelim Sanji? Zoro? Bazukalı dayı? Gan fall? bunlarda mı antisi? Smoker'In meyvesi enelin meyvesinden daha öldürücü.Hepimiz antik silahların efsane olduğunu öğrendik GL gibi tamamen bir balon anlatıldığı gibi değil...E Oda'dan beklendiği gibi bu silahlarda Abidik gubidik şeyler çıkıyor

Bu olayda da h.haki potansiyeli uranüs'e yatkın olan biri farkında olmadan gökyüzünü değiştirebilir diye düşünüyorum. Ama bu gücü rakibine karşı silah olarak kullanmak için tabi ki eğitim şart. Havada birkaç bulutun eksik ya da fazla olmasıyla rüzgara şimşeğe hükmedebilmek çok farklı seviyeler
O zaman Luffy'nin potansiyeli Uranus seviyesi dediğin şey her neyse, ona yakın değil demek ki. Şimşeği geçtim, Punk Hazard'a yağmur bile yağdıramadı ya da kar bulutlarını dağıtamadı.

@ Smoker
O senin düşüncen. Herkes Dragon'da Haoshoku Haki olduğunu düşünmeyebilir. Ayrıca Shanks'ın nereden geldiğini bilmiyoruz. Üstelik Kaido ile dövüşüp, dövüşmediği de kesin değil. İki Amiral bile 10 gün dövüşürken, onlardan daha güçlü olan iki adamın kavgası 10 dakika sürmesi de mantıklı geliyor mu?

Luffy nin Kuja da kullandığı h. hakisi rüzgar çıkartıyor, kollezyumda kullandığı dalda çıkartıyor demişsin. Rüzgar fikrine nerden kapıldın bilmiyorum ama ikisi de h. haki dalgası. Ayrıca Chinjao ile haki çarpıştırınca çıkan dalgadan dolayı düşmemek için kendini tutan kimse göremedim. Ace in olayı meyveden zaten, bahsetmeye bile gerek yok.

Haoshoku için Rayleigh kontrol edebilirsin ama çalışma yapamaz ve güçlendiremezsin dedi. Ama kullanıcının ruhuna/cesaretine bağlı ve kişisel gelişim ile güçlendirilebilir diye de ekledi. Yani doğuştan gelen bu güç güçlendirelemez demek yanlış olur. Ruhsal/kişisel gelişim ile kuvvetlendirilebilen bir güç.

Don Jinzao'nun Luffy'ye sorduğu o önemli soruyu hatırlayalım: '' Ne tür bir kral olmak istiyorsun?'' Bu soru şu anlama geliyor :'' Hangi kral hakide ustalaşmak istiyorsun; gökyüzü kralı mı, canlıların kralı mı yoksa deprem ve şok dalgalarının mı?''
Luffy nin cevabıyla senin sorudan anladığın birbirini tutmuyor. Aslına bakarsan böyle bir anlam çıkartmak gerçekten güç. KK olunca hangisinin kralı olmuş oluyor sence merak ettim. Ayrıca Luffy eğitim almadan 10binleri ne zaman bayılttı? Bunu da belitmişsin ama BAA da yaptı şov haricinde 10binleri görmedik. Ha zaten h. haki eğitilemez, kontrol altına alınabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık