Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Jack'in gücünü ne kadar gördük? King ve Jack aşağı yukarı aynı şekilde tanıtıldı, ikisi de gizemini koruyor. King'in bir şeyini görmedik(meyve, lakap, gemi saldırısı müstesna) eyvallah, Jack'te ne gördük?(meyve, lakap, ödül, köpek dövüşü hariç).
İnu ve Neko'dan şamar yiyebileigini gördük açıkçası.

Luffy'e uygun muydu? Herife vuramıyordu bile. King'in gücünü görmediğimiz için Jack üzerinden yorumlayacağım. Cracker ve Katakuri ikisinde de doğrudan rakibe ulaşamamanın dezavantajını çekti. Böyle bir dezavantaj Jack'te olmayacak. Dolayısıyla boşa geçen g4 süresi de olmayacak. Luffy açısından daha uygun olanlar fiziksel dövüşe doğrudan girmeye elverişli olanlar oluyor bence.

Amiral'ler ise ayrı. Adamların meyveleri muazzam. Cidden Katakuri'de Amiral'lerden herhangi birinin meyvesi olsa tam Amiral seviyesinde olamayacağını düşünen yoktur bence. Hatta daha fazlası bile olabilirdi belki de. Fiziksel yönden bir Amiral'den aşağı kalır yanı yok. Haki olarakta çok iyi ama meyvede yeterli hasar yok. Aslında meyvenin doğrudan verdiği hasar gücü yok. Burdaki hasar gücünden kastım Akainu'nun magması, Kizaru'nun patlamaları, Aokiji'nin dondurma gücü şeklinde.

O yüzden gerekli hasarı elde etmek için haki bu adamlarda şart oğlu şart oluyor.

Bence Akainu'yu yenebilecek bir sağ kol yok seride.
Luffy'ye uygun olmasının sebebini söylüyorum zaten. Vuramıyordu evet ama vurabildiği anda kafa kafaya dövüşebileceği biriydi. Kata'nın en büyük olayı gözlem hakisiydi ki o da kullandıkça bitiyor. Gözlemini de dayak yiye yiye aştı. Şansa bak ki Luffy de hayvan gibi dayanıklı... Kısacası Kata'nın defansif biri olması, bitirici gücünün eksikliği onu uygun bir rakip yaptı.

Kata daha fazlası mı olurdu? Kata'nın eksiği dayanıklılığı en başta. Amirale karşı günlerce dövüşecek stamina yok onda. Armamenti de geride kalabilir bilemiyorum, bir amirale karşı görmeden birşey demek zor.

Luffy'ye uygun olmasının sebebini söylüyorum zaten. Vuramıyordu evet ama vurabildiği anda kafa kafaya dövüşebileceği biriydi. Kata'nın en büyük olayı gözlem hakisiydi ki o da kullandıkça bitiyor. Gözlemini de dayak yiye yiye aştı. Şansa bak ki Luffy de hayvan gibi dayanıklı... Kısacası Kata'nın defansif biri olması, bitirici gücünün eksikliği onu uygun bir rakip yaptı.

Kata daha fazlası mı olurdu? Kata'nın eksiği dayanıklılığı en başta. Amirale karşı günlerce dövüşecek stamina yok onda. Armamenti de geride kalabilir bilemiyorum, bir amirale karşı görmeden birşey demek zor.
Stamina diyorsun da bu adam kendine mızrak soktu çıkardı. Ondan sonrasında bile doğrudan savasmaya devam etti. Dövüşün son yarım saati girdikleri fiziksel dövüşün şiddetini de unutma derim.

Amiral'lerin 10 günlük savaşacak staminasi var gibi gözüküyor olabilir ama iki logia'nin savaşı yanıltıcı olmasın. Bu adamlar savaşlarının ilk gününden beri Katakuri'nin ki gibi yaralarla savaşmaya devam ettiler gibi bir şey yok.

Stamina diyorsun da bu adam kendine mızrak soktu çıkardı. Ondan sonrasında bile doğrudan savasmaya devam etti. Dövüşün son yarım saati girdikleri fiziksel dövüşün şiddetini de unutma derim.

Amiral'lerin 10 günlük savaşacak staminasi var gibi gözüküyor olabilir ama iki logia'nin savaşı yanıltıcı olmasın. Bu adamlar savaşlarının ilk gününden beri Katakuri'nin ki gibi yaralarla savaşmaya devam ettiler gibi bir şey yok.
Ben 10 günlük savaştan vs nin ne kadar kıran kırana geçtiği sonucunu çıkarıyorum. Belki 7 gün boyunca çoğunlukla elemental saldırılar yaptılar, bilemeyiz. Sonuçta adanın iklimi değişmiş. Öte yandan Aka'nın dayanıklılığı test edildi WB saldırılarına karşı. Aokiji de o seviyede dayanıklıdır muhtemelen. Seri ilerledikçe Amirallerin sağ kollardan farkını göreceğiz zaten. Sağ kollardan tek farkları kesinlikle sadece meyve olamaz. Öyle olsa Yonkoulara karşı şansları olmazdı.

Ben 10 günlük savaştan vs nin ne kadar kıran kırana geçtiği sonucunu çıkarıyorum. Belki 7 gün boyunca çoğunlukla elemental saldırılar yaptılar, bilemeyiz. Sonuçta adanın iklimi değişmiş. Öte yandan Aka'nın dayanıklılığı test edildi WB saldırılarına karşı. Aokiji de o seviyede dayanıklıdır muhtemelen. Seri ilerledikçe Amirallerin sağ kollardan farkını göreceğiz zaten. Sağ kollardan tek farkları kesinlikle sadece meyve olamaz. Öyle olsa Yonkoulara karşı şansları olmazdı.
Akainu'yu ben de farklı bir yere koyuyorum zaten. Ama meyve güçleri çok büyük adamların. Katakuri de gördüğümüz her alanda gayet çok ileri bir seviyede. Meyvesi Pika Pika olsa Amiral olamazdı diyemiyorum nedense.

Akainu'yu ben de farklı bir yere koyuyorum zaten. Ama meyve güçleri çok büyük adamların. Katakuri de gördüğümüz her alanda gayet çok ileri bir seviyede. Meyvesi Pika Pika olsa Amiral olamazdı diyemiyorum nedense.
Aslında şu nokta kafamı karıştırıyor. Amirallik için aday olan Vice-admiral lar vardı. Demek ki Amiral olmak çok uçuk birşey değil. Kimi Vice'lar için bir meyveye bakıyor. E sağ kol > Vice admiral... Öte yandan bu bilginin belirtilme sebebi, "nasıl denizcilerde amiral adayı olmaz da dışardan adam bulmak durumunda kalırlar" ın kılıfı mı acaba? Bilemedim. Bence sadece meyve değil de, bir alanda daha eksikleri var sağ kolların amirallerden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık