Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

WB'nin o kadar yarayı aldığını hiçbir yerde görmedik. Sallayayim demis sallamis babalığın efsanesini artırmak için.

Hepsini çıkar sadece WB'nin Akainu'dan aldığı yaralar kalsın WB yine ölürdü.

Bu kanser olan adamın araba kazasında öldüğünde ona kanser ve araba kazasından öldü demek gibi bir şey.

Onun dışında WB'nin aldığı yaralar kesinlikle Akainu ve WB sürtüsmesinden önce olmuyor. Zira WB'nin ilk tökezleyip açık verdiği kısım Akainu karşısında oluyor. Onda da ciğerini dağlıyor zaten. Ondan sonra diğer yaraları alıyor.

Ayrıca Ace'in ölümüne kadar Akainu adam akıllı darbe bile almamış. Ace'in ölümü ile WB kendini kaybediyor normalde gösterdiği performanstan daha ilerisini gösterip en iyi iki yumruğunu Akainu'ya vurduğu halde bu adam kısa süre içinde kalkıp WB'nin tüm tümenlerini kovalıyor.

Hatta o sırada açık verip yüzünün belli bir kısmını kaptırıyor.

Bana kalırsa Akainu çok hafife alınıyor.
Wb uzun bi süre savaştı marinelerle. Biz mangada luffy’i, ace’i, jimbe’yi görürken wb marinelerle savaşıyordu. O sırada almıştır o saldırıları.

Verdiğin örnek mangadaki durumdan farklı. Kanser ve araba kazası birbirlerinin üstüne binen şeyler değiller.

Normal bi insanın kolunu kesip bırak. O adam eninde sonunda kan kaybından ölür. Kolunu kestikten sonra bi de karnına 2-3 kere kılıç sokup bırak. O zaman yarım saatte ölecek adam belki de 1-2 dk içinde ölür.
O kadar yaraya rağmen ikisi de birbirine 2 kere vurunca wb’nin ayakta kalması bu yüzden aradaki farkı gösterir. Seviyeleri yakın olsa wb o 2 darbeye dayanabilse bile diğer yaraların da etkisiyle yıkılmalıydı orada.
Akainu’nun açtığı yaralar ölümcüldü wb’nin saldırıları ölümcül değildi. Ama hasar gücü ve dayanıklılıkta wb üstün geldi. Bu evrende malesef ölümcüllük ve hasar gücü farklı şeyler. Katakuri’nin bi mızrak saldırısının 187391873971838 yumruktan daha etkili olması yeterince açıklıyordur sanırım bunu.

İlk paragrafımda kastettiğim dövüş son sürtüşme. Farkındaysan orda zaten akainu’nun önceden açtığı deliği de ekledim. İlk dövüşlerinden önce wb’nin yara almadığını biliyorum.
Daha sonra “ikisi de birbirine 2 kere vurdu” derken iki dövüşü de topladım. Koca delik hala duruyor sonuçta.
İkisinin de birbirini 1 kere gafil avlaması ve 1 kere saldırı değiş tokuşu yapması mangakanın bilerek yaptığı bişeymiş gibi geldi bana. Sonradan aklıma gelince ekledim onu.

Wb tartışmasına dönmesi biraz saçma değil mi ? Anime veya mangayı takip eden herkesin görmüş olması gereken bir sahneyi hatırlatayim. Oyaji uyurken Ace gelip gelip saldırıyor ve uykusunda bile Ace gibi birisini ki o zamanlardaki Luffy'den güçlü Karasakal'a da denk dövüşmüştü.(Hiç yalanlamayın tekrar bakarsanız BB 'nin Ace için yaptığı konuşmayı görürsünüz.)Ayrıca Shanks'ın kullandığı hakiye rağmen Wb'ye üstünlük kuramadığı sahneyi hatırlayın şimdi. Sonrasında Akainu'nun saldırısını kesen Shanks'ı ve Akainu'nun önüne geleni ezip geçme ve çığırından çıkma halindeki gerilemeyi düşünün. Tamam mı , iyi o halde. Hala Amiral Yonkoudan güçlü diyen varsa gelsin tartışalım.

Wb uzun bi süre savaştı marinelerle. Biz mangada luffy’i, ace’i, jimbe’yi görürken wb marinelerle savaşıyordu. O sırada almıştır o saldırıları.

Verdiğin örnek mangadaki durumdan farklı. Kanser ve araba kazası birbirlerinin üstüne binen şeyler değiller.

Normal bi insanın kolunu kesip bırak. O adam eninde sonunda kan kaybından ölür. Kolunu kestikten sonra bi de karnına 2-3 kere kılıç sokup bırak. O zaman yarım saatte ölecek adam belki de 1-2 dk içinde ölür.
O kadar yaraya rağmen ikisi de birbirine 2 kere vurunca wb’nin ayakta kalması bu yüzden aradaki farkı gösterir. Seviyeleri yakın olsa wb o 2 darbeye dayanabilse bile diğer yaraların da etkisiyle yıkılmalıydı orada.
Akainu’nun açtığı yaralar ölümcüldü wb’nin saldırıları ölümcül değildi. Ama hasar gücü ve dayanıklılıkta wb üstün geldi. Bu evrende malesef ölümcüllük ve hasar gücü farklı şeyler. Katakuri’nin bi mızrak saldırısının 187391873971838 yumruktan daha etkili olması yeterince açıklıyordur sanırım bunu.

İlk paragrafımda kastettiğim dövüş son sürtüşme. Farkındaysan orda zaten akainu’nun önceden açtığı deliği de ekledim. İlk dövüşlerinden önce wb’nin yara almadığını biliyorum.
Daha sonra “ikisi de birbirine 2 kere vurdu” derken iki dövüşü de topladım. Koca delik hala duruyor sonuçta.
İkisinin de birbirini 1 kere gafil avlaması ve 1 kere saldırı değiş tokuşu yapması mangakanın bilerek yaptığı bişeymiş gibi geldi bana. Sonradan aklıma gelince ekledim onu.
Wb Marine'lerle uzun bir süre savaştığı kadar Akainu'da WB korsanları ile savaştı.

Mangaka'nın net olarak resmettiği 3 yara var ki bunlardan 3.sü bile yine o kadar bariz ön planda değil.

1-) Akainu vuruyor kafasının belli bir kısmını alıyor.

2-) Göğüs bölgesi dağlanıyor.

3-) Squardo'nun kılıcı.

Diğerlerinin saymış felan ama bana kalırsa yukarıdakilerden ilk ikisi olmasa WB için yaşardı derim ben. WB'nin ölümünü netleştiren saldırılar bence bu ikisi. Diğerleri efsanesinin hakkını vermek için verilmiş. Onun dışında Akainu'nun ne kadar yara aldığını bilmiyoruz. Marco ve Vista ikilisi aynı anda saldırıyor bu adama. Tüm tümenler karşısındaydı felan.

Nasıl WB'nin o kadar yara aldığı bizim gözlerimizin önünde gerçekleşmediyse bugün Akainu için MF'de WB'den aldığı darbelere ek olarak şunları şunları da yedi diye bir şey de söyleyebilir mantıklı olarak.

Her şeyi geçtim Akainu sadece boşluktan aşağı düşüyor. Ayakta kalmasından bahsediyorsan ayakta kaldı zaten. Aldığı darbeden sonra bilinci hala açıktı. Aşağı düşmesini engelleyemedi ama aşağıda da yatıp dinlenmemiş. Bir kaç bölüm sonra zemini eriterek yukarı çıkmış Akainu?

Luffy'nin Enel'in gemisinden aşağı atılması gibi bir şey.:S

Yine de tabiki WB'nin aldığı yaralarla mukayese edilince Akainu'nun kiler hafif kalır. Ama zaten ölen adam WB iken, WB'den sonra savaşa sapa sağlam devam eden de Akainu idi.

Roger’ın sağ kolu roger’dan güçsüzse wb’den de güçsüzdür. Burda bi mantık hatası yok. Wb’nin sağ kolundan da bahsettim zaten. Wb’ninki amiral tutuyor roger’ınki amiralden üstün demişim.
Hayır mantığını şu yüzden beğenmedim.

Wb’ye eşit olan adamın sağ kolu amiralden güçlü
Yazmışsın.Kendi savını kanıtlamak için Roger'dan girmişsin.Senin mantıkla gidersek buraya şöyle de bakılabilir.''Roger'a denk olan adamın sağ kolu amiralden güçsüz'' diye bakılabilir.O zamanda bende burdan ''Kk seviyesi birinin sağ kolu bile amiralden güçsüzse kkdan daha düşük seviyedeki yonko ve amiral seviyesi yakın veya aynı olabilir diye bir yorum yapabilirim.

Kısaca düşünceni kanıtlamak için başvurduğun yöntemi biraz taraflı buldum.

Reyleigh sadece bi amiralle savaştığı için kendini küçük görüyor. Dövüşüp zar zor kazanacak bi seviye değil bu.
Ray nerde amiralle savaştığı için kendini küçük gördü ? Genç olsaydım onlara da yardım edebilirdim vari sözü kastediyorsan ordan bu anlam çıkmaz.Ordan anca Ray'in eski gücünde olmadığına vurgu vardır anlamı çıkar.

Diğer kısımlara değinmicem.Aralarında çok fark olmadığını düşünsem de bende yonko>amiral diyorum zaten.Sadece dediğim gibi çıkarımlarını çok doğru bulmadım.

Adamın söylediği tek şey ''oraya yardım etmem lazım ama'' gel gör ki buradan Reylihin bir amirali beğenmediği lafı çıkıyor.Forum cidden ilginç.Hayır resmi çeviriler uzakta da değil ama algı oluşturmak böyle bir şey herhalde.

En güçlü olarak tanımlanan iki kişi de yonkou idi.
Bence bu olayı gayet açık kılıyor. Yonkou>amiral fakat çok uçuk güç farkı olduğunu düşünmüyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık