Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aizen vs. Ichibei

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    71
ıçibeyi alır gibi, çok tecrübeli biri olması başlı başına avantaj zaten hani bi laf vardır ben falanın çocukluğunu bilirim diye işte o hesap, ayzeni ayzenden daha iyi tanıyan biri karşılığında ayzen ıçibeyi tanımıyor ıçibeyi badana yapmayı başarıp da ayzeni sildi mi iradesi olmayanın muradı da olamayacağından hgyku işlevsiz kalır ve ıçibeyi kazanır gibi geliyor fakat mevlid okutmaz çünkü ne ıçibeyi ne de ayzen müslüman (tevhid akidesini bilip iman eden,tek ilaha ibadet eden kimse veya kendisine tebliğ ulaşmadığı halde aklıyla tek yaratıcıyı bulan kimse) değildir, ayrıca belirtmek gerekirse mevlid İslam Dinine sonradan sokulmuş bir bidattır, ıçibeyinin Süleyman Çelebi yi tanıdığını da zannetmiyorum o yüzden kazanır akabinde de en fazla kendi inancına göre bi ritüel yapabilir demekle yetiniyorum.

@Millennium Wizard bu sorunun yeri burası mı bilmiyorum ama senin söylediklerini doğru kabul ettiğimden soruyorum. ichigo’nun aizen’i yendiği hali için ne söylenebilir? Seviyesi neydi ? Seri sonuna bakarak hangi seviyeye koyabiliriz ?( ichigonun seri sonundaki halini de dahil ederek). Cevaplarsan memnun olurum.
Sadece Aizen ile kıyas edebiliriz gibi görünüyor.Ancak FGT nihai formunun tek seferlik bir gücü var shinigami güçlerini kaybetmeden önce.Aizen kendisinden üst boyuta çıktığını söylemişti.Ve Aizen'in ulaştığı formu da yok etmişti biliyorsunuz.

Muhtemelen o formuyla en az İchibei kadar güçlüdür.O da benden üst boyutta derse zaten ondan da güçlü olduğu söylenebilir fakat bunu görmeden bilmemiz mümkün değil.Yada üst boyutta diye direk mağlup olacağı yani. Yhwach konusunda bir şey söylemek güç herşeye kadir yeteneğe sahip.Manga sonu halinden güçlü değildir gibi ama ilk halinden güçlü olabilir pek tabii.

Ruhlar kralının orjinal halinden daha zayıf olması kesin gibidir ama o kadar güçlü ki evrene yön vermiş.

Sadece Aizen ile kıyas edebiliriz gibi görünüyor.Ancak FGT nihai formunun tek seferlik bir gücü var shinigami güçlerini kaybetmeden önce.Aizen kendisinden üst boyuta çıktığını söylemişti.Ve Aizen'in ulaştığı formu da yok etmişti biliyorsunuz.

Muhtemelen o formuyla en az İchibei kadar güçlüdür.O da benden üst boyutta derse zaten ondan da güçlü olduğu söylenebilir fakat bunu görmeden bilmemiz mümkün değil.Yada üst boyutta diye direk mağlup olacağı yani. Yhwach konusunda bir şey söylemek güç herşeye kadir yeteneğe sahip.Manga sonu halinden güçlü değildir gibi ama ilk halinden güçlü olabilir pek tabii.

Ruhlar kralının orjinal halinden daha zayıf olması kesin gibidir ama o kadar güçlü ki evrene yön vermiş.
Çok teşekkür ederim. Evrene yön vermiş olan kim anlamadım onu?

Çok teşekkür ederim. Evrene yön vermiş olan kim anlamadım onu?
Ruhlar Kralı.

O formu bir kere gördük ve kıyas edeceğimiz kimse yok açıkçası elde o forma dair çok veri de yok.Kim kimden güçlüdür tartışmasına o açıdan birşeyler demişim ama karışmış.Konu İchigo olunca ne desem yalan olur aslında.Fakat mühürlenmeden önceki Aizen ile arasındaki inanılmaz fark ortada tabii nihai getsuga kullandığı zaman.

Ruhlar Kralı.

O formu bir kere gördük ve kıyas edeceğimiz kimse yok açıkçası elde o forma dair çok veri de yok.Kim kimden güçlüdür tartışmasına o açıdan birşeyler demişim ama karışmış.Konu İchigo olunca ne desem yalan olur aslında.Fakat mühürlenmeden önceki Aizen ile arasındaki inanılmaz fark ortada tabii nihai getsuga kullandığı zaman.
Çok teşekkür ederim tekrar. Benim için tatmin edici bi cevap oldu

Aizen gibi zeki ve planlı bir adam 0. Takımı indireceğinden emin değil miydi sence?

Çoğu Aizen mevzusunda Aizen tarafındayım hatta ortam onu eksiye soksa bile ama bu versustan sağ çıkması imkansız :D İchibei net şekilde harcar

Fullbring arcından öncesi için kesinlikle İchibei derim.O zamanlar Aizen Yhwach'a yaptığı şekilde ilüzyona başvurmak yerine saf gücüne güveniyordu.Oturduğu yerden ks kullanabilecek bir durumda değildi.Psikoloji olarak sakin kalamıyordu hollow tarafına yatkındı kibirli ve öfkeliydi hatırlarsanız.O haliyle stratejik düşünme gibi bir durumu yoktu.Fazla kibrin sonuçlarını İchigo karşısında gördük.

O sebeple İchibei tek başına güçten düşürüp mühürlemeyi başarırdı.

Son arcta ise Urahara'nın deyimiyle daha çok güç kazandığını öğrendik.Sınırları aşmış bir hollowdan çok sınırları kırmış bir Shinigami gibi davranıyordu.Rakibi aksiyona girmeden ilüzyon altına alıp bunu savaşta kullanabiliyordu.Ruhlar sarayını düşürmeyi deneyecek kadar da reiatsu sahibiydi.Kısacası hem mental açıdan eski günlerinde hem de seviye açısından daha ileriydi.

Yine de İchibei karşısında o seviyesi bana göre yeterli olmazdı.

Kazanmasını 2 şey sağlar.

Kyoka suigetsu ile duyuları kontrol etmek.
Bu da yeterli gelmezse hogyokunun evrim gibi yapacağı sürprizler.

Ancak tüm bunlara rağmen İchibei'nin hax yetenekleri karşısında kaybederek tekrar mühürlenmesini olası görürüm.

Savaş potansiyelleri içerisinde de bir sıralama var çünkü.Aizen'in mühürlü olması hesaba katılmış mı bilemeyiz ama İchibei 3. sırada Aizen ise potansiyel listesinde 4. sıradaydı.

Bunun da etkisiyle İchibei seçeneğine daha yakınım muhtemelen kazanan o olacaktır.Ancak hogyoku gibi bir etkeni de gözardı edemem Aizen'in kazanmasına da şans veririm.Hogyoku içinde ruhlar kralı materyali bulunduğundan İchibei'nin hax yeteneklerini aşabileceği için.

Bununla ilgili romanda bir veri görüyoruz.İsmi İchibei tarafından silindikten sonra ismini hatırlayan kadim ve güçlü bir hollow var.
Son paragrafında ki bilginin tam detaylı olan kısmı var mı acaba?Sadece ortaya atılmış bir şey mi ?

Aizen gibi zeki ve planlı bir adam 0. Takımı indireceğinden emin değil miydi sence?
Aizen onlar hakkında ne kadar bilgi sahibi bilmiyoruz.Teğmenken ilk kez duyuyor.Ki bilse bile İchibe potansiyel listesine bilgelikten dahil edilmiş.Ne yapacağını kestirmen zor.Herşey planlandığı gibi gitmeyebilir gözü açılmasa Yhwach yenilecekti mesela.Yhwach dövüşünde her tekniğe hemen hemen ezerek karşılık verdi.Ve yenilmesi Almighty herşeye kadir gücüyle oluyor.Harfler siliniyor ve burasını net olarak animede göreceğiz muhtemelen kendi tekniğini ondan önce Yhwach'ın uygulamasıyla parçalanıyor.

Yhwach geleceği görüp değiştirdiği için son repliği beraber söylüyorlar farkındaysan ondan sonra yeniliyor.Bu kısımlar net değil benim de dikkatimi çekmişti yani öyle parçalanmış olabileceği böyle de yorumlayanlar olmuş.

Aizen kazanabilir ama şanslar çok farklı değil kısacası.Aizen kazanırsa hogyoku yeteneklerini harflerin silinmesi gibi bozarsa kazanır.

Bunun dışında Aizen'e novelde İchigo'ya yenilmesini beklemediğini 0.takıma karşı kaybedeceğini beklediğini söylüyor Azashiro denilen arkadaş.

Son paragrafında ki bilginin tam detaylı olan kısmı var mı acaba?Sadece ortaya atılmış bir şey mi ?
Novelde detayları olması lazım.Ruhlar kralının parçalarını yemek ona verilen yeni isim lanetini bozup gerçek ismini hatırlamasını sağlayacakken Zaraki buna izin vermiyor sanırım çok yazık. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık