Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Sirace yol al abicim sen bak geberdi fanın olduğun herif baykuş seni.Güzelim konunun içine etti davar.
Konuyu okumamış ki ortalığı karıstıran adamı övdük canı acımaz mı dıyo ? Orda karasakalın canından bahsettim oysaki ..
Revillian;
Aynen gemiye geldiği bölüm .. Evet gitmişti işte Ace'ı durdurmasını istiyor .. Karasakalın ne kadar tehlikeli biri olduğundan bahsediyor..
Şu ana dek Beyazsakal isminin gölgesi altında gizlendi.Güç elde etmek için, hamlesini yaptı.Sonunda kendi isteğiyle zirveye çıkmayı hedefliyor.Unvanını çalmaya bile gelebilir.
WB Sorar Ne yapmamı istiyorsun?
Shanks : Lütfen Ace'i durdur!Genç olsa da, 2. bölüm tayfa komutanın bir güven insanı. Ace güçlü, bunu biliyorum.Ama şöhret ve güven, işleri sarpa sarabilir.Henüz o ikisinin dövüşme zamanı gelmedi! Ellerini Karasakal Teach'den çek. Tek isteğim bu.

Aslında sonraki bölümlerde hepsi Ace'i durdurmak istiyor ama Ace hiçbirini dinlemiyor. Sonradan Shanks WB'ye durumu anlattığında WB oğlum beni dinlemedi demeyi kendine yediremediği için kendi işine bak bücür diye Shanks'a çıkışıyor...

Ace abiliğini evlatlığını yaptı herzaman onlar da kurtarmak istedi ama olmadı Ace genç yaşta gitti rahmetli ...

Aslında sonraki bölümlerde hepsi Ace'i durdurmak istiyor ama Ace hiçbirini dinlemiyor. Sonradan Shanks WB'ye durumu anlattığında WB oğlum beni dinlemedi demeyi kendine yediremediği için kendi işine bak bücür diye Shanks'a çıkışıyor...
Zaten kendilerine birşey yediremediklerinden bu haldeler .. Haklılar yedirememekte ama Ace konusunda kocaman bir hata.

Hata da olsa hoca... Babaları çocuklarını her türlü kabul ediyor... Yalnızca BB şerefsizini aileden attılar...

Gece eline sağlık çok güzel bi yazı olmuş.Çoğu yorum da ace'in bi kahraman olduğunu düşünenlerden gelmiş.Ama anti ace oluşumunun 2 numaralı üyesi yuba bazı yerlerde seviyeyi düşürerekte olsa doğruları yazmış ve bayrağımızı dalgalandırmış.Teşekkürler murat.Ace öyle bi adamdır ki babasından nefret eder baban ne olursa olsun ama ne olursa olsun nefret edemezsin.Ondan tiksinemezsin.Kendi kanını inkar etmek anca ace gibi birine yakışırdı.Babasından korsan olduğu adi bi suçlu olduğu için nefret ediyo ama daha çocukken en büyük hayali korsan olmak.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Hadi onu da insanlardan tiksiniyorum haliyle onlarda benden tiksiniyo bari kayahan'ın dediği gibi atın beni denizlere diyerek tatmin edeyim demiştir diyerek kendimizce kulp takalım yaptığı mantıksızlık dolu hayatının ilk dönüm noktasına.Hiç kimse ace'in roger'ın oğlu olduğunu bilmezken o insanlardan babasından nefret ettikleri için nefret etmeye başlamıştı ama hızını alamamış olacak ki bu nedenle uğruna adam dövdüğü babasından da nefret etmişti.Zaman içerisinde aynı babası gibi geri dönmeyen gözü kara biri olduğunu öğrendik gözün kara da zekan niye tatilde.Saf güçle yenemiyosan yenmek için başka bi yol bul.Geri çekil bi strateji geliştir.Çocukken de malmış kaçıp gidebileceği halde kalıp artistlik yapmış dadan olmasa daha küçücük çocukken geberecekmiş.Neyse bu mal arkadaşımız denize açılacak kadar büyüyünce denize açılmış.Nasıl olmuşsa bi logia bulmuş şansına var olan en güçlü logia'lardan biri denk gelmiş.Adi bi suçlu dediği babasının izinden giderek nefret ettiği kişiye dönüşmüş ve kendinden daha fazla nefret etmeye başlamış.Daha sonra kibrin doruklarında gezerek Gidip WB'ye meydan okumuş.Luffy hiç bi zaman bi arkadaşına dokunmayan birini dövmemiş hatta bellamy olayından hatırlayabileceğimiz üzere oturup dayak yemiştir.Ace sırf ünlü olmak adına WB'nin kellesini almak istemiş.Sonra gene küstahca tayfam gitsin karşılığında ben burda kalıcam demiş.Sen kimsin kaç kuruşluk adamsın ki dünyanın en güçlü adamına onlar gitsin beni al diyebiliyosun.Kibir konusunda enel ace'in yanında mütavazi kalır.Daha sonra ace'i gemesine alıyo gel oğlum ol diyo WB.Bu onların gemisine biniyo ama hala amacı WB'nin kellesini alıp ünlü olmak.Bu arada Kendi tayfası haşat edilmiş.Hepsinin yaşadığını öğreniyoruz tabi hallerine yaşamak denilirse.Bi grup zavallı WB korsanlarına karşı sonuç bariz belli.Ölümle yaşam arasındaki ince çizgi spades tafasının gelecek bikaç yılını oluşturmuştur.Ace tayfasını hiç sallamıyo ağzından bi daha tayfam lafı çıkmıyo.WB'ye karşı girişip de başarılı olamadığı 100 cinayet teşebbüsünün ardından marco'nun ya adam ol ya bsg demesinden etkilenir ve artık resmen tayfaya girer.Onca zaman öldürmeye çalıştığı adama artık baba demektedir.Kendi babasıyla aynı kaderi paylaşan aynı büyüklükte olan adamı babası olarak görüp öz babasından nefret etmektedir.Tüm bu mallıklarına rağmen ve spades korsanlarını satmış olmasına rağmen WB korsanları için de bile hızlıca sivrilir kısa bi süre sonra 2. tümen komutanı olur.Tüm kibrine rağmen hala kendinden nefret etmektedir.Kendini o konuma layık görmez.Sonunda WB'ye gidip babamdan doalyı beni tayfadan atacakmısın diyerek babasından hala nefret ettiğini büyüyünce olgunlaşmadığını sittin sene de geçse adam olamyacağını dosta düşmana gösterir.Daha sonra teach bi cinayet işler.Bu cinayet WB korsanlarının saçma hiyerarşisi yüzünden işlenmiştir.Roger'ın tayfasında meyve bulunduğunda isteyen kişi yerdi.Eğer isteyen birden fazla kişi olursa aralarında dövüşmeleri gerekirdi heralde.Ama WB korsanlarında meyveyi bulan yemeliydi.Teach fırsatcılığını konuşturup meyveyi ve thatch yer.Ardından ace alevlenir.WB gitme der marco gitme der kendi tayfasındakiler gitme der.Ace'in cevabı babam şerefsizmi kalsın onu öldürüp babamın adını temizlicem.Denize düşen bi damla idrarın denizi kirletebileceğini ve daha da önemlisi babasının şerefini kendisinin alabileceğini düşünecek kadar mal ve kibirlidir.Bi korsan tayfasında işlenebilecek en büyük suç isyandır.Kaptana karşı gelmenin cezası isyan bastırıldığı takdirde isyankarların öldürülmesidir.Ace baba dediği şerefini kurtarabileceğini düşündüğü adama karşı gelir ve işlenebilecek en büyük suçu işler teach'in işlediği suç bile bu kadar aşağılık bi suç değildir.Her şeye rağmen tüm mallığını toplayıp teach'i aramaya başlar.Sonsuz bi özgüven ve kibir en yakın iki arkadaşıdır.Kızıl saçlı pislik perşembenin gelişini çarşambadan görür ve WB'ye önce rockstar'ı gönderir karşısında en az ace kadar kibirli birini bulan rockstar cahil cesaretiyle hareket etmeye çalışır.Ancak shanks kibrinin haklılığı olduğu gerekçesiyle WB'nin ayağına gelir.WB'yi uyarır yapma etme o malı durdur yoksa bütün dengeyi bozucak dünya yerle bir olacak der.WB babalığını gösterir o bi hain bana karşı geldi diyemez ve hadi len ordan diyerek suçluluk duygusunu sake'ye gömer.Ace sonunda BB'yi bulur BB'nin gel adamım ol çağrısına bsg der ardından savaş başlar ace ilk darbeyi aldığında bu işte bi yanlışlık var geri çekilip düşünüp yeni bi yöntem bulup babamın şerefini kurtarmalıyım demek yerine ucuz kahramanlık yaparak hem babasının şerefini geri alma şansını kaçırır ve babasını ilalebet şerefsiz yaşamaya mahkum eder hemde tüm dünyanın fitilini ateşlemiş olur.Daha sonra savaş başlar-İD muhabbetine hiç girmiyorum luffy onun için hayatından vazgeçmişken onun verdiği saçma sapan tepkileri "abiliğine" vererek neyse diyorum- savaşta ölen binlerce asker ve korsanın tamamı ace malı yüzünden ölmüştür.WB tayfası çok büyük yaralar almış 3.tümen komutanı ve 1. tümen komutanı çok zor anlar geçirmiştir.Luffy birkez daha hayatını ortya koymuş o kalabalığın arasına dalmış şansın ve iman gücünün yardımıyla tescilli malı platformdan kurtarmıştır ace'in ilk tepkisi luffy güçlenmişin olur.Onlarca düşmanla mücadele etmiş İD'yi basmış marineford'a damgasını vurmuş kişiyi daha ne kadar küçümseyebilir derken ikinci tepki daha gelir dövüşebilecekmisin.Luffy'i tanıyan herkez bilir ki luffy nakamaları için ölse bile dövüşmeyi bırakmaz.Eşek değilse ace'de bunu biliyodur.Hadi bunları da aman canım herşeye art niyetli bakma luffy çok yorgun düşmüştü ondan öyle dedi diyerek kendimizi tatmin etme yoluna gidelim.WB artık devrinin sona erdiğini yaptığı tüm mallıklara rağmen oğlunu sevdiğini söyler ve ekler bsg bu alandan.Ace önce biraz duygusala bağlar ardından luffy'nin ve jinbei'nin de telkiniyle gitmeye başlar.Bi anda ortaya marine'nin en yıkıcı gücü çıkar ve savaş alanındaki ölülerin bile anladığı şekilde ace'i dürter.Bilir ki ace kibirli bi maldır.İki laf ederse direk atlayacak ve cenaze törenini hazırlayacaktır.WB hakkında bi kaç laf eder ace aynı hatalar zincirini ikince kez yapmak için arkasını döner.Gene babasının şerefini temizleyebileceğini düşünerek akainu'ya lafını geri al diye tehdit savurur.İkinci hataya WB'nin açık bsg emrine tekrar karşı gelir ve ikinci kez isyan etmiş olur.Sonuç akainu ace malını öldürür.WB'nin kendini feda etmesi tamamen boşa gitmiştir.WB gene de kendini feda eder.Savaştan en karlı çıkan kişi teach olur.Ace'e göre babası şerefsiz bi şekilde ölmüştür.Teach hem değrem gücüne kavuşmuş hemde kendini gösterme fırsatı bulmuştur.Bütün bunlardan sonra ace'e iyi demek bellamy inanmadığı op'yi bulur ve korsanla kralı olur demekle aynı şey olur bence...

Ace aptal demek ayrı bir konu, Ace'e şerefli demek ayrı bir konu... Sonuç itibariyle adamın komutasında ki bir şerefsiz hem bir tümen komutanını öldürdü, hem de babasının adına leke sürdü... Gençlik heyecanıyla gitti ama... Ne yapalım... :D

Wb'nin kendi korsanlarının hiçe sayıp geldiği kısma katılmıyorum. O adamların herbirinin özgür iradesi var. Az çok WB'yi tanımıştık bi Baba şevkatiyle yanında ki herkese yaklaşıyordu. Bi dikdatör şekliyle değil. Ve Ace'de onların tayfasından biri. Tabii o kadar adam onu kurtamaya gelecek. Gelmeleri bi yana hepsi Ace'i çok seviyor zaten. O yüzden bu görüş ortadan kalkmalı. Ardına ölümler vs. Tabii ölümlere olacak koskoca anime senelerce 2-3 ölümle mi gidecek. O gidecek diğeri gelecek. Bunu kelle avı olarak düşünmeyelim. Burada ki en önemli unsur bu sevdiğimiz veya nefret ettiğimiz karakterlerinin ölümleri yerine tekrar sevebileceğimiz ve tekrar nefret edebileceğimiz karakterlerin yaratılmasıdır. İşte o zaman ben başarılı bulurum. Gece yine döktürmüşsün. Eline sağlık. Şu okunacak - izlenecek animenin/manganın olmadığı döndemde yazıların iyi geliyor.
Ben Ace'ı çok seviyorum yazımdan da belli ..Ama baya bi ortalık karıştı tek kızdığım kimseyi dinlemeden çekip gitmesiydi ..
Evet lekelendi belki WB tayfası ve komutan olarak sorumlu.. Fakat biraz daha akıllıca davranması gerekirdi..
Bu arada sağol.. Siz beğendikçe yazıyorum zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık