Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Yazıyı okudum, tekrar yorum yapmak istiyorum :D
Ace`i %1 seviyorsam oda Luffy`i koruduğu içindir... Atlayıp bırakın beni gitcem diye gitmeseydi belkide şuanda çok daha değişik ve eğlenceli ilerleyecekti seri... (Luffynin yakalanması, idamında shanks`ın, dragonun v.b gelmesi gibi..." Ama sonuç olarak Luffy`e daha çok zarar vermiş oldu hem ölerek hemde savaşta o kadar yaralanarak... Orda durdurmasaydı bbyi Luffy tayfasıylaydı illaki bişeyler yaparlardı Luffy`i vermezlerdi olmadı garp vardı hiç olmadı yakalansa bile en azından tayfa dağılmamış olurdu shabondye gitmemiş savaşa gitmiş olurlardı daha zevkli geçerdi bölümler... Şimdi bi ace yüzünden anime zevki kaçtı tayfa uçtu felan... WB de madem göndermek istemiyodun arkasından marcoyu gönderseydi ya. Hiçbiri olmazdı belkide bunların :D
Haklısın Luffy daha çok acı çekti ama diyorum ya WB'ninde Ace kadar suçu var. Yuba'nın dediği gibi ölümü hakettiler.. Koruyamam ama tayfanın dağılması avantajlı oldu biraz da ordan bak .. Marcoyla değil kalkıp kendi gitseydi direk yada Ace'ın agzına bitane vursaydı..belki Luffy o kadar şanslı olmayabilirdi gelecek kişiler bu kadar kalabalık olmazdı ?

Her zamanki gibi döktürmüşün hoca... Eline sağlık...

Ace güzel oldu be arkadaş.. İdam sehpasında ölümü bekleyerek ağlayarak değil, herşeyden çok değer verdiği kardeşini koruyarak öldü... Luffy'nin bundan sonra ne olacağı Ace'in vebali boynuna kalmasın diyedir... Artık yalnızca kendisi için değil, abisi için de güçlü olacak...
Sağolasın sende.. Ace gitmeyecek hiç gözünden.. Hem ölmesi hem kendini feda etmesi .. O yüzden karasakalı bigün yendiğinde Ace rahat uyur :rolleyes:

yuba kızma zaten Luffy'nin hayali onda diye gitti adam .. Ayrıca Roger yüzünden dışlandı birde siz yapmayın diyorum ya kendi etti kendi buldu =D

Aethirx

Haklısın Luffy daha çok acı çekti ama diyorum ya WB'ninde Ace kadar suçu var. Yuba'nın dediği gibi ölümü hakettiler.. Koruyamam ama tayfanın dağılması avantajlı oldu biraz da ordan bak .. Marcoyla değil kalkıp kendi gitseydi direk yada Ace'ın agzına bitane vursaydı..belki Luffy o kadar şanslı olmayabilirdi gelecek kişiler bu kadar kalabalık olmazdı ?
Wb ayrı bi muamma :D Bir oğlunu kurtarcam diye tüm oğullarını feda etti resmen bi yandanda tayfanın dağılması güzel oldu geliştirceklerde her bakımdan haketti ace bunları yani wbnin de suçu çok söylediğin gibi durdursaydı acei belkide şu anda normalce ilerliyolardı en fazla olcağı şey gelirdi Luffynin yanına birazda e.oda`nın yardımıyla tayfasınında yardımıyla yakalanmazdı zaten garpda vardı oralarda ace yüzünden bb şu an kat kat kat dahada güçlendi :D
Hayır, "güzelpaylaşımsaol" demen lazımdı... Bununda bi kuralı var yani...

Revillian

Eline sağlık yine güzel bir söyleşi olmuş..

Suç kimde şimdi ? Karasakalı peşine takan Enies Lobby basan Luffy mi ? yoksa Ace'ın idama götürülmesine sebep olan Karasakalda mı ? hayır suç .. Baba dediği adamı dinlemeyerek gitmesi, küçüklüğünden beri herşeyin dikine giden huyunun kurbanı ? Onun kadar Beyazsakalda suçlu ! Beyazsakalın da şekil yaparak Shanks'ı S..git der gibi gemisinden yollaması.. Kaptan ve 2. tümen komutanı Ace aslında kendi sonlarını elleriyle hazırladılar .. Durdurabilirdin ? durdurmadı ..
Bu konuda sana katılmıyorum. Ace en doğrusunu yaptı. BB denen pisliğin ihaneti yanına kar kalamazdı ! Hem tayfadan 4. Tümen komutanı Thatch' ı öldürerek meyvesini çal, hem de ileride WB' ye ve dünya kafa tut ! Hem Ace senin de dediğin gibi BB' ın meyvesini ve muazzam gücüne dair birşey bilmiyordu.. Her türlü gidecekti peşinden gitmeside gerekiyordu zaten ama bu gücü bilmemesi kendini geliştirip gitmesini engelledi sadece.. Sadece WB' nin Ace' e gitme demesi şaşırttı beni. Ailesinden birini öldüren bir kişi için bunu dememeliydi. Belki de BB' ın gücünü biliyordu ama Ace' e bunu neden söylemedi orasıda var.. Ace' in ölmesi seri için gerekli birşeydi ama bu kadar erken ölmesi kesinlikle değil !

Eline sağlık yine güzel bir söyleşi olmuş..

Bu konuda sana katılmıyorum. Ace en doğrusunu yaptı. BB denen pisliğin ihaneti yanına kar kalamazdı ! Hem tayfadan 4. Tümen komutanı Thatch' ı öldürerek meyvesini çal, hem de ileride WB' ye ve dünya kafa tut ! Hem Ace senin de dediğin gibi BB' ın meyvesini ve muazzam gücüne dair birşey bilmiyordu.. Her türlü gidecekti peşinden gitmeside gerekiyordu zaten ama bu gücü bilmemesi kendini geliştirip gitmesini engelledi sadece.. Sadece WB' nin Ace' e gitme demesi şaşırttı beni. Ailesinden birini öldüren bir kişi için bunu dememeliydi. Belki de BB' ın gücünü biliyordu ama Ace' e bunu neden söylemedi orasıda var.. Ace' in ölmesi seri için gerekli birşeydi ama bu kadar erken ölmesi kesinlikle değil !
En doğrusu başına buyruk gitmek yani öylemi?
Evet bilmiyordu meyveyi .. anladıktan sonra kaçamazdı ama yenileceğini bile bile saldırması kahramanlık
Shanks'ı neden dinlemediler .. WB demedi ama bir bildiği vardı belkide güvendi ama oda yanlış yaptı..
hatalar zinciri demekki dünyanın en büyük tayfasıda böyle hatalarla yarısını kaybedebiliyor .. Kaptanını bile.
Şimdi bana en dogrusu diyorsun ..

Revillian

Ayrıca Ace pisliğin kralıdır.Luffy`nin hayalini çalmaya çalışmıştır.Hatta ağzını koca karılar gibi doldura doldura Luffy`i üzücem demiştir Shansk`sa çünkü ben kral olucam demiştir.Shansk bundan cacık olmayacağını anlamış ve nasıl becerecen dürzü demiştir oda WB söğüşleyerek demiştir.Daha kral olacak ruh yoktur bu kansız da.Luffy`nin hayatını kurtaran ama içten içe hayalini çalmaya çalışan ucube o.Luffy`nin hayalleri canından değerli kimse Luffy`nin hayatını kurtardı demesin bana.İçten pazarlıkçı One Piece`sın Burhan Abisi.
Yuba' dan sıradan iğnelemeler.. :D
Kimse' nin kimsenin hayalini çaldığı yok. Herkesin bir hayali var o uğurda çabalıyor. Çocuk gibi düşünecek değiliz. " İlk önce ben hayal ettim" denemez.. Ya da başkasının hayali diye kendi hayalinden vazgeçmek olamaz. Bu delikanlılığa sığmaz.. Ace için demişsin ama bu belki başkasına göre Luffy için geçerli. Ama bu mantık olamaz..

Revillian

En doğrusu başına buyruk gitmek yani öylemi?
Evet bilmiyordu meyveyi .. anladıktan sonra kaçamazdı ama yenileceğini bile bile saldırması kahramanlık
Shanks'ı neden dinlemediler .. WB demedi ama bir bildiği vardı belkide güvendi ama oda yanlış yaptı..
hatalar zinciri demekki dünyanın en büyük tayfasıda böyle hatalarla yarısını kaybedebiliyor .. Kaptanını bile.
Şimdi bana en dogrusu diyorsun ..
Kaptanın yanlış düşünüyorsa bu başına buyrukluktan çıkar.. Dediğim gibi WB' nin "Gitme" demesini yakıştıramadım ben.. WB, BB' ye dair birşey biliyorsa Ace' e niye söylemedi yine WB' nin hatası..
Shanks' ı niye dinlemediler derken ?

yaptıgın saygısızlıktan baska bırsey degıl bu 1. Konuyu okumadan yorum yapma 2 !
Canı acıyan Karasakal dedim Ace demedim İYİ OKU bence.
resimdeki şaşırma sahnesini ve Ace'ın şaşırmasını dıyorsan.. tamamen gercekler..
bıdaha yazıyı komple alıp ıcınden kıytırık bır soru sorma ..

Revillian ;
Shanks ,Karasakal konusunda uyardı .. ama dinlemedi Beyazsakal. Ace'ı durdurmadı.

Revillian

Shanks ,Karasakal konusunda uyardı .. ama dinlemedi Beyazsakal. Ace'ı durdurmadı.
Ne zaman uyardı tam olarak ? Ne dedi ? Şu Shanks' ın WB' nin gemisine girdiği bölümse orada zaten Ace çoktan gitmişti benim bildiğim.. Ama diyorum ya WB suçlu her durumda da..

Roronoa Zoro

Sirace yol al abicim sen bak geberdi fanın olduğun herif baykuş seni.Güzelim konunun içine etti davar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık