Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ace - Doflamingo İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bağlamak istediğim yer ace in doflamingo nun adamı, ortağı veya ne biliyim müttefiği gibi bişeyi çıkabileceği. Daha doğrusu aralarında yakın bir ilişki olduğunu düşünüyorum ama o ilişkinin ne olduğunu tahmin etmekte zorlaniyorum.

Ben Dressrosa'nın Portgas D. Rouge'un memleketi olabileceğini düşünüyorum, kanıtım yok ama hem Ace'in bu diyarlardan esintiler taşıması hem de Rouge'un genel görüntüsü bana Dressrosa'yı çağrıştırdı. Eğer gerçekten de Rouge'un memleketi ise Roger için önemli olan bu ada ilerleyen sayılarda Luffy için de önemli olaylara gebe olabilir.

Ben Dressrosa'nın Portgas D. Rouge'un memleketi olabileceğini düşünüyorum, kanıtım yok ama hem Ace'in bu diyarlardan esintiler taşıması hem de Rouge'un genel görüntüsü bana Dressrosa'yı çağrıştırdı. Eğer gerçekten de Rouge'un memleketi ise Roger için önemli olan bu ada ilerleyen sayılarda Luffy için de önemli olaylara gebe olabilir.
Evet Portgas D. Rouge un dressrosa dan olabiliceğini bende düşünmüştüm ama dediğin gibi hiç kanıt yok. Ama düşününce teorimi destekliyor.

Bağlamak istediğim yer ace in doflamingo nun adamı, ortağı veya ne biliyim müttefiği gibi bişeyi çıkabileceği. Daha doğrusu aralarında yakın bir ilişki olduğunu düşünüyorum ama o ilişkinin ne olduğunu tahmin etmekte zorlaniyorum.
O kadar güzel ayrıntıları keşke daha güzel bir sonla birleştirseymişsin mesela alttaki gibi :D
Hadi bak böyle dedin benim de aklıma şu geldi ya bizim yaşlı amca Portgas ise ve Ace'in dedesi ise :D Çok olası durmuyor bu tabi biraz da işin geyiği ama söylediğin cidden kafama yatmadı desem yalan olur. Bir Portgas D. görebiliriz Dressrosa'da.

O kadar güzel ayrıntıları keşke daha güzel bir sonla birleştirseymişsin mesela alttaki gibi :D

Hadi bak böyle dedin benim de aklıma şu geldi ya bizim yaşlı amca Portgas ise ve Ace'in dedesi ise :D Çok olası durmuyor bu tabi biraz da işin geyiği ama söylediğin cidden kafama yatmadı desem yalan olur. Bir Portgas D. görebiliriz Dressrosa'da.
Yukarıda belirttim bende "portgas"ların dressrosa lı olabileceğini düşündüm konuyu yazarken. Ama destekliyebileceğim hiç bir kanıt yok elimde.

Yukarıda belirttim bende "portgas"ların dressrosa lı olabileceğini düşündüm konuyu yazarken. Ama destekliyebileceğim hiç bir kanıt yok elimde.
Bırak sen desteği düşüncelerini yaz eğer böyle bir konuda senden "Hani kanıt yok nereden uydurdun" derse biri onu ciddiye almana da gerek yok. Güzel yakalamışsın bence böyle düşüncelerin varsa devamını da okumayı isteriz.

Güzel benzerlikler yakalamışsın ama birbiriyle ilişkili olması zor görünüyor.Ace karakterinde birinin Doflamingoya hizmet etmesi düşünülemez.En fazla annesinin memleketi Dressrosa çıkabilir.Yani bu Roger Dressrosa'ya gitti demek oluyor.

Ama Ace'in Dressrosayla bağlantısı var diye Dofla ilişkisi olmak zorunda değil.Vistada İspanyol görünümlü o kültürle bezenmiş bir karakter bence ama bu Doflamingoyla bağlantısı olduğu anlamına gelmiyor.Ülkesinden ayrılmıştır korsan olmuştur büyük ihtimalle.

Güzel benzerlikler yakalamışsın ama birbiriyle ilişkili olması zor görünüyor.Ace karakterinde birinin Doflamingoya hizmet etmesi düşünülemez.En fazla annesinin memleketi Dressrosa çıkabilir.Yani bu Roger Dressrosa'ya gitti demek oluyor.

Ama Ace'in Dressrosayla bağlantısı var diye Dofla ilişkisi olmak zorunda değil.Vistada İspanyol görünümlü o kültürle bezenmiş bir karakter bence ama bu Doflamingoyla bağlantısı olduğu anlamına gelmiyor.Ülkesinden ayrılmıştır korsan olmuştur büyük ihtimalle.
Vista daha çok İtalyan'a benziyor :)

Ace yola çıkarken babasının adından daha büyük bi isim yaparak kendini kabul ettirmek ve varlığını anlamlandırmak istiyodu. Zaten kısa zamanda 500 milyon gibi bi ödül ve şibukai daveti isim yaptığının göstergesi. Beyazsakalı ve tayfasını görünce kendisini kabul eden bi güruh olduğu için o güne kadar yaptığı her şeyi bi kenara bırakıp amaçsızca takılmaya başlıyo. Ace'in flashback'lerinde gördük ki ace sırf luffy'e yardım ettiği için shanks'ı bulmuş, wano'ya gitmiş ve en son WB'ye meydan okumuş. Korkusuz, gözükara ve amacı için her türlü riske bodoslama atlayan biri. 5 günlük jinbei savaşından sonra WB'ye gel kapışalım demiş. Dof'la birlikte çalışıyolarsa, karşılıklı çıkar ilişkisine sahiplerse şaşırmam. Ace adrenalin için dof'la kapışmaya gitmiştir. Dof ace'de ki cevheri görünce gel koçum yanıma hatta al sana iyisinden bi meyve vereyim, seni destekleyeyim ve bulmak istediğin adamların yerini söyleyeyim sende artık amacım neyse o konuda bana yardımcı ol demiştir. Yada komple geleceğe yatırım yapmıştır. Dof'un yardım etmesinde ace'de gördüğü parıltı yada konuda da söylendiği üzere rouge'un dressrosa'yla olan bağlantısı sebep olmuş olabilir. Dof ace'in dayısıdır ve ace'in kardeşinin adını kullandığını da görüp "yeğenim bundan kelli başın ne zaman sıkışsa dayına gel" demiş olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık