Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ace - Doflamingo İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace'in adını annesi koyuyor. Gol D. Ace. Fakat Ace annesinin fedakarlığına binaen Portgas soyadını kendisine seçiyor. Ace'in Denizciler'den ne kadar nefret ettiğini hepimiz biliyoruz. Bunu gözardı edip bir Shichibukai'nin emrine girmez. Zaten açıldıktan kısa süre sonra Beyazsakal Korsanları'nın bir üyesi oluyor. Ace'in soyu açıklandığında, Doflamingo'dan sadece "Oho" diye bir şaşırma ünlemi çıkıyor. Doflamingo'nun adamlarına olan bağlılığını gördük. Ace'in o kişilikte biri olmadığı net olarak ortada.

Oda ters köşe yapmayı sever, kesin ters köşe yapmıştır yada ters köşe olmadığı ne malum gibi cümlelerle teorimi savunmak istemem ama ters köşe olabilir diyorum inatla. Ayrıca (kesin olmasada) Ace in WB la karşılaşması için New World de bulunması gerektiğini düşünüyorum ve aynı mantıkla New World e gitmesinin zaman alıcağını düşünüyorum en azından 1 yıl. Ve Oda gibi bi kafadan bu kadar ayrıntının tesadüf olarak çıktığını düşünmek çok mantıklı gelmedi bana.

Ace- Ass
Ace'in şapka maça resmi
Ve Portugal
Spade korsanları

Noktalarını güzel yakalamışsın bunu önceden okumuştum benzer şekilde ama Ace ve Dof'un ne gibi bir bağlantısı çıkar bilemedim ama çıkarsa şaşırmam ve dediklerin akla yatkın mera mera olayının direk Dof'la öne sürülmeside çelişkili durum.

Sabo'u işin içine hiç karıştırmayalım derim onun dışında diğer noktalar güzel.Ace Dof'la iş birliği yapar mı zannetmiyorum ama ilerde neler gösterilir nasıl kılıf uydurulur anlarız.

Birde Dof'un Luffy için ''Ondan iyi bir araç olur'' demesi de belki birşeyler ifade eder, Ace'in kardeşi malum Ace ölünce Dof Luffyi istiyor olabilir.
Evet "Ace ölünce Dof Luffy i istiyor" olabilir gibi geldi

Oda ters köşe yapmayı sever, kesin ters köşe yapmıştır yada ters köşe olmadığı ne malum gibi cümlelerle teorimi savunmak istemem ama ters köşe olabilir diyorum inatla. Ayrıca (kesin olmasada) Ace in WB la karşılaşması için New World de bulunması gerektiğini düşünüyorum ve aynı mantıkla New World e gitmesinin zaman alıcağını düşünüyorum en azından 1 yıl. Ve Oda gibi bi kafadan bu kadar ayrıntının tesadüf olarak çıktığını düşünmek çok mantıklı gelmedi bana.
Ace'in Beyazsakal'a olan sadakatini gördükten sonra, "Doflamingo'yu bırakmıştır" diyorsun yani. Bu bayağı bir ters köşeymiş. Zaten bu ters köşeler yüzünden seride normal bir şey olmaz oldu.

Ace'in Beyazsakal'a olan sadakatini gördükten sonra, "Doflamingo'yu bırakmıştır" diyorsun yani. Bu bayağı bir ters köşeymiş. Zaten bu ters köşeler yüzünden seride normal bir şey olmaz oldu.
:D Oda yı takip edicez derken paronoyak olduk. Ama bemce Ace in WB ye katılması "başkasının emirinin altına girmesi imkansız" düşüncesini ortadan kaldırıyo, sonuç olarak Ace de diğer D. lerle aynı özellikleri gösteriyo ve D. leri hep özgürlükçü kafasına eseni yapan olarak gördük buna rağmen kendi tayfası varken ( kolay mı zor mu katılıyo WB ye hiç hatırlamıyorum) başka bir tayfaya bağlanıyo.

:D Oda yı takip edicez derken paronoyak olduk. Ama bemce Ace in WB ye katılması "başkasının emirinin altına girmesi imkansız" düşüncesini ortadan kaldırıyo, sonuç olarak Ace de diğer D. lerle aynı özellikleri gösteriyo ve D. leri hep özgürlükçü kafasına eseni yapan olarak gördük buna rağmen kendi tayfası varken ( kolay mı zor mu katılıyo WB ye hiç hatırlamıyorum) başka bir tayfaya bağlanıyo.
Emirle alakası yok. Beyazsakal'ın tayfası ailesi demek. Ace günlerce yemek yemiyor, kabullenmiyor. Zor da olsa ikna oluyor. Zaten Beyazsakal, Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu bildiğinden bırakmıyor başka yere. Çünkü öldürüleceğini biliyor. Bak dikkatini çekerim, Ace kendi kendine girmiyor. Gemide kala kala, onlara alışıyor. Kendi tayfası da Beyazsakal'ın adamı oluyor. "Hepiniz oğullarım olun" deyip, komple tayfasına alıyor. Ace'in Beyazsakal'ı 100 kez öldürmeye çalışmasını söylemedim bile. Öyle güle oynaya gitmedi yani.

Emirle alakası yok. Beyazsakal'ın tayfası ailesi demek. Ace günlerce yemek yemiyor, kabullenmiyor. Zor da olsa ikna oluyor. Zaten Beyazsakal, Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu bildiğinden bırakmıyor başka yere. Çünkü öldürüleceğini biliyor. Bak dikkatini çekerim, Ace kendi kendine girmiyor. Gemide kala kala, onlara alışıyor. Kendi tayfası da Beyazsakal'ın adamı oluyor. "Hepiniz oğullarım olun" deyip, komple tayfasına alıyor. Ace'in Beyazsakal'ı 100 kez öldürmeye çalışmasını söylemedim bile. Öyle güle oynaya gitmedi yani.
Evet sabah bidaha okudum o bolumleri haklisin. Sonuc olarak bu bir teori ve ben benzerlikleri, ayrıntıları yazdım. Ve teorimin arkasındayım :) . Peki seri hakkında bilgili birisin, bu kadar benzerlik sadece tesadüf olabilir mi?

güzel benzerlikler var fakat ace dofy gibi bir adamla bu kadar yakın olmaz bence.karşılaştıklarını düşünüyorum sadece dövüşmüş olabilirler.aralarında böyle bir bağ olabilir fakat çok büyük bir şey çıkacağını sanmam.

Evet sabah bidaha okudum o bolumleri haklisin. Sonuc olarak bu bir teori ve ben benzerlikleri, ayrıntıları yazdım. Ve teorimin arkasındayım :) . Peki seri hakkında bilgili birisin, bu kadar benzerlik sadece tesadüf olabilir mi?
Tesadüften öteye gitmiyor ne yazık ki. Seri içerisinde çok tesadüf var, ama aralarında bağlantı yok.

güzel ayrıntılar yakalamışsın, ama ace'in dofun adamı olacağını düşünmüyorum , olursa şaşırır mıyım,evet şaşırırım :gamyon:

Donquixote D.flamingo , çıkar mı çıkar şaka değil.:cool:

Sürekli gülen bir adam, full cesaret, Kral haki, herkesi yanına çekebilme gücü ve adamlarının ölümüne sadakati Luffy'nin aynısı herif.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık