Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Tabi ki "Yüzüklerin Efendisi" serisidir. İçinde bir çok bug barındıran bu seri çok büyük balondur, hayatında felsefesi iyi olan film izlememiş bünyelerce fazlası ile abartılır.

Kısaca, overrated..

Twilight.

Star wars diyen arkadaslarda o serinin o kadar abartilmasinin nedeni 80'li yillardaki imkanlarla cekilmis olmasi.Dusunun yani turist omer,hababam sinifinin cekildigi donemlerde ortaya cikmis.Ha son film icin derseniz size katilirim.Benim de beklentilerimi karsilayamadi

One piece abartı da sınır tanımıyor. Ortalama bir manga ama dünyası Orta dünya ile kapışacak sözde.
Kaliteli mi değil mi tartışılır ama neredeyse hiçbir Manga da görülmeyecek kadar büyük ve oturaklı bir evreni var. Orta Dünya ile kıyaslamak çok yersiz.

Kendi cevabıma gelecek olursak, Popüler Kültür'den Star Wars'ın tarihin en büyük balonlarından biri olduğunu, sanat çevreleri tarafından ise Mallick'in eşsiz biçimde şişirildiğini düşünüyorum.

Merhabalar,
Vizelerin bitmesinin ardından hemen dizi ve film maratonuna başladım ve çok övülen dizi ve filmlere baktım. Bazılarının abartıldığını düşündüm ve bu konuyu açmak istedim.
Evet ben başlayayım. Bence dizi olarak Stranger Things, How I Met Your Mother, Fargo, Mad Men abartılmış diziler. Film olarak da Star Wars, Schindler's List, Whiplash abartılmış filmler. Aklıma gelirse eklerim daha sonra. Umarım iyi bir konu olur.
Whiplash evet biraz öyle.Schindler'in listesi de abartılmış demeyelim de daha iyi savaş filmleri var.Spielberg gişeye oynayan bir hokkabaz filmin çekilme amacı ortada zaten.En iyi filmi Jaws'tır bana göre izlediklerim içinde.O dönemde daha yaratıcıymış.

The man from earth ilk aklıma gelen.Sözde bilimsel tartışma ve ilgi çekici diyaloglarla sinema olmaz tiyatro bile zor olur.Görsel olarak hiç birşey anlattığı yok sonundan bahsetmiyorum bile.O tarz tek mekanda geçen çok çok daha iyi filmler var.

Spartacus. Fazlasıyla overrated. Anlatılanla izlenilen arasında uçurum var.
Film olarak açık ara star wars. Hele ilk 3 lüsü (sıralamada 4-5-6) ne senaryosu, senaryo ne izleme zevki var. Bir trend olmuş gidiyor.
Dizisinden bahsediyorsan birde asıl Spartacus filmini izle.

Whiplash evet biraz öyle.Schindler'in listesi de abartılmış demeyelim de daha iyi savaş filmleri var.Spielberg gişeye oynayan bir hokkabaz filmin çekilme amacı ortada zaten.En iyi filmi Jaws'tır bana göre izlediklerim içinde.O dönemde daha yaratıcıymış.

The man from earth ilk aklıma gelen.Sözde bilimsel tartışma ve ilgi çekici diyaloglarla sinema olmaz tiyatro bile zor olur.Görsel olarak hiç birşey yok sonundan bahsetmiyorum bile.O tarz tek mekanda geçen çok çok daha iyi filmler var.

Dizisinden bahsediyorsun birde asıl Spartacus filmini izle.
Filmi de mi var onun. O daha mı çöp :(

The man from earth ilk aklıma gelen.Sözde bilimsel tartışma ve ilgi çekici diyaloglarla sinema olmaz tiyatro bile zor olur.Görsel olarak hiç birşey anlattığı yok sonundan bahsetmiyorum bile.O tarz tek mekanda geçen çok çok daha iyi filmler var.

Dizisinden bahsediyorsun birde asıl Spartacus filmini izle.
Spielberg'ün yaptığı çoğu filmi beğenmiyorum ben. Ne kurgu var ne de akıl alıcı diyaloglar. Aksiyon olsun da gerisi boş onun için. Jaws filmini izlemedim. Shindler'in listesi belki de o konuda sonsuz sayıda film yapılmış olduğu için beğenmemiş olabilirim. Hep yahudilerin ezilen tarafta olması sıkıcı yapan unsurların başında geliyor bu tarz filmleri benim için.

Türk dizisi - Leyla mecnun, Behzat Ç
Film- Star Wars
Yabancı dizi - bazen GOT ( bazen goresim gelmiyor ismini) -

Spielberg'ün yaptığı çoğu filmi beğenmiyorum ben. Ne kurgu var ne de akıl alıcı diyaloglar. Aksiyon olsun da gerisi boş onun için. Jaws filmini izlemedim. Shindler'in listesi belki de o konuda sonsuz sayıda film yapılmış olduğu için beğenmemiş olabilirim. Hep yahudilerin ezilen tarafta olması sıkıcı yapan unsurların başında geliyor bu tarz filmleri benim için.
Schindler filmi savaştan ziyade dram- biyografiye giriyor. Amon Goeth'in nasıl bir insan olduğunu araştırın :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık