Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 984: Kutsal Kitabım

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 168 62.9%
  • Orta

Kullanılan: 63 23.6%
  • Kötü

Kullanılan: 36 13.5%

• Kullanılan toplam oy
    267
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada bölüm fena değil. Yamato güzel bir ablamız. Ace’in hatırına tayfa’ya gelir mi acaba...

İdam alanı ise baya dolu dolu. Artık aksiyon görürüz herhalde diye umuyorum.

Bölümün en kötü yanı ise; Bölüm de Zoro yok...

Marconun denizde gördüğü enteresan şeyler Perospero değil de amiraller olsa keşke

Yamato güzel duruyor. Kaidonun da oğlum demesi ne kadar modern bir baba olduğunu gösteriyor. Seçimine saygı duymuş cinsiyet anlamında. :utan:

Bu arada bölüm fena değil. Yamato güzel bir ablamız. Ace’in hatırına tayfa’ya gelir mi acaba...

İdam alanı ise baya dolu dolu. Artık aksiyon görürüz herhalde diye umuyorum.

Bölümün en kötü yanı ise; Bölüm de Zoro yok...
Oda bizim tayfaya da getirebilir. Ama Ace diyince aklıma şu geldi.

Ace WB tayfasındaydı. Oden de aynı şekilde. Oda Yamato'yu Marco tayfasına da sokabilir.

Aynen mesela küçük yaştaki Luffy için Shanks, bana Kaptan'ı anımsatıyor dediğinde Luffy'nin gücüne vurgu yapmıştı.:D Yav bu güç muhabbetine girmeyin yav. Luffy, Ace'den şu an lig farkıyla önde bir güçte.
Evet irade gücüne vurgu yapmıştı; demek anlamamışsın. G4 ile kesin yenebilir diyebilmek hayalcilik. Olabilir; ancak öyle bir lig farkı yok. Öyle bir fark olabilmesi için Luffy'nin 1 vites daha açması gerek.

Bölümde ilgi çekici pek çok nokta var. Yamato, Ace ile de kavga etmiş. Büyük ihtimal en başta Yamato , Ace'i kendi safına çekip yine Kaido'ya karşı savaşmayı planlıyordu. Yamato'nun beklediği şey doğrudan Luffy değildi. Başından beri yanında savaşabileceği birini arıyordu. En sonunda Luffy'nin de Kaido'ya karşı savaşacağını biliyor olmasıyla uzun zamandır seni bekliyorum lafını doğal olarak söyledi. Harbiden de uzun zamandır bu savaşı vereceği birini bekliyordu çünkü. Doğrudan Luffy'i beklemiyordu aslında.

Acaba Ace ile ilgili ne oldu da Ace kabul etmedi. Ben kesinlikle Ace'e de bu teklifi yaptığını düşünüyorum. Ace, şu an için gücümüz yetersiz demez herhalde. Çünkü WB'ye saldıracak kadar özgüveni vardı. Tam olarak ne sebeple böyle bir savaşı vermedi merak konusu. Hele de ortada Otama'ya verdiği söz de varken.

Onun dışında Yamato'nun Luffy'nin gücüne vurgu yapacak şekilde konuşması var. Daha ciddileşmedin bile diyor. Ki Yamato'ya karşı gösterdiği performans, Page One ve Ulti ikilisine gösterdiği performanstan çok daha fazlası.

Ben diyorum Luffy g4' geçmeden bu ikiliyi paketler. Ama zorlanır ama zorlanmaz ama darbe hasar alır ama işlerini bitirir. Hatta ben yeni tekniğiyle zorlanmadan tek atacağını da düşünüyorum. Niye böyle düşünüyorum. Luffy öylesine vurduğu g3 ile bile neredeyse çenesini çıkarıyordu. Belli ki Page One da bir süre yerden kalkmış. Öyle olmasa peşlerinden direk o anda kendi giderdi. Sonra ayıldığında ablasının yanında bekliyor. İkisine de yapılan çizimden sağlam ayar yedikleri anlaşılıyor. Şimdi Luffy tek bir g3 ile Page One'ı bu duruma sokuyorsa bunun elephant gatlinginden tut grizzly magnumu ve red hawk'ına kadar bir sürü saldırısı var. Bunlardan bir kaç tane kombo yapsa bu sefer çenesi değil benliği yerinden oynar zaten. Ulti'den bundan biraz daha güçlü oolsun o da aynı sonla buluşur.

Bu arada Oda algı yapıyor. Bu savaşlar öyle kolay bitmeyecek. Dinozor Zoan'ı dolu ortalık ve hepsi de inanılmaz dayanıklı. Büyük ihtimal bitti sanılan yerde rakipler yeniden kalkacak felan.

Jack en uzun Canavar Korsanları üyesi. Ardından Kaido felan geliyor. Anladığım kadarıyla hepsi Big Mom'dan kısa. Canavar korsanlarının paneli güzeldi. Adamının sözleri de çok iyiydi. Diyor ki Kaido ortaya çıktığında ortamdaki atmosfer öyle bir değişiyor ki sanki cehenneme kapı açılıyor diyor. Kaido'nun da Roger kadar olmasa da bir aurası var demek ki.:D

Bu arada Luffy'nin Ace'i hatırlatıyor olması gücüyle alakalı değil kişiliğiyle davranışları ile alakalı. Az çok benziyorlar zaten. Bu yüzden Ace fanıyım diye geçinenlerin Luffy'i sevmemesi de ayrı ironik.:D

Bölümde ilgi çekici pek çok nokta var. Yamato, Ace ile de kavga etmiş. Büyük ihtimal en başta Yamato , Ace'i kendi safına çekip yine Kaido'ya karşı savaşmayı planlıyordu. Yamato'nun beklediği şey doğrudan Luffy değildi. Başından beri yanında savaşabileceği birini arıyordu. En sonunda Luffy'nin de Kaido'ya karşı savaşacağını biliyor olmasıyla uzun zamandır seni bekliyorum lafını doğal olarak söyledi. Harbiden de uzun zamandır bu savaşı vereceği birini bekliyordu çünkü. Doğrudan Luffy'i beklemiyordu aslında.

Acaba Ace ile ilgili ne oldu da Ace kabul etmedi. Ben kesinlikle Ace'e de bu teklifi yaptığını düşünüyorum. Ace, şu an için gücümüz yetersiz demez herhalde. Çünkü WB'ye saldıracak kadar özgüveni vardı. Tam olarak ne sebeple böyle bir savaşı vermedi merak konusu. Hele de ortada Otama'ya verdiği söz de varken.

Onun dışında Yamato'nun Luffy'nin gücüne vurgu yapacak şekilde konuşması var. Daha ciddileşmedin bile diyor. Ki Yamato'ya karşı gösterdiği performans, Page One ve Ulti ikilisine gösterdiği performanstan çok daha fazlası.

Ben diyorum Luffy g4' geçmeden bu ikiliyi paketler. Ama zorlanır ama zorlanmaz ama darbe hasar alır ama işlerini bitirir. Hatta ben yeni tekniğiyle zorlanmadan tek atacağını da düşünüyorum. Niye böyle düşünüyorum. Luffy öylesine vurduğu g3 ile bile neredeyse çenesini çıkarıyordu. Belli ki Page One da bir süre yerden kalkmış. Öyle olmasa peşlerinden direk o anda kendi giderdi. Sonra ayıldığında ablasının yanında bekliyor. İkisine de yapılan çizimden sağlam ayar yedikleri anlaşılıyor. Şimdi Luffy tek bir g3 ile Page One'ı bu duruma sokuyorsa bunun elephant gatlinginden tut grizzly magnumu ve red hawk'ına kadar bir sürü saldırısı var. Bunlardan bir kaç tane kombo yapsa bu sefer çenesi değil benliği yerinden oynar zaten. Ulti'den bundan biraz daha güçlü oolsun o da aynı sonla buluşur.

Bu arada Oda algı yapıyor. Bu savaşlar öyle kolay bitmeyecek. Dinozor Zoan'ı dolu ortalık ve hepsi de inanılmaz dayanıklı. Büyük ihtimal bitti sanılan yerde rakipler yeniden kalkacak felan.

Jack en uzun Canavar Korsanları üyesi. Ardından Kaido felan geliyor. Anladığım kadarıyla hepsi Big Mom'dan kısa. Canavar korsanlarının paneli güzeldi. Adamının sözleri de çok iyiydi. Diyor ki Kaido ortaya çıktığında ortamdaki atmosfer öyle bir değişiyor ki sanki cehenneme kapı açılıyor diyor. Kaido'nun da Roger kadar olmasa da bir aurası var demek ki.:D

Bu arada Luffy'nin Ace'i hatırlatıyor olması gücüyle alakalı değil kişiliğiyle davranışları ile alakalı. Az çok benziyorlar zaten. Bu yüzden Ace fanıyım diye geçinenlerin Luffy'i sevmemesi de ayrı ironik.:D
Yorumundaki pek çok şeye katılmakla birlikte şöyle bir soru sormak istiyorum sana eğer müsaade edersen.

Son sayfada Luffy'e eğer çeviriyi doğru kabul edersek çok güçlüsün muhtemelen ciddi olarak dövüşmedin bile dedikten sonra neden bana Ace'yi hatırlatıyorsun diyor ? Bu konuşma sırası olayın güçle alakalı olabileceği ihitmalini doğurmuyor mu ?

Bölüm çok doluydu onun için beğendim. Yamato olayı ne kadar tuhaf olsa da Yamato'nun kendisi akıllı güçlü ve iyi bir karakter. Güçlü kadın karakter görmek One Piece için nadir bir olay. Halihazırda güçlü olan BigMom, Smoothie, Hancock'u da habire trolluyor zaten Oda. Yamato'nun hikayeye girişini sevmesemde işlenişi ile keyif verir umarım.

Oden'in günlüğü ile Laugh Tale'e bir adım daha yaklaşacaklar. Kaido da Oden'den kalma bir şeyler arıyordu. Yamato'nun sakladığını öğrenince sinirlenecek kızcağıza kesin.

Ulti kısa süreli baygınlık geçirmiş. Page One ise neredeyse çenem çıkacaktı diyerek güya Luffy'i övdü :) Fodderlar sadece bu kadar mı deyip dinozor zoanları dayanıklı mesajı verdi. Yani bu arkadaşlar baya dayak arsızı çıkacak. Ağababalarını siz düşünün. Güzel vsler izleyeceğiz gibi. Bunları düşürmek için bizimkiler bir çok teknik kullanacaktır. Ama umarım hakim bitti, gökten ilham geldi, iradem coştu vb muhabbetlere çok sokmaz Oda. Adam gibi dövsünler işte.

Ace muhabbeti yine kurguyu sıkıntı bir yere götürecek gibi. Wano'dan haber sızmıyor kimse bilmiyor ne olduğunu deyip olayı kapatmak varken Kaido'nun kızına kadar gidip tanışan Ace tablosu Marco'nun bilmiyorduk gardaş gusra bakma sözünün inandırıcılığını daha da düşürecek. Adam böyle dediyse bilmiyordur tamam ama Ace neden bahsetmedi sorusunun cevabı yok. Yamato'yu Oden sandı gibi troll bir cevap gelirse de böyle işin içine..

Savaş düzeni kurulmuş baya. Vslerin başlaması yakın görünüyor. Umarım uzatılmaz daha fazla. Kaido ve ekibi gövde gösterisi de yapmışken gökten bir Luffy düşmeli ortaya :) Öbür taraftan Luffy planı mahvettin diyen bir Zoro ve sen kendine bak diyen Kid de sahneye girdi mi tamamdır :)

Yorumundaki pek çok şeye katılmakla birlikte şöyle bir soru sormak istiyorum sana eğer müsaade edersen.

Son sayfada Luffy'e eğer çeviriyi doğru kabul edersek çok güçlüsün muhtemelen ciddi olarak dövüşmedin bile dedikten sonra neden bana Ace'yi hatırlatıyorsun diyor ? Bu konuşma sırası olayın güçle alakalı olabileceği ihitmalini doğurmuyor mu ?
O doğrudan reklam malzemesi. Onu konuşmanın ortasında söylese bu sefer Luffy'nin Ace'i nereden tanıyorsun sorularına muhattap olacaktı. Oysa bu Oda'nın sonraki bölüme sakladığı bir durum. Aslında üstü kapalı bir şekilde en başta Ace'ten bahsediyor. Dövüş içindeki davranışlarıyla Luffy git gide daha da çok Ace'i hatırlatmış Yamato'ya. O da inatçı idi Luffy de inatçı. Hatta onun da hem dövüşürken hem de muhabbet ettiğini düşünüyorum. O yüzden benzerlik kuruyordur. Diğer taraftan zaten benzer tarafları var.

Gücünün de bir payı vardır ikisi de güçlü adamlar. Ama bu demek değil ki tam olarak aynı güçteydiler. Luffy eğitim sonrası da burada olsa hatta 2 yıl öncesi de olsa ve Yamato ile savaşsa yine aynı muhabbet dönerdi bence.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık