Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 975 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Algıya devam güzel, kendi yazında bile aynı sınıftalar yazmışsın ama nasıl oluyorsa Hazan suyu daha güçsüz oluyor öyle mi :oleyo2:

Bak ilk okul birinci sınıf anlatım şekli algı falan da yok sadece mangada geçenler.

Enma = ilk 21
Shusui = İlk 21
Enma = Düz
Shusui = Kara kılıç

Ve şimdi bana Enma'nın karşılığında verilen kılıcı görmene rağmen beleş diyorsun sonra da algı mı yapıyorum xD

Artı tartışığımız mevzuya bile tam hakim değilsin, burada kimse Zoro'nun sözünü inkar etmiyor burada kılıçları kıyaslıyoruz o kılıç Zoro'ya şimdilik daha uygun diye Hazan Suyun'dan daha iyi olmuyor. Başkasının setine Hazan Suyu uyar onla daha güçlü olur kapiş :hıh:
Asıl senin anlamak istemediğin bir durum var. Kılıç, kara kılıç olunca seviyesi artıyor denildi. Eğer öyleyse Shusui kara kılıç olmadan önce ilk 21'de olmayan daha düşük bir kılıç idi anlamı çıkar. Yani Shusui Kara Kılıç olmakla anca Enma'nın bulunduğu sınıfa geçebiliyor. Enma ise zaten kendi yapısı itibariyle ilk 21'de bulunabilecek çapta bir kılıç ve şu ana kadar görmediğimiz tarzda bir özelliğe sahip olmasıyla da bu kanıtlanıyor. Enma eğer kara kılıç olursa seviyesi artacak deniliyor bu da Kara Kılıç olan Enma'nın kara kılıç olan Shusui'den çok daha iyi bir kılıç olacağı anlamına geliyor.

Mihawk her kılıcın kara kılıç olabileceğini söylüyor. Bu demektir ki basit bir kılıç da kara kılıç olabilir. Burdan da her kara kılıcın , kara kılıç olmayan kılıçtan üstün olmadığının delili oluyor. Hala daha takmış bir kara kılıç gidiyonuz yav.:D

Zoro'nun setine uyuyor diye daha güçlü olmuyor, Zoro'nun setine uyuyor diye daha hızlı alışıyor. Shusui ile 2+ senedir takılan Zoro, eline aldığı Enma sonrası direk bu kılıca bir alıştım mı daha da güçlü olurum diyorsa orda Enma adına pozitif yorumda bulunursun Shusui adına değil.

Yalnız bu öyle bir şey değil. Yoruma açık bir şeyde değil. Daha bunun vurgusunu burnu uzun maskeli amca İle yapmışken niye böyle bir şey yapsın. Serinin başında bahsetmiş olsa ve uzun süre sonra değiştirecek olsa bir nebze anlarım ama daha yeni bahsetmiş.
2 bölüm önce Hiyori'de Kaido'ya bir tek Enma hasar verdi diyordu. Hayır Enma vermemiş sadece orada ki derece benim için sınıftır farklı bir şey değil.

Enmanın p-up olup olmadığını zaman göstericek.Şahsi fikrim zoroyu güçlendirdiği ve dahada güçlenmesine zemin hazırladığıdır.Eğer o kılıçla Kaidoya saldıranlar arasında olmazsa çok büyük hayal kırıklığı oluşturur bende.

Asıl senin anlamak istemediğin bir durum var. Kılıç, kara kılıç olunca seviyesi artıyor denildi. Eğer öyleyse Shusui kara kılıç olmadan önce ilk 21'de olmayan daha düşük bir kılıç idi anlamı çıkar. Yani Shusui Kara Kılıç olmakla anca Enma'nın bulunduğu sınıfa geçebiliyor. Enma ise zaten kendi yapısı itibariyle ilk 21'de bulunabilecek çapta bir kılıç ve şu ana kadar görmediğimiz tarzda bir özelliğe sahip olmasıyla da bu kanıtlanıyor. Enma eğer kara kılıç olursa seviyesi artacak deniliyor bu da Kara Kılıç olan Enma'nın kara kılıç olan Shusui'den çok daha iyi bir kılıç olacağı anlamına geliyor.

Mihawk her kılıcın kara kılıç olabileceğini söylüyor. Bu demektir ki basit bir kılıç da kara kılıç olabilir. Burdan da her kara kılıcın , kara kılıç olmayan kılıçtan üstün olmadığının delili oluyor. Hala daha takmış bir kara kılıç gidiyonuz yav.:D

Zoro'nun setine uyuyor diye daha güçlü olmuyor, Zoro'nun setine uyuyor diye daha hızlı alışıyor. Shusui ile 2+ senedir takılan Zoro, eline aldığı Enma sonrası direk bu kılıca bir alıştım mı daha da güçlü olurum diyorsa orda Enma adına pozitif yorumda bulunursun Shusui adına değil.
+1

2 bölüm önce Hiyori'de Kaido'ya bir tek Enma hasar verdi diyordu. Hayır Enma vermemiş sadece orada ki derece benim için sınıftır farklı bir şey değil.
Cidden gülüyorum bak. Samimi bir şekilde gülüyorum. Oradaki şey ile buradaki şey aynı mi? Verdiğin örneklemeler yanlış kusura bakma. O yüzden sana tam olarak nasıl cevap vereceğimi de bilemiyorum. Bir yerde bir olayla ilgili bir çeviri vs. hatası var. Bir yerde adamın serideki önemli güç dinamiklerinden biri olan kılıçların temeli. Allah aşkına nasıl bir örnekleme. Sanki ben hiçbir şey değişmiyor dedim. O zaman seni destekleyen bir örnek vereyim Raftel Laugh Tale olmuş al sana örnek. Böyle bir örnekleme olabilir mi?

Adam açıkça diyor ki 51 kılıcın sınıfı 51 21 kılıcın girdiği sınıf 21 12liklerde 12. Ve bunu açıklarken yok şu olursa yok böyle olursa dediği bir şey yok. Bu sınıflar tamamiyle ustasının elinden çıkma kalitesine göre sınıflanmış bir sınıflandırma. Yoksa işte haki basarsan kara kuluçka yaparsan 12liğe terfi eder diye bir şey yok. Hatta bu durumda sizin mantığınızla artık 13lü olur 21likte 20li olur. Bak ne dedim Mihawk ile dövüşürken beyaz kılıç kırılmıyor? Neden çünkü sınıf itibari ile kaliteli kılıç. Sınıf olayı bu. Ne daha fazla ne daha eksik. Gerisi kişinin kabiliyeti ve haki gücünde...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık