Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 969: Aptal Lord

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    188
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Riful. Yengenin akibeti konusuna ne diyorsun.Yenge elden gitti Bege tayfası balon çıktı. :(
Gotti ailesi için elinden geleni yaptı ama yetersiz kaldı. Adaletin kahramanları daha güçlü çıktı doğal olarak. Yengemizi kaçırmalarının üstüne bir de aileden Gotti'ye zarar vermeleri denizcileri zor bir duruma sokacak bence. Kaptan Bege elbette adaletin kahramanlarını öldürmez ama çetin bir savaş sonrası Yenge'yi kurtarıp Gotti'nin intikamını alır. Ama bu esnada Düşmüş Ülke Dressrosa yine harap olabilir. Dof'tan sonra gün yüzü yok bunlara.

Eğer tek mevzu halka soykırımsa Oden'in motivasyonu net eksik. Sonuçta her kral aynı şeyle tehdit ediliyor günün sonunda. Diğerleri bir hareket ortaya koyarken beş yıl boyunca dans etmeyi toparlayan bir motivasyon yok. Zaten düşmanla pazarlık edilmez standart bir söylemdir bu. Ayrıca Oden ne kadar naif? Aklı başında olan birisi bi noktada mutlaka katliam olacağını bilir.
Babası boşa evlatlıktan reddetmiyordu.Osmanlı şehzadesi gibi düşünmek lazım.Kırım hanı da başa geçebiliyor hakkı var ama tek kardeşken ben istemiyorum taht falan dersen o ülke karışır elden gider yerine gelecek olanın ne halt yiyeceği belli değil.Hanedan olarak da bitersin ülkeden sürerler hatta Donkişot ailesine dönersin sonra.Ülkesini seviyorsa Oden hükümdar olarak yetiştirmeliydi kendisini ve ilk önceliği taht ve ülke olmalıydı.En büyük hatayı orada yaptı.Hem ben liderlik istemiyorum hem de ülkemde herşey güllük gülistanlık olacak keyfime bakarım ben diyemezsin o ülkedeki en güçlü kişiysen.

Yalnız işte böyle bir varis doğduğu zaman diğerleri hak iddia edemiyorlar.Adamın kalesi alınmış seppuku yaptırılmış.O yüzden demiştim Oden olmalıydı diye ve Momo olacak herhalde kesin diye.Ama sanırım tahttan vazgeçebiliyor yerime diğer aileler geçsin diyebiliyor.Evet diyebilir ama böyle durumda da büyük olasılıkla taht kavgası yaşanır yada işte orochi gibi fırsatçı biri başa geçer.
Taht kavgası çıkmasın diye de mevcut Shogun seçiyordur. Sırf Sukiyaki istediği için geçici olarak Orochi bile Shogun oldu. :/

Eğer tek mevzu halka soykırımsa Oden'in motivasyonu net eksik. Sonuçta her kral aynı şeyle tehdit ediliyor günün sonunda. Diğerleri bir hareket ortaya koyarken beş yıl boyunca dans etmeyi toparlayan bir motivasyon yok. Zaten düşmanla pazarlık edilmez standart bir söylemdir bu. Ayrıca Oden ne kadar naif? Aklı başında olan birisi bi noktada mutlaka katliam olacağını bilir.
Tek motivasyonu o değildir. Adam gider ayak bile Wano'nun kapıları açın diyordu. Artık Laugh Tale'de ne öğrendiyse Joy boy'un geri dönüşü için açmayı kafayı koymuş. Orochi ve Oden konuşması baya kritik. Bir şekilde Wano'nun kapılarına da bağlanır.

Oden mısın corbamısın nesin hadi kardeşim bı öl artık bı zahmet ömrümüzü yedin lastik oğlanın yüzünü unuttuk ünlü bir japon atasözü der ki flashback den hayır gelmez bizden uzak dursun asıl meseleye dönelim biz.

Adamın biri geliyor tayfasıyla birlikte koskoca ülkeyi ele geçiriyor.Bu ülke Dressrosa,Ohara falan değil ki.Tehdit falan varsa bunun daha önemli bir sebebi olmalı bence.Koskoca ülke sizce de Kaido(24 yıl önceko hali) tarafından katledilmesinden mi korkacak.Ya ortada orantısız güç farkı var,yada edilen tehdit çok önemli ve mantıklı.

Wano kocaman bir ülke, Dressrosa gibi küçücük bir ada değil. Kaido ve tayfası bu kadar büyük ve kalabalık bir coğrafyayı kolayca düz edemez. Bu çok fazla zaman ve kaynak alır. Kitlesel imha söz konusu değilse Kaido için bu katliam tam bir zaman ve kaynak kaybı olur. En fazla Oden'i öldürüp ülkeyi şimdiki gibi köleleştirir ama yine de toplu katliam yapmaz.
İşte benim gibi düşünen biri.Sana saygım sonsuz Riful sensei.:sapkali:

Oden mısın corbamısın nesin hadi kardeşim bı öl artık bı zahmet ömrümüzü yedin lastik oğlanın yüzünü unuttuk ünlü bir japon atasözü der ki flashback den hayır gelmez bizden uzak dursun asıl meseleye dönelim biz.
Olayların arkasında olan şeyleri göstermezse daha kötü olmaz mı sence? Hop Luffy Wano’yu kurtardı ama niye kurtardı, neyi vardı Wano’nun, kimden kurtardı. Senin dediğin gibi olursa, damdan düşer gibi, daha boş durur hikaye.

Son düzenleme:
Oden böyle aptal aptal dans edip 5 sene saçma sapan Orochiye güveneceğine ne olursa olsun saldırmalıydı. 120 saniye sürmezdi Orochinin düşmesi. Sonrası Kaidoya hazırlık... Gönder ordan kedi köpeği Wbye mesaj yolla gelsin nedir yani... Halk canını verirdi Oden için. Şöyle bir liderlik yapması benzer bi mesaj vermesi yeterdi.

Ne oldu yani ne değişti 5 sene bekledin de şimdi dalmaya karar verdin...

Gotti ailesi için elinden geleni yaptı ama yetersiz kaldı. Adaletin kahramanları daha güçlü çıktı doğal olarak. Yengemizi kaçırmalarının üstüne bir de aileden Gotti'ye zarar vermeleri denizcileri zor bir duruma sokacak bence. Kaptan Bege elbette adaletin kahramanlarını öldürmez ama çetin bir savaş sonrası Yenge'yi kurtarıp Gotti'nin intikamını alır. Ama bu esnada Düşmüş Ülke Dressrosa yine harap olabilir. Dof'tan sonra gün yüzü yok bunlara.
Sağ kol bobbin tekleyen Vito orada olsaydı böyle olmazdı yengede hakkaten şans yok. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık