Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında Oden'in hala yaşıyor olması mantıklı. Bu adam bütün büyük korsanların hayalindeki hazineyi, one piece'yi gördü ve nerede olduğunu biliyor. Bunları bildiğini de yani one piece'i bulduğunu da tüm dünya biliyor. Üstüne kitabeleri de okuyabiliyor. Ve de oldukça da güçlü. Kaido Luffy ve Kid'i bile sırf gücü dolayısıyla pes edene kadar esir tutup adamı yapmayı amaçlıyor. Yani Kaido bunca zamandır pek ala zincire vurmuş olabilir Oden'i

Biliyoruz ki Teach aradığı meyveyi bulduktan sonra elindeki kendine has aleti kullanmayı bırakıyor.(Onunla zarar verdiğini düşünüyorum.Çünkü yarayla çok uyumlu.)

Buda demek oluyor ki Shanks,Roger'dan sonra Wb korsanlarıyla girişmiş.Ancak Shanks, Yasoop'u tayfaya alırken bile yüzündeki yara görünüyor.Yani yara Yasoop'tan bile önce.O zamanki tayfası Wb korsanlarıyla girişebilecek cesarette mi bilmiyorum.Belki ondan önce başka bir tayfası vardı.Mihawkla.:flaugh:

Ace, daha WB'ye katılmadan önce Shankste yara vardı. Demek ki Shanks, Rogerdan ayrıldıktan sonra bir şekilde Teach daha WB ileyken Teach ile dövüşmüş. Çünkü Ace katıldığında Teach hala WB ileydi. Muhtemelen bir yerde denk geldiler ve kapıştılar, o zaman Shanks yara aldı ve üzerinden birkaç yıl geçince de yonkou seviyesine çıktı. Aynı dönemde Teach de tayfadan kaçtı. Teachin tayfadan kaçtığı ve Acein de Teachi aradığını gazetelerden falan öğrendi Shanks. WBye gidip Ace'i geri çek dedi.
Ace daha 10 yaşındayken Shanks'de o yara izi vardı, yukarıdaki sahnede Ace 17-18 yaşlarında. Büyük ihtimal Ace 16-17 yaşındayken Shanks Yonkou oldu (Büyük ihtimal Ace daha denize açılmadan ya da açıldığı sıralarda). Shanks yonkou oldukdan 3-4 sene sonra Teach WB'den ayrılıyor, yani bu kısım aynı döneme denk gelmiyor. Shanks'in yara izi için 11-12 senelik bilinmeyen bir kısım var. Roger'ın idamı sırasında da yara izine sahip değildi, benim tahminim Mihawk vs.leri ile tayfa kurması arasında gerçekleşecek. Benim tahminim günümüzden 19-20 yıl önce gerçekleşti bu olay.

Shanks her yönüyle gizem bir karakter. Bu Teach olayı da öyle. Shanks, Teach'in planlarını ne yönden etkiledi de kendi gücünü gizleyen adam Shanks'e karşı gizleyemedi?

Ace daha 10 yaşındayken Shanks'de o yara izi vardı, yukarıdaki sahnede Ace 17-18 yaşlarında. Büyük ihtimal Ace 16-17 yaşındayken Shanks Yonkou oldu (Büyük ihtimal Ace daha denize açılmadan ya da açıldığı sıralarda). Shanks yonkou oldukdan 3-4 sene sonra Teach WB'den ayrılıyor, yani bu kısım aynı döneme denk gelmiyor. Shanks'in yara izi için 11-12 senelik bilinmeyen bir kısım var. Roger'ın idamı sırasında da yara izine sahip değildi, benim tahminim Mihawk vs.leri ile tayfa kurması arasında gerçekleşecek. Benim tahminim günümüzden 19-20 yıl önce gerçekleşti bu olay.

Shanks her yönüyle gizem bir karakter. Bu Teach olayı da öyle. Shanks, Teach'in planlarını ne yönden etkiledi de kendi gücünü gizleyen adam Shanks'e karşı gizleyemedi?
Roger'in idamında yara izi olup olmadığı belli değil. Tayfasını kurmaya başladığı zamanda da belli değil.

Roger'in idamında yara izi olup olmadığı belli değil. Tayfasını kurmaya başladığı zamanda da belli değil.
O kısım tahmin daha çok. WB'ın gemisindeyken Mihawk vs'lerinde olmadığını belirtiyor yara izinin (gemide konuşulan bazı şeyler gerçekleşmemiş olsada), tayfa dağıldıktan sonra bu ünlü vs'lere başladığını düşünmüyorum. Tayfa dağıldıktan Roger'ın idamı arası yaklaşık 1 yıl. Büyük ihtimal bu vs'ler idamdan 2-3 yıl sonra gerçekleşecek. Dediğim gibi mantık yürütme ve tahmin tamamen yanılma payıyla beraber ama yanılmamış olursam ben demiştim derim :ehe:

Aslında Oden'in hala yaşıyor olması mantıklı. Bu adam bütün büyük korsanların hayalindeki hazineyi, one piece'yi gördü ve nerede olduğunu biliyor. Bunları bildiğini de yani one piece'i bulduğunu da tüm dünya biliyor. Üstüne kitabeleri de okuyabiliyor. Ve de oldukça da güçlü. Kaido Luffy ve Kid'i bile sırf gücü dolayısıyla pes edene kadar esir tutup adamı yapmayı amaçlıyor. Yani Kaido bunca zamandır pek ala zincire vurmuş olabilir Oden'i
Oden yaşıyorsa Kaidou'nun inmesi mantıklı hale gelir. Oden döver ve Luffy son darbeyi vurup kahraman olur, böylece mutlu son.

Yanlış çeviri olduğu için.Biraz sabırlı olmak lazım online okuma şartları eskisi gibi değil değişikliğe gittiler.
Bir gecede mangapandalı günlere geri döndük.

Tayfasını henüz kurmadan önce.Çünkü bayrağı da öyle.

Roger tayfayı dağıtmış Shanks tayfa toplamaya çıktığında yada öncesinde Teach çizmiş muhtemelen.
İlk etapta bayrakları yok başkan. Bu sebeple çok önemli bir detay değil. Ne zaman o bayrakta karar kıldılar bilmiyoruz.

Ha bana sorarsan tayfa kurmadan önce olmuş bir olay. Ama ne desek tahmin. Oda bilerek gizlemiş hep gözünü.

İlk etapta bayrakları yok başkan. Bu sebeple çok önemli bir detay değil. Ne zaman o bayrakta karar kıldılar bilmiyoruz.

Ha bana sorarsan tayfa kurmadan önce olmuş bir olay. Ama ne desek tahmin. Oda bilerek gizlemiş hep gözünü.
İlk etap dediğin hangisi ? Luffy'nin köyüne geldiklerinde yok mu ? Varsa da saklamış olabilir Oda.
Shanks kayıkla Yasopp peşinde koşuyordu daha herkesi toplamadan bayrak olmayabilir o normal.

İlk etap dediğin hangisi ? Luffy'nin köyüne geldiklerinde yok mu ? Varsa da saklamış olabilir Oda.
Shanks kayıkla Yasopp peşinde koşuyordu daha herkesi toplamadan bayrak olmayabilir o normal.
Tayfasını kurmaya başladığı zaman Yasopp'u aldığı zaman zaten. O zaman bayrakları yok. Sonra direk aynı bayrağı mı kullandılar bilmiyoruz. Luffy'nin köyüne gittiklerinde muhtemelen 7 yıllık tayfalar. En azından 5 yıl diyelim çünkü Usopp babasını hiç hatırlamıyor.

Bu arada Shanks'in Mihawk'ı tayfasına alma karşılığında kılıç düellosu yaptığını düşünüyorum. Yani o da tayfa kurmadan önceydi. Ama bunlar hep tahmin. Oda bilerek kapıyı açık bırakıyor ki istediği zaman istediği gibi kullansın.

Shanks’ın, Roger’ın idamından sonra WB’nin gemisine binmiş, ya da WB ile yolunun kesişmiş olma ihtimali var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık