Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 967: Roger'ın Macerası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    273
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son gülüş sahnesi cidden muazzam.Serinin en iyi panellerinde ilk 10 içine girer.Gülüşü yada öylesine gülmesi yüzünden değil.O anki atmosferle,gülme sebebiyle ve kelimelerle sunuluş şekliyle muhteşem etki yaratmış.Sadece çizimle değil.Basitçe o güldü yazıyor.Olayın anlatım dili harika basit ve yalın.
Örneklemen doğru değil. Luffy'nin neden güçlü olduğunu değil, KK olma yolundaki şansının fazlalığını konuşuyoruz. Mesela en verimli rotayı seçmesi gibi, Robin ile hemen karşılaşması gibi, Punk Hazard'da işine çok yarayacak Wanolularla karşılaşması gibi. Bunlar Luffy'yi sonuca diğer herkesten beş kat hızlı götürecek şeyler.
Plot armor ise artık inkar edilemeyecek bir şey. Tüm Kek adası arkı başlıbaşına bir örnek.

Luffy'nin güçlü olması çok normal.
Haklısın.Ben daha loguetown olayında Luffy ile ilgili görüşümü netleştirmiştim.O sayılarda tanrı ne yapmak istiyor gibisinden konuşuyorlardı.Yani artık bu şansı geçti doğrudan ilahi müdahale var.Artık op evreninin gerçek tanrısı kim ise.Hawkins bile fal baktı ölme ihtimali olmadığını gördü.Bu sebeplerden ötürü hep demişimdir Luffy üzerinden peygamber hikayesi işliyor.İşte örneğin Musa ve Firavun diye çizip anlatacak hali yok korsan ambalajına sarmış hikayeyi öyle anlatıyor.

Yine de ne demek, Roger her şeyi sıfırdan yapıyor. 800 yıldır kimsenin yapamadığını. Ondan önce bırak Laugh Tale'i, Lodestar'a bile ulaşabilen yok. Bütün takdirleri hak ediyor ve onun yaptığına erişebilecek kimse yok şu an seride.
Senin yazın sayesinde ben de böyle düşünmeye başladım. Adamdaki şans değil, itina ile yavaş yavaş kendi yolunu döşemiş. Sebat kelimesinin bizzat karşılığı. En takdir edilesi OP karakteridir.

Bunun tartışması veya ihtimali yok. 4. taş Elbaf'ta. Bazı şeyler teori kasmakla olmaz yazar sana hissettirir.

Bölüm muazzam. Çıta çok farklı yerlere geldi. Umarım Hasır Şapkaların hikayesi de artık bu noktaları yaşatır bize.

Roger'in hikayesi falan güzel de motivasyonu boşlukta hala, neden böyle bir tutkuya kapıldı ? işin o kısmını da güzelce yedirmesi lazım. Oda çok saçma sapan şeylere bölümler ayırdı ama bu adamın macerasını neredeyse bir bölüme sığdırdı çok ayıp ediyor çok :artiz:

Roger'in hikayesi falan güzel de motivasyonu boşlukta hala, neden böyle bir tutkuya kapıldı ? işin o kısmını da güzelce yedirmesi lazım. Oda çok saçma sapan şeylere bölümler ayırdı ama bu adamın macerasını neredeyse bir bölüme sığdırdı çok ayıp ediyor çok :artiz:
Salt macera isteği gibi geldi bana. Yapılmamış şeyi yapmak gidilmemis yere gitmek.

Salt macera isteği gibi geldi bana. Yapılmamış şeyi yapmak gidilmemis yere gitmek.
Star Trek'in bütün filmlerini ve dizilerini izlemiş biri olarak bu motivasyonu en fazla sevenlerden olurum ama biraz havada kaldı çünkü çok hızlı işliyor keşke biraz daha yavaşlayıp konuyu derinleştirse :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık