Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 910: Wano Ülkesi'ne Doğru

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    219
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Hareketleri bana dost canlısı gibi geldi ama bilemedim ben de, hani selam durup, gülme vaziyetinde takılması falan gemide.:D Ama diğer hayvanlar düşman çıkacak gibi duruyor. Hatta kılıçlı babun sınır devriyesi bile olabilir sanki
Böyle düşünmemin tek sebebi o Kaido yolu gözlüyordur lafı

Nami varken hiç yanlış bir yere gidilmiş miydi? Wano mu değil mi diye soranlar oluyor da, Nami varken yanlış bir yere gitmezler bence.

Bir de; Zoro'nun saçından ve Luffy'nin yarasının iyileşmiş olmasından dolayı zaman atlaması olduğunu düşünenler var. Gazetede Reverie haberi olduğuna göre o da mümkün değil.
Zaman atlaması denecek kadar değil ama yaraların iyileşeceği kadar gün geçmiş gibi duruyor. Ayrıca gemideki bütün zararıda çizememiş/çizememiş/unutmuş gibi yorumlar var başka yerlerde

Ama Wano'da oldukları kesin. Kinemonun söyledikleriyle birebir tutmasını geçtim deden efekti yeter kanıt için :D

Zaman atlaması denecek kadar değil ama yaraların iyileşeceği kadar gün geçmiş gibi duruyor. Ayrıca gemideki bütün zararıda çizememiş/çizememiş/unutmuş gibi yorumlar var başka yerlerde

Ama Wano'da oldukları kesin. Kinemonun söyledikleriyle birebir tutmasını geçtim deden efekti yeter kanıt için :D
Bir-iki gün geçmiştir zaten.

Dostum ne alakası var, benim yıllardır okuduğum kitap, manga izlediğim dizi anime haddi hesabı yok günün 24 saatinin 16-18 saati birşeyler okuyarak ya da izleyerek geçiriyorum , şu sıralar k-dramalara sardım 2 ayda 50 tane falan izledim en basit örneği bu , emin ol özetini falan aradığım yok dolu olsun istiyorum bölüm , bunları çiziyorsa yine çizseydi ama 1 manga etmez etmemeli, bu sayıdakiler hadi 1 sayfa az abartı diyelim 3 bilemedin 4 sayfa fazlası yok, adam haftayı doldurmuş one piece dediğin manga olmuş 900+ chapter hikaye desen yüzlerce açıklamadığı şey var, onlarca gizem üstüne gizem ekleyip, anlatması gereken şeyleri anlatmıyor sayfalarca sanji sapıklığı göstermiş mutlu mu olmam gerekiyor? Özet istediğimi nereden çıkardın sayfalarca yazsın okuyalım bunları 1 sayıya koyacaksa yanına 2-3 sayfa daha birşey koysa olmaz mıydı ?
Boşver, iyi demişin sen. Kafalar pırıl pırıl yaşamaya devam...

Bir salata düşünün.Her sebzesi ile mükemmel görünen.Kaşığı eline aldın,salata tabağına iştah ile batırdın.Kara lahanalar kaşığın etrafından dökülüyor falan.Ağzına götürdün.Kırt Kırt Kırt...
Birden yüzün buruşur,meğersem salatanın limonu fazla gelmiş ,tüh :#
Işte o limon sanji oluyor bu bölümde.Tamam bir kere yaptın güldük hakara hikiri , ama neden cılkını çıkarıyorsun ki :{
Onun dışında güzel bölüm ,tayfa ile yolları Shogun odasında ya da tam önemli bir dövüşün ortasında gerçekleşirse şaşırmayın ฅ^•ﻌ•^ฅ

Bir salata düşünün.Her sebzesi ile mükemmel görünen.Kaşığı eline aldın,salata tabağına iştah ile batırdın.Kara lahanalar kaşığın etrafından dökülüyor falan.Ağzına götürdün.Kırt Kırt Kırt...
Birden yüzün buruşur,meğersem salatanın limonu fazla gelmiş ,tüh :#
Işte o limon sanji oluyor bu bölümde.Tamam bir kere yaptın güldük hakara hikiri , ama neden cılkını çıkarıyorsun ki :{
Onun dışında güzel bölüm ,tayfa ile yolları Shogun odasında ya da tam önemli bir dövüşün ortasında gerçekleşirse şaşırmayın ฅ^•ﻌ•^ฅ
Ne yalan söyleyim bu bölüm beni de şaşırttı. Namiyi köpek gibi dinliodu normalde.

Sanji' nin kadınları bırakması Luffy'nin yemek yemeyi normalleştirmesi gibidir. Arada önemli bir fark var: Luffy eğitiminde yemekten feragat etmişti, Sanji mecbur kaldı. Bu mecburiyet arkadaşı daha da uç noktalara getirmiş. Şaka maka, Oda insan psikolojisinden iyi anlıyor. Sanji'nin ileride önemli bir yol ayrımından geçmesi gerekiyor. Bu yapılmadığı sürece asla ama asla ciddileşme emaresi görülmeyecek.

Kapak güzel... Geçen bölüm bizim Orlumbus sefer düzenliyor iyi güzel ama saldırdığı ülke iyi bir adaysa Luffy ile ters düşebilir demiştim. Ülke iyi mi? kötü mü? belli değil ama fakir oldukları ve Orlumbusun merhametini kazandıkları kesin.

Orlumbus halka erzak vermiş. Yüksek ihtimal saldırdıklarında yıkılan ve dökülen binalarıda onarmışlar. Ve bu şekilde hasır şapka filosunun yaptığı iyilikler ve namları yavaş yavaş tüm dünyaya yayılır. Luffy gideceği adalara kendisinden önce gelen filo üyelerinin yaptıklarıyla gurur duyar.

Gazete haberleri, prensesler, doktorin felan filan çok hoş geçelim.

Chopper pamuk şekeri çok sevdiği için Oda tişörtüne "Wataame" yazmış. (ya da ben öyle uyduruyorum.)

Chopper Doktorin'in olduğu yerleri kesiyor, Sanjide gazeteyi kesme felan desede bir sonraki sayfada çok sevdiği prenseslerin resimlerini kesiyor. :D

Tabi sırf bu yüzden tayfa Kaido ve Big Mom'un haberlerinden haberdar olamıyor, çok saçma! Yani hayati önem taşıyan çok önemli bilgileri bu şekilde atlamaları tayfanın ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor.

Luffy belki de ilk kez Denden-mushi ile birilerini arıyor ya da aramaya çalışıyor. :D Tabi cevap yok.

Gemiye yavaş yavaş yaklaşan ahtapot sonunda Nami'nin yanında beliriyor, tabi herkes şok! O kadar k.hakiye sahip tayfa üyelerinin yanında Ahtapot'un aurasını gizlemesi! Ahtapot>Katakuri bence :D

Bu arada o ahtapot yüksek ihtimal Surume'nin kardeşlerinden birisi.

Kinemon'un laflarından anladığımız kadarıyla ülkeye girmeyi engelleyen doğal bariyerler var. @Roo Dediğim gibi ülkenin dış dünyaya kapalı olmasının nedenlerinden biri hem ülkenin coğrafi konumu hem de iklimler.

Bir sonraki sayfada Brook tarafından Samurayların çok güçlü olduğuna vurgu yapılıyor.

Wano'nun yolunu sazanların göstermesi hoş olmuş, beğendim. Luffy'nin sazanların kullanıp ada'ya çıkması ise şaşırttı. :D Bu oğlanın kafası bazen çalışıyor.

Akıntı ile yukarıya çıksalarda bu sefer girdapa yakalanıyolar. Girdapta yüksek ihtimal tüm tayfa üyelerini farklı kıyılara dağıtıyor. Luffy ile Sunny sazanlar yüzünden aynı yere sürüklendi diye tahmin ediyorum.

Meşhur sahneyi atmazsam olmaz.

Son sayfalarda gemiye uçan bir yaratık var. Spoilerde şeytan meyvesi ağacı gibi görmüştük biz kendisini ama :D Kıvrımlı arkadaşımız vahşi hayvanlardan birisi. Anladığım kadarıyla maymun tarafından oraya uçurulmuş.

Bu belki de ileriye dönük Wano mesajı olabilir.

Maymun domuz ya da köpeğe benzeyen hayvanı uçuruyor. Maymun=Luffy Domuz/Köpek=??

Gelen maymun baya büyük ve yüzünde dayak izleri var. Çok sopa yemiş bu hayvan çoook.

Ve son olarak Luffy'nin sürüklendiği yerin Wano olmadığını düşündüğümü söyleyip bitireyim. İlerleyen bölümlerde daha net anlarız.

İyi geceler.

Luffy belki de ilk kez Denden-mushi ile birilerini arıyor ya da aramaya çalışıyor. :D Tabi cevap yok.
Orayı ben tam olarak anlamadım mangadan. Sessiz diyor ama bence birisi dinliyip ses çıkarmadı. Smoker'e sormak lazım gatça sesi geliyormu falan diye.
Sazan kısımı ilginç bir bölümdü aslında. Koskoca gemiyi o şekilde çekmesi demek kaldırıp yürümesiyle hemen hemen aynı bence.
İyi geceler. Hemen hemen aynı yorumlamışız. Ama ben tabi sonlarda komplo teorilerini ürettim kendimce :D

Orayı ben tam olarak anlamadım mangadan. Sessiz diyor ama bence birisi dinliyip ses çıkarmadı. Smoker'e sormak lazım gatça sesi geliyormu falan diye.
Sazan kısımı ilginç bir bölümdü aslında. Koskoca gemiyi o şekilde çekmesi demek kaldırıp yürümesiyle hemen hemen aynı bence.
İyi geceler. Hemen hemen aynı yorumlamışız. Ama ben tabi sonlarda komplo teorilerini ürettim kendimce :D
Zaten Luffy'nin paketleyemediği bir balık en az Arlong seviyesindedir oradan anlamak lazım. :D

Denden-mushi soruna gelecek olursak orası muamma. Yani "sessizlik..." yazıyor. Bu karşı tarafın Luffy'i duyup cevap vermediği anlamına hem geliyor hem gelmiyor iki ucu boklu değnek yani.

Benimde aklımda bir sürü komplo teorisi oluştu. İlkini anlatacak olursam girdaptan başlamam gerek.

Girdap gemiyi içine çekiyor ve tayfayı gemiyle birlikte sallayıp dört bir yana dağıtıyor. Tabi Luffy lastik bedenini balık ve sunny'i bağlamak için kullandığından Luffy, balıklar ve gemi aynı yere geliyor. Karaya düşen sazanlar yüzünden köpek ile maymun kavga ediyor (bu 1) Diğer düşüncelerim ise şöyle:

1- Girdap gemiyi içeriye çektiğinde tüm tayfa üyelerini denizin altından sürükledi. Yani bu gizli bir geçit anlamına geliyor. Aklını bulandırmadan anlatacak olursam Wano Skypiea gibi. Tek fark birinde adaya ulaşmak için yukarıya doğru fırlatan akıntıyı kullanmak gerekiyordu. Wanoda ise girdapı yakalayıp doğru yolu takip etmek gerekiyor bilmem anlatabildim mi?

2- Tayfa girdap yoluyla aynı adanın farklı yerlerine dağılmadı. Benim düşünceme göre orası birden fazla adadan oluşuyor ve tayfa farklı farklı adalara dağıldı. Böyle düşünmemdeki en büyük sebep Japonyanın coğrafi özellikleri. Japonya bildiğin üzere ada devleti.

Pasifik Okyanusunda dört büyük, beş yüz orta büyüklükte ve üç bin küçük adadan meydana gelmiş bir devlet. Büyük adaların adları Hokkaido, Honşu, Kiyudiyu ve Sihoku’dur.

Son sayfada Maymun "Kio, Kio, Kiooo!" diye tepki gösteriyor. Bu da büyük adalardan Kiyudiyu'ya gönderme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık