Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 906: Kutsal Toprak Mary Geoise

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    242
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Orada 10 tane heykel var hadi ileriye çizemedi sayfa yetmedi desek 12-13 tane felan var. İleride o heykelleri görebiliriz. Bakarsın canlanır bizimkilerin üstüne yürürler bakarsın yanlışlıkla birisine dokunur bizimkiler arka odaya çıkarlar kim bilir?
Bazı anime ve filmlerdeki canlanan heykeller geldi aklıma. Canlanma işi olursa Vegapunk'ın eseri diyebilirim. Aksi halde şeytan meyvesiz büyülü bir güç pek göremedik seride. Onun dışında 2. seçenek daha mantıklı geldi ama olur mu bilmem :bilmem:

Sol üst paneli düşün. 2 ve 4 numaralı yollar Kızıl Hattın G1 tarafında(Eski Marineford da yazıyor).
1 ve 3 de büyük ihtimalle Yeni Marineford tarafinda. Bunlar tam sınırlar. Biz de Red Line'ın diğer sınırını görmüyoruz ama sol üst panelde mangaka çizmiş zaten bondilayı Yeni Marineford tarafındaki. 1 ve 3 de büyük ihtimal orada.
Anladım doğru sağolasın, G1 tarafında 2 ve 4 teki balkon gibi olmayan çıkıntı çizimin Azizliği diyelim o zaman. Çünkü bu bakışta gözükmesi lazım, 1 ve 3 kabak gibi gözüküyor ;)

Bu heykellerin aynısı diğer iki kapıda da var bence, böylesi daha uygun olur o zaman.

Antik krallık zamanındaki D lerin o dönemki İlk irade sahibi çıkar derki “bir gün gelecek benim mirasımı yine bu şapkayı taşıyan bir D üstlenecek , sizin ne halt olduğunuz gerçeğini öğrenecek ve yaptıklarıyla dünyayı tekrar kökünden değiştirecek!” Ve bundan sonra D ler dünya üzerine kaçak olarak yayılır ve o şapka o sözün hatırlaması ve Kutsal zırtoların kehanetteki kişinin gelişini tanıması için bir simge olarak orada tutulmaktadır sır gibi...

At fava bekle. SS saklama uzmanı arkadaşlar var çekin fotoyu ben kaybederim çeksemde :S

Anladım doğru sağolasın, G1 tarafında 2 ve 4 teki balkon gibi olmayan çıkıntı çizimin Azizliği diyelim o zaman. Çünkü bu bakışta gözükmesi lazım, 1 ve 3 kabak gibi gözüküyor ;)

Bu heykellerin aynısı diğer iki kapıda da var bence, böylesi daha uygun olur o zaman.
Büyük ihtimalle. Nereden çıkarsan çık büyük 20 kralın heykelleri seni karşılıyor yani.

Yani güzel olabilir eğer olursa. Özellikle gizli bir kapı ve oda olmasını isterim. Belki de kızıl hattın içlerinde gizli bir sürü sırlar vardır. Hatta bölüm sonunda gördüğümüz o gizemli o kişide bu yolla içeri girmiş olabilir.
Yerin altında var işte, konveyörlere hareket veren insanlar/köleler :p

Bana kalırsa mahzende gördüğümüz hasır şapka kutsal hazine değil. Japonca'da bununla ilgili ayrım var mı bilmiyorum ama yendiğin kişiden aldığın şeye İngilizce'de "trophy" denir. Ganimet, zafer hatırası, kupa diye Türkçe'ye çevrilir. Nitekim, İngilizce çevirilerde Dof'un söyledikleri hep "treasure" diye çevrildi ki bu da "hazine, define" anlamına gelir.

Ayrıca;

Kutsal Topraklar'da bir ya da daha fazla hasır şapkanın bulunması neden dünyayı alt-üst etsin? Eğer edebilecek bir şeyse neden yok etmiyorlar? Doffy, Luffy'nin aranıyor posterini ilk gördüğünde sadece meraklıydı. Eğer Doffy'nin gördüğü hasır şapkalar ise ve Kutsal Ejderler hasır şapkalardan böylesine korkuyorlarsa, Doffy neden Luffy'i ilk gördüğünde dehşete düşmedi ya da korkmadı? Bana kalırsa o odada şapka dışında başka şeyler de var. Bir daha o oda gösterilirse eğer gerçek kutsal hazinenin gösterileceğini düşünüyorum. Biraz daha ileriye gidip bahsedilen hazinenin bir antik makine olduğunu düşünüyorum. Öyle ki çalıştığı süre boyunca sürekli soğutulması gerekiyor. Hatta daha da ileri gidip makinenin önlenemez tehlikeleri sembolizeleştirdiğini ya da kısmi miktarda geleceği gösterdiğini düşünüyorum. Bu sebepten ötürü diğer aranıyor posterinin harekete geçen Devrimciler ile ilgili olduğunu söylerdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık