Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 871 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido ''Git onlara şöyle söyle: Kaçın kendinizi kurtarın gerizekalılar. Biz şimdiye dek korsancılık oynuyormuşuz meğerse''

Adam zaten burada açıklamış ve tek olmasına rağmen 3 kişilik korsan ittifakının içine düşmüş yine adamda hiç bir şey yok. Diğerlerinin ise durumu ortada.

Luffy'e neden bu kadar şaşırıyorsunuz ki bu durumda olması gayet normal.

Olaya çok yanlış pencereden bakılıyor bence. Şimdi Kaido, Koca Ana'dan çok daha güçlü olsa bile Luffy onu yenebilir. Mantıksal olarak yanlış bir önerme gibi görünüyor, fakat değil. Örneğin Luffy, Lucci'ye karşı çok zorlandı ve sınırına geldi. Halbuki Lucci'ye tek atabilecek olan Enel'i fazla zorlanmadan halletti. Üstelik Lucci ile yaptığı dövüşte olduğunun yari gücünde falandı. Bu durum tamamen karşıt güçlerin birbirine olan etkisi ile alakalı. Mesela Koca Ana'ya hiçbir fiziksel saldırı işlemiyor ise, Luffy onu yenemez normal olarak. Kaido'ya işliyor ise şansı var. Daha geniş çerçeveden bakmak lazım olaya.
:sapkali:

Öncelikle sakin ol hocam. Gerilmeye gelmiyoruz buraya. Çok agresifsin bugün. Sakin olmayacaksan alıntı yapmamanı tavsiye ederim.

Luffy'i Kaido sonrası Kid gibi çizip karizmasını çizebilirdi. Bahsettiğim buydu.

Mom'un k.hakisinin zayıf olduğu tamamen senin beklentin. Mangada böyle bir şey geçmedi. Yavaş olduğu da aynı şekilde. G4 çok hızlı bir teknik değil mi? Dofy G4 Luffy'i göremezken Mom koka yapıp basitçe savunmuş. Hızlı olması için illa sağda solda koşturması mı lazım? Luffy pekala bir yonkoudan zayıf olabilir bunda bu kadar kızacak ne var anlamıyorum. Her önüne geleni yense ne zevki olurdu. Ki zaten şimdiye kadar da her önüne geleni yenmedi.
Sakinim zaten, bilhassa keyifliyim :D Luffy çerez olmuştu, katıla katıla gülüyordu bazı arkadaşlar, laflarını yuttular :D

Valla Mom olayı sezemeyip Katakuri'ye sorunca bende öyle bir imaj oluştu. Tabii Katakuri kadar olmayan ezik olmuyor, doğru.

Fark etmez, karizma zaten çizik, onu diyorum. Dayak daha kötü yapmayacaktı. Hezimet oldu. Yani bu bir açıklama olmuyor.

Hızlı olması için hızlı hareket etmesi lazım. Dof'un hamlesine bak bir Kyros'ta, Luffy olmasa Kyros'un kafa uçmuştu, hız budur. Mom konusunda ise hamlesinden Jinbe sıyrılabiliyor. G4 Luffy'nin ciddi hız avantajı var. Dof da gördü zaten ilk g4 vuruşunu, fark, üç kilometre uçtu. Üstüne gelen adamı niye görmeyesin? Kapışacak yetenek var ama yeterli süre yok. Benim gördüğüm budur. Bu yüzden kendi kendisini yendirdi, yani pili bitti. Mom kolayca yense Kaido vs 11 nova benzeri yorumlar görürdük.

Olaya çok yanlış pencereden bakılıyor bence. Şimdi Kaido, Koca Ana'dan çok daha güçlü olsa bile Luffy onu yenebilir. Mantıksal olarak yanlış bir önerme gibi görünüyor, fakat değil. Örneğin Luffy, Lucci'ye karşı çok zorlandı ve sınırına geldi. Halbuki Lucci'ye tek atabilecek olan Enel'i fazla zorlanmadan halletti. Üstelik Lucci ile yaptığı dövüşte olduğunun yari gücünde falandı. Bu durum tamamen karşıt güçlerin birbirine olan etkisi ile alakalı. Mesela Koca Ana'ya hiçbir fiziksel saldırı işlemiyor ise, Luffy onu yenemez normal olarak. Kaido'ya işliyor ise şansı var. Daha geniş çerçeveden bakmak lazım olaya.
Özellikle OP dünyasında işler böyle dönüyor gibi ama belirli bir seviyenin üzerine çıkmış hatta serinin en tepesini çıkmış karakterlerin de çeşitli sebeplerden dolayı daha kolay yenilebiliyor olması beni pek tatmin etmez açıkçası. Her konuda şahane olması gereken kişiler bunlar. Gidip Cracker'in yağmur sebebiyle bisküvilerinin ıslanması ve özelliğini kaybetmesi sonrası yenilmesi gibi bir şey olmamalı.

Kimseye hakaret etmiyorum. -ki bana hakaret ediliyor.

Big Mom düşecekti hani :D falan yazdım diye "seni adam yerine koyup cevap yazan da kabahat" bilmem ne neler söylendi. Hepsine gülüp geçiyorum. :D

Big Mom düşecek!?!?!!!!
Sana hakaret ettin demedim zaten, benimde bahsini koyduğum tarafa geleceğe yönelik uyarı niteliğinde bir tavsiyede bulundum.

Kaidou'nun bu konuda Mom'dan çok aşağı kalacağını düşünmüyorum. Adamın derisine giyotin vs. işlemiyor. Bilmem kaç metreden atlıyor ama bir şey olmuyor. Bence Kaidou'da aynı rahatlıkla bu saldırıyı karşılardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık