Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 812: Gangster Capone Bege

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konu Law'ın Smoker'ı kesememesine gelmiş, ben görüşümü söyleyeyim, bütün vücudunu Haki ile kapladığın vakit, paldır küldür rakibine dalabilirsin, çünkü rakibine 0 açık veriyorsun, diyorsun bak ben bütün vücudumu Haki ile kapladım, senin bana dokunacağın bir yer kalmadı. Ee peki bu adamlar dövüşürken mal mı neden heryerlerini Haki ile kaplayarak dövüşmüyor ? Sebebi belli, senin bir Haki seviyen, kullanabileceğin Haki limitin var, elinde bir çimento var diyelim, sen bu çimentoyu bütün bir alana yayar, her tarafı betonla kaplayacağım diyebilirsin, ama çimentonun limiti olduğundan ne kadar fazla kullanırsan betonun o kadar ince olur ve kırılmasının riski artar, ama sen elinde olan çimentoyu sadece tek bir noktada toplarsa o topladığın noktadaki beton çok daha yoğun ve haliyle çok daha güçlü olur. İşte bu yüzden Haki kullanan karakterler dövüşürken tamamen kendilerini Haki ile kaplayıp dövüşmüyorlar, bir noktada, saldıracakları noktada yoğunlaştırıp öyle dövüşüyorlar. Şayet Vergo, Law'ı küçümsemese, bütün vücudunu Haki ile kaplayıp istediğin noktadan vur bana işlemez diyeceğine, sadece bambusuna bütün Haki'sini yoğunlaştırsaydı Law bence onu bölemezdi. Smoker da orada onu yapıyor zaten bütün Haki'sini juttesinde yoğunlaştırıyor, haliyle tek bir noktada yoğunlaştırınca o nokta daha güçlü oluyor.
Daha doğru anlatılamazdı.

La Dof'un mu b.hakisi iyidir Vergo'nun mu? Dof eliyle Law'un kılıcını tuttu kesildi. Ve full beden yapmamıştı sadece elinde vardı.

Law diyor ki çok haki kullanıyor Luffy. Yani bu meret tükeniyor. Bu seride daha geçen beş günlük savaş duymadık mı? Haki tükenen bir şeyken bu Jack mal mı full yapıp öyle dovussun? Bir yerden sonra hakisi biterse ciddi sıkıntı olur. Doğal olarak belirli yerlere yapıp öyle dovusuyor karakterler.

Vergo'nun full yapması doğal çünkü açık verme ihtimali var. Sadece bambuya yaptı diyelim ee? Law bir fırsat buldu değişim ile hop Vergo'nun arkasında, Vergo'nun bambu ile korunma şansı yok. Ne olacak? Muck. Ama full kokada adam açık verse bile koruma halinde. Ben fark edeceğini düşünmüyorum.

Miktarla anlatmak gerekirse 10 litre hakin var. Sağ koluna yukledin diyelim bence 10 litresi de oraya yüklenmez. Kaplarsin orayı atıyorum 1 litresi bütün kolu kapliyordur, kalır 9 litre. Yani kolunu koka yapınca sertliği bir iken iki oluyorsa salt koluna yapsan da iki full yapsan da iki olur bence.

kesin olan sey hakinin bir miktarı var. buda kısıtlanabilir demek vede hakin azalabilir cogalabilir demek. o yüzden erkanın dedigi gibi düşünüyorum bende. haki aslında ruhun üretimi. biliyoruzki insan ruhlarıda yorulur. beden güclüdür oda yorulur. ruh ondanda güclüdür ama oda yorulur. e.oda bunun üzerinden gidip, dragon balldaki ki olayını aynen araklamıs gibi duruyor.

bedeni kaplayan kiyi yani ana dövüs prensibini busoshoku haki olarak adlandırmıs. friezanın adamlarının kullandıgı scouterlarıda geliştirip kenbunshoku haki yapmıs. ve hakiyi bitebilir tasarlamıs. nasıl goku bu son ki, herseyimi bu saldırıya koyucam diyorduysa, aynısını burda luffynin g4 formundada gözümüze soktu.

luffy normalde, koka kaplı normal bedeniyle 5 gün dövüsebilirdi belki. ama geliştirdigi teknikle, hakisini cok fazla kullanıp, gücünü artırmayı secti. yani varolan hakisini daha büyük bir bedene, daha yogun bir sekilde gömdü ve sahip oldugu haki miktarıyla ancak o kadar süre dövüsebildi.

yıllardır bu forumda yazıyorum, anlatmaktan sıkıldım. houshoku hakinin amacı bir betimleme, paye. haki kapasitesi özel olan kişilerde bu haki türü var. mangaka ta amazon lilyde böyle devasa bir haki ifadesini kullandı. aynısını bellamyde luffye söyledi. işte burdan giderseniz, lawın neden jutteyi kesemedigini, vergonun neden kesildigini anlarsınız. bu sekil düşününce her sey yerli yerine oturuyor. erkanın çimento örnegi gibi...

law kılıcıyle 5 haki gücünde kesiyor. smoker logia oldugu için, 5 haki gücünü bedenine yaymadan bunu jutteyle karsılayabiliyor. vergo ise 6 olan haki gücünü bedenine dagıttıgı için bu ikisinden iyi hakiye sahip olsada kesiliyor. su an için en mantıklı durum bu. rakamlar degişebilir ama görünen sey bariz.

çünkü vergo lawın meyvesini biliyor. gücünü biliyor. gerizekalımı bu mangaka ? adamı direk üstüne gönderiyor. hayır vergo hakisinden dolayı, kesilmeyecegini sanıyor. ne degişmiş ? 3 hakisi olan bebe, hakisini 5 yapmıs. zaten hakiyi astıgın an. law o meyveyle dagı kesmiş, vergoyu kesmiş, dünyanın kendisini kesmiş farketmez. ;) mesele hakiyi asmak. ben böyle düşünüyorum. luffy cok fazla haki kullanıyor, çünkü o kadar fazla hakisi var. law birazcık, chakra fakiri kakashi gibi tasarlanmıs :D luffy ise anadan ve kuramadan torpilli bas karakter işte :)

Haki herkeste var ama herkes uyandiramiyor, haki uyandıran herkes de dışarı salamiyor. Benim düşüncem bu. Chinjao, Dof, Hancock vs bunların hakisinin amirallerden falan fazla olduğunu sanmıyorum. B.hakisi ile nam salıp lakabı "Kara Kol" olan Z, k.hakisi muazzam olan Issho. Amiraller 10 gün dövüşebiliyor. Pekala Issho da dövüşür. Ama adam kör. 10 gün boyunca k.haki kullanabilecek kapasiteden bahsediyoruz yani.

Fark dışarı salamiyor adamlar bunu. Hancock'un 10 hakisi var salıyor, Akainu'nun 15 var salamiyor. Bence böyle. Dikkat edin h.haki egitilemiyor. Kendin açacaksin, kendin gelistireceksin. K.haki ve b.haki egitilebilen şeyler olmasına rağmen her b.haki olanda k.haki, her k.haki olanda b.haki yok. Durum böyleyken h.hakinin bu kadar az kişide olması doğal. Ve h.haki, belirli bir kitleye hitap ediyor: Lider özellikli kişiler. Trebol diyor ki h.hakiyi görünce: bu sende kral özellikleri olduğunun kanıtı. Olan kişilere baktığınızda da kaptan ve yardımcı kaptan olduklarını görürsünüz zaten.

Her insanda olan şey bir avuç kişide uyanirken, sadece lider özellikli kişilerde olan tip doğal olarak cok daha az oluyor. Her lider özellikli kişi uyandiramiyor.

Haki herkeste var ama herkes uyandiramiyor, haki uyandıran herkes de dışarı salamiyor. Benim düşüncem bu. Chinjao, Dof, Hancock vs bunların hakisinin amirallerden falan fazla olduğunu sanmıyorum. B.hakisi ile nam salıp lakabı "Kara Kol" olan Z, k.hakisi muazzam olan Issho. Amiraller 10 gün dövüşebiliyor. Pekala Issho da dövüşür. Ama adam kör. 10 gün boyunca k.haki kullanabilecek kapasiteden bahsediyoruz yani.

Fark dışarı salamiyor adamlar bunu. Hancock'un 10 hakisi var salıyor, Akainu'nun 15 var salamiyor. Bence böyle. Dikkat edin h.haki egitilemiyor. Kendin açacaksin, kendin gelistireceksin. K.haki ve b.haki egitilebilen şeyler olmasına rağmen her b.haki olanda k.haki, her k.haki olanda b.haki yok. Durum böyleyken h.hakinin bu kadar az kişide olması doğal. Ve h.haki, belirli bir kitleye hitap ediyor: Lider özellikli kişiler. Trebol diyor ki h.hakiyi görünce: bu sende kral özellikleri olduğunun kanıtı. Olan kişilere baktığınızda da kaptan ve yardımcı kaptan olduklarını görürsünüz zaten.

Her insanda olan şey bir avuç kişide uyanirken, sadece lider özellikli kişilerde olan tip doğal olarak cok daha az oluyor. Her lider özellikli kişi uyandiramiyor.
Sırf dışarıya salabildikleri için mi millet bu insanları görünce çekiniyor ve korkuyor? Yanlış düşünüyorsun bence İso.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık