Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 795: Intihar

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    255
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu güç meselesi baya tartışıldı.Burada asıl olay bu güç ne gücü denmeli ? Bana kalırsa güç derken bu bunu döver değil de şunu demek istemiştir Oda Kaido kaba kuvvet olarak en güçlüsü.Yani buradaki gücü direkt güç olarak değil de bilek gücü, kaba kuvvet olarak düşünelim.

Rurouni Kenshin'den tam uyan bir örnek vereyim Sanosuke daha kuvvetli ama Kenshin daha güçlü.Niye çünkü hiten'i var.Niye çünkü o Battousai.

Yani Kaido daha kuvvetli ama WB daha güçlü.Niye çünkü WB işte niyesi mi var?Netice de Kaido kaba güce,kuvvete sahip.Canavar, insan artık her neyse en kuvvetli(güçlü değil) olarak bilinen şey Kaido.

Burada EN "Güçlü" deniyor, EN "Kuvvetli" değil...
Komedi misin, ikiside aynı şey zaten.

Bu arada shanks ve Kaido'nun dövüşmediği kesin, normal bir dövüşte hiç çiziksiz ve toz bile bulaşmamış halde marineford'a gelinemezdi. Yonkou ile dövüşüyorlarmış ehueheu, sadece WB ve Shanks arasında olduğu gibi güç gösterisi ve fikir alışverişi olmuştur.

@Kaidou

Japonca'sına baktım şimdi yanlış bakmadıysam "kono yo ni okeru saikyō seibutsu" deniyor.İngilizce'ye saikyo=strongest olarak çevrilmiş.Türkçesi bildiğin sayko yani kafadan sorunlu gibi bir anlamı var.Ama Japonlar müthiş anlamında kullanıyor, şimdi ben tercüman değilim ama nasıl Luffy her şeye sugee diyorsa bir çok animede de kızlar gördükleri her şeye muhteşem anlamında saiko(sayko) derler.Bütün bu tartışma bu çeviri karmaşasından kaynaklı.

- "strongest creature in the world" adamın etiketi bu. ama aynı anda bir etiketi daha var yonko...

- yani her türlü zaten en güclü 4 korsandan biri. cümle içinde living gectigi için. e.odanın wb ve rogerı ayırdıgını düşünüyorum. ama pekala su an yasayan en güclü canlı oldugu kastedilmiş. ha insanı creature saymazsak ayırabiliriz. onun içinde bir kac bölüm daha bekliyelim ;)

- ha birde bu adam kesinlikle roger-wb-garp-shiki cagından degil. muhtemelen wb 72sinde öldü bunlar max 50 yasındadırlar. yani linlin ve kaidou bence bu kusaktan sonra cıktı. teach ve shankste bir alt kusakları.

o yüzden;

- wb 72de öldü. roger zamanı 50 falanmıs yani zirvede.

- teach 40, shanks 39 bunlarda işte şimdiki luffy ve law gibiymişler.

- kaidouyla linlin ise o sıralar 25-30 yas aralıgında olmalılar. ben kaidonun yasının 46-52 arası oldugunu tahmin ediyorum çünkü.

Önceki yorumlarda değinildimi bilmiyorum Kaidou'ya bakacak olursak o cüssede birinin normal insan olmasına imkan yok (normal insanlarda anormal oluyor OP aleminde o ayrı konu :D) Kaido'ya creature denmesinin sebebi belli ki giant (yani dev) olmasından kaynaklanıyor. Hatta devler arcında Kaidouyla ilgili çok şey öğrenebileceğimizi inanıyorum şahsen <3

Bizim Luffy'nin WB'si Kadiou olacak belli ki..

Roronoa Zoro

Evet evet, Shanks Kaidou'yu dövüp tayfasında bir çizik olmadan MF'ye gelmiştir. E. Oda embesil çünkü gidip de bu adama "All among the living strongest creature in the world" adını vermiş. Bence de E. Oda gerizekalı.

Hala tek en güçlü var? WB en güçlü idi o öldü Kaido oldu benim düşüncem bu. Eğer bazı arkadaşların dediği gibi WB varken de bu unvanı varsa gene tek en güçlü olur? O da Kaido olur işte? Kaido en güçlü canlı, WB en güçlü insan olmuş olur. Denklik falan yok yani. WB, diğer yonkoların üstünde, Kaido ise hepsinin üstünde olur. Zaman bir şeyi değiştirmez. Şu an en güçlü Kaido bitti. Mangakaya da inanmayacaksanız kime inanacaksınız yahu. Şaka gibi.
Maalesef yine anlatamamışım.
1 hafta önce İmp'lerin arasında en Beyazsakalken bu hafta araya birde Kaido sıkıştırdı mangaka ve ben diyorumki bir kaç yıl sonrada diğer İmp2leri sıkıştıracak zirveye.
Yani evet birisi tam puan alacak ama diğerlerin puanları inanılmaz yüksek olay o.
Kaido 100 ise diğer İmpler 99'dur.
Yoksa Kaidoyu ne Shanks yolundan çevirebilirdi nede diğer İmpler saltanat sürdürebilirdi. Ölüme, savaşa aç bi adam varken ortada İmp'liği sürdüyorsan uzun süreli olarak sen bu canavarla savaşmış ve denk mücadele etmişsindir. Anlatmak istediğim bu.

Kapakta Nami'in dövmesi yanlış tarafa çizilmiş, ishuhuide yazmışlar orda gördüm, ben fark etmemiştim hiç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık