Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 4. Poneglyph Nerede?

Bu teori

• olmuş dostum

Kullanılan: 37 46.8%
  • olmamış babalık

Kullanılan: 45 57.0%

• Kullanılan toplam oy
    79
Şöyle ki LP bir adaya gittiğinde önceki değerleri sıfırlayan bir sisteme sahip. Ayrıca 2 boyutu algılayan bir sisteme sahipse işaretlenilen yere gittiğinde sürekli dönecektir. BU demek oluyor ki Z ekseni üzerinde ya pozitifte ya negatif. Sonuç olarak böyle bir bulguyla ya 4. poneglyph bilinmeden bulunabilir Raftel. Eğer 3 boyutlu yön kavramına sahipse (ki Balıkadam Adası'na giderken Nami'nin yönlendirmesiyle gitmişlerdi.) LP iş zaten çok daha kolay. Ben çizemediğim için iki boyutta bıraktım. Direkt olarak "hacım bu çok saçma o kadar söyledik bea." demektense eleştri dozunu azaltıp güzelce haksız olduğum noktaları yazabilirdin. Yine de nezaketen teşekkür ediyorum okuyup "iplediğin" için.
Bu işin LP ile bir alakası yok. Zira sizin dediğiniz gibi olsa LP olmadan da yerini 3 pone ile bulabilirler.

Anlamanız kolay olsun diye sizin resim üzerinden anlatmaya çalışayım 4. ada sizin kırmızı ile çizdiğiniz yerde bulunmak zorunda değil. Yeşil ile çizdiğim yerlerde varyasyon dahilinde. Sizin resmi kullandığım için yeteri kadar uzağa çizememiş olabilirim ama istenildiği kadar uzakta da olabilir. Yani 4 tane pone lazım deniyorsa öyledir. Yoksa 3 denirdi.

Bana göre 4. Poneyi aramak için özel bir çaba sarf etmeyecekler. Serinin içinde kendiliğinden karşımıza çıkacak. Zira kurgu gereği olmasa zoo'daki poneyi sittin sene bulamaz kimse.

Bu işin LP ile bir alakası yok. Zira sizin dediğiniz gibi olsa LP olmadan da yerini 3 pone ile bulabilirler.

Anlamanız kolay olsun diye sizin resim üzerinden anlatmaya çalışayım 4. ada sizin kırmızı ile çizdiğiniz yerde bulunmak zorunda değil. Yeşil ile çizdiğim yerlerde varyasyon dahilinde. Sizin resmi kullandığım için yeteri kadar uzağa çizememiş olabilirim ama istenildiği kadar uzakta da olabilir. Yani 4 tane pone lazım deniyorsa öyledir. Yoksa 3 denirdi.

Bana göre 4. Poneyi aramak için özel bir çaba sarf etmeyecekler. Serinin içinde kendiliğinden karşımıza çıkacak. Zira kurgu gereği olmasa zoo'daki poneyi sittin sene bulamaz kimse.

:) Ya anlatamıyorum, ya anlamıyorsunuz.

Sizin dediğiniz gibi de olsa aynı şey oluyor 2 boyutlu çizdiğimiz taktirde. Yani ben kırmızı ile belirtiği 4. adayı sonsuz noktadan her hangi birine yerleştirdim. Sen de sonsuz notkadan her hangi bir 13 tanesine yerleştirmişsin. Ama mantı aynı oluyor. Gösterdiğim gibi yine oluşuyor Raftel. (Yeşil içi dolu yuvarlaklar)

Her halükarda 3 tane adanın birleştiği çizgilerden birinin üzerinde bir nokta olacak ama denizin altında mı yoksa gökte mi bilmediğimiz için 4.pone ye gerek var bence. LP nin gösterebileceği bir ada olduğunu düşünmüyorum raftelin.

:) Ya anlatamıyorum, ya anlamıyorsunuz.

Sizin dediğiniz gibi de olsa aynı şey oluyor 2 boyutlu çizdiğimiz taktirde. Yani ben kırmızı ile belirtiği 4. adayı sonsuz noktadan her hangi birine yerleştirdim. Sen de sonsuz notkadan her hangi bir 13 tanesine yerleştirmişsin. Ama mantı aynı oluyor. Gösterdiğim gibi yine oluşuyor Raftel. (Yeşil içi dolu yuvarlaklar)
Mangayı açıp tekrar okudum ben yanlış biliyormuşum arkadaş doğru söylemiş. Ponelerin birer konum göstermesi gerektiği söyleniyor. İlla ada olacak demiyor. Eğer yapılan çeviriler doğru ise ve Oda çamura yatmazsa 3 konumu bulduktan sonra bunu üçgen şeklinde birleştirip o üçgenin kenarları üzerinde gidilirse raftelin olduğu yerden geçmesi gerekiyor (3. boyutu hesaba katmazsak). ben 4 konumun tamamen orta noktası sanıyordum eski yanlış bilgimle. Ama mangadaki bilgiye göre 4 konumu dörtgen düşünürsek köşegenlerin kesim noktası olmuş oluyor. Zira 4. nokta nerede olursa olsun elimizde 2 köşegenden birisi tamamen bulunduğu için ve kesim noktası da onun üzerinde olacağı için mutlak surette Raftelin yeri bu üçgenin üzerinde bulunmalı. Yani arkadaşın resmindeki siyah üçgen olmuş oluyor. Sanırım arkadaşın anlatmaya çalıştığı da Bu siyah üçgen üzerinde LP yi açıp gittiğinizde Raftel havada ve ya yerin dibinde bile olsa lpnin bunun tespit etmesi gerektiği için Raftel 3 konumla da bulunabilir diyor.

Mantıksal olarak doğruymuş. Ama o zamanda şu soruyu sormak gerekiyor Bu kitabeleri yok edilemeyecek şekilde yazıp tüm dünyaya dağıtan akıllılar bunu hesap edemedi mi? Bence yinede 4. pone de bulunacak ama çaba sarf ederek aramayacaklar. Gene hasbelkader gittikleri adaların birinden ya da savaştıkları düşmanların birinden elde ederler.

Her halükarda 3 tane adanın birleştiği çizgilerden birinin üzerinde bir nokta olacak ama denizin altında mı yoksa gökte mi bilmediğimiz için 4.pone ye gerek var bence. LP nin gösterebileceği bir ada olduğunu düşünmüyorum raftelin.
Soyle ki bunu da su sekilde acikliyorum. Eger LP igneleri 3 boyutlu gosterime sahipse is zaten cok kolay olacaktir. Bunu Smoker'a sormak lazim. Eger 2 boyut gosterime sahipse de noktaya gelindiginde igneler surekli olarak 360 derece donecektir. Ada havadaysa altinda gelinmistir, bir adim iler attiginizda geri bir adim geri attiginizda oklar surekli ileri gosterecektir.

3 boyutlu olabilir diye dusundum cunku Nami mesela Balik Adam Adasi'ni nasil buluyor?

NOT: Turkce karaktere sahip olmayan bir klavyeden yaziyorum, imla kurallari icin ozur diliyorum.

Mangayı açıp tekrar okudum ben yanlış biliyormuşum arkadaş doğru söylemiş. Ponelerin birer konum göstermesi gerektiği söyleniyor. İlla ada olacak demiyor. Eğer yapılan çeviriler doğru ise ve Oda çamura yatmazsa 3 konumu bulduktan sonra bunu üçgen şeklinde birleştirip o üçgenin kenarları üzerinde gidilirse raftelin olduğu yerden geçmesi gerekiyor (3. boyutu hesaba katmazsak). ben 4 konumun tamamen orta noktası sanıyordum eski yanlış bilgimle. Ama mangadaki bilgiye göre 4 konumu dörtgen düşünürsek köşegenlerin kesim noktası olmuş oluyor. Zira 4. nokta nerede olursa olsun elimizde 2 köşegenden birisi tamamen bulunduğu için ve kesim noktası da onun üzerinde olacağı için mutlak surette Raftelin yeri bu üçgenin üzerinde bulunmalı. Yani arkadaşın resmindeki siyah üçgen olmuş oluyor. Sanırım arkadaşın anlatmaya çalıştığı da Bu siyah üçgen üzerinde LP yi açıp gittiğinizde Raftel havada ve ya yerin dibinde bile olsa lpnin bunun tespit etmesi gerektiği için Raftel 3 konumla da bulunabilir diyor.

Mantıksal olarak doğruymuş. Ama o zamanda şu soruyu sormak gerekiyor Bu kitabeleri yok edilemeyecek şekilde yazıp tüm dünyaya dağıtan akıllılar bunu hesap edemedi mi? Bence yinede 4. pone de bulunacak ama çaba sarf ederek aramayacaklar. Gene hasbelkader gittikleri adaların birinden ya da savaştıkları düşmanların birinden elde ederler.

Tamamdir. Soruna kesin bir cevap asla cevap veremem ne yazi ki ama dedigin gibi surprizli bir durum ortaya cikabilir. Hic tahmin edilemeyen bir durum mesela Devrim ordusunda olmasi gibi, Vegapunk'da olmasi gibi salliyorum suan tamamen.

NOT: Turkce karaktere sahip olmayan bir klavyeden yaziyorum, imla kurallari icin ozur diliyorum.

Sıralı gelen 3 nokta olursa ya ponegliflerin bulunduğu 3 ada birbirine paralel olur sa bu durumda kurgunun tutması fikren mümkün olmayabilir buna göre asıl mesele 4.poneglifin nerde olduğu ki bence 4.poneglif aile yadigari nesilden nesile aktarilan bi mesaj olmalı

Sıralı gelen 3 nokta olursa ya ponegliflerin bulunduğu 3 ada birbirine paralel olur sa bu durumda kurgunun tutması fikren mümkün olmayabilir buna göre asıl mesele 4.poneglifin nerde olduğu ki bence 4.poneglif aile yadigari nesilden nesile aktarilan bi mesaj olmalı
doğrusal olsa bile fark etmez zira bu sefer köşegenlerin kesişme noktası denilen nokta yine bu doğrunun üzerinde kalıyor

Ha deyince bulunacak bir yere benzemiyor Raftel. Dördü bulunsa bile kolayca bulunacağını sanmıyorum. Dördüncü bulunmadan bulunmaz bana göre. İki üç çizginin kesişim noktasından daha fazlası var bana göre.

Denizcilerde olacağını sanmıyorum, Luffy KK olduktan sonra vs atacaktır onlarla o yüzden şimdiden bir alacak verecek davasına girmeye gerek yok.

Naminin başrol olmasına da gerek yok. Kadının amacı dünyanın haritasını çizmek 4. Road Poneglifi bulmadan Rafteli keşfetmek değil zatem rotacilik yeteneğiyle bir çok defa tayfasının hayatını kurtarmış bir insan, bu defa da Rafteli bulursa KK onu yapalım.
Ben Luffy'nin hayattayken kk olamayacağını düşünüyorum.Ayrıca Raftel'e varmakla kk olunmuyor.Sadece Gol D Roger'in hazinesi yatıyor Raftel'de.Rayleigh'in sorduğu soruyu hatırla.O büyük denizi feth edebilecekmisin tarzında birşey demişti.Luffy'de biryeri fethetmek istemiyorum korsanlar kralı denizdeki en özgür adamdır tarzında birşeyler söyledi.Bana göre yolculuk boyunca öğrendikleri kayıp yüzyılın hikyesi ile dünya hükümetinin gerçek yüzünü görecekler ve bütün dünyayı etkileyecek bir devrime öncülük edecekler.Bu sırada Luffy ölecek ve fahri kk olarak kalplerde yaşayacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık