Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+21 marid cinlerin yaşadıkları yerler cinniya dişi cin habais.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fotosunu mu çekçektim :/
Alkollü de değildim :/
10 dk. civarı bana bakan insan görünümlü biriydi korkudan yaklaşır diye sırtımı çeviremedim daha sonra dua okumak aklıma geldi okumaya başladığım gibi gitti.
Bir de size kanıtlama amacım yok inanmazsanız inanmayın napayım yani :/
7 küsür milyar insanın yaşadığı bu dünyada , her yerin kameralarla çevrili olduğu günümüzde , senin kendi gözlerinle rahatlıkla görebildiğin bir varlığa-canlıya-yaratığa (vb.) ait en ufak bir fotoğraf - video - kayıt olmaması sence mümkün mü? Bak insan gözünün algısının çok üzerinde kameralar var , ısıya duyarlı vb. Sence ne kadar tutarlı?

Ana Sayfa » Psikoloji • Sağlık » Halüsinasyon Nedir? Hangi Durumlarda Görülür?
Halüsinasyon Nedir? Hangi Durumlarda Görülür?Sayfayı Yazdır
4092_halusinasyon_(1)

by Plus-HD-9.1X×Ads by Plus-HD-9.1Daha çok ruhsal ve sinirsel türdeki hastalıklarda karşılaşılan halüsinasyon, gerçekte olmayan fakat kişinin sahip olduğu 5 duyu organından herhangi bir tanesiyle algıladığını sandığı durumlara verilen bir isimdir. Bu tür durumlarda halüsinasyon gören kişinin çevresinde gerçek bir uyarıcı olmaz ama kişi çevresinde canlı veya cansız bir varlığını algılar. Bakıldığında oldukça kompleks bir yapıda olan halüsinasyon görme durumu oldukça ciddi bir sorundur. Öyle ki, bu rahatsızlığın düzenli bir hale gelmesi durumunda kişi sosyal yaşam ve psikolojik açıdan oldukça etkilenebilmektedir. Genellikle ruhsal ve sinirsel bazı hastalıklarda görülen kişini yaşamını olumsuz yönde etkileyen halüsinasyon görme durumu farklı durumlarda da meydana gelebilmektedir. Bu durumlar, kişinin duyu organlarına bir zarar gelmesi durumunda duyu organında oluşan işlev bozuklukları ve migren gibi durumlardır.

(ALINTIDIR.)

7 küsür milyar insanın yaşadığı bu dünyada , her yerin kameralarla çevrili olduğu günümüzde , senin kendi gözlerinle rahatlıkla görebildiğin bir varlığa-canlıya-yaratığa (vb.) ait en ufak bir fotoğraf - video - kayıt olmaması sence mümkün mü? Bak insan gözünün algısının çok üzerinde kameralar var , ısıya duyarlı vb. Sence ne kadar tutarlı?
Cinlerin veya neyseler artık bu tip kameralarla görülebileceği nerde geçiyor oda başka bir soru :/

En başta ben gördüğüm şeye inanırım,size inanın diye diretmiyorum gördüğümü söyledim ister salladığımı yada halüsinasyon gördüğümü düşün çok ta önemli değil.
İyi forumlar.

Yıl olmuş 2014. Millet 10 yıl öncesinden 500 milyon kilometre uzağa küçücük kuyruklu yıldıza araç gönderiyor , adamın kurduğu cümleye bak. '' Pek dar görüşlü olmamak lazım bence '' Ya anlaması neden bu kadar zor? Eğer cin peri vb. görüyorsan ya bir çeşit halüsinasyondur ki birçok nedeni olabilir , en sağlıklısı bir doktora görünmek. Yada akıl hastasısındır. Saçma sapan hikayeler vb. hala zamanını tüketmedi maşallah. '' Etrafta kimse yok , rüzgarda yok , zaten böyle bir fizik kuralıda... ( ne diyorsun abi sen? amacın ne ya? ) Hayır yani yanlış anlaşılmasın , isteyen istediğini gördüğünü söyler , iddia eder . Benim bununla bir problemim yok. Ama işte saçma sapan hikayeler anlatıp bunları kanıt diye gösterince ... Neyse , banlanırsam photoshop derslerime devam edemem. Susuyorum.

Ne gördün ? Nasıl oldu ? Alkollü müydün? Senden başka gören var mı? Her hangi bir kanıtın var mı? (bakalım ne cevap gelecek... )
Sakin dostum zaten agresif bi üslubun var birde iyice gaza gelme ki hem senin için hem benim için sıkıntı çıkmasın. Koca koca adamlarız insan gibi konuşabilelim. Hikaye değil o şey bizzat kendim yaşadım. Akıl hastası falan değilim o yüzden rahat ol. Önceki sayfalarda gördüğümü iddia ettiğim şeyi bende başka görenlerde vardı bizim sokakta. Bana özgü bir şey değil. Senin hikaye sandığın olaysa dediğim gibi başıma gelen bi hadise yanımda arkadaşlarımda vardı kendi hayal dünyamda ileri itilmedim yani. İnanıp inanmamanız şeyimde değil açıkçası ben sadece saçma salak argümanlarla insanları mal yerine koymayın diye yazıyorum. Varlar güzel kardeşim varlıkları belki ileride bilimin ve teknolojinin yardımı ile açıklanabilir neden olmasın ama o zamana kadar la adamlar kuyruklu yıldıza konuyor bizimkiler hala cin, peri ehehehe mantığında olmayın. Bu dar görüşlülüktür bana göre. Hem seni inandırmak için neden hikaye uydurayım niye yalan söyleyeyim. Bilip bilmeden coşmuşsun la asıl bu neyin kafası bi açıkla lütfen. Ahahaha adama bak ya kendine sövdürme birader e getiriyor lafı

Çok özür dileyerek bir noktaya değinmek istiyorum. TDK Sözlükten alıntıdır.

inanmak :
(-e) 1. Bir şeyi doğru olarak benimsemek: “Bizim şairlerimiz sanatın sanat için olduğuna inanırlar, başka bir ereği olabileceği akıllarına gelmez.” -N. Ataç. 2. Birini doğru sözlü olarak bilmek, güvenmek: Ben size inanırım. 3. Bir şeyin varlığını, doğruluğunu kabul etmek: “Bu başın bir kadına değil, bir hamala ait olduğuna inanmak zor değildi.” -P. Safa. 4. Sevecek, güvenecek ve bağlanacak en yüksek varlık olarak bilmek, iman etmek: Tanrı'ya inanmak. 5. Kanarak aldanmak: Her reklama inanmayın. 6. İman etmek.

Genel anlamıyla inanmak delil ve bilgi olmayan konu ile alakalıdır. Kesin delil ve bilgi, ispat varsa inanmaktan değil anlamaktan bahsederiz. Her ne kadar 3. maddede bir şeyin varlığını doğruluğunu kabul etmek olarak belirtse de örnek nasıl kullanıldığını bize ifade ediyor. Kimseyi inanmakla yada inanmamakla itham ediyor değilim. Ama inanmak delil ve ispat ile olacak şey değil. En azından kesin delil varsa inançtan söz edilemez. O artık bilgidir ve bilimdir.

Sakin dostum zaten agresif bi üslubun var birde iyice gaza gelme ki hem senin için hem benim için sıkıntı çıkmasın. Koca koca adamlarız insan gibi konuşabilelim. Hikaye değil o şey bizzat kendim yaşadım. Akıl hastası falan değilim o yüzden rahat ol. Önceki sayfalarda gördüğümü iddia ettiğim şeyi bende başka görenlerde vardı bizim sokakta. Bana özgü bir şey değil. Senin hikaye sandığın olaysa dediğim gibi başıma gelen bi hadise yanımda arkadaşlarımda vardı kendi hayal dünyamda ileri itilmedim yani. İnanıp inanmamanız şeyimde değil açıkçası ben sadece saçma salak argümanlarla insanları mal yerine koymayın diye yazıyorum. Varlar güzel kardeşim varlıkları belki ileride bilimin ve teknolojinin yardımı ile açıklanabilir neden olmasın ama o zamana kadar la adamlar kuyruklu yıldıza konuyor bizimkiler hala cin, peri ehehehe mantığında olmayın. Bu dar görüşlülüktür bana göre. Hem seni inandırmak için neden hikaye uydurayım niye yalan söyleyeyim. Bilip bilmeden coşmuşsun la asıl bu neyin kafası bi açıkla lütfen. Ahahaha adama bak ya kendine sövdürme birader e getiriyor lafı
Halüsinasyon , yani her hangi bir duyu organında algı yanılması öyle çok abartılacak birşey değil. Bir çok sebebi olabilir. Senin amacın beni ikna etmek değil zaten , kendi başından geçen olaya mantıklı bir açıklama getirme isteği. Sen de cinler yaptı demeyi seçiyorsun. Onun dışında da senin dışında kileri , dar görüşlü olmakla itham ediyorsun. Hatta bilip bilmeden coşmuşsun bile demişsin :) Üslubumun sebebi kesinlike savunduğun düşünceler değil , belirli bir saygı ile yapılan bir tartışmada asla üslubumu bozmam. Üslubun sebebi tamamen senin şu beni sinir eden '' KİBRİN ''.

Çok özür dileyerek bir noktaya değinmek istiyorum. TDK Sözlükten alıntıdır.

inanmak :
(-e) 1. Bir şeyi doğru olarak benimsemek: “Bizim şairlerimiz sanatın sanat için olduğuna inanırlar, başka bir ereği olabileceği akıllarına gelmez.” -N. Ataç. 2. Birini doğru sözlü olarak bilmek, güvenmek: Ben size inanırım. 3. Bir şeyin varlığını, doğruluğunu kabul etmek: “Bu başın bir kadına değil, bir hamala ait olduğuna inanmak zor değildi.” -P. Safa. 4. Sevecek, güvenecek ve bağlanacak en yüksek varlık olarak bilmek, iman etmek: Tanrı'ya inanmak. 5. Kanarak aldanmak: Her reklama inanmayın. 6. İman etmek.

Genel anlamıyla inanmak delil ve bilgi olmayan konu ile alakalıdır. Kesin delil ve bilgi, ispat varsa inanmaktan değil anlamaktan bahsederiz. Her ne kadar 3. maddede bir şeyin varlığını doğruluğunu kabul etmek olarak belirtse de örnek nasıl kullanıldığını bize ifade ediyor. Kimseyi inanmakla yada inanmamakla itham ediyor değilim. Ama inanmak delil ve ispat ile olacak şey değil. En azından kesin delil varsa inançtan söz edilemez. O artık bilgidir ve bilimdir.
Çok özür dileyerek bir açıklama yapma gereği duyuyorum. Sanırım doğru anlaşılamamışım. Benim her inanca saygım vardır , bunu her mesajımda belirtiyorum. Ben ''buna'' inanıyorum diyen birine asla senin inancın yanlış demem- diyemem . Haddim değil. Benim problemim olan konu inanmak değil , '' Ben gördüm , bu var '' denilmesi. Bu söylendiği an olay inançtan çıkıyor. Benim yazma sebebim de bu.

Halüsinasyon , yani her hangi bir duyu organında algı yanılması öyle çok abartılacak birşey değil. Bir çok sebebi olabilir. Senin amacın beni ikna etmek değil zaten , kendi başından geçen olaya mantıklı bir açıklama getirme isteği. Sen de cinler yaptı demeyi seçiyorsun. Onun dışında da senin dışında kileri , dar görüşlü olmakla itham ediyorsun. Hatta bilip bilmeden coşmuşsun bile demişsin :) Üslubumun sebebi kesinlike savunduğun düşünceler değil , belirli bir saygı ile yapılan bir tartışmada asla üslubumu bozmam. Üslubun sebebi tamamen senin şu beni sinir eden '' KİBRİN ''.
Oturup konuşsak gayet sakin bir şekilde ve art niyetli olmadan yazdığımı anlardın diye düşünüyorum ama forum ortamı olduğundan yanlış anlaşılabiliyor yazdıklarımız. İnan bana kibir falan yok ortada samimiyim bir sitem var sadece. Ehehehe cin, peri diyor ya bırakın abi böyle şeyleri hala bunlara inanlar varmıya kafasında olan arkadaşlara karşı. Cindir başka bir varlıktır nedir ne değildir bilmem, bebelikten beri hepimizin aklında yer ettiği için cinler diye yazıyoruz işte. İsim önemli değil başka bir şeyde derim isterseniz anlatırken. Sırf bugüne kadar bir şekilde ispat edilememiş diye bundan sonrada olamaz, yoktur öyle bir şey mantığında olmak dar görüşlülük diyorum ben. Hakaret amaçlı veya aşağılamak amaçlı demiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık