Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

20th Century Boys

'Manga Tanıtım' forumunda Smoker tarafından 11 Oca 2016 tarihinde açılan konu

1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 19,437
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Kenji çocukluğunda Rock'n roll yıldızı olma ve Dünya'yı kurtarma hayalleri kurmuş, market işletmeciliği yapan sıradan biridir. Bir gün peşpeşe garip olaylar olmaya başlar. Kenji, çocukluk arkadaşlarından birinin esrarengiz intiharının ardından olayların kendi çocukluk anılarıyla bağlantılı olduğunu fark eder. Kenji'nin daha çocukken oluşturduğu bir sembolü kullanan ve kendisine Tomodachi (Arkadaş) diyen bir tarikat lideri ortaya çıkmıştır ve dünyayı yok etmeye çalışmaktadır. Tomodachi'yi durdurup dünyayı kurtarabilecek tek kişi ise Kenji'dir.

Tanıtım yazısı: Manga-TR

Çoğunuzun bildiği, en azından adını duyduğu bir seridir. Mugen no Juunin'in bitmesi üzerine, yeni seri arayışlarına girmiştim. Önce çevirisi 17. bölümde bırakılmış olan Monster serisini düşündüm. Ancak hem kaliteli scan olmaması, hem de serinin mangasına bire bir uyarlanmış animesinin bulunmasından dolayı vazgeçtim. Tüm çevrelerce en iyi mangalardan biri olduğunu duyduğum bu serinin yarım kaldığını öğrenince hem Urasawa'nın bir serisini daha nihayete erdirmek, hem de böyle sağlam bir manganın çevrilmesine vesile olmak için bu seriye başlamaya karar verdim. Çevirisine kaldığı yerden, yani 137. bölümden başlayacağım. Mnaki ziyadesiyle sağlam bir iş yapmış zaten. Üzerine yeniden çevirmeye gerek yok. Mangayı bilmeyen arkadaşlar için aldığı ödülleri yazayım, kafalarında bir fikir oluşur böylece.

- 25. Kodansha Manga Ödülleri, En İyi Manga
    - 6. Japonya Medya Sanatları Ödülleri, Konu Mükemmeliği Ödülü
    - 48. Shogakukan Manga Ödülleri, genel kategoride bir ödül almış.
    - 2008 yılında senenin en iyi mangası olarak Seiun Ödülü'nü kazanmış.

2. Kyouka Suigetsu Lo Po Bia Elaine

Kyouka Suigetsu (Lo Po Bia Elaine)
    Mesaj Sayısı 1,501
    Üyelik Tarihi25 Nis 2013
    Gereğinden fazla uzatılmış bir manga olduğunu düşünüyorum aslında. Ana karakter değiştikten sonra Billy Bat'teki etkiyi yaratamadı bence. Tabi çevirisi yarım kaldığı için ilerisini bilemiyorum. Sıçramalar olmuştur belki hikayede. Urasawa Naoki elinden çıktığı için sıçramalar kesin olmuştur bile denebilir. Ama son haliyle o kadar uzatılmaması gereken bir seri gibi duruyordu. Konuşmalar uzun ve balonlar dolu dolu. O yüzden çevirisini senin aldığına sevindim. Altından kalkabilecek birinin alması güzel oldu. Editleyecek arkadaşa da kolay gelsin.

Edit: Bu arada 21CB'yi de çevirecek misin?

3. Mesaj Sayısı 4,925
    Üyelik Tarihi14 Tem 2009
    Buna da başlayacağın yakında şimdiden kolay gelsin. :)

4. MRTFR Yare Yare Daze

MRTFR (Yare Yare Daze)
    Mesaj Sayısı 2,595
    Üyelik Tarihi1 Tem 2012
    Kolay gelsin hocam. Bir ara başlayabilirim umarım. Bu arada Kingdom yine sonraki sefere sanırım. :D

5. Baryshx Barış D. Baryshx

Baryshx (Barış D. Baryshx)
    Mesaj Sayısı 2,810
    Üyelik Tarihi29 Haz 2014
    Zamanında, Türkçeye çevrilen bütün bölümlerini okumuştum, hemde kısa sürede. Bir kaptırmışım gidiyorum, yani sürükleyiciydi beni bağlamıştı mangası:fool:İyi olur türkçeye kazandırılması, çevirmen ve editleyenlere şimdiden kolay gelsin:respect:

Edit = Monster'i anımsatmıştı bana:D

Son düzenleme: 11 Oca 2016
  6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Mesaj Sayısı 19,437
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Muhtelemen.

7. Bavs Hepsi manyak bunların.

Bavs (Hepsi manyak bunların.)
    Mesaj Sayısı 1,938
    Üyelik Tarihi27 Nis 2013
    Okumak istediğim bir seriydi ama çevirisi tam olmadığı için başlamamıştım. Billy bat'ten sonra başlayacağım okumaya.

8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Mesaj Sayısı 19,437
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Kingdom'da editör sorunu oldu. Editleyecek adam çıkmadı maalesef.

9. T1T4N Üye

T1T4N (Üye)
    Mesaj Sayısı 2,978
    Üyelik Tarihi13 Tem 2009
    Aynı yazar değil mi Monster ile ?

Bu arada harbiden güzel manga ama son bölümleri çok Sy-Fy bağlıyor ya :D ama çocukluk olayları müthiş :good:

10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Mesaj Sayısı 19,437
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Lan sonradan batıyorsa seri, söyle de hiç başlamayayım.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık