Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2016 Yılının Hayal Kırıklığı

Yılın Hayal Kırıklığı

• Kullanılan toplam oy
    97
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yapması ayrı, düşünmesi ayrı. Çaresizlikten hiçbir şey yapamıyor zaten, bu inkar edilemez. Ama aksi hiçbir şey olmayacağını düşünmemesi ve safça her söylenene inanması, bir plan geliştirmemesi ve serin kanlılığını tamamen yitirmesi. Ve Mom'a o safça gülüşü. Hayal kırıklığının resmi. Sanji'nin karakteri bu değil. Sonuçları iyi kestirirdi bu adam.
Ben bunu içinde bulunduğu psikolojik baskıdan dolayı normal buluyorum. Esasında her ne kadar komedi için bile olsa karakterin bir özelliği olduğu için sapıklığından dolayı Sanji'yi sevmesem de bu konuda savunuyor ve sorun görmüyorum. Ama dediğin gibi normal şartlarda yapacağı şeyleri yapmadığı için de bir hayal kırıklığı olması anormal sayılmaz.

Ben bunu içinde bulunduğu psikolojik baskıdan dolayı normal buluyorum. Esasında her ne kadar komedi için bile olsa karakterin bir özelliği olduğu için sapıklığından dolayı Sanji'yi sevmesem de bu konuda savunuyor ve sorun görmüyorum. Ama dediğin gibi normal şartlarda yapacağı şeyleri yapmadığı için de bir hayal kırıklığı olması anormal sayılmaz.
O baskı altında başına açılan işlere kendince çözümler üretebilirken en aşina olduğu şeylere aniden yabancı kalması, tamamen yatkın olduğu arkadaş davranışlarını görmezden gelmesi, başlarda gayet serin kanlı ve kararlıyken adaya varınca hızla saflaşması ve her şeye inanması başarısız bir karakter gelişimi. Aslında beni asıl hayal kırıklığına uğratan Oda. Planlı kurguculuk merakı böyle hatalara yol açıyor. En son Momonosuke olayında böyle çuvallamıştı.

O baskı altında başına açılan işlere kendince çözümler üretebilirken en aşina olduğu şeylere aniden yabancı kalması, tamamen yatkın olduğu arkadaş davranışlarını görmezden gelmesi, başlarda gayet serin kanlı ve kararlıyken adaya varınca hızla saflaşması ve her şeye inanması başarısız bir karakter gelişimi. Aslında beni asıl hayal kırıklığına uğratan Oda. Planlı kurguculuk merakı böyle hatalara yol açıyor. En son Momonosuke olayında böyle çuvallamıştı.
Katılıyorum. Hikaye akışının biraz spontane gibi gösterilmesi lazım ama planlı kurgunun ipi kaçıyor bazen, söylediğin gibi tıpkı. Tayfanın en kurnaz adamının Chopper'dan bile saf hale bürünmesi üzücü oldu benim adıma.

Not: Fanıyım diye söylemiyorum ama Luffy gayet iyi gidiyor. :artiz: Tek hatası var. O da ordu gelirken gitmeyeceğim diyerek Nami'yi düşmanın insafına bıraktı. Kendisi kalsa da Nami'yi gerekirse zorla oradan uzaklaştırmasını beklerdim. Gerçi bu da bahsettiğimiz planlı kurguya giriyor ama yine de can sıkıcı bir durum.

Raizo daha karizma olabilirmiş, Cracker karakterini sevmedim mangada dövüş kısa sürdü sanki Luffy ezik bir korsanla dövüşüyormuş gibi hissettim tatmin olmadım.
Jack in karakteri ve gücünü sevdim gücü tatmin edici peşpeşe önüne gelene saldırması felan sevdim açıkçası Kaidou ve tayfasından ve Wano arcından beklentim aşırı yüksek.Sanji ile ilgili şimdilik sıkıntım yok göreceğiz.Sanjinin babasını sevmedim kardeşleri cool ama babası tipik kötü-kral tiplemesi olmuş sevmedim.
Big Mam arcının temasını sevmedim hatta kusasım geldi nedeni ise Dressrosa yı andırması daha yeni bitti Dressrosa peşine Zou hemen sonra bu gelince baydı beni her yer rengarenk hazmedemedim arada güzel olsada bayıyor fazlası insanın New World den beklentisi daha yüksek oluyor..
İmpel Down ne güzeldi ya da bir Skpia arc,Water7 felan temaları çok iyiydi.
Big Mam korsanlarının meyveleri sağlam Brulee nin ayna dünyası,Kitaplı adamın hapishanesi,Puddingin akıl manüpülasyon yeteneği vs bana kalırsa Logia ve Zoan da görsek güzel olur Paramecia ağırlıklı geldi bana gerçi Logia da fazla bir şey kalmadı kalanlarda dandiktir.
Luffy ile ilgili herkes hapishaneye düşmesini beğenmemiş ben pek takmamıştım çünkü taa 1.bölümden beri başını bir şekilde belaya sokuyor Luffy ODA bence vaz geçmeli esir düşürme huyundan.
Ben Big Mam ın kendisine oy verdim hiç sevmedim ne karakter olarak ne gücünü ne tipini ne amacını hiç bir şeyini sevmedim bu karakterin temennimiz işgal ettiği Yonkou koltuğundan inmesi ve bir daha görünmemesi üzerine..

Sanji yılı denilince daha fazla şey bekledim...:artiz: Cracker dövüşü bana da zevk vermedi ama Luffy'nin performansı hoşuma gitmişti.

Sanji. Hal ve hareketleri tam bir hayal kırıklığı yaşattı bana.
Ama arcın tasarımı, meyveler ve karakterler oldukça hoşuma gitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık