Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1111: Güneşin Kalkanı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 58.7%
  • Orta

Kullanılan: 47 24.9%
  • Kötü

Kullanılan: 31 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    189
Sana göre olmaz tabi Alpa. Zoro, Luffy'e ben de Kaido'ya dalmaya geliyorum dediğinde sen bölüm sonunda poz vermek için dedirtti diyordun. :D

@Skywalker da önceden sormuştu, Zoro sahnesine benzer sahne var mı, saldıradan sonra haki çıkmaya devam ediyor mu diye, Kınların sahnesini atmıştım. Bak senle anlaşamadığımız nokta şu, senin hala mangadaki gerçekmiş gibi bunu bizim kabullenmemizi beklemen. Mangadaki tüm durumlar senin dediklerinin aksini gösteriyor, ama Oda tutarsız adam olduğu için ben kenarda bir olasılık bırakırım.

Akma gerekliliği yok William.

Bu Shanks'in atağı. Öncesinde hiçbir şekilde akma efekti yok. Bu atağın kral hakili olduğu da bariz açık.

Kaido üzerinden bir yorumlama yapalım.

Kaido'nun ilk thunder bagua'sı... Haki akmıyor.

Kaido'dan bir tane daha thunder bagua... bu sefer akıyor. Oda'nın fikerleri çok değiştiği için o zamanlar tam bu fikri oturtmamış olabilir, ama kral hakili ataklarda saldırının akması gerekiyor.

Yamato'ya dönecek olursak bu saldırının aynısını kullandığında bu sefer haki akıyordu.Ulyi'ye gayet kullanmamış olabilir. Oda o zamanlar tam kafasında oturtmamış da olabilir. Fakat kral hakili saldırılar da coat yapıyorsan haki hep akıyor. kaç tane örnek attık, daha atabilirim.

Zoro'dan aktığını da görmedik ki, kaç bölüm önce bir kaç tane kıvılcım çıktı. Onu zaten kral hakisi olmadan da yapıyordu adam. Yani Oda çok tutarlı birisi değil, onu geçiyorum. Mangada tüm kanıtlar aksini göstermesine rağmen "hayy kral haki yok mu diyorsunuz" tepkisi f komik. "Oda tutarlı birisi değil, bence orada kral haki var." Densin anlaşalım, haa ama mangada hep böyleydi denmesin işte. :D
Sana göre olmaz tabi Alpa. Zoro, Luffy'e ben de Kaido'ya dalmaya geliyorum dediğinde sen bölüm sonunda poz vermek için dedirtti diyordun. :D

@Skywalker da önceden sormuştu, Zoro sahnesine benzer sahne var mı, saldıradan sonra haki çıkmaya devam ediyor mu diye, Kınların sahnesini atmıştım. Bak senle anlaşamadığımız nokta şu, senin hala mangadaki gerçekmiş gibi bunu bizim kabullenmemizi beklemen. Mangadaki tüm durumlar senin dediklerinin aksini gösteriyor, ama Oda tutarsız adam olduğu için ben kenarda bir olasılık bırakırım.

Çık duvara anlat reis belki dile gelir :oleyo2:

dövüşün ilk başlarında kullanıyordu belki sodanın çizim hatası falandır.sbsde falan düzeltebilir.ama kral hakili
ataklara başka isim kullanıyordu sanki.

Çık duvara anlat reis belki dile gelir :oleyo2:
Shanks'in Kid'i tekledigi atakta akma efekti yok. Akma efekti gereklilik değil kral haki için.
Bu da Roger'in Oden'e attığı atak. Bunda da yok akma efekti. Bu da kral haki atağı. Bundan hemen bir sonraki sayfada WB ile çarpışıyor orada var. Akma efekti hakimin dibine vurulduğunu göstergesi de olabilir. Roger'in Oden'e attığı atağın kral haki olduğu bariz.

Akma gerekliliği yok William.

Bu Shanks'in atağı. Öncesinde hiçbir şekilde akma efekti yok. Bu atağın kral hakili olduğu da bariz açık.

Bu panelde Shanks kral hakiyle adam bayıltıyo artı olarak kullandığı saldırının kral hakili olduğunu rogerdan biliyoruz, zoro'nun saldırısında sanki kral hakisiymiş gibi kıvılcım var haklısın ama bu gelişmiş silahlanmada olabilir net bi şey yok.

Kral Hkai sahnelerinde çizmiyor. Kral haki olduğu zaman uzuvdan veya nesneden akması gerekiyor,fark gayet belli de anlayana. Aksi halde Jinbei'de de kral haki var demen gerekiyor, Ulti'de de, Kin'mon'da da...

Kral haki kullanımı bu.

Bunlar da düz kullanımlarda çıkıyor.

Garpta da akiskan cizdi ama onunki Kral Haki değil.

Kral hakinin en kolay gosterimi rakibin veya etraftakilerin bayılıp bakılmaması.

Shanks in Kid tayfasına saldırısında, Aramakiye saldırısında ve Merkurun bu bölümdeki cigliginda etraftakiler bayılıyor.

Kaido Luffyi ilk teklediginde Luffy bilincini kaybetti, çok sonrasında demek kral haki ekliyorsun dedi.

Zoronun saldırısı sonrası King bilincini kaybetti.

Genelleme yapılacaksa kimseyi bayiltmayan yıldırım kral haki değildir diyebiliriz. E. Oda bunun ayrımını başka türlü yapamıyor çünkü

Bu panelde Shanks kral hakiyle adam bayıltıyo artı olarak kullandığı saldırının kral hakili olduğunu rogerdan biliyoruz, zoro'nun saldırısında sanki kral hakisiymiş gibi kıvılcım var haklısın ama bu gelişmiş silahlanmada olabilir net bi şey yok.
Kral Halide genelde yıldırımlar daha büyük kalın oluyor ve genelde bir bölgeye toplanıyor gibi oluyor. Bir odak noktasından dışarı doğru yayılıyor. Diğerlerinde yıldırım var ama çoğu çarpışma sahnesi. Bunda ataktan sonra rakibin saldırıyı yediği bölgede yıldırımlar toplanmış gibi duruyor. Bu açıdan Oden olsun Kaido olsun Yamato olsun Shanks olsun bunlarla çok benzer sahne.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık