Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1111: Güneşin Kalkanı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 58.7%
  • Orta

Kullanılan: 47 24.9%
  • Kötü

Kullanılan: 31 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    189
Şu atakta kral haki var mıdır?
Kaido üzerinden bir yorumlama yapalım.

Kaido'nun ilk thunder bagua'sı... Haki akmıyor.

Kaido'dan bir tane daha thunder bagua... bu sefer akıyor. Oda'nın fikerleri çok değiştiği için o zamanlar tam bu fikri oturtmamış olabilir, ama kral hakili ataklarda saldırının akması gerekiyor.

Yamato'ya dönecek olursak bu saldırının aynısını kullandığında bu sefer haki akıyordu.Ulyi'ye gayet kullanmamış olabilir. Oda o zamanlar tam kafasında oturtmamış da olabilir. Fakat kral hakili saldırılar da coat yapıyorsan haki hep akıyor. kaç tane örnek attık, daha atabilirim.

Bence başlarda öyle akışkan gösteriyor sonra kral haki kullandığı iyice bellenince akışı kesiyor epik sahne çıkana kadar.
Zoro'dan aktığını da görmedik ki, kaç bölüm önce bir kaç tane kıvılcım çıktı. Onu zaten kral hakisi olmadan da yapıyordu adam. Yani Oda çok tutarlı birisi değil, onu geçiyorum. Mangada tüm kanıtlar aksini göstermesine rağmen "hayy kral haki yok mu diyorsunuz" tepkisi f komik. "Oda tutarlı birisi değil, bence orada kral haki var." Densin anlaşalım, haa ama mangada hep böyleydi denmesin işte. :D

Kaido üzerinden bir yorumlama yapalım.

Kaido'nun ilk thunder bagua'sı... Haki akmıyor.

Kaido'dan bir tane daha thunder bagua... bu sefer akıyor. Oda'nın fikerleri çok değiştiği için o zamanlar tam bu fikri oturtmamış olabilir, ama kral hakili ataklarda saldırının akması gerekiyor.

Yamato'ya dönecek olursak bu saldırının aynısını kullandığında bu sefer haki akıyordu.Ulyi'ye gayet kullanmamış olabilir. Oda o zamanlar tam kafasında oturtmamış da olabilir. Fakat kral hakili saldırılar da coat yapıyorsan haki hep akıyor. kaç tane örnek attık, daha atabilirim.

Zoro'dan aktığını da görmedik ki, kaç bölüm önce bir kaç tane kıvılcım çıktı. Onu zaten kral hakisi olmadan da yapıyordu adam. Yani Oda çok tutarlı birisi değil, onu geçiyorum. Mangada tüm kanıtlar aksini göstermesine rağmen "hayy kral haki yok mu diyorsunuz" tepkisi f komik. "Oda tutarlı birisi değil, bence orada kral haki var." Densin anlaşalım, haa ama mangada hep böyleydi denmesin işte. :D
Bu kral haki olmasa bile bayağı güçlü bir haki, cılız bir yıldırım da çıkmıyor bayağı Kaido’nun Luffy’e attığı tek gibi çizmiş. Kral haki var olmasa bile Zoro’nun o saldırıyla bitirmeye çalıştığı bariz bence.

Bu kral haki olmasa bile bayağı güçlü bir haki, cılız bir yıldırım da çıkmıyor bayağı Kaido’nun Luffy’e attığı tek gibi çizmiş. Kral haki var olmasa bile Zoro’nun o saldırıyla bitirmeye çalıştığı bariz bence.
Güçlü haki zaten. Kaido ve King yüzünden Zoro'nun kral hakisiz saldırılarının gücünü göremedik, hele Enma sonrası... Lucci'nin hakkını verelim bu açıdan. Zayıf birisi değil, ama bir sağ kol mudur? Ondan hala emin değilim. Jozu ve Roo dışındaki tüm sol kollardan güçlüdür diyebiliyorum.

Kral Hkai sahnelerinde çizmiyor. Kral haki olduğu zaman uzuvdan veya nesneden akması gerekiyor,fark gayet belli de anlayana. Aksi halde Jinbei'de de kral haki var demen gerekiyor, Ulti'de de, Kin'mon'da da...

Kral haki kullanımı bu.

Bunlar da düz kullanımlarda çıkıyor.

Attığın sahnelerin Zoro'nun ki ile alakası yok yalnız.

Ne? Bu kadar çarpıtılır. Uçmaktan kastın geri dönmekse kizaru hava yolları da daha sonra geri döndü. O dövüş orada bitmediği gibi uçan luffynin geri gelmesi ile de dövüş bitmemişti. Yıldızlı saldırı ile ikisi de yere yattı. Hangi kısmı beğenmeyip bu örnekleri verdin?
Boyle sacma bir aciklama ender bulunur.
Kizaru luffy e dokundu cani acidi yendi.
Kizaru luffyi ucurdu yendi.

Bu ornekleri iyiki vermedin

Attığın sahnelerin Zoro'nun ki ile alakası yok yalnız.
Sana göre olmaz tabi Alpa. Zoro, Luffy'e ben de Kaido'ya dalmaya geliyorum dediğinde sen bölüm sonunda poz vermek için dedirtti diyordun. :D

@Skywalker da önceden sormuştu, Zoro sahnesine benzer sahne var mı, saldıradan sonra haki çıkmaya devam ediyor mu diye, Kınların sahnesini atmıştım. Bak senle anlaşamadığımız nokta şu, senin hala mangadaki gerçekmiş gibi bunu bizim kabullenmemizi beklemen. Mangadaki tüm durumlar senin dediklerinin aksini gösteriyor, ama Oda tutarsız adam olduğu için ben kenarda bir olasılık bırakırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık